1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
03.10.2011 N 454
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 жовтня 2011 р.
за N 1232/19970
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Управління державної охорони N 455 від 10.06.2021 )
Про затвердження Інструкції про порядок проведення службового розслідування в Управлінні державної охорони України
Відповідно до Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб", статей 84 - 88 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, Положення про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 23.06.95 N 243/95-ВР, Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 N 1561-12, з метою встановлення єдиного порядку проведення службового розслідування в Управлінні державної охорони України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок проведення службового розслідування в Управлінні державної охорони України (додається).
2. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
3. З наказом ознайомити особовий склад Управління державної охорони України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Начальник Управління генерал-лейтенант І.О.Калінін
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Управління державної
охорони України
03.10.2011 N 454
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 жовтня 2011 р.
за N 1232/19970
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок проведення службового розслідування в Управлінні державної охорони України
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає підстави, порядок організації і проведення службового розслідування стосовно військовослужбовців Управління державної охорони України (далі - УДО України), оформлення його результатів та прийняття за ним рішення.
1.2. Термін, що вживається у цій Інструкції, має таке значення:
службове розслідування - це комплекс заходів, які проводяться в межах компетенції з метою встановлення обставин, причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушення, відповідальність за яке передбачена законами України, а також визначення ступеня вини військовослужбовця, чиї дії або бездіяльність стали причиною його скоєння.
1.3. Службове розслідування може проводитися перед прийняттям начальником рішення про накладення на підлеглого дисциплінарного стягнення.
1.4. З'ясування обставин порушення трудової дисципліни працівниками УДО України здійснюється відповідно до вимог Кодексу законів про працю України та правил внутрішнього трудового розпорядку.
1.5. Службове розслідування за фактами заподіяння державі матеріальної шкоди проводиться з дотриманням вимог Положення про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 23.06.95 N 243/95-ВР.
1.6. Службове розслідування щодо фактів розголошення інформації з обмеженим доступом, втрати її матеріальних носіїв проводиться з дотриманням вимог щодо забезпечення відповідного режиму збереження такої інформації.
1.7. Дія цієї Інструкції не поширюється на порядок проведення розслідувань нещасних випадків з військовослужбовцями УДО України, що проводяться відповідно до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків в Управлінні державної охорони України, затвердженого наказом УДО України від 16.12.2003 N 65, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30.12.2003 за N 1269/8590.
1.8. Якщо під час службового розслідування буде з'ясовано, що правопорушення військовослужбовця містить ознаки злочину, посадова особа, яка призначила службове розслідування, вживає заходів відповідно до чинного законодавства.
1.9. Службове розслідування не проводиться, якщо причини та умови, що сприяли вчиненню правопорушення, ступінь вини, розмір заподіяної матеріальної шкоди та інші обставини встановлено під час перевірки, ревізії, інвентаризації, а також дізнання, досудового слідства або судом.
II. Підстави для проведення службового розслідування
2.1. Підставами для проведення службового розслідування можуть бути факти:
невиконання або неналежного виконання під час службової діяльності вимог чинного законодавства, наказів начальників (керівників) чи інших розпорядчих документів, що негативно вплинуло на стан виконання покладених на УДО України завдань або створило загрозу здоров'ю чи життю людей, призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків, порушень військової дисципліни або громадського порядку, прав та законних інтересів осіб, заподіяння шкоди державі, підприємству, установі, організації чи об'єднанню громадян;
порушення військовослужбовцем вимог чинного законодавства, що регулює порядок поводження із інформацією з обмеженим доступом, розголошення або втрати її матеріальних носіїв;
порушення порядку зберігання, носіння, застосування та використання вогнепальної зброї, спеціальних засобів чи заходів фізичного впливу;
порушення правил несення вартової чи чергової служби, що призвело до тяжких наслідків або створило загрозу настання таких наслідків;
втрати службового посвідчення військовослужбовця УДО України, металевої печатки, магнітної картки доступу на об'єкти охорони, штампів та печаток;
дорожньо-транспортної пригоди за участю військовослужбовців на службовому автотранспорті УДО України, крадіжки, втрати або пошкодження матеріально-технічних цінностей УДО України;
надзвичайних подій, пожеж на об'єктах УДО України.
