1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
05.10.2021  № 248
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 жовтня 2021 р.
за № 1366/36988
Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства аграрної політики та продовольства України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України
Відповідно до статті 18 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 950 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2011 року № 1156), Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124, з метою забезпечення взаємодії Міністерства аграрної політики та продовольства України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок взаємодії Міністерства аграрної політики та продовольства України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27 лютого 2012 року № 86 "Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства аграрної політики та продовольства України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16 березня 2012 року за № 415/20728 (із змінами).
3. Департаменту правового забезпечення забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Міністр

Р. Лещенко

ПОГОДЖЕНО:

В.о. Голови Державної служби України
з питань геодезії, картографії та кадастру

Т.в.о. Голови Державного агентства
меліорації та рибного господарства України




С. Завадський


А. Забуга
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
05 жовтня 2021 року № 248
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 жовтня 2021 р.
за № 1366/36988
ПОРЯДОК
взаємодії Міністерства аграрної політики та продовольства України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає:
організаційні та процедурні питання взаємодії Мінагрополітики з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України (далі - Міністр), у процесі формування та реалізації державної політики у відповідних сферах;
механізм взаємодії та обміну інформацією, періодичність її подання між Мінагрополітики і центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра (далі - ЦОВВ).
2. Цей Порядок спрямований на забезпечення узгодженості, планомірності та цілісності формування державної політики, а також ефективності її реалізації у відповідних сферах, визначених Положенням про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124.
3. Перелік структурних підрозділів Мінагрополітики, відповідальних за взаємодію з відповідними ЦОВВ (далі - відповідальні підрозділи), затверджується наказом Мінагрополітики.
4. Керівник ЦОВВ, забезпечує неухильне виконання покладених на ЦОВВ завдань та відповідальний за дотримання строків їх виконання.
5. Керівник ЦОВВ, вносить на розгляд Міністру пропозиції щодо забезпечення формування державної політики у відповідній сфері, зокрема розроблені ЦОВВ проекти законів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, проекти наказів Мінагрополітики, а також позиції щодо проектів, розробниками яких є інші центральні органи виконавчої влади.
II. Підготовка проектів законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України
1. ЦОВВ розробляють проекти законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України (далі - проекти актів), що стосуються сфери їх діяльності, у порядку, встановленому законодавством.
2. Розроблені ЦОВВ проекти актів разом із обов’язковими додатками, передбаченими Регламентом Кабінету Міністрів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 950 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2011 року № 1156) (далі - Регламент Кабінету Міністрів України), із супровідним листом надсилаються до Мінагрополітики в електронній формі із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису з використанням модуля системи взаємодії, крім випадків наявності обґрунтованих підстав для їх підготовки у паперовій формі, передбачених Регламентом Кабінету Міністрів України.
Проект акта, який надсилається на погодження Міністру, має бути завізований керівником ЦОВВ.
Проект регуляторного акта надсилається разом з відповідними матеріалами, передбаченими Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
3. Відповідальний підрозділ відповідно до компетенції опрацьовує проекти актів, розроблені ЦОВВ, та:
перевіряє проект акта на відповідність пріоритетним напрямам роботи ЦОВВ, планам роботи ЦОВВ;
вживає заходів, визначених Регламентом Кабінету Міністрів України та цим Порядком, для усунення розбіжностей щодо проектів актів, у разі наявності таких розбіжностей;
погоджує проект акта в межах компетенції.
4. До опрацювання проектів актів, розроблених ЦОВВ, залучаються структурні підрозділи апарату Мінагрополітики відповідно до їх компетенції - у разі необхідності.
5. Позиція Міністра щодо проекту акта, розробленого ЦОВВ, доводиться до відома ЦОВВ шляхом надсилання листа, до якого, у разі відсутності зауважень, додається завізований Міністром проект акта.
6. У разі висловлення Мінагрополітики до проекту акта, поданого ЦОВВ, зауважень та/або пропозицій проект акта повертається ЦОВВ для його доопрацювання.
7. ЦОВВ враховує зауваження та/або пропозиції Мінагрополітики до проекту акта та повторно надсилає доопрацьований проект акта до Мінагрополітики для його погодження Міністром.
8. У разі виникнення розбіжностей у позиціях Мінагрополітики та ЦОВВ щодо проекту акта ЦОВВ ініціює перед відповідальним підрозділом Мінагрополітики питання щодо вжиття вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей (проведення узгоджувальних процедур, консультацій, нарад, робочих зустрічей тощо).
9. Після погодження проекту акта Міністром, ЦОВВ в порядку, встановленому Регламентом Кабінету Міністрів України, надсилає проект такого акта на погодження до заінтересованих органів та до Міністерства юстиції України для проведення правової експертизи.
