1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
16.12.2003 N 65
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 грудня 2003 р.
за N 1269/8590
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Управління державної охорони N 885 від 04.11.2021 )
Про затвердження Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків в Управлінні державної охорони України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Управління державної охорони N 189 від 25.06.2007 N 740 від 15.12.2014 )
Відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", з метою встановлення єдиного Порядку розслідування і ведення обліку нещасних випадків в Управлінні державної охорони України (далі - УДО України), які сталися під час проходження військової служби, належної реалізації та застосування норм статті 21 Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб", статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" НАКАЗУЮ:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони N 189 від 25.06.2007 )
1. Затвердити Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків в Управлінні державної охорони України (далі - Порядок), що додається.
2. Розслідування нещасних випадків, що сталися із військовослужбовцями УДО України, проводити з урахуванням вимог цього Порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на спеціаліста з питань охорони праці УДО України.
4. З наказом ознайомити керівний та особовий склад УДО України в частині, що його стосується.
Начальник Управління державної охорони України В.Строгий ПОГОДЖЕНО: Голова Державного комітету України з нагляду за охороною праці С.Сторчак
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Управління
державної охорони України
16.12.2003 N 65
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 грудня 2003 р.
за N 1269/8590
ПОРЯДОК
розслідування та ведення обліку нещасних випадків в Управлінні державної охорони України
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає порядок розслідування та обліку нещасних випадків, які сталися з військовослужбовцями УДО України під час проходження військової служби.
Дія цього Порядку не поширюється на нещасні випадки, що сталися з особами, які працюють за трудовими угодами.
1.2. Розслідування нещасних випадків, що сталися з військовослужбовцями, які перебували у відрядженні за кордоном, проводиться згідно з цим Порядком, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
1.3. Терміни, що вживаються у даному Порядку:
службовий час - це час, починаючи з моменту приходу військовослужбовця на місце служби та до його виходу з місця служби;
дії в інтересах Управління державної охорони України - це дії військовослужбовця, які не входять до його посадових обов'язків. Це може бути, наприклад, надання необхідної допомоги іншому військовослужбовцю, дії щодо попередження можливих аварій або рятування людей та майна Управління державної охорони України.
2. Нещасні випадки
2.1. Розслідуванню підлягають: раптові погіршення стану здоров'я, поранення, травми, у тому числі отримані внаслідок тілесних ушкоджень, заподіяних іншою особою, гострі захворювання, гострі отруєння та інші отруєння, теплові удари, опіки, обмороження, утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, також інші ушкодження, отримані внаслідок аварій, пожеж, стихійного лиха (землетруси, зсуви, повені, урагани та інші надзвичайні події), отруєнь, контакту з тваринами, комахами та іншими представниками фауни і флори, що призвели до звільнення військовослужбовця від служби за листком непрацездатності на один і більше робочих днів, а також випадки смерті військовослужбовців під час служби в УДО України (далі - нещасні випадки).
2.2. За висновками роботи комісії складається акт за формою Н-1 про нещасні випадки (додаток 1), що сталися з військовослужбовцями під час виконання службових обов'язків та обов'язків військової служби, у тому числі при перебуванні у відрядженнях, а також ті, що сталися під час:
1) перебування на робочому місці, на території УДО України або в іншому місці при виконанні доручень та службових завдань протягом службового часу чи за розпорядженням керівництва УДО України в неробочий час, під час відпустки, у вихідні та святкові дні;
2) вправ зі зброєю, приведення в порядок зброї, засобів захисту, одягу перед початком служби і після її закінчення, виконання правил особистої гігієни;
3) використання власного транспорту або транспорту фізичних осіб, за їх згодою, в інтересах УДО України з дозволу або за розпорядженням керівництва УДО України;
4) провадження дій в інтересах УДО України;
5) ліквідації аварій, пожеж та наслідків стихійного лиха на об'єктах і транспортних засобах УДО України;
6) проведення спортивних змагань і занять з фізичної підготовки згідно з планом службової підготовки;
7) прямування або повернення військовослужбовців зі служби, об'єктів обслуговування, оперативного забезпечення, місць проведення оперативно-розшукових заходів (відповідно до його посадових обов'язків) пішки, на громадському, власному транспортному засобі або на транспортному засобі, який належить УДО України, сторонній організації чи фізичній особі;
8) прямування до місця відрядження та в зворотному напрямку відповідно до завдання про відрядження;
9) надання УДО України шефської допомоги;
10) перебування на транспортному засобі або на його стоянці, на території, де здійснюється державна охорона, у тому числі під час змінного відпочинку, якщо причина нещасного випадку пов'язана з виконанням потерпілим службових обов'язків або дією на нього небезпечних чи шкідливих виробничих факторів або середовища;
11) прямування до (між) об'єкта(ми) обслуговування за затвердженими маршрутами або до будь-якого об'єкта за дорученням керівника;
12) прямування на службу або зі служби.
