1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.02.2012 № 86
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 березня 2012 р.
за № 415/20728
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 248 від 05.10.2021 )
Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства аграрної політики та продовольства України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства аграрної політики та продовольства № 277 від 09.07.2015 № 37 від 10.02.2016 № 361 від 06.10.2016 № 442 від 11.09.2018 )
Відповідно до статті 18 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", пункту 1 параграфа 37 глави 3 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 950, пункту 10 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, та з метою забезпечення спрямування і координації центральних органів виконавчої влади НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок взаємодії Міністерства аграрної політики та продовольства України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України (далі - Порядок), що додається.
( Пункт 2 виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 37 від 10.02.2016 )
2. Головам Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державного агентства лісових ресурсів України, Державного агентства рибного господарства України та Державної інспекції сільського господарства України забезпечити неухильне виконання Порядку.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства аграрної політики та продовольства № 37 від 10.02.2016, № 361 від 06.10.2016 )
( Слова "та Державної інспекції сільського господарства України" будуть виключені з пункту 2 після завершення заходів, пов’язаних з ліквідацією Державної інспекції сільського господарства України згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 37 від 10.02.2016 )
3. Відповідальними за дотримання термінів виконання актів Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України, доручень Президента України, Прем'єр-міністра України, підготовку відповідей на запити і звернення народних депутатів України та листи Кабінету Міністрів України є керівники центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України.
4. Департаменту забезпечення роботи Міністерства завчасно надавати інформацію першому заступнику Міністра, заступникам Міністра, Державному секретарю про невиконання або порушення термінів виконання документів, зазначених в пункті 3 цього наказу.
( Пункт 4 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 361 від 06.10.2016; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 442 від 11.09.2018 )
5. Департаменту правової та законопроектної роботи (Вашешніков М.О.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
7. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр

М.В. Присяжнюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
27.02.2012  № 86
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 березня 2012 р.
за № 415/20728
ПОРЯДОК
взаємодії Міністерства аграрної політики та продовольства України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України
І. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає:
організаційні та процедурні питання взаємодії Міністерства аграрної політики та продовольства України (далі - Міністерство) з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державним агентством лісових ресурсів України, Державним агентством рибного господарства України та Державною інспекцією сільського господарства України у процесі формування та реалізації державної політики у відповідних сферах;
( Абзац другий пункту 1.1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства аграрної політики та продовольства № 37 від 10.02.2016, № 361 від 06.10.2016 )
( Слова "та Державної інспекції сільського господарства України" будуть виключені з абзацу другого пункту 1.1 розділу I після завершення заходів, пов’язаних з ліквідацією Державної інспекції сільського господарства України згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 37 від 10.02.2016 )
механізм взаємодії та обміну інформацією, періодичність її подання між Міністерством і центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України (далі - ЦОВВ).
1.2. Цей Порядок спрямований на забезпечення узгодженості, планомірності та цілісності формування державної політики, а також ефективності її реалізації.
1.3. Відповідальними за взаємодію з ЦОВВ у Міністерстві є:
1) Департамент аграрної політики та сільського господарства - з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у сфері державного нагляду (контролю) за племінною справою у тваринництві, ідентифікації та реєстрації тварин, насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, ринкового та метрологічного нагляду, Державним агентством рибного господарства України, Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державним агентством лісових ресурсів України у сфері лісового та мисливського господарства;
2) Департамент продовольства - з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у сферах попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення;
3) Департамент стратегії та економічного розвитку - з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у сфері державного контролю за дотриманням законодавства про захист прав споживачів, у тому числі споживачів виробів із дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння та реклами в цій сфері щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
4) Господарсько-фінансовий департамент - із ЦОВВ із питань бюджетного планування та фінансування;
5) Департамент підтримки фермерства, кооперації та розвитку сільських територій - з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів;
6) Директорат безпечності та якості харчових продуктів - з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у сферах ветеринарної медицини, санітарного законодавства, карантину та захисту рослин, безпечності та окремих показників якості харчових продуктів;
7) Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції - з Державним агентством рибного господарства України, Державним агентством лісових ресурсів України, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру в частині виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, планів пріоритетних дій Уряду.
( Пункт 1.3 розділу I в редакції Наказів Міністерства аграрної політики та продовольства № 37 від 10.02.2016, № 442 від 11.09.2018 )
1.4. Керівник ЦОВВ забезпечує неухильне виконання покладених на ЦОВВ завдань у встановлені терміни.
