- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 жовтня 2022 р.
за № 1318/38654
Про затвердження Положення про військову інтернатуру
Відповідно до частини сьомої
статті 18 Закону України "Про освіту", абзацу другого пункту 5 Положення про систему безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних фахівців, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 725,
Положення про інтернатуру, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22 червня 2021 року № 1254, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 17 серпня 2021 року за № 1081/36703 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 16 березня 2022 року № 493), пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), та з метою врегулювання особливостей підготовки слухачів-інтернів НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про військову інтернатуру, що додається.
2. Встановити, що:
1) навчання у військовій інтернатурі здійснюється у вищому військовому навчальному закладі Міністерства оборони України у сфері охорони здоров’я;
2) вимоги Положення про військову інтернатуру, затвердженого пунктом 1 цього наказу, поширюються на осіб, які вступають у військову інтернатуру у 2022 році.
( Підпункт 2 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 1947 від 01.11.2022 )
3. Директорату медичних кадрів, освіти і науки (Сергію Убогову) в установленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Ірину Микичак.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ПОГОДЖЕНО: Міністр оборони України Т.в.о. Міністра освіти і науки України Уповноважений Верховної Ради України з прав людини |
О. Резніков О. Шкуратов Д. Лубінець |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
06 вересня 2022 року № 1599
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 жовтня 2022 р.
за № 1318/38654
ПОЛОЖЕННЯ
про військову інтернатуру
I. Загальні положення
1. Це Положення регламентує порядок планування, організації навчання та проходження військової інтернатури випускниками другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальностями: 221 "Стоматологія", 222 "Медицина", 226 "Фармація, промислова фармація" галузі знань 22 "Охорона здоров’я" на базах стажування військових лікарів (фармацевтів)-інтернів та у вищому військовому навчальному закладі Міністерства оборони України у сфері охорони здоров’я (далі - ВВНЗ) за вказаними спеціальностями.
2. У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:
військова інтернатура - це форма первинної спеціалізації осіб за лікарськими та фармацевтичними спеціальностями для отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста або фармацевта-спеціаліста, підвищення професійного рівня військової освіти офіцерів медичної служби та набуття фахових компетентностей, що забезпечують виконання службових обов’язків;
слухач-інтерн - це особа, яка має ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування, виконує програму підготовки у військовій інтернатурі за відповідною спеціальністю під керівництвом куратора бази стажування та закріпленого за ним керівника групи слухачів-інтернів ВВНЗ, а також бере участь у наданні всіх видів медичної допомоги, передбачених вимогами програм підготовки у військовій інтернатурі та професійних стандартів;
програма підготовки у військовій інтернатурі - єдиний комплекс освітніх та практичних компонентів, спланованих і організованих ВВНЗ та базами стажування з метою забезпечення набуття ними компетентностей, необхідних для отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста або фармацевта-спеціаліста, а також офіцера медичної служби тактичного рівня, для виконання завдань за призначенням, що ґрунтується на академічній доброчесності, медичній та фармацевтичній етиці та деонтології, доказовій медицині, а також з урахуванням військових процедур за стандартами країн-членів НАТО.
3. Основним завданням військової інтернатури є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки слухачів-інтернів, їх професійної готовності до самостійної діяльності за фахом та з метою присвоєння звання "лікар-спеціаліст" або "фармацевт-спеціаліст" за відповідною спеціальністю, а також здобуття відповідного рівня професійної військової освіти.
Перелік спеціальностей та тривалість підготовки у військовій інтернатурі ВВНЗ з урахуванням специфіки проходження військової служби наведені у додатку до цього Положення.
4. Для подальшого проходження військової служби на посадах лікаря-спеціаліста або фармацевта-спеціаліста за відповідною військово-обліковою спеціальністю проходження інтернатури є обов’язковим.
5. Програма підготовки у військовій інтернатурі (далі - програма підготовки) складається з двох частин: освітньої та практичної.
Освітня частина програми підготовки проводиться у ВВНЗ. Тривалість освітньої частини програми підготовки складає до шести місяців за один рік навчання, з урахуванням необхідності набуття професійних компетентностей офіцера військового управління тактичного рівня, розраховується пропорційно до тривалості підготовки у військовій інтернатурі.
Практична частина програми підготовки проводиться на базах стажування слухачів-інтернів (далі - база стажування).
Програми підготовки розробляються ВВНЗ спільно з базами стажування на основі примірних програм підготовки, затверджених Міністерством охорони здоров’я України, та програм курсів професійної військової освіти, погоджуються з відповідними структурними підрозділами Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України і затверджуються командувачем Медичних сил Збройних Сил України.
7. Командуванням Медичних сил Збройних Сил України до 01 травня поточного року визначається перелік баз стажування, з числа закладів охорони здоров’я в системі Мі-ніс-терст-ва оборони України, та розміщує його на офіційному вебсайті.
II. Організація прийому та зарахування до військової інтернатури
1. Начальник ВВНЗ щороку до 01 січня організовує розробку та затвердження правил прийому до військової інтернатури ВВНЗ (далі - Правила прийому) до ВВНЗ на відповідний рік та оприлюднює їх на офіційному вебсайті ВВНЗ.
2. Правила прийому розробляються приймальною комісією ВВНЗ, погоджуються зі структурним підрозділом Міністерства оборони України, що забезпечує формування та реалізацію державної політики з питань військової освіти і науки, та затверджуються Вченою радою ВВНЗ.
