1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


БЮРО ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
23.10.2021 № 6
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 жовтня 2021 р.
за № 1392/37014
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Бюро економічної безпеки № 127 від 22.07.2024 )
Про затвердження Регламенту роботи конкурсних комісій з проведення конкурсу на зайняття вакантних посад гласних та негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, у Бюро економічної безпеки України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Бюро економічної безпеки № 3 від 13.01.2022 № 99 від 30.05.2022 № 121 від 28.06.2022 № 183 від 15.08.2022 № 134 від 04.05.2023 № 292 від 02.11.2023 )
Відповідно до статей 1, 17, 21-23 Закону України "Про державну службу", статті 24 Кодексу законів про працю України, статей 1, 19, 24 Закону України "Про Бюро економічної безпеки України" та з метою визначення порядку роботи конкурсних комісій з проведення конкурсу на зайняття вакантних посад гласних та негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, у Бюро економічної безпеки України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Регламент роботи конкурсних комісій з проведення конкурсу на зайняття вакантних посад гласних та негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, у Бюро економічної безпеки України, що додається.
2. Територіальним управлінням Бюро економічної безпеки України забезпечити проведення конкурсів на зайняття вакантних посад гласних та негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, у Бюро економічної безпеки України відповідно до умов цього наказу.
( Наказ доповнено новим пунктом 2 згідно з Наказом Бюро економічної безпеки № 3 від 13.01.2022 )
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Директор

В. Мельник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Бюро
економічної безпеки України
23 жовтня 2021 року № 6
(у редакції наказу Бюро
економічної безпеки України
від 15 серпня 2022 року № 183
)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 жовтня 2021 р.
за № 1392/37014
РЕГЛАМЕНТ
роботи конкурсних комісій з проведення конкурсу на зайняття вакантних посад гласних та негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, у Бюро економічної безпеки України
I. Загальні положення
1. Цей Регламент визначає порядок роботи конкурсних комісій з проведення конкурсу у центральному апараті БЕБ та територіальних управліннях БЕБ на зайняття вакантних посад гласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, та конкурсних комісій з проведення конкурсу у центральному апараті БЕБ та територіальних управліннях БЕБ на зайняття вакантних посад негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання (далі - конкурсні комісії).
2. Конкурсні комісії у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, іншими нормативними-правовими актами, у тому числі нормативно-правовими актами БЕБ.
II. Організація та порядок проведення засідань конкурсних комісій
1. Конкурсні комісії утворюються Директором БЕБ.
2. Конкурсні комісії з проведення конкурсу у центральному апараті БЕБ здійснюють добір на зайняття вакантних посад:
гласних штатних працівників центрального апарату БЕБ, які мають спеціальні звання;
негласних штатних працівників центрального апарату БЕБ, які мають спеціальні звання.
3. Конкурсні комісії з проведення конкурсу в територіальних управліннях БЕБ здійснюють добір на зайняття вакантних посад:
гласних штатних працівників територіальних управлінь БЕБ, які мають спеціальні звання;
негласних штатних працівників територіальних управлінь БЕБ, які мають спеціальні звання.
4. Конкурсні комісії у центральному апараті БЕБ та територіальних управліннях БЕБ на зайняття вакантних посад гласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, утворюються з числа працівників центрального апарату БЕБ та представників, визначених Радою громадського контролю при БЕБ (не більше трьох осіб).
Конкурсні комісії у центральному апараті БЕБ та територіальних управліннях БЕБ на зайняття вакантних посад негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, утворюються з числа працівників центрального апарату БЕБ, які мають доступ до державної таємниці та яким Директором БЕБ надано відповідний доступ до інформації про кандидатів на такі посади.
5. Чисельність конкурсної комісії складає не менше ніж 7 осіб.
До оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад гласних/негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, конкурсна комісія проводить перше засідання, на якому обирається голова конкурсної комісії.
Член конкурсної комісії не може відмовитись від голосування.
6. У наказі БЕБ про утворення конкурсної комісії визначається секретар конкурсної комісії, який не є членом конкурсної комісії.
( Пункт 6 розділу II в редакції Наказу Бюро економічної безпеки № 292 від 02.11.2023 )
7. Формою роботи конкурсних комісій є засідання. Засідання конкурсних комісій вважається правомочним приймати рішення в разі участі в засіданні не менше половини її складу.
8. Засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантних посад негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, проводяться закрито з дотриманням вимог Закону України "Про державну таємницю".
9. Інформація про час та місце проведення засідання конкурсної комісії на зайняття вакантних посад гласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, розміщується на офіційному вебсайті БЕБ.
10. Інформація про час та місце проведення засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу у центральному апараті БЕБ та територіальних управліннях БЕБ на зайняття вакантних посад негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, не розголошується та доводиться у встановленому умовами конкурсу порядку до відома лише тих осіб, які мають право на отримання такої інформації.
11. Якщо розгляд питань неможливий у зв’язку з відсутністю необхідної кількості членів відповідної конкурсної комісії, голова конкурсної комісії оголошує про відкладення засідання на визначений час або переносить засідання на інший день.
12. За результатом засідання конкурсної комісії секретар конкурсної комісії складає протокол засідання. У протоколі зазначається: дата та місце проведення засідання, прізвища та імена учасників засідання, порядок денний засідання. У залежності від порядку денного засідання, у протоколі також зазначаються пропозиції, які поставлені на голосування, результати голосування щодо зазначених пропозицій та прийняті рішення, а також проміжні або остаточні результати проходження етапів конкурсу.
III. Проведення конкурсу
1. Конкурс у центральному апараті БЕБ та територіальних управліннях БЕБ на зайняття вакантних посад гласних та негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, складається з таких етапів:
1) прийняття рішення про оголошення конкурсу;
2) оприлюднення умов, місця та строків проведення конкурсу;
3) прийняття та розгляд інформації від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі;
4) прийняття рішення про допуск (не допуск) кандидатів до участі у конкурсі та оприлюднення зазначеної інформації;
5) проведення кваліфікаційного іспиту (тестування) щодо відповідності критеріям професійної придатності;
6) проведення психологічного тестування;
7) проведення кваліфікаційного тестування з фізичної підготовки (перевірка рівня фізичної підготовки, якщо до відповідної посади кваліфікаційними вимогами та/або критеріями професійної придатності передбачений певний рівень фізичної підготовки) та визначення його результатів;
8) проведення психофізіологічного опитування із застосуванням поліграфа (за згодою кандидата);
9) проведення співбесіди з конкурсною комісією;
10) складання загального рейтингу кандидатів;
11) визначення переможців та оприлюднення результатів конкурсу.
2. Рішення про оголошення конкурсу приймається Директором БЕБ на зайняття вакантних посад:
1) гласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, в центральному апараті БЕБ;
2) заступників керівників територіальних управлінь БЕБ, які мають спеціальні звання;
3) негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, в центральному апараті БЕБ;
4) негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, в територіальних управліннях БЕБ.
Рішення про оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад гласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, у БЕБ в територіальних управліннях БЕБ, приймається керівником відповідного територіального управління БЕБ.
3. Умови проведення конкурсу, кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності затверджуються Директором БЕБ на зайняття вакантних посад:
1) гласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, в центральному апараті БЕБ;
2) заступників керівників територіальних управлінь БЕБ, які мають спеціальні звання;
3) негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, в центральному апараті БЕБ;
4) негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, в територіальних управліннях БЕБ.
Умови проведення конкурсу, кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності затверджуються керівником територіального управління БЕБ на зайняття вакантних посад гласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, у БЕБ.
4. Служба управління персоналом центрального апарату БЕБ здійснює прийняття, розгляд та опрацювання матеріалів, інформації, яку подали кандидати для участі в конкурсі на зайняття вакантних посад гласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, у центральному апараті БЕБ та територіальних управліннях БЕБ, на відповідність визначеним умовам проведення конкурсу, кваліфікаційним вимогам і надає зведену інформацію конкурсній комісії з проведення конкурсу у центральному апараті БЕБ / територіальних управліннях БЕБ на зайняття вакантних посад гласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, відповідно.
