1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
18.10.2018 № 847
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 грудня 2018 р.
за № 1508/32960
Про затвердження Правил зберігання, носіння та застосування спеціальних засобів "Терен-6", "Терен-7" і "Терен-7М"
Відповідно до статей 43, 45 Закону України "Про Національну поліцію", з метою встановлення порядку зберігання, носіння та застосування підрозділами Національної поліції спеціальних засобів, споряджених речовинами сльозогінної, дратівної та світлозвукової дії, під час відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об’єкт, що перебуває під охороною, припинення групового порушення громадського порядку чи масових заворушень
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
1) Правила зберігання, носіння та застосування спеціального засобу "Терен-6";
2) Правила зберігання, носіння та застосування спеціальних засобів "Терен-7" і "Терен-7М".
2. Управлінню взаємодії з Національною поліцією (Соколовський О.О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України Трояна В.А.
Міністр А.Б. Аваков
ПОГОДЖЕНО:

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини

Заступник Міністра з питань
європейської інтеграції

Голова Національної поліції України



Л. Денісова


О. Стефанишина

С.М. Князєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
18 жовтня 2018 року № 847
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 грудня 2018 р.
за № 1508/32960
ПРАВИЛА
зберігання, носіння та застосування спеціального засобу "Терен-6"
I. Загальні положення
1. Ці Правила установлюють вимоги до зберігання, носіння та застосування пристрою миттєвого розпилення речовини сльозогінної та дратівної дії "Терен-6" (далі - спецзасіб) поліцейськими.
2. Спецзасіб застосовується з метою тимчасового (відворотного) ураження людини (правопорушника, супротивника), пригнічення чи обмеження волі людини (психологічної чи фізичної) шляхом впливу діючої речовини на слизові оболонки органів зору та дихання хмарою аерозолю сльозогінної та дратівної дії на відкритій місцевості та в ізольованому приміщенні для:
1) відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об’єкт, що перебуває під охороною;
2) припинення групового порушення громадського порядку чи масових заворушень.
3. Спецзасіб може бути використано під час проведення поліцейських операцій на відкритій місцевості та в ізольованому приміщенні.
II. Порядок застосування
1. Поліцейський зобов’язаний заздалегідь попередити особу (групу осіб) про застосування спецзасобу і надати їй (їм) достатньо часу для виконання законної вимоги поліцейського, крім випадку, коли зволікання може спричинити посягання на життя і здоров’я особи та поліцейського чи інші тяжкі наслідки, або коли в ситуації, що склалася, таке попередження є невиправданим або неможливим.
2. Попередження може бути зроблено голосом, а за значної відстані або звернення до великої групи людей - через гучномовні установки, підсилювачі звуку.
3. Інтенсивність застосування спецзасобу визначається з урахуванням конкретної ситуації, характеру правопорушення та індивідуальних особливостей особи, яка вчинила правопорушення.
4. Поліцейський зобов’язаний негайно припинити застосування спецзасобу, якщо досягнуто очікуваного результату або якщо немає потреби у подальшому його застосуванні.
5. Поліцейський зобов’язаний у найстисліші строки надати невідкладну домедичну допомогу особі, яка постраждала внаслідок застосування спецзасобу, за потреби викликати екстрену медичну допомогу, повідомити лікарів або заклад охорони здоров’я, який засіб застосовано та яку допомогу надано.
6. Забороняється застосовувати спецзасіб:
1) поліцейськими, які не пройшли відповідну спеціальну підготовку і не склали заліків із застосування спецзасобу;
2) до жінок з явними ознаками вагітності, малолітніх осіб, осіб з явними ознаками обмежених можливостей або старості, крім випадків учинення ними збройного чи групового нападу, учинення збройного опору поліцейському, що загрожує життю і здоров’ю інших осіб або поліцейських, якщо відбити такий напад або опір іншими способами і засобами неможливо;

................
Перейти до повного тексту