( Пункт 2.2 глави 2 доповнено новим підпунктом згідно з Наказом Управління державної охорони N 740 від 15.12.2014 )
2.2.1. Випадки зникнення військовослужбовця під час виконання службових обов'язків розслідуються відповідно до цього Порядку. Якщо комісія з розслідування, виходячи з конкретних обставин, дійде висновку, що зникнення військовослужбовця пов'язане з можливістю нещасного випадку під час виконання службових обов'язків, УДО України відповідно до акта спеціального розслідування вправі визнати цей нещасний випадок пов'язаним з виконанням службових обов'язків.
2.2.2. Нещасні випадки, пов'язані із заподіянням тілесних ушкоджень іншою особою, вогнепальні поранення або вбивство військовослужбовця під час проходження військової служби незалежно від порушення кримінальної справи розслідуються відповідно до цього Порядку, крім випадків з'ясування потерпілим особистих стосунків, якщо з приводу цих дій є висновок компетентних органів.
2.2.3. Нещасні випадки, що сталися внаслідок захворювання, погіршення стану здоров'я військовослужбовців (серцевої недостатності, інсульту тощо), розслідуються відповідно до цього Порядку за умови, що погіршення стану здоров'я військовослужбовців сталося внаслідок впливу небезпечних чи шкідливих виробничих або психологічних факторів.
2.2.4. Нещасні випадки, що сталися з військовослужбовцями на території УДО України або в іншому місці служби під час перерви для відпочинку та харчування, а також під час перебування військовослужбовців на території підрозділів УДО України у зв'язку з проведенням службової наради, отриманням грошового забезпечення, проходження медичного огляду тощо, а також у випадках, пов'язаних з виконанням службових обов'язків військової служби, якщо буде встановлено факт впливу на потерпілого небезпечного чи шкідливого фактора чи середовища, пов'язаного зі службою.
2.3. За висновками роботи комісії з розслідування не складаються акти за формою Н-1 і не беруться на облік нещасні випадки, що сталися з військовослужбовцями:
1) під час використання ними з особистою метою транспортних засобів УДО України без дозволу керівництва УДО України, а також устаткування, механізмів, інструментів;
2) унаслідок отруєння алкоголем, наркотичними або іншими отруйними речовинами, а також унаслідок їх дії (асфіксія, інсульт, зупинка серця тощо) за наявності медичного висновку, якщо це не викликано застосуванням цих речовин у службовій діяльності чи порушенням вимог безпеки щодо їх зберігання і транспортування або якщо потерпілий, який перебував у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, був відсторонений від служби до настання нещасного випадку;
3) під час скоєння ними злочинів або адміністративних правопорушень у вільний від виконання службових обов'язків час, якщо ці дії зафіксовані і на них є офіційний висновок суду, прокуратури або іншого уповноваженого органу;
4) у разі природної смерті, за винятком випадків, зазначених у п.2.5 цього Порядку, або самогубства, що підтверджено висновками відповідних органів.
2.4. Якщо в результаті роботи комісії з розслідування прийнято рішення про нескладання акта за формою Н-1, тоді про такий нещасний випадок складається акт НТ (додаток 2).
2.5. Розслідування нещасних випадків, які не пов’язані з виконанням обов’язків військової служби, зі смертельним наслідком, групових нещасних випадків у разі смерті хоча б одного з потерпілих, нещасних випадків, пов’язаних із заподіянням тілесних ушкоджень іншою особою, а також нещасних випадків, які сталися внаслідок контакту зі зброєю, боєприпасами та вибуховими матеріалами або дорожньо-транспортної пригоди, проводяться органом досудового розслідування.
( Главу 2 доповнено новим пунктом згідно з Наказом Управління державної охорони N 740 від 15.12.2014 )
2.6. Не проводяться розслідування нещасних випадків природної смерті, смерті від загального захворювання або самогубства, що підтверджено висновками судово-медичної експертизи та/або відповідною постановою про закриття кримінального провадження.