2.2. Підстави для призначення службового розслідування можуть міститися в рапортах військовослужбовців УДО України, матеріалах перевірок, письмових зверненнях громадян України, іноземців та осіб без громадянства, запитах і зверненнях народних депутатів України, заявах або повідомленнях правоохоронних органів, підприємств, установ, організацій та їх посадових осіб, об'єднань громадян, засобів масової інформації або в інших документах, отриманих в установленому законодавством України порядку.
2.3. Службове розслідування не проводиться за анонімними повідомленнями, заявами, скаргами.
2.4. Службове розслідування може бути призначено та проведено також на вимогу військовослужбовця УДО України з метою зняття безпідставних, на його думку, звинувачень або підозр.
III. Порядок призначення службового розслідування
3.1. Службове розслідування призначається письмовим наказом Начальника УДО України, а в разі його відсутності - особою, яка тимчасово виконує його обов'язки, а також заступником Начальника УДО України - директором Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим УДО України стосовно військовослужбовців Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим УДО України.
3.2. Керівники підрозділів про наявні факти вчинення правопорушення, події тощо зобов'язані негайно письмово доповісти Начальнику УДО України, а в разі його відсутності - особі, яка тимчасово виконує його обов'язки, або заступнику Начальника УДО України - директору Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим. Інші посадові особи мають право за потреби звертатись з клопотанням за підпорядкованістю про призначення службового розслідування.
3.3. Службове розслідування може бути проведено особисто посадовою особою, якою воно призначено, чи доручено іншій посадовій особі або декільком особам (комісії), одна з яких призначається її головою.
3.4. Повноваження посадової (их) особи (осіб), якій (яким) доручено проведення службового розслідування, обмежуються терміном проведення службового розслідування.
Службове розслідування проводиться за участю безпосереднього начальника військовослужбовця, який вчинив правопорушення.
3.5. Заборонено проводити службове розслідування особам, які є підлеглими військовослужбовця, правопорушення якого підлягає розслідуванню, а також особам, які можуть бути причетними до правопорушення або зацікавленими у наслідках розслідування.
3.6. У наказі зазначаються підстави для призначення службового розслідування, мета його проведення, особа (якщо вона встановлена), стосовно якої воно буде проводитись, попередні дані про правопорушення, а також посадова особа (особи), якій (яким) доручено його проведення.
IV. Терміни службового розслідування
4.1. Службове розслідування має бути завершене протягом одного місяця з дня його призначення. Цей термін продовжується посадовою особою, яка призначила службове розслідування, але не більш як на один місяць.
4.2. Термін проведення службового розслідування не включає час ознайомлення військовослужбовця, стосовно якого воно проводиться, з висновком за результатами службового розслідування, а також перебування військовослужбовця у відпустці, службовому відрядженні, на лікуванні або відсутності з інших документально підтверджених поважних причин.
4.3. Початок службового розслідування визначається датою підписання наказу про його призначення.
Завершення службового розслідування визначається датою затвердження посадовою особою, яка його призначила, висновку за результатами службового розслідування.
V. Завдання, організація роботи та повноваження осіб під час проведення службового розслідування
5.1. Службове розслідування має встановити:
обставини (час, місце тощо) і наслідки правопорушення (події), з приводу якого було призначено розслідування;
осіб, винних у правопорушенні, та осіб, дії чи бездіяльність яких сприяли негативним наслідкам або створили загрозу для їх настання;
наявність причинного зв'язку між неправомірними діями (бездіяльністю) особи (осіб), з приводу якої (яких) було призначено службове розслідування, та його наслідками;
причини правопорушення та умови, що сприяли правопорушенню;

................
Перейти до повного тексту