1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
29.09.2004 N 415
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 жовтня 2004 р.
за N 1333/9932
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 125 від 17.02.2009 )
Про затвердження Положення про діяльність саморегулівної організації професійних учасників фондового ринку, яка об'єднує компанії з управління активами
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1347 від 24.11.2006 N 1169 від 29.05.2007 )
Відповідно до статті 17 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про діяльність саморегулівної організації професійних учасників фондового ринку, яка об'єднує компанії з управління активами.
( Пункт 1 в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1347 від 24.11.2006 )
2. Т.в.о. Виконавчого секретаря (В.Прядку) забезпечити:
державну реєстрацію цього рішення в Міністерстві юстиції України;
публікацію цього рішення відповідно до чинного законодавства.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на т.в.о. Виконавчого секретаря В.Прядка.
Голова Комісії А.Балюк
Протокол засідання Комісії
від 29 вересня 2004 р. N 34
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Державної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
29.09.2004 N 415
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 жовтня 2004 р.
за N 1333/9932
ПОЛОЖЕННЯ
про діяльність саморегулівної організації професійних учасників фондового ринку, яка об'єднує компанії з управління активами
( Назва Положення в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1347 від 24.11.2006 ) ( У тексті Положення слова "ринок цінних паперів" в усіх відмінках замінено словами "фондовий ринок" згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1347 від 24.11.2006 )
Це Положення розроблено відповідно до Законів України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", Закону України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)" та інших нормативно-правових актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія), що регулюють створення та діяльність саморегулівних організацій, та визначає порядок здійснення діяльності саморегулівною організацією професійних учасників фондового ринку, яка об'єднує компанії з управління активами, і порядок здійснення державного регулювання та контролю за її діяльністю.
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1347 від 24.11.2006 )
1. Загальні положення
1.1. Саморегулівна організація професійних учасників фондового ринку, яка об'єднує компанії з управління активами, - неприбуткове об'єднання учасників фондового ринку, що провадять професійну діяльність на фондовому ринку з управління активами інституційних інвесторів, утворене відповідно до критеріїв та вимог, установлених Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
( Пункт 1.1 в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1347 від 24.11.2006 )
1.2. Підставою для здійснення діяльності саморегулівної організації професійних учасників фондового ринку, яка об'єднує компанії з управління активами (далі - саморегулівна організація), є Свідоцтво про реєстрацію об'єднання як саморегулівної організації професійних учасників фондового ринку та відповідне рішення Комісії щодо визнання саморегулівної організації такою, що об'єднує компанії з управління активами.
( Пункт 1.2 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1347 від 24.11.2006 )
1.3. Метою заснування та діяльності саморегулівної організації є:
1) забезпечення високого професійного рівня діяльності учасників фондового ринку;
2) представництво членів саморегулівної організації та захист їх професійних інтересів;
3) професійна підготовка та підвищення кваліфікації фахівців членів саморегулівної організації;
4) інформування своїх членів стосовно законодавства про цінні папери та змін, що вносяться до нього;
5) розроблення та контроль за дотриманням норм та правил поведінки, регламентів, правил здійснення операцій з цінними паперами, вимог до професійної кваліфікації фахівців - членів саморегулівної організації та інших документів, передбачених чинним законодавством;
6) упровадження ефективних механізмів розв'язання спорів між членами саморегулівної організації та між членами саморегулівної організації та їх клієнтами;
7) розроблення та впровадження заходів щодо захисту клієнтів членів (учасників) саморегулівної організації та інших інвесторів, а також дотримання етичних норм та правил поведінки членів саморегулівної організації у їх взаєминах з клієнтами;
8) вдосконалення нормативно-правової бази фондового ринку;
9) сприяння в організації фінансового моніторингу компаніями з управління активами у сфері запобігання та протидії запровадженню в легальний обіг доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму.
1.4. Саморегулівна організація не має права:
1) обмежувати можливості своїх членів щодо надання послуг на фондовому ринку;
2) створювати нерівні умови для вступу до організації та виходу з неї або для діяльності будь-кого з членів;
3) сприяти діям своїх членів, що визначаються як порушення законодавства про захист економічної конкуренції;
4) провадити діяльність, не пов'язану з метою створення саморегулівної організації, визначеної установчими документами та цим Положенням.
2. Членство (участь) у саморегулівній організації
2.1. Саморегулівна організація приймає до складу своїх членів (учасників) компанії з управління активами, які мають відповідну ліцензію на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку та відповідають вимогам правил саморегулівної організації.
2.2. Процедура прийому професійних учасників фондового ринку до саморегулівної організації, визначення прав та обов'язків членів (учасників) саморегулівної організації, а також порядок фінансування її діяльності встановлюються внутрішніми правилами та положеннями саморегулівної організації, які у встановленому порядку погоджуються Комісією.
2.3. Відмова у прийнятті до саморегулівної організації професійного учасника фондового ринку, який отримав ліцензію, може бути оскаржена у встановленому чинним законодавством порядку.
3. Вимоги до саморегулівної організації
3.1. До складу саморегулівної організації, яка об'єднує компанії з управління активами, повинно входити більше 50 відсотків від загальної кількості компаній з управління активами інституційних інвесторів.
( Пункт 3.1 в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1347 від 24.11.2006 )
3.2. Мінімальний розмір активів такої саморегулівної організації повинен становити 600 тис. грн.
( Пункт 3.2 в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1347 від 24.11.2006 )
3.3. Майно саморегулівної організації формується за рахунок членських внесків та інших надходжень, не заборонених законодавством України.
3.4. Майно саморегулівної організації спрямовується виключно для забезпечення мети створення саморегулівної організації та покриття витрат, пов'язаних з її діяльністю.
3.5. Технічне забезпечення належної роботи саморегулівної організації та можливості інформування учасників саморегулівної організації повинні відповідати таким вимогам:
3.5.1 наявність ВЕБ-сторінки в Інтернеті зі зазначенням та поновленням інформації:
про членів (список членів саморегулівної організації; членів, які вибули, із зазначенням причини вибуття);
про сертифікованих фахівців членів саморегулівної організації щодо здійснення діяльності з управління активами;
про порушення чинного законодавства щодо цінних паперів членами (учасниками) саморегулівної організації;
іншої інформації щодо діяльності саморегулівної організації, моніторингу фондового ринку, оголошень, послуг та іншої загальної інформації (реквізити, логотипи, значення індексів тощо).
Поновлення зазначеної інформації здійснюється не рідше ніж раз на тиждень;
3.5.2 наявність електронної пошти;
3.5.3 наявність не менше одного копіювального апарата;
3.5.4 наявність не менше двох телефонних ліній та телефаксимільного апарата;
3.5.5 наявність не менше п'яти персональних електронно-обчислювальних машин та одного сервера;
3.5.6 наявність офісного приміщення на підставі права володіння або оренди (саморегулівна організація не може укладати договори на оренду (лізинг) приміщення з будь-яким професійним учасником фондового ринку);
3.5.7 наявність охоронної сигналізації.
3.6. Персонал саморегулівної організації повинен відповідати таким вимогам:
3.6.1 керівник, заступники керівника виконавчого органу та керівники структурних підрозділів саморегулівної організації повинні мати сертифікати встановленого Комісією зразка за тими видами професійної діяльності на фондовому ринку, які здійснюються членами (учасниками) даної саморегулівної організації, та стаж роботи на фондовому ринку або за відповідним фахом в органах виконавчої влади не менше трьох років;
3.6.2 керівник юридичної служби саморегулівної організації повинен мати вищу юридичну освіту та стаж роботи за спеціальністю не менше трьох років.

................
Перейти до повного тексту