( Главу 2 доповнено новим пунктом згідно з Наказом Управління державної охорони N 740 від 15.12.2014 )
3. Розслідування та ведення обліку нещасних випадків
3.1. Про кожний нещасний випадок військовослужбовець, який його виявив, або сам потерпілий повинні негайно повідомити безпосереднього начальника потерпілого чи іншу посадову особу (начальника групи, відділення, відділу, служби) підрозділу УДО України (далі - начальник підрозділу УДО України) і вжити заходів щодо надання необхідної допомоги потерпілому.
Начальник підрозділу УДО України, отримавши повідомлення про нещасний випадок з військовослужбовцем, зобов'язаний:
терміново організувати надання медичної допомоги потерпілому, у разі необхідності організувати доставку його до лікувально-профілактичного закладу;
доповісти керівництву УДО України про те, що сталося. Якщо потерпілий є представником іншого підрозділу УДО України, повідомити начальника підрозділу УДО України, військовослужбовцем якого є потерпілий;
по змозі, зберегти до прибуття комісії з розслідування обстановку на місці нещасного випадку та устаткування у такому стані, у якому вони були на момент події (якщо це не загрожує життю та здоров'ю інших військовослужбовців і не призведе до більш тяжких наслідків), а також ужити заходів щодо недопущення подібних випадків.
В УДО України проведення розслідування нещасного випадку організовується після підтвердження факту ушкодження здоров’я внаслідок нещасного випадку, який встановлює і засвідчує заклад охорони здоров’я.
( Пункт 3.1 глави 3 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Управління державної охорони N 740 від 15.12.2014 )
Документом, який підтверджує ушкодження здоров’я особи, є листок непрацездатності чи довідка закладу охорони здоров’я.
( Пункт 3.1 глави 3 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Управління державної охорони N 740 від 15.12.2014 )
Організація контролю за відповідними листками непрацездатності чи довідками закладу охорони здоров’я, які підтверджують факт ушкодження здоров’я внаслідок нещасного випадку, покладається на Медичну службу УДО України.
( Пункт 3.1 глави 3 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Управління державної охорони N 740 від 15.12.2014 )
3.2. В УДО України після отримання повідомлення про нещасний випадок (крім випадків, за якими проводиться спеціальне розслідування), з метою встановлення причин та інших обставин організовується розслідування, для проведення якого призначається комісія, до складу якої входять:
спеціаліст з питань охорони праці УДО України (голова комісії);
посадова особа підрозділу УДО України, у штаті якого перебуває потерпілий (окрім керівника підрозділу);
посадова особа кадрового підрозділу УДО України;
посадова особа Медичної служби УДО України;
( Пункт 3.2 глави 3 доповнено новим абзацом п'ятим згідно з Наказом Управління державної охорони N 740 від 15.12.2014 )
посадова особа підрозділу оперативного забезпечення охорони УДО України;
( Пункт 3.2 глави 3 доповнено новим абзацом шостим згідно з Наказом Управління державної охорони N 740 від 15.12.2014 )
посадова особа Інспекції УДО України.
( Пункт 3.2 глави 3 доповнено новим абзацом сьомим згідно з Наказом Управління державної охорони N 740 від 15.12.2014 )
За рішенням Начальника УДО України до складу комісії також може бути включено посадову особу юридичного підрозділу, інспекції, іншого підрозділу УДО України .
На час роботи комісії, у разі потреби, посадові особи, які ввійшли до її складу, звільняються від виконання обов'язків за займаною посадою, про що зазначається в наказі про призначення розслідування.
Безпосередній керівник потерпілого та посадова особа, яка відповідає за охорону праці на місці, де стався нещасний випадок, до складу комісії з розслідування не включаються.
Потерпілий має право знайомитись з матеріалами розслідування.
3.3. Комісія з розслідування нещасного випадку зобов'язана протягом десяти діб:
( Абзац перший пункту 3.3 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони N 740 від 15.12.2014 )
1) обстежити місце нещасного випадку, одержати пояснення свідків і осіб, які причетні до події, та одержати пояснення потерпілого, якщо це можливо, скласти схеми місця події;
2) визначити відповідність умов і безпеки служби вимогам нормативно-правових актів про охорону праці;
3) з'ясувати обставини і причини, що призвели до нещасного випадку, визначити, пов'язаний чи не пов'язаний цей випадок зі службою;
4) визначити осіб, які допустили порушення нормативно-правових актів у сферах здійснення державної охорони та охорони праці, а також розробити заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам;
5) скласти акт розслідування нещасного випадку за формою Н-5 (додаток 3), а також акт за формою Н-1 або НТ і передати його на затвердження Начальнику УДО України.