1.5. ЦОВВ готує на підпис Міністру аграрної політики та продовольства України (далі - Міністр) проекти відповідей на документи, адресовані Міністерству, з питань, що належать до компетенції ЦОВВ, з урахуванням термінів і строків, встановлених Міністерством.
( Пункт 1.5 розділу I в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 442 від 11.09.2018 )
1.6. Відповідальним (головним) виконавцем документів, адресованих Міністерству, щодо підготовки проектів нормативно-правових актів (у тому числі супровід проектів під час погодження із заінтересованими органами виконавчої влади) визначається керівник ЦОВВ, до компетенції якого входить виконання проекту нормативно-правового акта.
ІІ. Підготовка проектів нормативно-правових актів
2.1. ЦОВВ розробляють проекти нормативно-правових актів у порядку, встановленому законодавством України.
2.2. ЦОВВ надсилає Міністерству супровідним листом проект нормативно-правового акта, завізований керівником ЦОВВ та керівником юридичної служби ЦОВВ, разом з пакетом документів, передбачених законодавством, для його погодження Міністром.
( Пункт 2.2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 442 від 11.09.2018 )
2.3. Відповідальний за взаємодію з ЦОВВ в Міністерстві є департамент (далі - відповідальний Департамент) або самостійний структурний підрозділ центрального апарату Міністерства, якому було доручено опрацювання проекту нормативно-правового акта, доводить до відома ЦОВВ позицію Міністра щодо проекту нормативно-правового акта, розробленого ЦОВВ, шляхом надсилання листа та в разі відсутності зауважень - завізованого Міністром проекту нормативно-правового акта.
2.4. У разі наявності зауважень чи пропозицій до поданого ЦОВВ проекту нормативно-правового акта він повертається ЦОВВ для доопрацювання.
ЦОВВ враховує зауваження та пропозиції Міністерства та повторно подає доопрацьований проект нормативно-правового акта на погодження до Міністерства.
2.5. ЦОВВ надсилає на погодження проект нормативно-правового акта до заінтересованих органів виконавчої влади після його погодження та візування Міністром.
( Пункт 2.5 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 442 від 11.09.2018 )
2.6. Керівник ЦОВВ є відповідальним за вчасне погодження проекту нормативно-правового акта із заінтересованими органами.
2.7. Погоджений із заінтересованими органами проект нормативно-правового акта разом з пакетом документів, передбачених законодавством, та проектом супровідного листа ЦОВВ подає до Міністерства для внесення його на розгляд відповідного органу, проект акта якого розроблено ЦОВВ.
2.8. У випадку, коли немає окремого доручення відповідного органу, проект акта якого розроблено ЦОВВ, щодо терміновості внесення цього проекту, ЦОВВ має забезпечити подання до Міністерства пакета документів, передбачених законодавством, для подальшого внесення акта на розгляд відповідного органу за п’ять днів до закінчення строку.
2.9. Якщо проект нормативно-правового акта внесено до Міністерства з порушенням вимог законодавства, у тому числі цього Порядку, Міністерство повертає його ЦОВВ разом із супровідним листом для приведення у відповідність до зазначених вимог.
2.10. ЦОВВ має забезпечити доопрацювання проекту нормативно-правового акта у строки, які дозволять вчасно внести такий проект на розгляд відповідного органу, та повторно подати його на погодження та візування Міністром.
2.11. У разі неврахування ЦОВВ наданих зауважень чи пропозицій відповідальний Департамент або самостійний структурний підрозділ центрального апарату Міністерства, якому було доручено опрацювання проекту нормативно-правового акта, завчасно повідомляє про це Міністра або його заступника, який відповідає за цей напрямок.
2.12. ЦОВВ забезпечують підготовку та подання Міністерству всіх необхідних матеріалів до проектів нормативно-правових актів (у тому числі проектів виступів) для їх представлення Міністром на засіданні відповідного органу.
2.13. У разі втрати актуальності проекту нормативно-правового акта або з інших причин ЦОВВ забезпечує своєчасне інформування та подання до Міністерства обґрунтованої пропозиції про його відкликання.
2.14. ЦОВВ щотижня подає Міністерству інформаційну довідку в паперовому та електронному вигляді з детальною та об’єктивною інформацією щодо стану підготовки (погодження) проектів нормативно-правових актів, відповідальним виконавцем яких визначено ЦОВВ.