( Абзац перший пункту 4 розділу III в редакції Наказу Бюро економічної безпеки № 292 від 02.11.2023 )
Уповноважений підрозділ, визначений Директором БЕБ, до повноважень якого належить ведення обліку та робота з особовим складом негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання (далі - уповноважений підрозділ), здійснює прийняття, розгляд та опрацювання матеріалів, інформації, поданої кандидатами для участі у конкурсі на зайняття вакантних посад негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, в центральному апараті БЕБ та територіальних управліннях БЕБ, на відповідність визначеним умовам проведення конкурсу, кваліфікаційним вимогам та надає зведену інформацію конкурсній комісії з проведення конкурсу у центральному апараті БЕБ та територіальних управліннях БЕБ на зайняття вакантних посад негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, відповідно.
5. Після завершення строку подачі документів конкурсна комісія за результатами розгляду зведеної інформації приймає рішення про допуск (не допуск) кандидатів до участі у конкурсі шляхом відкритого голосування, інформація про яке оприлюднюється на офіційному вебсайті БЕБ.
6. Адміністрування етапів конкурсу, визначених у підпунктах2, 3, 5-8 пункту 1 цього розділу, здійснюється виключно працівниками служби управління персоналом центрального апарату БЕБ.
Етапи конкурсу, визначені у підпунктах2, 3, 5-9 пункту 1 цього розділу, у тому числі місце, дата, час та спосіб проведення цих етапів визначаються умовами проведення конкурсу.
( Пункт 6 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Бюро економічної безпеки № 292 від 02.11.2023 )
7. Повторне проведення кваліфікаційного іспиту (тестування) щодо відповідності критеріям професійної придатності, психологічного тестування та кваліфікаційного тестування з фізичної підготовки (перевірка рівня фізичної підготовки, якщо до відповідної посади кваліфікаційними вимогами та/або критеріями професійної придатності передбачений певний рівень фізичної підготовки) не допускається, крім випадків, коли тестування було перервано або не відбулося з технічних причин, про що складається відповідний акт, який підписується не менше ніж 2 членами конкурсної комісії та секретарем конкурсної комісії та за рішенням конкурсної комісії кандидат допускається до відповідного тестування у складі інших груп (за їх наявності).
8. Повідомлення про оголошення конкурсу на зайняття посад в БЕБ розміщується на офіційному вебсайті БЕБ не пізніше ніж за 10 днів до завершення строку подання заяв на участь у конкурсі.
Повідомлення про оголошення конкурсу містить умови проведення конкурсу.
9. Інформація про дату, час, місце та спосіб проведення кожного етапу конкурсу, допуск/недопуск до етапів конкурсу, результати конкурсу в центральному апараті БЕБ / територіальному управлінні БЕБ розміщується на вебсайті БЕБ та окремо кандидатам не направляється.
10. Спосіб подачі документів визначається в умовах проведення конкурсу.
У разі визначення в умовах конкурсу подачі документів в паперовій формі, прийом документів починається після оприлюднення оголошення конкурсу та закінчується у день, визначений як останній день для їх подачі, крім випадку, коли документи надіслані до закінчення строку подачі та надійшли поштою до БЕБ протягом трьох днів.
( Абзац другий пункту 10 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Бюро економічної безпеки № 292 від 02.11.2023 )
Документи для участі у конкурсі надсилаються поштою до БЕБ з поміткою "Для участі у конкурсі" у правому куті зверху та зазначенням прізвища, ім’я та по батькові (за наявності) у лівому верхньому куті, або подаються особисто через спеціальну поштову скриньку БЕБ за адресою, визначеною в умовах проведення конкурсу.
( Абзац третій пункту 10 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Бюро економічної безпеки № 292 від 02.11.2023 )
Про вилучення вищевказаних пакетів документів із спеціальної поштової скриньки або отримання їх у службі діловодства центрального апарату БЕБ складається відповідний акт, якій підписують працівники служби управління персоналом та служби діловодства центрального апарату БЕБ.
( Абзац четвертий пункту 10 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Бюро економічної безпеки № 292 від 02.11.2023 )
У разі визначення прийому документів в електронній формі, документи надсилаються на зазначену в умовах проведення конкурсу адресу електронної пошти БЕБ у сканованому вигляді у форматі PDF із обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.
( Абзац п'ятий пункту 10 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Бюро економічної безпеки № 292 від 02.11.2023 )
Служба управління персоналом центрального апарату БЕБ / уповноважений підрозділ веде облік отриманих матеріалів, який містить інформацію про дату оголошення конкурсу, посаду, дату отримання матеріалів, прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), кількість аркушів.