До акта розслідування нещасного випадку за формою Н-5 (далі - акт розслідування нещасного випадку) додаються акт за формою Н-1 або НТ, пояснення свідків, потерпілого, а також, у разі потреби, витяги з експлуатаційної документації, схеми, фотографії та інші документи, що характеризують стан місця (устаткування, машини, апаратура тощо), а також медичний висновок про наявність в організмі потерпілого алкоголю, отруйних чи наркотичних речовин.
Нещасні випадки беруться на облік і реєструються в УДО України в журналі (додаток 4) спеціалістом з питань охорони праці УДО України або посадовою особою, на яку наказом Начальника УДО України покладені функції з питань охорони праці (якщо факт пов'язаний зі службою).
3.4. Акт за формою Н-1 та НТ після закінчення розслідування, а щодо випадків, які сталися за межами підрозділів УДО України, після одержання необхідних матеріалів затверджується Начальником УДО України.
Затверджені акти протягом трьох діб надсилаються :
1) начальнику підрозділу УДО України, де стався нещасний випадок, для здійснення заходів щодо запобігання подібним випадкам;
2) спеціалістові з питань охорони праці УДО України або посадовій особі, на яку наказом Начальника УДО України покладені функції з питань охорони праці (якщо факт пов'язаний з виконанням робіт). Акт за формою Н-1 або НТ надсилається разом з першим примірником акта розслідування нещасного випадку за формою Н-5 та іншими матеріалами з метою подальшого обліку;
3) до кадрового підрозділу УДО України для долучення до особової справи потерпілого військовослужбовця.
3.5. Акти розслідування нещасного випадку, акти за формою Н-1 та НТ разом з матеріалами розслідування підлягають зберіганню протягом 45 років в УДО України, військовослужбовцем якого є (був) потерпілий.
Журнал реєстрації актів розслідування нещасного випадку зберігається протягом терміну зберігання останнього зареєстрованого акта.
3.6. Нещасний випадок, про який Начальника УДО України чи начальника підрозділу УДО України своєчасно не повідомили або якщо втрата працездатності від нього настала не одразу, незалежно від терміну, коли він стався, розслідується згідно з цим Положенням протягом місяця після одержання заяви від потерпілого чи особи, яка представляє його інтереси.
3.7. Нещасний випадок, що стався на території УДО України з особою іншої установи під час виконання ним завдання свого керівника, розслідується УДО України, про що складається акт за формою Н-1 комісією з розслідування нещасних випадків за участю представників установи, особою якої є потерпілий. Такий нещасний випадок береться на облік установою, особою якої є потерпілий.
УДО України зберігає у себе один примірник затвердженого акта за формою Н-1.
3.8. У разі якщо нещасний випадок стався з військовослужбовцем УДО України, який виконував завдання на виділених територіях, об'єктах, дільницях іншої форми власності, у розслідуванні може брати участь представник організації, де стався нещасний випадок.
3.9. Нещасні випадки, що сталися з військовослужбовцями - водіями транспортних засобів УДО України під час перебування в рейсі, або з військовослужбовцем внаслідок ДТП, розслідуються відповідно до цього Порядку з використанням матеріалів розслідування відповідних державних органів нагляду за безпекою руху і суду.
Висновки зазначених органів нагляду за безпекою руху про причини нещасного випадку і осіб, які допустили порушення цих нормативних актів, витребуються за письмовими запитами у порядку, визначеному ст. 13 Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб".
Притягнення до відповідальності водія за порушення вимог безпеки руху під час виконання обов'язків військової служби, в результаті якого стався нещасний випадок, не може бути підставою для відмови у складанні акта за формою Н-1 та взяття на облік цього нещасного випадку.
3.10. Нещасні випадки з водіями транспортних засобів, які виконували роботи у складі зведеної транспортної колони, сформованої певним підрозділом УДО України, розслідуються УДО України. Такі випадки беруться на облік УДО України.
У випадках, зазначених у пункті 3.9 та частині 1 пункту 3.10, термін розслідування продовжується до одержання матеріалів відповідних державних органів нагляду за безпекою руху та суду.
