1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
04.10.2004 N 536
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 жовтня 2004 р.
за N 1334/9933
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 508 від 06.11.2006 )
Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 6-ПВ (річна) "Звіт про кількість працівників, їхній якісний склад та професійне навчання"
Відповідно до статті 14 Закону України "Про державну статистику", з метою подальшого вдосконалення статистичної методології
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 6-ПВ (річна) "Звіт про кількість працівників, їхній якісний склад та професійне навчання" (далі - Інструкція), що додається.
2. Дію Інструкції поширити на юридичних осіб, їхні відокремлені підрозділи незалежно від форм власності та організаційно-правових форм господарювання.
3. Департаменту статистики праці (Григорович Н.В.):
3.1. Передати адміністративно-господарському департаменту оригінал Інструкції, затвердженої пунктом 1 цього наказу, для виготовлення.
3.2. Надавати роз'яснення щодо застосування Інструкції.
4. Адміністративно-господарському департаменту (Сенкевич-Давидець Н.М.) забезпечити закупівлю послуг з виготовлення затвердженої Інструкції, контроль за своєчасним їх друкуванням та розсилкою Головним управлінням статистики в Автономній Республіці Крим, областях, у м. Києві та Управлінню статистики в м. Севастополі.
5. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кучіна І.Ю., Глущенко М.А.) забезпечити розрахунки за виготовлення Інструкції, затвердженої пунктом 1 цього наказу.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Власенко Н.С.
Голова О.Г.Осауленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату України
04.10.2004 N 536
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 жовтня 2004 р.
за N 1334/9933
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 6-ПВ (річна) "Звіт про кількість працівників, їхній якісний склад та професійне навчання" ( v0224202-03 )
Ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про державну статистику" з метою методологічного роз'яснення порядку заповнення показників форми державного статистичного спостереження N 6-ПВ (річна) "Звіт про кількість працівників, їхній якісний склад та професійне навчання" (далі - звіт).
Загальні положення
Звіт подають юридичні особи та їхні відокремлені підрозділи (філії, відділення, представництва, цехи, дільниці, розташовані на іншій території, ніж головна організація) незалежно від форм власності та організаційно-правових форм господарювання, які складають звіти за формами N 1-ПВ термінова-місячна "Звіт з праці", N 1-ПВ термінова-квартальна "Звіт з праці", затвердженими наказом Держкомстату України від 11.08.2004 N 472, та N 3-ПВ термінова-квартальна "Звіт про використання робочого часу", затвердженою наказом Держкомстату України від 21.07.2003 N 224.
При заповненні зазначеної форми слід користуватися:
- Положенням про професійне навчання кадрів на виробництві, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства освіти і науки України від 26.03.2001 N 127/151, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.04.2001 за N 315/5506 (далі - Положення);
- Державним класифікатором України "Класифікатор професій" ДК 003-95, затвердженим і введеним в дію наказом Держстандарту України від 27.07.95 N 257 (далі - Класифікатор професій);
- Законом України "Про вищу освіту";
- Законом України "Про освіту";
- Законом України "Про пенсійне забезпечення";
- цією Інструкцією.
Період спостереження показників зазначеної форми охоплює у I розділі - 31 грудня або останній робочий день звітного року; у розділах II-III - календарний рік з 1 січня до 31 грудня.
Основою для заповнення показників звіту є дані первинного обліку - особова картка - форма N Т-2, затверджена наказом Мінстату України від 11.08.93 N 180, накази про направлення на навчання, табелі обліку використання робочого часу - форми N П-12, П-13, П-14, затверджені наказом Мінстату України від 09.10.95 N 253.
У розділах II "Підготовка кадрів" та III "Підвищення кваліфікації" звіту наводяться данi про всіх працівників облікового складу, включаючи і тих, які вибули впродовж року (крім сумісників), але у звітному році їх було навчено за рахунок коштів підприємства (установи, організації) (далі - підприємства) незалежно від форми навчання та типу навчального закладу. Показники цих розділів повинні підтверджуватися первинними документами з набуття освіти - свідоцтвом, посвідченням, дипломом, довідкою тощо. Працівники, які протягом року проходили навчання декілька разів незалежно від кількості видів навчання, відображаються у звіті один раз на розсуд підприємства (наприклад, береться до уваги більша тривалість програми навчання).
Показники звіту не охоплюють форми навчання, які мають постійний та масовий характер (наприклад, економічне навчання), не впливають на підвищення професійного рівня працівника, а сприяють підтриманню його кваліфікації на належному рівні, передбачають перевірку професійних знань працівника (курси з охорони праці, технічне навчання тощо), з тривалістю програми навчання менше 8 годин.
У розділах II "Підготовка кадрів" та III "Підвищення кваліфікації" не враховуються особи, направлені на навчання без попереднього зарахування їх до облікового складу працівників, та ті, які навчалися за рахунок власних коштів.
Розділ I. Кількість працівників за якісним складом на 31 грудня звітного року
Рядок 12010 заповнюється відповідно до пунктів 2.1-2.2 Інструкції зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України, затвердженої наказом Міністерства статистики України від 07.07.95 N 171, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.08.95 за N 287/823 (зі змінами і доповненнями). При цьому в облікову чисельність працівників включаються жінки (особи), які перебувають у відпустках у зв'язку з вагітністю і пологами і у відпустках для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства, та не включаються сумісники і хто працює за цивільно-правовими договорами.
У рядку 12020 вiдображається кількість працiвникiв, які згідно з трудовим договором прийняті на роботу на умовах неповного робочого дня, тижня або на неповну ставку (1/4, 1/2 тощо), крiм сумісників. При цьому не враховуються працівники, які тимчасово переведені на такий режим роботи з iнiцiативи адмiнicтрацiї внаслiдок скорочення обсягiв виробництва, вiдсутностi сировини та матерiалiв тощо.

................
Перейти до повного тексту