1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
05.10.2021 № 931
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 листопада 2021 р.
за № 1548/37170
Про затвердження Порядку функціонування комплексної інформаційної системи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
Відповідно частин другої, третьої статті 5, пункту 13 частини першої статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків", Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок функціонування комплексної інформаційної системи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що додається.
2. Визначити Державну установу "Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку" Технічним адміністратором комплексної інформаційної системи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
3. Департаменту інформаційних технологій (Заїка А.) забезпечити:
подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього рішення на офіційному вебсайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
4. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії Бойка Ю.

Голова Комісії

Р. Магомедов

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник
Міністра цифрової трансформації України

Голова Державної служби спеціального зв’язку
та захисту інформації України




О. Вискуб


Ю. Щиголь
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
05 жовтня 2021 року № 931
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 листопада 2021 р.
за № 1548/37170
ПОРЯДОК
функціонування комплексної інформаційної системи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
I. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено з метою забезпечення державного регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків з урахуванням сучасних тенденцій розвитку електронного урядування.
2. Терміни у цьому Порядку вживаються у значеннях, визначених Законами України "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків", "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", "Про інформацію", "Про електронні довірчі послуги", "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", "Про доступ до публічної інформації".
3. Комплексна інформаційна система (КІС) - інтегрована система, функціональність складових (підсистем) якої спрямована на забезпечення, зокрема, здійснення НКЦПФР нагляду за діяльністю учасників ринків капіталу та організованих товарних ринків, надання нею послуг (у тому числі електронних) фізичним та юридичним особам, пов’язаних із здійсненням державного регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків, а також розкриття інформації учасниками ринків капіталу та професійними учасниками організованих товарних ринків.
4. Технічний адміністратор КІС - державне підприємство, що належить до сфери управління НКЦПФР, з яким укладено договір про технічне, технологічне забезпечення функціонування КІС.
5. КІС повинна забезпечити оперативність отримання, достовірність та захист інформації, яка зберігається в КІС, а також надати можливості для досягнення прозорості та якісно нового рівня прийняття рішень в системі регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків.
6. КІС призначена автоматизувати ділові процеси та процеси управлінської діяльності посадових осіб і фахівців НКЦПФР, вдосконалити, підвищити продуктивність, оперативність підготовки і прийняття ними якісних та обґрунтованих рішень, виконувати наступні завдання:
оперативне забезпечення доступу до достовірної інформації та матеріалів, що зберігаються в КІС, які можуть містити довідкову, аналітичну, прогнозну, рекомендаційну та іншу інформацію;
на основі інформації, яка зберігається в КІС, надавати можливість формування звітів, що вміщують оперативну інформацію, яка надходить в КІС від учасників ринків, органів державної влади, засобів масової інформації, з інших джерел;
проведення аналізу, прогнозування різних розрізів та аспектів функціонування ринків капіталу та організованих товарних ринків, результати яких подаються на розгляд посадовим особам НКЦПФР для прийняття рішень;
надання якісних та прозорих адміністративних послуг в електронній формі;
допомагати в формуванні та поетапній реалізації стратегії розвитку ринків капіталу та організованих товарних ринків, у формуванні висновків i пропозицій з цих питань;
створення та впровадження інтегрованої системи обміну інформацією між державними органами з питань що стосуються функціонування та регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків;
оптимізація управлінських і ділових процесів, посилення підзвітності і відповідальності за результати прийнятих рішень.
II. Засади створення КІС
1. КІС створюється як програмно-технічне рішення, яке складається з програмних, технічних компонентів, організаційного, технологічного забезпечення, яке відповідає функціональному призначенню відповідно до Закону України "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків".
2. НКЦПФР укладає з державним підприємством, що належить до сфери її управління, договір про технічне, технологічне забезпечення функціонування КІС, умови якого повинні містити, зокрема, обов’язок такого підприємства (Технічного адміністратора КІС) забезпечити збереження та захист даних, що містяться в КІС, здійснення заходів із створення, доопрацювання та супроводження програмного забезпечення КІС, електронних сервісів КІС, організацію доступу до КІС та проведення навчання роботі з КІС та надання консультативної допомоги.
III. Функціональне призначення КІС
1. Створення КІС повинно забезпечити підвищення якості прийняття рішень у сфері забезпечення діяльності НКЦПФР та розвитку ринків капіталу та професійних учасників організованих товарних ринків в Україні на основі комплексної обробки оперативних, аналітичних, нормативно-довідкових, експертних та статистичних даних, що зберігаються в КІС, отриманих з різних джерел, сумісності інформації за рахунок використання єдиних принципів побудови баз даних, єдиних класифікаторів та стандартів.
2. З боку учасників ринків капіталу та організованих товарних ринків КІС повинна забезпечити подання регламентованих даних та іншої інформації та документів з використанням кваліфікованих електронних довірчих послуг до НКЦПФР.
3. З боку НКЦПФР КІС повинна забезпечити:
адміністрування функціонального ядра КІС та бізнес-процесів НКЦПФР;
автоматизацію процесів надання адміністративних послуг;
автоматизацію процесів формування та ведення реєстрів, ведення яких здійснює НКЦПФР;
підвищення рівня автоматизації процесу планування перевірок, їх проведення, оброблення результатів та контролю проведення інспекційної діяльності НКЦПФР;
завантаження даних, що надаються НКЦПФР іншими установами та державними органами з метою створення та впровадження системи обміну інформацією між органами, що здійснюють державний нагляд та контроль за функціонуванням ринку капіталів та організованих товарних ринків;
автоматизацію процесів реєстрації та обробки регламентованих даних, іншої інформації та документів з використанням кваліфікованих електронних довірчих послуг;
функціонування аналітичної підсистеми КІС;
функціонування підсистем КІС які забезпечують відкритість та прозорість діяльності НКЦПФР, зокрема підсистем офіційного вебсайту НКЦПФР;
інформаційно-аналітичну підтримку процесів контролю виконання управлінських рішень щодо державного регулювання у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, на основі формування і використання єдиного інформаційного простору, інформаційних ресурсів і сучасних технологій, із застосуванням сучасних засобів автоматизованого моніторингу та управління, підтримки прийняття рішень та електронного документообігу.
4. КІС повинна забезпечити можливість взаємодії між учасниками ринків капіталу, товарних спот-ринків та НКЦПФР за допомогою офіційних каналів зв’язку, якими вважаються засоби електронної пошти, адресу якої зазначено учасником ринків капіталу та професійним учасником організованих товарних ринків у документах, поданих до НКЦПФР, та засоби КІС, за допомогою яких НКЦПФР здійснює обмін документами та повідомленнями з такими учасниками. Засоби КІС, які забезпечують можливість взаємодії, встановлюються документами нормативно-технічного характеру НКЦПФР, зокрема це засоби офіційної електронної пошти НКЦПФР, засоби вебзастосунків, виділені канали зв’язку, засоби систем інформаційної взаємодії, зокрема документообігу, які впроваджено в Україні, як обов’язкові для використання органами державної влади, тощо.
IV. Структура КIС
1. Загальна структура КIC побудована на основі окремих її модулів (компонентів), що інтегровані в єдине середовище для взаємодії та обміну інформацією.

................
Перейти до повного тексту