Інформаційна довідка в електронному вигляді розміщується в підрозділі "Проекти нор.-правових актів" розділу "Документи" системи електронного документообігу "СЕД-Мінагро". До інформаційної довідки додаються проект нормативно-правового акта, завізований керівником ЦОВВ, проект пояснювальної записки та матеріали зовнішніх погоджень заінтересованих органів. Зазначені матеріали також розміщуються у вигляді фотокопії формату PDF або JPEG до 15 Мб.
( Пункт 2.14 розділу II в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 442 від 11.09.2018 )
2.15. ЦОВВ у межах строків, установлених статтею 10 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", подає інформацію про кількісні та якісні значення показників результативності, визначених під час проведення аналізу впливу регуляторних актів, розроблених Міністерством, з питань, що належать до компетенції ЦОВВ, для підготовки звіту про відстеження результативності регуляторного акта.
Зазначена інформація подається у вигляді фотокопії формату PDF або JPEG до 15 Мб шляхом розміщення у спосіб, визначений пунктом 2.14 цього розділу.
( Розділ II доповнено новим пунктом 2.15 згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 442 від 11.09.2018 )
ІІІ. Погодження проектів нормативно-правових актів, розроблених іншими центральними органами виконавчої влади
3.1. ЦОВВ опрацьовує проект нормативно-правового акта, що надійшов на погодження до ЦОВВ як до заінтересованого органу, та подає Міністерству позицію ЦОВВ для погодження Міністром разом із завізованим примірником відповідного проекту нормативно-правового акта / аркушем погодження до нього.
( Пункт 3.1 розділу III в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 442 від 11.09.2018 )
3.2. Позицію Міністра щодо проекту нормативно-правового акта, що надійшов на погодження до ЦОВВ як до заінтересованого органу, Міністерство доводить до відома ЦОВВ шляхом надсилання листа для її обов'язкового доведення до відома розробника проекту акта.
3.3. Погодження ЦОВВ проекту нормативно-правового акта без урахування позиції Міністра не допускається.
ІV. Підготовка проектів наказів Міністерства
4.1. ЦОВВ розробляють проекти наказів Міністерства відповідно до вимог законодавства та подають їх до Міністерства разом із супровідним листом для опрацювання відповідальним Департаментом або самостійним структурним підрозділом Міністерства, якому доручено опрацювати відповідний проект наказу.
Разом із проектом наказу до Міністерства подаються відомості про посадових осіб ЦОВВ, у тому числі позиція юридичної служби, які здійснювали його підготовку.
( Пункт 4.1 розділу IV в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 442 від 11.09.2018 )
4.2. Відповідальний Департамент або інший самостійний структурний підрозділ центрального апарату Міністерства, якому доручено опрацювання проекту наказу Міністерства, доводить до відома ЦОВВ позицію Міністерства щодо проекту наказу, розробленого ЦОВВ, шляхом надсилання листа із зазначенням зауважень та пропозицій до поданого проекту.
4.3. ЦОВВ повинні врахувати всі викладені зауваження та усунути виявлені порушення, внести в установленому порядку проект наказу на розгляд до відповідального Департаменту або іншого структурного підрозділу центрального апарату Міністерства, якому доручено опрацювання проекту наказу Міністерства.
4.4. У разі відсутності зауважень проект наказу подається на підпис Міністру.
4.5. Після підписання Міністром накази нормативно-правового характеру подаються відповідальним Департаментом або самостійним структурним підрозділом Міністерства, який здійснював його підготовку у встановленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
( Пункт 4.5 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 442 від 11.09.2018 )
V. Визначення пріоритетів діяльності центральних органів виконавчої влади
5.1. ЦОВВ, їх територіальні органи, підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління ЦОВВ, здійснюють планування своєї роботи за визначеними Міністерством пріоритетами діяльності.
5.2. З метою забезпечення послідовної та узгодженої діяльності з формування та реалізації державної політики у відповідній сфері ЦОВВ подають до Міністерства пропозиції щодо пріоритетів своєї діяльності на наступний рік.
5.3. Пропозиції ЦОВВ опрацьовуються в Міністерстві та подаються на погодження Міністру.
5.4. ЦОВВ організовують свою роботу за перспективними (річними) планами.
5.5. ЦОВВ формують річні плани роботи та подають Міністерству для погодження Міністром.
5.6. План роботи ЦОВВ повинен передбачати:
виконання заходів, спрямованих на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів, інших актів законодавства, доручень Президента України, Прем'єр-міністра України, Міністра та підготовку відповідей на запити і звернення народних депутатів України та листи Кабінету Міністрів України;

................
Перейти до повного тексту