1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
06.09.2024 № 26-1
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 вересня 2024 р.
за № 1449/42794
Про внесення змін до Порядку організації роботи в Пенсійному фонді України та його органах з повідомленнями про корупцію
Відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", пунктів 9, 10 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280, Порядку ведення Єдиного порталу повідомлень викривачів, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 03 січня 2023 року № 1/23, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 січня 2023 року за № 22/39078, правління Пенсійного фонду України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Внести зміни до Порядку організації роботи в Пенсійному фонді України та його органах з повідомленнями про корупцію, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 01 березня 2021 року № 7-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 липня 2021 року за № 871/36493, виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Сектору з питань запобігання та виявлення корупції (Касьянов О.) та Юридичному департаменту (Рябцева Т.) подати цю постанову на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Голова правління

Є. Капінус
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління
Пенсійного фонду України
01 березня 2021 року № 7-1
(у редакції постанови правління
Пенсійного фонду України
06 вересня 2024 року № 26-1)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 вересня 2024 р.
за № 1449/42794
ПОРЯДОК
організації роботи в Пенсійному фонді України та його органах з повідомленнями про корупцію
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає внутрішню процедуру і механізм прийняття та розгляду повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закон), перевірки та належного реагування на такі повідомлення у Пенсійному фонді України (далі - Фонд) та головних управліннях Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління).
2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
внутрішні канали повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону у Фонді та головних управліннях (далі - внутрішні канали) - Єдиний портал повідомлень викривачів (далі - Портал), спеціальна телефонна лінія;
інші способи повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону (далі - інші способи) - направлення до Фонду або головних управлінь повідомлення, у тому числі анонімного, в паперовій або електронній формі чи здійснення усного повідомлення на особистому прийомі, через телефонну лінію тощо;
повідомлення - повідомлення інформації (у тому числі анонімно, без зазначення відомостей про себе) про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, вчинених працівниками Фонду або головних управлінь;
спеціальна телефонна лінія - це телефонна лінія, яка відповідає Вимогам до захисту анонімних каналів зв’язку, через які здійснюються повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції", затвердженим наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 02 квітня 2020 року 127/20, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 квітня 2020 року за № 370/34653, та визначається Фондом та головними управліннями у відповідних наказах;
уповноважений підрозділ (уповноважена особа) - Сектор з питань запобігання та виявлення корупції Фонду, структурні підрозділи (уповноважені особи) з питань запобігання та виявлення корупції головних управлінь;
фактичні дані - це дані, які складаються з інформації про конкретні факти можливих корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, зокрема відомості про обставини правопорушення, місце і час його вчинення, особу, яка вчинила правопорушення, та інші дані, достовірність яких може бути перевірена Фондом та головними управліннями.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про інформацію", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про захист персональних даних", "Про доступ до публічної інформації", "Про запобігання корупції", "Про державну службу", "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та Порядку ведення Єдиного порталу повідомлень викривачів, затвердженому наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 03 січня 2023 року № 1/23, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 05 січня 2023 року за № 22/39078.
3. Організація роботи з повідомленнями засновується на таких засадах:
1) знання та обізнаність - інформування про можливість подати повідомлення та про повноваження уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) щодо його розгляду;
2) доступність - забезпечення безперешкодного доступу для подання повідомлення та забезпечення зручності процесу подання таких повідомлень;
3) довіра - інформування викривачів про їхні права, у тому числі трудові, та гарантії захисту;
4) ефективність - реагування на усі без винятку повідомлення;
5) зворотній зв’язок - інформування викривачів про результати розгляду повідомлень;
6) аналіз та вивчення - систематичний моніторинг ефективності роботи з повідомленнями та викривачами;
7) впровадження механізмів заохочення та формування культури повідомлення.
4. Повідомлення підлягає розгляду, якщо воно відповідає вимогам, встановленим абзацом другим частини другої статті 53-2 Закону.
II. Прийняття повідомлень
1. Прийняття повідомлень у Фонді та головних управліннях здійснюється зовнішніми і внутрішніми каналами уповноваженим підрозділом (уповноваженою особою).
2. Повідомлення, які надійшли зовнішніми каналами, вносяться працівниками уповноваженого підрозділу (уповноваженою особою) до Порталу за умови їх відповідності пункту 4 розділу І цього Порядку не пізніше наступного робочого дня з моменту їх виявлення.
3. Здійснення викривачем повідомлення через Портал проводиться згідно з Порядком ведення Єдиного порталу повідомлень викривачів, затвердженим наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 03 січня 2023 року № 1/23, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 січня 2023 року за № 22/39078.
4. Повідомлення, що надійшли спеціальною телефонною лінією, приймаються уповноваженим підрозділом (уповноваженою особою) шляхом заповнення форми / обрання полів на Порталі.
Якщо під час усної розмови неможливо з’ясувати суть порушення вимог Закону та/або особою не зазначаються фактичні дані, що вказують на можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону, які можуть бути перевірені, особі пропонується самостійно здійснити повідомлення через Портал або обрати інший спосіб повідомлення.
5. Повідомлення, що надійшли іншими способами, негайно передаються до уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) за умови їх відповідності пункту 4 розділу І цього Порядку.
Усні повідомлення, що надійшли на особистому прийомі або безпосередньо уповноваженому підрозділу (уповноваженій особі) / Голові правління Фонду (начальнику головного управління), оформлюються шляхом заповнення форми, наведеної в додатку до цього Порядку, та вносяться до Порталу не пізніше наступного робочого дня з моменту їх отримання.
6. Повідомлення, які внесені до Порталу, вихідні листи за результатами їх розгляду та листування з викривачем (у разі необхідності) підлягають реєстрації в автоматизованій системі електронного документообігу Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України (далі - електронний документообіг).

................
Перейти до повного тексту