1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
08.09.2020 № 555
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2020 р.
за № 1310/35593
Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 30 травня 2012 року № 627
Відповідно до частини четвертої статті 239 глави 37 розділу VII, статті 424 глави 61 розділу XV Митного кодексу України та підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375,
НАКАЗУЮ:
1. У заголовку та тексті наказу Міністерства фінансів України від 30 травня 2012 року № 627 "Про затвердження Порядку роботи складу митниці ДФС", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 липня 2012 року за № 1097/21409 (зі змінами), слова "митниця ДФС" у всіх відмінках і числах замінити словами "митний орган" у відповідних відмінках і числах.
2. Затвердити Зміни до Порядку роботи складу митниці ДФС, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30 травня 2012 року № 627, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 липня 2012 року за № 1097/21409 (зі змінами), що додаються.
3. Департаменту митної політики Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім підпункту 4 пункту 12 Змін, затверджених цим наказом, який набирає чинності з 01 січня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування та підпунктів 2, 3, 6 пункту 12 Змін, затверджених цим наказом, які набирають чинності з 01 січня 2022 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою та покладаю на Голову Державної митної служби України.
Міністр С. Марченко
ПОГОДЖЕНО:

В.о. Голови
Державної митної служби України

Т.в.о. Голови
Державної регуляторної служби України

Голова Національної поліції України

Міністр внутрішніх справ України



І. Муратов


О. Мірошніченко

І. Клименко

А. Аваков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
08 вересня 2020 року № 555
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2020 р.
за № 1310/35593
ЗМІНИ
до Порядку роботи складу митниці ДФС
1. У заголовку Порядку слова "митниці ДФС" замінити словами "митного органу".
2. У розділі I:
1) у пункті 1.3 слова "увезення на склад і вивезення" замінити словами "розміщення на склад та видача";
2) пункт 1.6 викласти в такій редакції:
"1.6. Керівник митниці або його заступник визначає посадових осіб митниці, на яких покладатимуться функції та обов’язки, обумовлені цим Порядком, із закріпленням їх у посадових інструкціях цих осіб (далі - Уповноважена особа). Повноваження щодо укладання договорів зберігання передбачаються в наказі Митниці про право підпису фінансових документів.";
3) абзац другий пункту 1.7 викласти в такій редакції:
"У разi призупинення митного оформлення товарів відповідно до статей 399, 400 i 401-1 Кодексу відшкодування Митниці витрат, пов’язаних із зберіганням цих товарів, здійснюється правовласником або за його згодою іншою особою.";
4) пункт 1.8 викласти в такій редакції:
"1.8. У разі реорганізації Митниці така Митниця зобов’язана організувати передання товарів і транспортних засобів комерційного призначення, що зберігаються на складі цієї Митниці, до іншої Митниці, визначеної Держмитслужбою, а первинні документи оперативного обліку реорганізованої Митниці передаються до Держмитслужби або до митного органу, визначеного Держмитслужбою.".
3. У розділі II:
1) у підпункті 2.2.5 пункту 2.2 слова "територіальним органам Міністерства внутрішніх справ" замінити словами "на договірних засадах органам і підрозділам поліції охорони";
2) пункт 2.5 викласти в такій редакції:
"2.5. Передані митницею на відповідальне зберігання товари зберігаються на складах, які перебувають у власності підприємства, з яким Митницею укладено договір зберігання. Місця зберігання переданих митницею на відповідальне зберігання товарів визначаються зонами митного контролю, у межах яких Митниці здійснюють митні формальності, а підприємство дотримується режиму зони митного контролю.
2.5.1. Якщо у якості складу для зберігання прийнятих від Митниці товарів підприємством використовується приміщення, підприємство забезпечує:
відповідність приміщення санітарно-гігієнічним вимогам;
можливість створення в приміщенні необхідних температурних умов для зберігання товарів (для товарів, що потребують спеціальних умов зберігання);
можливість проведення навантажувально-розвантажувальних робіт у приміщенні та на прилеглій до нього території;
обладнання приміщення ґратами на вікнах (за їх наявності);
цілодобову охорону приміщення та/або функціонування у ньому охоронної сигналізації;
