1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
29.10.2014 № 1153
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 листопада 2014 р.
за № 1450/26227
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 344 від 07.06.2022 )
Про затвердження Порядку формування кадрового резерву для призначення на вищі посади осіб середнього і старшого начальницького складу служби цивільного захисту
Відповідно до пункту 73 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року № 593, з метою встановлення правових підстав з визначення порядку формування кадрового резерву для призначення на вищі посади осіб середнього і старшого начальницького складу служби цивільного захисту, стимулювання їх творчої активності та відповідальності, зміцнення дисципліни, визначення перспектив службової кар’єри НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок формування кадрового резерву для призначення на вищі посади осіб середнього і старшого начальницького складу служби цивільного захисту, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
1) наказ МНС України від 24 листопада 2008 року № 854 "Про затвердження Інструкції про порядок формування кадрового резерву для заміщення вакантних посад, просування по службі та направлення на навчання осіб рядового і начальницького складу в органах і підрозділах цивільного захисту", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10 січня 2009 року за № 5/16021;
2) пункт 3 Змін до деяких нормативно-правових актів МНС України, затверджених наказом МНС України від 16 грудня 2011 року № 1327, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 04 січня 2012 року за № 8/20321.
3. Департаменту юридичного забезпечення МВС України (Горбась Д.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр

А.Б. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби України
з надзвичайних ситуацій




С. Бочковський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
29.10.2014 № 1153
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 листопада 2014 р.
за № 1450/26227
ПОРЯДОК
формування кадрового резерву для призначення на вищі посади осіб середнього і старшого начальницького складу служби цивільного захисту
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм формування кадрового резерву для призначення на вищі посади осіб середнього і старшого начальницького складу в органах і підрозділах цивільного захисту.
2. Кадровий резерв для призначення на вищі посади осіб середнього і старшого начальницького складу служби цивільного захисту (далі - кадровий резерв) формується відповідно до вимог Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року № 593 (далі - Положення).
3. Кадровим резервом вважається група спеціально відібраних та затверджених у встановленому цим Порядком осіб середнього і старшого начальницького складу служби цивільного захисту (далі - особи середнього і старшого начальницького складу) з числа найбільш перспективних, професійно підготовлених та ініціативних осіб, які мають організаторські здібності і які після практичної перевірки та вивчення, а також відповідної цілеспрямованої підготовки можуть розглядатися як кандидати для призначення на вищі посади.
4. Основним змістом роботи з кадровим резервом є:
1) постійне, всебічне та цілеспрямоване вивчення осіб середнього і старшого начальницького складу, перспектив подальшого проходження ними служби з урахуванням досягнутих результатів служби, стану дисципліни і висновків атестаційних комісій, їх морально-етичних, професійних, ділових, особистих якостей та досвіду практичної роботи;
2) своєчасне прийняття рішень щодо осіб середнього і старшого начальницького складу, які підвищили кваліфікацію, пройшли перепідготовку і за результатами атестування рекомендовані до призначення на вищу посаду.
5. Організація роботи з кадровим резервом включає три взаємопов’язані між собою частини:
1) формування кадрового резерву;
2) безпосередня робота з особами середнього і старшого начальницького складу, зарахованими до кадрового резерву, організація їх навчання та стажування;
3) щорічний аналіз складу кадрового резерву, ефективності роботи з ним, оцінювання рівня підготовленості осіб середнього і старшого начальницького складу, зарахованих до кадрового резерву.
6. Робота з кадровим резервом проводиться протягом року на плановій основі.
7. Керівник органу чи підрозділу цивільного захисту відповідає за якісну підготовку й ефективне використання кадрового резерву. У разі призначення особи середнього і старшого начальницького складу на вищу посаду керівник у поданні про призначення кандидата на цю посаду зазначає, протягом якого періоду він перебував у кадровому резерві, яким чином проявив себе, а у разі якщо не перебував, - подати обґрунтовані пояснення причин невикористання кадрового резерву.
8. Особи середнього і старшого начальницького складу, зараховані до кадрового резерву, перебувають у ньому не більше чотирьох років.
9. Перебування особи середнього і старшого начальницького складу у кадровому резерві може припинитися:
1) з її власної ініціативи на підставі особисто поданого нею рапорту;
2) за письмовою вмотивованою пропозицією безпосереднього керівника у разі позитивного розгляду такої пропозиції атестаційною комісією та письмової згоди керівника відповідного органу чи підрозділу цивільного захисту;
3) у разі накладення на особу середнього і старшого начальницького складу дисциплінарного стягнення;
4) при призначенні особи середнього і старшого начальницького складу на посаду, яка відповідає рівню посади кадрового резерву;
5) при звільненні особи середнього і старшого начальницького складу із служби цивільного захисту.
ІІ. Формування кадрового резерву
1. Кадровий резерв формується у кожному органі чи підрозділі цивільного захисту з числа осіб середнього і старшого начальницького складу за умови відповідності рівня їх морально-етичних, професійних, ділових, особистих якостей, а також освітньо-кваліфікаційного рівня посадам, для призначення на які особи середнього і старшого начальницького складу зараховуються до кадрового резерву, з урахуванням результатів службової і фізичної підготовки.
2. При формуванні кадрового резерву з метою поліпшення якості відбору в обов’язковому порядку здійснюється поглиблене психологічне обстеження кандидатів.
3. Списки кандидатів для призначення на вищі посади (додаток 1) складаються підрозділом персоналу органу чи підрозділом цивільного захисту (структурами, які підпорядковані органу чи підрозділу) за підсумками службової діяльності осіб середнього і старшого начальницького складу на підставі письмових клопотань безпосередніх начальників.
Зазначені списки розглядаються на засіданнях атестаційних комісій і затверджуються відповідними керівниками та в десятиденний строк після затвердження надсилаються вищому кадровому органу для включення осіб середнього і старшого начальницького складу до кадрового резерву.

................
Перейти до повного тексту