( Абзац шостий пункту 10 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Бюро економічної безпеки № 292 від 02.11.2023 )
11. До розгляду комісією не приймаються документи, що надійшли до БЕБ після закінчення строку подання документів, а також ті, що надійшли поштою після спливу триденного строку від останнього дня подання документів для участі у конкурсі.
Не підлягають розгляду документи, які надісланні у доповнення до попередніх документів кандидата, з метою виправлення помилок та розбіжностей.
( Пункт 11 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Бюро економічної безпеки № 292 від 02.11.2023 )
IV. Розгляд інформації від осіб, які претендують на участь у конкурсі (перевірка на відповідність встановленим вимогам), прийняття рішення конкурсної комісії про допуск кандидатів до участі у конкурсі
1. Конкурсна комісія отримує від особи, яка бажає взяти участь у конкурсі такі документи:
1) заяву про участь у конкурсі за формою, наведеною у додатку 1 до цього Регламенту;
2) автобіографію написану виключно власноруч (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (на виборних посадах, членство в політичних партіях, у тому числі в минулому), наявність трудових або будь-яких інших договірних відносин з політичною партією протягом року, що передує поданню заяви (незалежно від тривалості), а також відомості про наявність чи відсутність судимості;
3) резюме за формою згідно з додатком 21 до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 року № 648), в якому обов’язково зазначається така інформація:
прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) кандидата;
реквізити документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
підтвердження наявності відповідного ступеня вищої освіти;
відомості про стаж професійної діяльності на відповідних посадах у відповідній сфері, визначеній в умовах конкурсу, та на керівних посадах (за наявності відповідних вимог);
Стаж професійної діяльності у відповідній сфері та стаж роботи на керівних посадах обраховуються службою управління персоналом центрального апарату БЕБ / територіального управління БЕБ / уповноваженим підрозділом на дату подання документів.
4) копію паспорта громадянина України (ID-картки) та витяг з реєстру територіальної громади;
5) копію документа про вищу освіту другого (магістерського) рівня з додатками;
6) копію трудової книжки (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування станом на дату оголошення конкурсу.
У разі відсутності в трудовій книжці відомостей про стаж професійної діяльності на відповідних посадах у відповідній сфері копія послужного списку подається обов’язково;
( Підпункт 6 пункту 1 розділу IV в редакції Наказу Бюро економічної безпеки № 292 від 02.11.2023 )
7) копію облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону);
8) фотокартку розміром 4 x 6 см;
9) заяву особи про обмеження, передбачені частиною першою статті 27 Закону України "Про запобігання корупції" за формою, наведеною у додатку 2 до цього Регламенту;
10) заяву, в якій особа повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", і надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до Закону України "Про очищення влади" за формою, наведеною у додатку 1 до Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 563 ;
11) заяву про надання згоди на проведення спеціальної перевірки, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", як кандидата на посаду за формою, наведеною у додатку 2 до Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 171 ;
12) довідку про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, за формою затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18 квітня 2022 року № 651, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 червня 2022 року № 650/37986;
13) довідку (витяг) про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України, видану не раніше ніж за 30 днів до оголошення конкурсу;
( Підпункт 13 пункту 1 розділу IV в редакції Наказу Бюро економічної безпеки № 292 від 02.11.2023 )
14) копію військово-облікового документа з відміткою про взяття на військовий облік (для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці; для військовозобов’язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного; для резервістів - військовий квиток);
( Підпункт 14 пункту 1 розділу IV в редакції Наказу Бюро економічної безпеки № 292 від 02.11.2023 )
15) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року, у якому було оприлюднено оголошення про конкурс;
16) копію державного сертифіката про рівень володіння державною мовою (витяг з реєстру Державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою);
17) згоду на обробку персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних".
2. Забороняється вимагати відомості та документи, подання яких не передбачено цим Регламентом.
3. Документи складаються державною мовою.