оснащення дверей приміщення пристроєм для опечатування;
дотримання в приміщенні та на прилеглій до нього території вимог з пожежної безпеки відповідно до законодавства.
2.5.2. Залізничні, водні та повітряні транспортні засоби за неможливості зберігання на складі Митниці зберігаються у спеціально облаштованих для їх стоянки або зберігання місцях (залізничні станції, депо, порти, гавані, причали, аеродроми, ангари тощо).
2.5.3. Товари, що доставляються у транспортному засобі, причепі, напівпричепі, причепі-розпуску, вагоні, вагоні-цистерні, автомобільній цистерні тощо, можуть зберігатися в цих транспортних засобах без вивантаження за договором зберігання за умови, якщо таке зберігання не призведе до псування товару або втрати його споживчих властивостей, крім випадків природного убутку або інших об’єктивних обставин, що підтверджуються документально. Умови зберігання наливних або насипних товарів визначаються їх особливостями.
2.5.4. Живі тварини зберігаються за договором зберігання у місцях утримання тварин, у яких створено умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям.
2.5.5. Спирт етиловий, алкогольні напої та тютюнові вироби можуть передаватися на відповідальне зберігання лише тим підприємствам, відомості про які внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання, а у разі передання на відповідальне зберігання обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок відомості про підприємство мають бути внесені до Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок.
Інші товари, місця зберігання яких внесено до спеціальних реєстрів, можуть передаватися на відповідальне зберігання лише підприємствам, відомості про які внесено до таких спеціальних реєстрів.
2.5.6. Під час вибору місця зберігання товарів гуманітарної допомоги, строк зберігання яких на складі організації - отримувача гуманітарної допомоги закінчився, розглядається питання передання таких товарів на відповідальне зберігання організації - отримувачу гуманітарної допомоги, на адресу якої прибув відповідний товар.
При цьому організація - отримувач гуманітарної допомоги має забезпечити на складі:
цілодобову охорону або функціонування охоронної сигналізації, засобів пожежогасіння;
не менше ніж два засоби нанесення забезпечення, один з яких має перебувати у віданні Митниці, другий - у віданні утримувача складу.
2.5.7. Підприємство та організація - отримувач гуманітарної допомоги мають право здійснювати з товарами, переданими їм на відповідальне зберігання, прості складські операції, необхідні для забезпечення їх збереження в незмінному стані (оглядати, вимірювати товари, переміщати їх у межах складу тощо), за умови, що такі операції не призведуть до псування товару або втрати його споживчих властивостей, порушення упаковки та/або зміни засобів ідентифікації товару.";
3) у першому реченні пункту 2.7 слова "керівника Митниці чи особи, яка виконує його обов’язки" замінити словами "Уповноваженої особи".
4. У розділі III:
1) пункт 3.1 доповнити реченням такого змісту: "У разі наявності у Митниці обладнаного в порядку, визначеному законодавством, приміщення для зберігання вилученої вогнепальної та іншої зброї, боєприпасів до зброї (далі - озброєння) визначається посадова особа митниці, на яку покладатимуться обов’язки завідуючого відповідного складу Митниці.";
2) в абзаці першому пункту 3.3 слова "У митницях, де" замінити словами "У разі якщо на складі Митниці";
3) в абзаці четвертому пункту 3.4 слово "листопада" замінити словом "жовтня";
4) абзац другий пункту 3.5 викласти в такій редакції:
"У разі пошкодження або зняття печатки, поломки замка, дверей чи ґрат завідуючий зобов’язаний невідкладно доповісти про це керівнику підрозділу, на який покладено функцію складського обліку, зберігання, оцінки вилученого, прийнятого на зберігання, поміщеного у митний режим відмови на користь держави майна, а також майна, виявленого в зоні митного контролю, власник якого невідомий, та розпорядження ним (далі - господарська служба), засобами електронного, телефонного зв’язку з обов’язковим подальшим направленням відповідної інформації в письмовій формі.".
5. У розділі IV:
1) підпункт 4.1.11 пункту 4.1 виключити;
2) підпункт 4.2.9 пункту 4.2 викласти в такій редакції:
"4.2.9. Товари, митне оформлення яких призупинено відповідно до статей 399, 400 та 401-1 Кодексу .
