1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
28.09.2004 N 562
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 жовтня 2004 р.
за N 1308/9907
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 1674 від 20.12.2011 )
Про затвердження Порядку проведення органами державної податкової служби реструктуризації (відстрочки) сплати сум фіксованого сільськогосподарського податку у випадку виникнення форс-мажорних обставин
Відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та з метою забезпечення практичного впровадження абзацу п'ятого частини першої статті 9 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" і пункту 27 Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.99 N 658,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення органами державної податкової служби реструктуризації (відстрочки) сплати сум фіксованого сільськогосподарського податку у випадку виникнення форс-мажорних обставин (додається).
2. Департаменту забезпечення податкових зобов'язань (Карпов Ю.С.) подати цей Порядок до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.
3. Департаменту громадських зв'язків та масово-роз'яснювальної роботи (Косарчук В.П.) у 10-денний строк з дня державної реєстрації Порядку довести його через засоби масової інформації до відома платників податків.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Лекаря С.І.
Голова Ф.О.Ярошенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної податкової
адміністрації України
28.09.2004 N 562
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 жовтня 2004 р.
за N 1308/9907
ПОРЯДОК
проведення органами державної податкової служби реструктуризації (відстрочки) сплати сум фіксованого сільськогосподарського податку у випадку виникнення форс-мажорних обставин
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблений відповідно пункту 9 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", абзацу п'ятого частини першої статті 9 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" і пункту 27 Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.99 N 658.
1.2. Дія цього Порядку поширюється на платників фіксованого сільськогосподарського податку, за клопотанням яких Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами прийнято рішення про реструктуризацію (відстрочку) сплати фіксованого сільськогосподарського податку у разі виникнення форс-мажорних обставин (стихійне лихо, дія обставин непереборної сили), яке погоджено з Міністерством фінансів України та Міністерством аграрної політики України (за винятком безнадійного податкового боргу, який підлягає списанню відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
1.3. У цьому Порядку термін реструктуризація (відстрочка) вживається в такому значенні: перенесення сплати суми фіксованого сільськогосподарського податку, нарахованої з дати виникнення форс-мажорних обставин до кінця року, в якому виникли дані обставини, на більш пізній термін (за винятком безнадійного податкового боргу, який підлягає списанню відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
1.4. У цьому Порядку інші терміни вживаються у значенні, визначеному в Законі України "Про фіксований сільськогосподарський податок" і Законі України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
2. Органи, які реструктуризують (відстрочують) фіксований сільськогосподарський податок
Реструктуризацію (відстрочку) по фіксованому сільськогосподарському податку можуть надавати в межах своїх повноважень по кожному окремому випадку:
Державна податкова адміністрація України - без обмежень суми;
державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі - на суму не більше 3 млн грн.;
державні податкові інспекції в містах з районним поділом (крім міст Києва і Севастополя), в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекціях - на суму до 30 тис. грн.
3. Підтвердження сум заборгованості, що підлягає реструктуризації (відстрочці)
3.1. Сума фіксованого сільськогосподарського податку, що підлягає реструктуризації (відстрочці), підтверджується за даними карток особових рахунків платників фіксованого сільськогосподарського податку, що ведуться в органах державної податкової служби згідно з Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та до державних цільових фондів, затвердженою наказом Головної державної податкової інспекції України від 12 травня 1994 року N 37, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 травня 1994 року за N 114/323 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 3 вересня 2001 року N 342.
3.2. Реструктуризації (відстрочці) підлягає сума фіксованого сільськогосподарського податку (за винятком безнадійного податкового боргу, який підлягає списанню відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", нарахована за період з дати виникнення форс-мажорних обставин до кінця року, в якому виникли форс-мажорні обставини.
4. Реструктуризація (відстрочка) сум фіксованого сільськогосподарського податку
4.1. Для реструктуризації (відстрочки) фіксованого сільськогосподарського податку платник такого податку звертається до підрозділу стягнення податкового боргу органу державної податкової служби, за місцем реєстрації, з письмовою заявою, в якій зазначає суму фіксованого сільськогосподарського податку, сплату якого просить реструктуризувати (відстрочити).
До заяви додається рішення про реструктуризацію (відстрочку) сплати фіксованого сільськогосподарського податку (за винятком безнадійного податкового боргу, який підлягає списанню відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", яке погоджено з Мінагрополітики України та Мінфіном України.
4.2. За результатами розгляду відповідних документів керівник (його заступник) органу державної податкової служби протягом п'яти робочих днів від дня подання заяви оформляє рішення про реструктуризацію (відстрочку) суми фіксованого сільськогосподарського податку за формою згідно з додатком.
У разі невідповідності поданих документів вимогам, встановленим чинним законодавством, керівник (його заступник) органу державної податкової служби може відмовити платнику податків в реєструктуризації (відстрочці) у письмовій формі з викладенням причини відмови.
Реструктуризація (відстрочка) сум фіксованого сільськогосподарського податку надається на умовах безоплатності користування наданим податковим кредитом.
Якщо рішення про реструктуризацію (відстрочку) оформляється органом державної податкової служби вищого рівня, то не пізніше наступного дня після його прийняття воно надсилається платникові та органу державної податкової служби, де він зареєстрований.
Рішення про реструктуризацію (відстрочку) сум фіксованого сільськогосподарського податку оформляється у двох примірниках: перший - для платника податку, другий - для органу державної податкової служби. Якщо рішення про реструктуризацію (відстрочку) фіксованого сільськогосподарського податку оформляється органом державної податкової служби вищого рівня, рішення виписується в трьох примірниках: перший - для платника податків, другий - для органу державної податкової служби за місцем реєстрації такого платника податку, третій - органу державної податкової служби, який оформляє рішення.
4.3. Рішення про реструктуризацію (відстрочку) сум фіксованого сільськогосподарського податку реєструються підрозділом стягнення податкового боргу органу державної податкової служби в Журналі, примірна форма якого наведена в додатку 2 до Порядку розстрочення та відстрочення податкових зобов'язань платників податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 18.09.2001 N 378, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.10.2001 за N 912/6103 (далі - Порядок N 378), який ведеться в електронному вигляді.
Якщо рішення про реструктуризацію (відстрочку) оформляє орган державної податкової служби вищого рівня, то інформація до журналу заноситься в межах цього рішення.

................
Перейти до повного тексту