10. Після отримання висновку Міністерства юстиції України про проведення правової експертизи, погоджений із заінтересованими органами проект акта разом з обов’язковими додатками, передбаченими Регламентом Кабінету Міністрів України, ЦОВВ в порядку, установленому Регламентом Кабінету Міністрів України, надсилає до Мінагрополітики для внесення його на розгляд Кабінету Міністрів України.
11. У разі, якщо проект акта внесено до Мінагрополітики з порушенням вимог Регламенту Кабінету Міністрів України та цього Порядку, проект акта з обґрунтуванням такої позиції повертається ЦОВВ разом із супровідним листом для приведення у відповідність до Регламенту Кабінету Міністрів України.
12. ЦОВВ забезпечує підготовку всіх необхідних матеріалів, у тому числі проектів виступів до проекту акта, та надсилає їх до Мінагрополітики для його представлення Міністром на засіданні Кабінету Міністрів України.
13. У разі втрати проектом акта актуальності або з інших причин ЦОВВ листом інформує Міністра про необхідність відкликання проекту акта та подає обґрунтовані пропозиції про його відкликання.
14. У разі повернення Секретаріатом Кабінету Міністрів України проекту акта у випадку складення повноважень або відставки Кабінету Міністрів України ЦОВВ, який розробляв проект акта, забезпечує його повторне погодження.
III. Погодження проектів законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, актів, які підлягають державній реєстрації у Міністерстві юстиції України, розроблених іншими центральними органами виконавчої влади
1. ЦОВВ опрацьовує проект акта або проект наказу, який надійшов до ЦОВВ як до заінтересованого органу від іншого центрального органу виконавчої влади, у частині, що стосується його компетенції, та в установленому порядку надсилає такий проект разом з обґрунтованою позицією до Мінагрополітики для опрацювання і погодження позиції ЦОВВ Міністром.
При погоджені проекту наказу ЦОВВ надсилає розробнику разом із супровідним листом аркуш погодження. Водночас ЦОВВ інформує розробника про погодження позиції ЦОВВ Міністром.
2. У разі висловлення зауважень до проекту акта або до проекту наказу позиція ЦОВВ має бути обґрунтованою. ЦОВВ може також надати зауваження і пропозиції до поданих розробником прогнозів впливу, в тому числі прогнозу впливу реалізації акта на ключові інтереси заінтересованих сторін у сферах, віднесених до його компетенції.
3. Позиція ЦОВВ до проекту акта або до проекту наказу опрацьовується у порядку, визначеному пунктом 3 розділу II цього Порядку.
4. Позицію Міністра щодо проекту акта або проекту наказу відповідальний підрозділ доводить до відома ЦОВВ шляхом надсилання листа за підписом Міністра для її обов’язкового доведення до відома розробника.
5. У разі виникнення розбіжностей у позиціях Мінагрополітики та ЦОВВ до проекту акта або проекту наказу ЦОВВ ініціює перед відповідальним підрозділом питання щодо вжиття вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей (проведення узгоджувальних процедур, консультацій, нарад, робочих зустрічей тощо).
6. У разі якщо розбіжності не було врегульовано ЦОВВ надсилає розробнику позицію Мінагрополітики.
7. Погодження ЦОВВ проектів актів та проектів наказів без урахування позиції Міністра не допускається.
IV. Розроблення проектів нормативно-правових актів, які підлягають державній реєстрації у Міністерстві юстиції України
1. Проекти наказів Мінагрополітики, які підлягають державній реєстрації у Міністерстві юстиції України, розроблені ЦОВВ відповідно до компетенції, подаються до Мінагрополітики для підпису Міністром у порядку, визначеному пунктом 2 розділу II цього Порядку.
Опрацювання проекту наказу в апараті Мінагрополітики здійснюється у порядку, визначеному пунктом 3 розділу ІІ цього Порядку.
2. У разі наявності зауважень чи пропозицій до поданого ЦОВВ проекту наказу він повертається ЦОВВ для доопрацювання.
У разі виникнення розбіжностей у позиціях Мінагрополітики та ЦОВВ до проекту наказу ЦОВВ ініціює перед відповідальним підрозділом Мінагрополітики питання щодо вжиття вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей (проведення узгоджувальних процедур, консультацій, нарад, робочих зустрічей тощо).
3. У разі якщо розбіжності не було врегульовано, позиція Міністра щодо проекту наказу, розробленого ЦОВВ, доводиться до відома керівника ЦОВВ шляхом надсилання листа із зазначенням обґрунтованих зауважень та/або пропозицій у разі їх наявності.
4. ЦОВВ враховує зауваження до проекту наказу та вносить його в установленому порядку на розгляд Міністру.
5. У разі відсутності зауважень керівник відповідального підрозділу, відповідно до компетенції візує проект наказу та в установленому порядку передає його на підпис Міністру.
6. ЦОВВ, який є розробником проекту наказу, спільно з відповідальним підрозділом відповідно до вимог Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731, та Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до органів юстиції та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 12 квітня 2005 року № 34/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26 березня 2020 року № 1207/5), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 квітня 2005 року за № 381/10661, забезпечують:
підготовку супровідного листа та інших документів, необхідних для державної реєстрації нормативно-правового акта;
погодження проекту наказу за формою, встановленою законодавством з питань документування управлінської діяльності;
погодження проекту наказу з відповідними суб’єктами нормотворення та/або іншими заінтересованими органами відповідно до законодавства в порядку та за формою, встановленими законодавством з питань документування управлінської діяльності;
підписання спільного наказу з відповідними суб’єктами нормотворення.
7. Після підписання наказу відповідальний підрозділ забезпечує його подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством про державну реєстрацію нормативно-правових актів порядку.

................
Перейти до повного тексту