У разі отримання Митницею інформації від правовласника про наявність ознак порушення його прав інтелектуальної власності, розміщення і зберігання товарів, митне оформлення яких призупинено, на складі Митниці є обов’язковим";
3) пункт 4.3 викласти в такій редакції:
"4.3. Товари, які через свої властивості не можуть зберігатися на складі Митниці, можуть передаватися підприємствам, на складах яких створено необхідні умови для належного зберігання таких товарів, на підставі укладених з таким підприємством договорів зберігання. Для цілей цього Порядку таке зберігання вважається зберіганням на складі Митниці.
Службова записка з висновком щодо неможливості зберігання товарів на складі Митниці надається керівником господарської служби за результатами їх огляду завідувачем складу та/або вивчення наявних товаросупровідних та інших документів у письмовій формі на ім’я Уповноваженої особи. За результатами розгляду цієї службової записки та пропозицій щодо місця розміщення таких товарів Уповноважена особа приймає рішення щодо місця зберігання товарів.
Договір зберігання з підприємством готує господарська служба за погодженням з керівниками юридичної служби та бухгалтерської служби. Договір зберігання з підприємством укладає Уповноважена особа. З метою підготовки Уповноваженій особі інформації про відповідний склад завідуючий здійснює його огляд. За результатами такого огляду завідуючий оформлює:
акт огляду приміщення за формою, наведеною в додатку 3 до цього Порядку,- якщо у якості складу для зберігання прийнятих від Митниці товарів підприємством використовується приміщення;
акт огляду місця зберігання у довільній формі - якщо для зберігання прийнятих від Митниці товарів підприємством використовується вид складу, відмінний від приміщення, а також у разі розміщення товарів гуманітарної допомоги на складі організації-отримувача гуманітарної допомоги, на адресу якої прибув відповідний товар.
Оформлений акт огляду надається на розгляд Уповноваженій особі. Рішення Уповноваженої особи про підготовку договору зберігання оформлюється у вигляді відповідної резолюції на акті огляду.
Договір зберігання оформлюється відповідно до глави 66 Цивільного кодексу України та містити такі істотні умови:
предмет договору;
права та обов’язки сторін;
порядок створення та дотримання режиму зони митного контролю;
порядок приймання-передачі та інвентаризації майна;
вартість послуг і порядок розрахунків;
відповідальність сторін;
порядок вирішення спорів;
строк та порядок відшкодування збитків;
обставини непереборної сили;
строк дії договору;
строк та порядок повернення Митниці майна у разі розірвання договору чи закінчення строку його дії.
За домовленістю сторін договір зберігання може містити інші умови. Контроль за строками дії договорів зберігання покладається на уповноважену посадову особу господарської служби.
Обов’язок щодо підготовки акта приймання-передавання товарів відповідному підприємству покладається на посадову особу господарської служби.
Не допускається передача товарів на зберігання підприємствам без відображення відповідних товарів в оперативному обліку митниці як таких, що прийняті на склад Митниці.";
4) абзац третій пункту 4.5 після слів "або спеціально обладнаних приміщень, митниці" доповнити словами "(крім зазначених у абзаці другому цього пункту)".
6. У розділі V:
1) у пункті 5.1:
абзац шостий підпункту 5.1.1 викласти в такій редакції:
"Завідуючий, приймаючи товари на склад Митниці, в обов’язковому порядку складає довідку про розрахунковий об’єм займаної ними площі в двох примірниках, один із яких передається до бухгалтерської служби, другий - особі, яка розмістила такі товари, а у разі приймання товарів від посадових осіб митниці, які здійснили оформлення квитанції МД-1,- залишається на складі з товарами. У разі розміщення товарів відповідно до підпункту 4.2.9 пункту 4.2 розділу IV цього Порядку копія такої довідки надсилається спеціалізованому структурному підрозділу Митниці, на який згідно з положенням покладено функцію організації застосування заходів щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності.";
у підпункті 5.1.2:
у другому реченні абзацу десятого цифру "3" замінити цифрою "4";
в абзаці одинадцятому слова "керівником митниці або особою, яка виконує його обов’язки," замінити словами "Уповноваженою особою";
в абзаці дванадцятому слова "керівника митниці" замінити словами "Уповноваженої особи";
у підпункті 5.1.3:
в абзаці одинадцятому слова "керівником митниці" замінити словами "Уповноваженою особою";