Документи та копії подаються в паперовій формі особою, яка звертається із заявою, та повинні бути доступними для читання, повно і чітко відображати інформацію незалежно від її змісту. Копії документів засвідчуються шляхом проставляння особистого підпису кандидата на кожній сторінці, який засвідчує копію, його ініціалів та прізвища, крім документів, які засвідчуються в іншому установленому законодавством порядку, а також містити дату складання документа.
У разі визначення в умовах проведення конкурсу подання документів в електронній формі на електронну пошту БЕБ у сканованому вигляді у форматі PDF, накладання кваліфікованого електронного підпису є обов’язковим.
( Абзац пункту 3 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Бюро економічної безпеки № 292 від 02.11.2023 )
4. Особи, які є працівниками центрального апарату (територіальних управлінь) БЕБ та бажають взяти участь у конкурсі на посади центрального апарату (територіального управління), подають із визначеного переліку документів, зазначеного у пункті 1 цього розділу, заяву про участь у конкурсі, резюме та службову характеристику, складену в довільній формі, в якій зазначаються:
1) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
2) спеціальне звання;
3) назва займаної посади;
4) текст характеристики з обов’язковим зазначенням якісних та кількісних показників діяльності на займаній посаді;
5) висновки та рекомендації безпосереднього керівника;
6) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), посада, спеціальне звання та підпис безпосереднього керівника, а також дата складання службової характеристики.
5. Особи, які виявили бажання взяти участь у конкурсі на декілька вакантних посад, подають до відповідної конкурсної комісії один пакет документів на конкурс та заяви на кожну вакантну посаду, а також згоду на проведення спеціальної перевірки окремо за кожною посадою.
6. Достовірність поданих до конкурсної комісії документів і правильність їх оформлення забезпечує особа, яка їх подає.
Інформація, яка міститься в документах (матеріалах), що подаються особою для участі у конкурсі, має бути актуальною на дату їх направлення до конкурсної комісії.
Документи, що заповнює кандидат, повинні відповідати строку, встановленому для подачі документів (не раніше дати оголошення конкурсу та не пізніше дати завершення прийому документів).
Інші документи, визначені умовами проведення конкурсу, повинні мати незавершений термін дії станом на дату подачі документів.
7. Особа має право відкликати подану заяву або припинити участь у конкурсі на будь-якому етапі шляхом подання відповідної заяви та вважатиметься такою, що не пройшла конкурс.
8. Документи, подані кандидатами для участі в конкурсі, поверненню не підлягають.
9. У разі якщо із заяви неможливо визначити на яку саме посаду претендує особа або вказана посада не відповідає назві посади та коду посади, на яку оголошено конкурс, подача кандидатом неповного пакета документів, визначених цим розділом, виявлення невідповідності поданої кандидатом інформації щодо кваліфікаційних вимог до освіти та/або стажу роботи, неправильності заповнення заяви, відсутності підписів та дат на поданих документах, або надання інформації не в повному обсязі, викладеної у автобіографії, відсутності накладеного кваліфікованого електронного підпису (у документах, поданих у сканованому вигляді у форматі PDF в електронній формі), такі документи не розглядаються та поверненню не підлягають. Особа, яка подала такі документи, до участі у конкурсі не допускається.
10. Документи, які надійшли для участі у конкурсі від кандидатів на зайняття вакантних посад гласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, яких не допущено до участі у конкурсі, або які не пройшли конкурс, перебувають на зберіганні у службі управління персоналом протягом року та підлягають знищенню комісією, визначеною наказом центрального апарату БЕБ / територіального управління БЕБ.
V. Кваліфікаційний іспит (тестування) щодо відповідності критеріям професійної придатності та психологічне тестування
1. Дата, час, місце та спосіб початку проведення кваліфікаційного іспиту (тестування) щодо відповідності критеріям професійної придатності визначаються в умовах проведення конкурсу.
2. Кваліфікаційний іспит (тестування) щодо відповідності критеріям професійної придатності складається з окремих етапів:
1) загального законодавства (далі - тест 1);
2) спеціального законодавства (далі - тест 2).
3. Перелік нормативно-правових актів, на підставі яких розроблено питання винесені на кваліфікаційних іспит (тестування), розробляються робочою групою, склад якої затверджується Директором БЕБ.
Перелік нормативно-правових актів, які є предметом питань, винесених на кваліфікаційних іспит (тестування), оприлюднюються на офіційному вебсайті БЕБ.