3.11. Нещасні випадки, що сталися з військовослужбовцями УДО України, щодо яких здійснюється адміністративне провадження, дізнання чи попереднє слідство, розслідуються відповідно до цього Порядку з використанням матеріалів розслідування відповідних державних органів. Термін проведення розслідування в таких випадках може бути подовжено до моменту отримання необхідних документів від зазначених органів.
Контроль за своєчасністю й об'єктивністю розслідування нещасних випадків, їх документальним оформленням та обліком, виконанням заходів щодо усунення причин здійснюється заступником начальника УДО України, визначеним Начальником УДО України.
Спеціаліст з питань охорони праці має право вимагати від керівника підрозділу УДО України складання акта за формою Н-1 або його перегляду, якщо встановлено, що допущено порушення вимог цього Порядку або інших нормативно-правових актів з охорони праці.
3.12. Загальний термін розслідування нещасного випадку становить десять діб, починаючи з наступного дня після його призначення. В окремих випадках з дозволу Начальника Управління цей термін може бути подовжено.
( Пункт 3.12 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони N 740 від 15.12.2014 )
4. Спеціальне розслідування нещасних випадків
4.1. Спеціальному розслідуванню підлягають:
1) нещасні випадки зі смертельним наслідком;
2) групові нещасні випадки, які сталися одночасно з двома і більше військовослужбовцями, незалежно від тяжкості ушкодження їх здоров'я;
3) випадки зникнення військовослужбовця під час виконання службових обов'язків.
4.2. Про груповий нещасний випадок, нещасний випадок зі смертельним наслідком, а також зникнення військовослужбовця під час виконання ним службових обов'язків керівник підрозділу УДО України зобов'язаний негайно доповісти за підпорядкованістю керівництву УДО України.
4.3. Спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, групового нещасного випадку, випадку смерті військовослужбовця під час служби, а також у випадку зникнення військовослужбовця під час служби проводиться комісією, яка призначається наказом Начальника УДО України.
До складу комісії зі спеціального розслідування включаються:
посадова особа зі складу керівництва УДО України, якому підпорядкований підрозділ УДО України де стався нещасний випадок (голова комісії);
спеціаліст з питань охорони праці УДО України;
інші особи, визначені в пункті 3.2.
4.4. Спеціальне розслідування нещасних випадків проводиться не більше 10 робочих днів. В окремих випадках з дозволу Начальника Управління цей термін може бути подовжено.
За результатами розслідування складається акт спеціального розслідування за встановленою формою Н-5, а також оформляються інші матеріали, передбачені п.4.9 цього Порядку.
Акт спеціального розслідування нещасного випадку підписується головою і всіма членами комісії зі спеціального розслідування. У разі незгоди зі змістом акта член комісії у письмовій формі викладає свою окрему думку.
4.5. У разі розходження думок членів комісії із спеціального розслідування Начальник УДО України приймає рішення за матеріалами службового розслідування або призначає нове розслідування.
4.6. Для встановлення причин нещасних випадків і розроблення заходів щодо запобігання подібним випадкам комісія зі спеціального розслідування може пропонувати Начальнику УДО України утворення експертної комісії із залученням до її роботи за рахунок УДО України експертів-спеціалістів науково-дослідних, проектно-конструкторських та інших організацій, органів виконавчої влади та державного нагляду за охороною праці.
Після ознайомлення з необхідними матеріалами, обстеження місця події та проведення необхідних досліджень і розрахунків експертна комісія складає висновок, у якому стисло викладаються обставини, визначаються причини травмування, зазначаються допущені порушення вимог нормативно-правових актів про охорону праці, а також заходи щодо запобігання аналогічним випадкам. Комісія зі спеціального розслідування нещасного випадку, у разі необхідності, може призначити додатково незалежну експертну комісію.
4.7. На пропозицію членів комісії зі спеціального розслідування, по змозі, УДО України може:
1) зробити, у разі потреби, фотознімки місця нещасного випадку, пошкодженого об'єкта, устаткування, інструменту, а також надати технічну документацію та інші документи;
2) надати транспортні засоби, засоби зв'язку, службові приміщення для роботи комісії зі спеціального розслідування, експертної комісії;
3) у разі гострого отруєння (захворювання) військовослужбовця провести медичне обстеження всього особового складу підрозділу УДО України, у якому сталося отруєння (захворювання);
4) забезпечити проведення лабораторних досліджень і виконання технічних розрахунків та інших робіт;
5) організувати друкування, розмноження й оформлення в необхідній кількості матеріалів спеціального розслідування нещасного випадку.