в абзаці сімнадцятому слова "керівника Митниці або особу, яка виконує його обов’язки" замінити словами "Уповноважену особу";
в абзаці вісімнадцятому слова "керівником Митниці або особою, яка виконує його обов’язки" замінити словами "Уповноваженою особою";
в абзаці дев’ятнадцятому:
слова "керівника Митниці або особи, яка виконує його обов’язки," замінити словами "Уповноваженої особи";
слова "рішення, прийняте керівництвом Митниці," замінити словами "відповідне рішення";
у другому реченні абзацу двадцятого слова "його" та "якої" замінити відповідно словами "їх" та "якого";
в абзаці двадцять першому слова "керівником Митниці" замінити словами "їхнім безпосереднім керівником";
підпункт 5.1.4 викласти у такій редакції:
"5.1.4. Прибуткової накладної за умови надання копії митної декларації, що засвідчує поміщення товарів у митний режим відмови на користь держави, або копії дозволу Митниці на поміщення товарів у митний режим відмови на користь держави - при розміщенні товарів, зазначених у підпункті 4.1.6 пункту 4.1 розділу IV цього Порядку.";
в підпункті 5.1.5:
в абзаці четвертому цифру "4" замінити цифрою "5";
в абзаці сьомому слова "Міністерства внутрішніх справ України" замінити словами "Національної поліції України";
в абзаці першому підпункту 5.1.6 слово та цифри "та 4.1.11" виключити;
у підпункті 5.1.10:
у другому реченні абзацу другого слово "інфраструктури" замінити словами "господарської служби";
в абзаці четвертому цифру "5" замінити цифрою "6".
у другому реченні абзацу вісімнадцятого слова "Керівника митниці" замінити словами "Уповноважену особу";
в абзаці двадцятому слова "керівника митниці або його заступника" замінити словами "Уповноваженої особи";
абзац двадцять четвертий виключити;
у підпункті 5.1.12:
в абзаці другому слова "її керівником" замінити словами "Уповноваженою особою";
в абзаці третьому слова "керівником Митниці або особою, яка виконує його обов’язки," замінити словами "Уповноваженою особою";
в абзаці одинадцятому слова ", а також підрозділу власної безпеки Головного управління ДФС відповідної області чи міста Києва" виключити;
2) у пункті 5.2:
в абзаці другому слова "керівника Митниці" замінити словами "Уповноваженої особи";
у першому реченні абзацу четвертого слова "керівником Митниці або особою, яка виконує його обов’язки," замінити словами "Уповноваженою особою";
у першому реченні абзацу п’ятого слова "керівник Митниці або особа, яка виконує його обов’язки," замінити словами "Уповноважена особа";
3) після пункту 5.5 доповнити новими пунктами 5.6, 5.7 такого змісту:
"5.6. Під час прийняття на склад Митниці транспортного засобу проводиться його огляд. За результатом огляду транспортного засобу оформлюється акт, форму якого наведено в додатку 7 до цього Порядку, який додається до первинного прибуткового документа, на підставі якого транспортний засіб розміщено на склад Митниці. Примірник акта огляду транспортного засобу передається особі, яка була присутня під час огляду транспортного засобу.
5.7. Посадова особа, яка здійснила оформлення первинних прибуткових документів, забезпечує фотозйомку товарів, транспортних засобів комерційного призначення у розрізі кожного найменування. Господарська служба забезпечує збереження в електронному вигляді файлів із результатами здійснення фотозйомки протягом строку зберігання товарів, транспортних засобів комерційного призначення на складі Митниці, а також протягом трьох років з дати їх видачі зі складу Митниці.".
7. У розділі VI:
1) у другому абзаці пункту 6.3 слова "спеціаліст-експерт спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС чи його відокремленого підрозділу" замінити словами "експерт спеціалізованого органу з питань експертизи та досліджень Держмитслужби (далі - Спеціалізована лабораторія)";
2) пункт 6.4 викласти в такій редакції:
"6.4. Вартість проб (зразків) товарів, зазначених у підпунктах 4.1.8-4.1.10 пункту 4.1 розділу IV цього Порядку, визначається на підставі відомостей, отриманих від посадової особи митниці, яка розміщує такі проби (зразки) на зберігання, та відображається в прибутковій накладній завідуючим.
У разі неможливості визначення вартості проб (зразків) товарів, зазначених у підпунктах 4.1.8-4.1.10 пункту 4.1 розділу IV цього Порядку, на підставі відомостей, отриманих від посадової особи Митниці, яка розміщує такі проби (зразки) на зберігання, їх вартість встановлюється умовно на рівні 1 гривні за кожне найменування, незважаючи на їх кількість.";

................
Перейти до повного тексту