4. Проведення кваліфікаційного іспиту (тестування) щодо відповідності критеріям професійної придатності та психологічного тестування, визначення результатів здійснюється за допомогою програмного забезпечення, функціонуванням якого забезпечується структурним підрозділом БЕБ, що забезпечує впровадженням та технічне супроводження інформаційних, інформаційно-комунікаційних систем.
5. У разі відсутності належно обладнаного приміщення, забезпеченого відповідною комп’ютерною технікою, проведення кваліфікаційного іспиту (тестування) щодо відповідності критеріям професійної придатності проводиться у письмовій (паперовій) формі або у Центрі оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби.
6. Кожен кандидат відповідає на запитання тесту 1 та тесту 2.
Тест 1 включає 60 тестових питань, загальний час для проведення тестування повинен становити не більше 60 хвилин. Кожне питання передбачає чотири варіанти відповіді, один з яких є правильним.
Тест 2 включає 60 тестових питань, загальний час для проведення тестування повинен становити не більше 60 хвилин. Кожне питання передбачає чотири варіанти відповіді, один з яких є правильним.
7. За результатами тестування виставляються такі бали:
2 бали - кандидатам, які відповіли правильно на 51 і більше питань тестового завдання;
1 бал - кандидатам, які відповіли правильно на 42-50 питання тестового завдання;
0 балів - кандидатам, які відповіли правильно на 41 і менше питань тестового завдання.
У разі, якщо кандидат претендує на зайняття керівної посади, то виставляються наступні бали:
2 бали - кандидатам, які відповіли правильно на 54 і більше питань тестового завдання;
1 бал - кандидатам, які відповіли правильно на 45-53 питань тестового завдання;
0 балів - кандидатам, які відповіли правильно на 44 і менше питань тестового завдання.
8. У разі одержання 0 балів при проходженні тесту 1, такий кандидат не допускається до проходження тесту 2 та вважається таким, що не пройшов конкурс.
У разі одержання 0 балів при проходженні тесту 2, кандидат не допускається до проходження психологічного тестування та вважається таким, що не пройшов конкурс.
9. Психологічне тестування здійснюється відповідно до Порядку проведення психологічного тестування кандидатів на посади, що передбачають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, затвердженого наказом Бюро економічної безпеки України від 26 жовтня 2021 року № 11, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 листопада 2021 року за № 1471/37093 (в редакції наказу Бюро економічної безпеки України від 17 січня 2022 року № 9). Кожен кандидат, допущений до проходження психологічного тестування відповідає на запитання.
10. Результати психологічного тестування враховуються конкурсною комісією за наступною шкалою оцінювання:
I ступень - кандидат отримує 2 бали (високий прогноз успішності професійної діяльності);
II ступень - кандидат отримує 1 бал (достатній прогноз успішності професійної діяльності);
III ступень - кандидат отримує 0 балів (низький прогноз успішності професійної діяльності).
У разі, якщо кандидат отримує 0 балів після проходження психологічного тестування, результат вважається неуспішним. Кандидат не допускається до проходження наступного етапу конкурсу та вважається таким, що не пройшов конкурс.
Результат психологічного тестування відображається в довідці про результати психологічного тестування, яка надається для розгляду до конкурсної комісії та містить висновок прогнозу успішності професійної діяльності.
11. Перед проходженням кваліфікаційного іспиту (тестування) щодо відповідності критеріям професійної придатності та психологічного тестування кожен кандидат пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України.
12. Під час складання кваліфікаційного іспиту (тестування) щодо відповідності критеріям професійної придатності та психологічного тестування кандидатам забороняється спілкуватися між собою, користуватися будь-якими джерелами інформації, мобільними телефонами, іншими пристроями та аксесуарами до них, безпідставно виходити з приміщення під час проходження тестування, про що кандидати інформуються перед початком етапів тестування.
13. У разі використання кандидатом недозволених джерел інформації про це складається відповідний акт, який підписується не менше ніж 2 членами конкурсної комісії та секретарем конкурсної комісії. Такий кандидат вважається таким, що припинив участь у конкурсі достроково, та до наступного етапу конкурсу не допускається, про що приймається відповідне рішення конкурсною комісією.

................
Перейти до повного тексту