3. На навчання до ВВНЗ приймаються особи офіцерського складу віком до 35 років (на кінець року вступу), які мають ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування.
4. Особи, які виявили бажання вступити на навчання до військової інтернатури ВВНЗ, до 01 червня року вступу особисто подають документи, оформлені згідно вимог Правил прийому, до ВВНЗ.
5. Приймальна комісія ВВНЗ протягом 7 днів з дня отримання документів вступників на навчання, перевіряє їх на відповідність визначеному переліку Правил прийому та приймає рішення про виклик осіб для проходження вступних випробувань та конкурсного відбору. Рішення оформляється протоколом засідання приймальної комісії ВВНЗ.
6. Про прийняте рішення, час та місце прибуття для проходження вступних випробувань начальник ВВНЗ повідомляє вступників не пізніше ніж за 7 днів до початку вступних випробувань.
7. Вступники на навчання до військової інтернатури під час вступних випробувань, крім складання вступних іспитів з конкурсних предметів, проходять психологічне обстеження, оцінку рівня фізичної підготовленості та остаточний медичний огляд, що здійснюється фахівцями, які входять до складу приймальної комісії.
8. Для проведення вступних випробувань створюються комісії:
предметні екзаменаційні комісії (з кожного конкурсного предмета окремо);
з проведення психологічного обстеження;
з оцінки рівня фізичної підготовленості;
військово-лікарська комісія.
9. Конкурсний відбір вступників здійснюється приймальною комісією ВВНЗ за результатами вступних випробувань на основі конкурсного бала.
10. Конкурсний бал - сума балів, яку набрав вступник у військову інтернатуру ВВНЗ за результатами складання вступних випробувань.
Конкурсний бал обчислюється за формулою:
Конкурсний бал (КБ) = СП + ВМД + ІМ+ РФП + ДБ,
де |
СП |
- |
оцінка вступного випробування з обраної спеціальності, конвертована у 200-бальну шкалу; |
|
ВМД |
- |
оцінка вступного випробування з військових та військово-медичних дисциплін, конвертована у 100-бальну шкалу; |
|
ІМ |
- |
оцінка вступного випробування з визначення рівня володіння іноземної мови відповідно до стандарту НАТО STANAG 6001, конвертована у 100-бальну шкалу; |
|
РФП |
- |
оцінка з перевірки рівня фізичної підготовленості (від 3 до 5 балів); |
|
ДБ |
- |
додаткові бали за навчальні, наукові та інші досягнення, з урахуванням конкурсного балу випускників закладів вищої освіти (максимальна сумарна кількість додаткових балів не може перевищувати 20). |
11. Вступне випробування з обраної спеціальності (комп’ютерне тестування) включає питання з таких розділів: синдроми та симптоми, захворювання, невідкладні стани, лабораторні та інструментальні дослідження, медичні маніпуляції.
Правильну відповідь на питання оцінюють у 1 бал, неправильну відповідь у 0 балів. Максимальна оцінка становить 200 балів.
Вступників, які не пройшли порогового рівня (набрали менше 120 балів), до подальшого складання вступних випробувань та участі у конкурсі не допускають.
12. Вступне випробування з військових та військово-медичних дисциплін (комп’ютерне тестування) включає питання з таких розділів військової підготовки за програмою офіцерів запасу: загальновійськова підготовка та методика роботи з особовим складом, загальна тактика, організація медичного забезпечення військ, військова токсикологія, радіологія і медичний захист, медична допомога пораненим на догоспітальному етапі, тактична медицина.
Правильну відповідь на питання оцінюють у 1 бал, неправильну відповідь у 0 балів. Максимальна оцінка становить 100 балів.
Вступників, які не пройшли порогового рівня (набрали менше 60 балів) до подальшого складання вступних випробувань та участі у конкурсі не допускають.
13. Вступне випробування з визначення рівня володіння іноземною мовою за чотирма видами мовленнєвої діяльності (аудіювання, усне мовлення, читання, письмо), результат складання якого конвертований у 100-бальну шкалу та оцінюється за стандартизованими мовленнєвими рівнями відповідно до стандарту НАТО STANAG 6001.
Під час проходження вступних випробувань перевірка фізичної підготовленості кандидатів на навчання проводиться за результатами виконання трьох вправ. Усі вправи виконуються протягом одного дня в такій послідовності: спочатку вправи на швидкість, потім силові вправи, далі - вправи на витривалість. За результатами оцінки рівня фізичної підготовленості кандидат на навчання може отримати від 3 до 5 балів.
У разі отримання менше 3 балів (оцінки "незадовільно") вступник до подальшого проходження вступних випробувань не допускається.
15. Додаткові бали за навчальні, наукові та інші досягнення нараховуються приймальною комісією, з розрахунку:
результат конкурсного балу випускників закладів вищої освіти, конвертований за національною шкалою - 5 балів;
диплом про другу вищу освіту - 3 бали;
особам, наукові статті, яких опубліковано у науковому виданні, включеному до Переліку наукових фахових видань України - 3 бали (враховується не більше однієї наукової статті);
особам, якім відповідно до пункту 26 частини першої
статті 20, пункту 1 частини першої
статті 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", надано пільги на вступ поза конкурсом до державних вищих закладів освіти - 3 бали;
( Абзац п'ятий пункту 15 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 1947 від 01.11.2022 )
посвідчення учасника бойових дій - 3 бали;
посвідчення про нагородження державною нагородою - 3 бали.
................Перейти до повного тексту