- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
БЮРО ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 листопада 2021 р.
за № 1471/37093
Про затвердження Порядку проведення психологічного тестування кандидатів на посади, що передбачають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України
Відповідно до
статті 24 Закону України "Про Бюро економічної безпеки України" та з метою якісного добору кандидатів на посади, що передбачають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення психологічного тестування кандидатів на посади, що передбачають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, що додається.
2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ПОГОДЖЕНО: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини |
Л. Денісова |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Бюро економічної
безпеки України
26 жовтня 2021 року № 11
(у редакції наказу Бюро
економічної безпеки України
від 17 січня 2022 року
№ 9)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 листопада 2021 р.
за № 1471/37093
ПОРЯДОК
проведення психологічного тестування кандидатів на посади, що передбачають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає засади організації та процедуру проведення психологічного тестування кандидатів на зайняття вакантних посад гласних та негласних штатних працівників, що передбачають спеціальні звання БЕБ (далі - кандидати).
2. Метою психологічного тестування є виявлення серед кандидатів осіб з ознаками девіантної поведінки (форм особистої поведінки кандидата, що суперечать загальноприйнятим моральним або правовим (дисциплінарним) нормам), утрудненої або уповільненої адаптації, несформованої мотивації, відповідно до критеріїв професійної придатності.
3. Завданням психологічного тестування є надання психологічної характеристики кандидата за параметрами, що випливають із мети проведення психологічного тестування.
4. У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
1) психодіагностика - сукупність способів, методів та порядку вивчення кандидата, результатом чого є визначення його психологічного стану або окремих психологічних властивостей;
2) психологічне тестування - комплекс заходів, спрямованих на визначення наявності та ступеня виразності індивідуально-психологічних якостей кандидата;
3) прогнозування успішності професійної діяльності - формування прогнозу (аргументованого висновку) про індивідуальні особливості кандидата, які під впливом соціальних факторів можуть впливати на його поведінку в майбутньому.
5. Психологічне тестування кандидатів проводиться на підставі направлення конкурсної комісії. Перед початком психологічного тестування кандидат в письмовій формі надає інформацію, щодо стану свого самопочуття, згідно форми, наведеної у додатку 1 цього Порядку.
6. Психологічне тестування проводять працівники центрального апарату БЕБ, до посадових обов’язків яких віднесено проведення такого тестування.
II. Організація психологічного тестування
1. Організацію проведення психологічного тестування кандидатів забезпечує конкурсна комісія, яка проводить конкурс на зайняття вакантних посад, що передбачають спеціальні звання БЕБ (далі - конкурсна комісія).
2. Інформація про результати психологічного тестування кандидата надається конкурсній комісії особою, яка проводила тестування.
Результати психологічного тестування кандидата доступні лише членам конкурсної комісії.
Кандидат має право ознайомитися з інформацією про себе протягом строку зберігання результатів психологічного тестування.
3. Результати психологічного тестування кандидата зберігаються до закінчення конкурсу на зайняття вакантної посади в БЕБ.
4. Особі, яка проводила психологічне тестування кандидата, забороняється обговорювати та розголошувати зміст, процедуру та результати психологічного тестування.
5. Відомості, отримані при проведенні психологічного тестування, є інформацією про особу і використовуються в порядку, визначеному законодавством.
6. Психологічне тестування може здійснюватися з використанням комп’ютерної техніки.
7. Результати психологічного тестування зберігаються в електронному вигляді на сервері центрального апарату БЕБ, до закінчення конкурсу на зайняття вакантних посад, що передбачають спеціальні звання БЕБ.
III. Процедура проведення психологічного тестування та оцінювання кандидатів на зайняття вакантних посад
1. Процедура психологічного тестування передбачає:
1) вивчення соціально-психологічних характеристик кандидата;
2) вивчення індивідуально-психологічних особливостей кандидата та мотиваційної спрямованості;
3) оцінка результатів психологічного тестування;
4) складання довідки про результати психологічного тестування згідно з додатком 2 до цього Порядку (далі - довідка).
2. Процедура психологічного тестування кандидата здійснюється з використанням методів практичної психології та психодіагностики.
3. За допомогою методів практичної психології та психодіагностики, здійснюється оцінка успішності професійної діяльності, відповідно до шкали оцінювання.
................Перейти до повного тексту