Члени комісії із спеціального розслідування мають право одержувати письмові та усні пояснення від особового складу УДО України, свідків події.
Члени комісії зі спеціального розслідування за наявної можливості можуть зустрітися з потерпілими або членами їхніх сімей, довіреними особами, розглянути і вирішити на місці соціальні питання або внести пропозиції про їх розв'язання відповідним органам, а також дати роз'яснення потерпілим (сім'ям, довіреним особам) щодо їх прав та належної компенсації відповідно до законодавства.
УДО України, військовослужбовцем якого є потерпілий, компенсує витрати, пов'язані з діяльністю комісії зі спеціального розслідування та залучених до цієї роботи спеціалістів. Відшкодування витрат на відрядження спеціалістів, які є членами цієї комісії або залучені до її роботи, здійснюється шляхом сплати рахунків, які виставляються цими організаціями за виконану роботу.
4.8. За підписом Начальника УДО України видається наказ про здійснення заходів щодо усунення причин виникнення подібних випадків та про притягнення до відповідальності осіб, які допустили порушення законодавства з питань здійснення державної охорони і охорони праці.
Керівник підрозділу УДО України, де стався нещасний випадок (пов'язаний з виконанням робіт), у термін, зазначений в акті спеціального розслідування, якщо відповідним наказом керівництва УДО України не встановлені інші терміни, у письмовій формі повідомляє Начальника УДО України про здійснення запропонованих комісією заходів.
4.9. До матеріалів спеціального розслідування нещасного випадку додаються:
1) копія наказу Начальника УДО України про проведення спеціального розслідування нещасного випадку;
2) акт спеціального розслідування нещасного випадку;
3) протокол огляду місця, де стався нещасний випадок (додаток 5);
4) схема місця нещасного випадку (додаток 6), необхідні плани, схеми, фотознімки місця нещасного випадку, пошкодженого об'єкта, обладнання, устаткування тощо;
5) копія акта за формою Н-1 на кожного потерпілого окремо (обов'язково);
6) висновок експертизи (науково-технічної, медичної тощо), якщо вона проводилася;
7) медичний висновок про причини смерті або характер травми потерпілого, а також про наявність в його організмі алкоголю чи наркотиків (у разі необхідності);
8) пояснювальні записки потерпілих, свідків та інших осіб, причетних до нещасного випадку;
9) копії документів про проходження потерпілим навчання та інструктажів;
10) витяги із законодавчих актів, вимоги яких були порушені;
11) довідка про матеріальну шкоду, заподіяну нещасним випадком, та надання потерпілому чи членам його сім'ї матеріальної допомоги;
12) копія наказу Начальника УДО України згідно з пунктом 4.8 цього Порядку;
13) протоколи рішень комісії із спеціального розслідування про розподіл функцій між членами цієї комісії, які беруть участь у розслідуванні, призначення експертної комісії;
14) припис спеціаліста з питань охорони праці Управління, якщо він видавався начальнику підрозділу з даного питання до настання події;
15) інші документи, які можуть мати стосунок до даного факту.
5. Прикінцеві положення
5.1. Посадові особи УДО України, які проводили розслідування нещасних випадків, несуть відповідальність згідно із законодавством України за своєчасне і об'єктивне їх розслідування та прийняті рішення.
5.2. Посадові особи, які допустили порушення або невиконання вимог цього Положення, притягаються до відповідальності згідно із законодавством України.
6. Виплата одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або каліцтва військовослужбовців УДО України
Одноразова грошова допомога військовослужбовцям УДО України у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), загибелі (смерті) виплачується в порядку та на підставах, визначених статтею 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
( Пункт 6 в редакції Наказу Управління державної охорони N 189 від 25.06.2007 )
Начальник юридичної групи Управління державної охорони України С.С.Мазур Старший інженер з котлонагляду, протипожежної охорони та техніки безпеки адміністративно- господарського відділу Управління державної охорони України М.О.Півторапавло
Додаток 1
до пункту 2.2 Порядку
Форма Н-1
ЗАТВЕРДЖУЮ
Начальник Управління державної охорони України

................
Перейти до повного тексту