1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
18 жовтня 2018 року № 847
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 грудня 2018 р.
за № 1509/32961
ПРАВИЛА
зберігання, носіння та застосування спеціальних засобів "Терен-7" і "Терен-7М"
I. Загальні положення
1. Ці Правила установлюють вимоги до зберігання, носіння та застосування світло-звукових пристроїв "Терен-7" і "Терен-7М" (далі - спецзасоби) поліцейськими.
2. Спецзасоби застосовуються з метою тимчасового (відворотного) ураження людини (правопорушника, супротивника), пригнічення чи обмеження волі людини (психологічної чи фізичної) шляхом впливу на органи зору та слуху яскравим випромінюванням і гучним вибухом для:
1) відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об'єкт, що перебуває під охороною;
2) затримання особи, яка чинить збройний опір, або з метою примусити таку особу залишити територію (транспортний засіб, будівлю, споруду, земельну ділянку), де вона перебуває;
3) звільнення особи, незаконно позбавленої волі, яка знаходиться в приміщенні.
3. Спецзасоби можуть бути використані під час проведення поліцейських операцій на відкритій місцевості та в ізольованому приміщенні ("Терен-7М" - також для пробиття за рахунок своєї відносно високої маси віконного, автомобільного скла тощо).
II. Порядок застосування
1. Поліцейський зобов'язаний заздалегідь попередити особу (групу осіб) про застосування спецзасобу і надати їй (їм) достатньо часу для виконання законної вимоги поліцейського, крім випадку, коли зволікання може спричинити посягання на життя і здоров'я особи та поліцейського чи інші тяжкі наслідки, або коли в ситуації, що склалася, таке попередження є невиправданим або неможливим.
2. Попередження може бути зроблено голосом, а за значної відстані або звернення до великої групи людей - через гучномовні установки, підсилювачі звуку.
3. Інтенсивність застосування спецзасобів визначається з урахуванням конкретної ситуації, характеру правопорушення та індивідуальних особливостей особи, яка вчинила правопорушення.
4. Поліцейський зобов'язаний негайно припинити застосування спецзасобів, якщо досягнуто очікуваного результату або якщо немає потреби у подальшому їх застосуванні.
5. Поліцейський зобов'язаний у найстисліші строки надати невідкладну домедичну допомогу особі, яка постраждала внаслідок застосування спецзасобу, повідомити лікарів або заклад охорони здоров'я, який засіб застосовано та яку допомогу надано.
6. Забороняється застосовувати спецзасоби:
1) поліцейськими, які не пройшли відповідну спеціальну підготовку і не склали заліків із застосування спецзасобів;
2) до жінок з явними ознаками вагітності, малолітніх осіб, осіб з явними ознаками обмежених можливостей або старості, крім випадків учинення ними збройного чи групового нападу, учинення збройного опору поліцейському, що загрожує життю і здоров'ю інших осіб або поліцейських, якщо відбити такий напад або опір іншими способами і засобами неможливо;
3) у приміщеннях або на виробництвах, пов'язаних із виготовленням вибухових чи легкозаймистих речовин, закладах освіти та закладах охорони здоров'я;
4) на відстані ближче ніж за 1,5 м до людей.
7. У разі застосування до особи спецзасобів поліцейський зобов'язаний у письмовій формі повідомити про це свого керівника у найстисліші строки.
8. Застосування спецзасобів у приміщенні, якщо від цього може постраждати поліцейський, допускається за наявності засобів захисту органів зору та слуху.
9. Спецзасоби зберігають працездатність за таких умов навколишнього середовища:
1) температура від - 25-° C до + 40-° C;
2) атмосферний тиск від 84 кПа до 106,7 кПа;
3) відносна вологість не більше 80 % за температури + 25-° C.
10. Час сповільнення дії пускового пристрою спецзасобу 3,5 ± 1 с.
III. Заходи безпеки під час використання
1. Поліцейському забороняється:
1) застосовувати спецзасоби, що мають пошкодження цілісності корпусу (тріщини, ум'ятини тощо) та запобіжно-пускового пристрою;

................
Перейти до повного тексту