- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 липня 2012 р.
за № 1123/21435
Про затвердження Порядку звільнення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту від виконання службових обов’язків у разі тимчасової непрацездатності
1. Затвердити Порядок звільнення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту від виконання службових обов’язків у разі тимчасової непрацездатності, що додається.
2. Управлінню медичного забезпечення (Шостак Л.Й.), Управлінню правового забезпечення (Поворозник Р.Р.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Бута В.П.
ПОГОДЖЕНО: Віце-прем’єр-міністр України - Міністр охорони здоров’я України |
Р. Богатирьова |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
13.06.2012 № 892
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 липня 2012 р.
за № 1123/21435
ПОРЯДОК
звільнення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту від виконання службових обов'язків у разі тимчасової непрацездатності
I. Загальні положення
1.2. Цей Порядок визначає механізм (процедуру) звільнення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - особи рядового і начальницького складу) від виконання службових обов'язків у разі тимчасової непрацездатності.
II. Порядок звільнення осіб рядового і начальницького складу від виконання службових обов’язків у разі тимчасової непрацездатності
2.1. Особи рядового і начальницького складу звільняються від виконання службових обов’язків у зв’язку із захворюванням, пораненням, травмуванням, доглядом за хворим членом сім’ї, вагітністю і пологами на підставі документа, що засвідчує їх тимчасову непрацездатність.
2.2. Звільнення осіб рядового і начальницького складу від виконання службових обов'язків за станом здоров’я здійснюється на підставі їх рапорту (додаток 1) або рапорту їх безпосередніх керівників (при невідкладних станах). Вихід на службу після хвороби здійснюється на підставі рапорту особи рядового і начальницького складу (додаток 2) і документа, що засвідчує тимчасову непрацездатність.
2.3. Особи начальницького складу структурних підрозділів Міністерства та керівники територіальних органів управління, підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, навчальних закладів, наукових установ подають рапорт на ім’я Міністра про звільнення від виконання службових обов’язків через тимчасову непрацездатність із зазначенням посадової особи, на яку покладається тимчасове виконання обов’язків керівника. Вихід на службу після хвороби здійснюється на підставі рапорту, до якого додається документ, що засвідчує тимчасову непрацездатність.
2.4. Рапорт особи рядового і начальницького складу щодо звільнення від виконання службових обов’язків у разі тимчасової непрацездатності підлягає обов’язковому розгляду та задоволенню керівником органу (підрозділу) цивільного захисту.
2.5. Звільнення особи рядового і начальницького складу від виконання службових обов’язків та вихід на службу оформляється наказами органу (підрозділу) цивільного захисту.
2.6. Звільнення від виконання службових обов’язків курсантів навчальних закладів МНС України.
2.6.1. Висновки лікарів закладу охорони здоров’я навчального закладу стосовно звільнення від виконання службових обов’язків курсантами часткового (фізична підготовка, стройова підготовка, несення служби в нарядах) - у разі амбулаторного лікування, повного - у разі стаціонарного лікування у закладі охорони здоров’я навчального закладу та у разі направлення на консультацію і госпіталізацію до закладу охорони здоров’я, до якого прикріплені на медичне забезпечення, заносяться до
форми первинної медичної документації № 025/о "Медична карта амбулаторного хворого № __", затвердженої наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974, та дублюються у книзі запису хворих курсу.
Часткове чи повне звільнення курсанта від виконання службових обов'язків залежить від перебігу захворювання, індивідуальних особливостей хворого, особливостей несення служби та навчання.
2.6.2. Безпосередні начальники підрозділів на підставі отриманих висновків забезпечують їх обов’язкове виконання, а у випадку госпіталізації за межі навчального закладу та повернення з лікування подають відповідний рапорт по команді, яким про це інформують керівництво навчального закладу. Госпіталізація за межі навчального закладу та повернення з лікування оформляються наказами по особовому складу навчального закладу.
Звільнення курсанта від виконання службових обов'язків здійснюється відповідно до пункту 3.4 розділу III цього Порядку.
2.6.3. У випадку захворювання курсанта під час канікулярної відпустки він обов’язково ставить до відома свого безпосереднього начальника, а у разі продовження лікування після закінчення канікулярної відпустки надає до навчального закладу документ, що підтверджує тимчасову непрацездатність, відповідно до пункту 3.1 розділу III цього Порядку.
2.7. Звільнення від виконання службових обов'язків осіб рядового і начальницького складу у разі тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням чи травмою, отриманими у період проходження служби, надається на весь період тимчасової непрацездатності до її відновлення, але на строк не більше ніж чотири місяці безперервно, а при захворюванні на туберкульоз - протягом десяти місяців з дня настання непрацездатності. Продовження строку лікування здійснюється за висновком штатних лікарсько-експертних комісій МНС України (далі - ЛЕК).
2.8. Особам рядового і начальницького складу, які перебувають на лікуванні у зв’язку із захворюванням, травмуванням, які отримані під час виконання службових обов’язків, звільнення надається до дня закінчення лікування (при сприятливому закінченні лікування) або дня звільнення з органу (підрозділу) управління за станом здоров’я (при несприятливому перебігу лікування) за висновком ЛЕК.
2.9. Звільнення осіб рядового і начальницького складу від виконання службових обов'язків у разі тимчасової непрацездатності відбувається в день установлення непрацездатності.
2.10. Черговий фельдшер має право відсторонити від виконання службових обов’язків особу рядового і начальницького складу за станом здоров’я у вечірньо-нічний час несення служби та вихідні і святкові дні із заповненням довідки (додаток 3) з подальшим зверненням хворого до лікаря.
Черговий фельдшер зобов’язаний доповісти про відсторонення особи від несення служби начальнику чергової зміни оперативного відділу оперативно-координаційного центру та начальнику медичного підрозділу МНС України.
III. Порядок видачі довідки про тимчасову непрацездатність
3.1. Особи рядового і начальницького складу звільняються від виконання службових обов’язків у зв’язку із захворюванням, пораненням, травмуванням, доглядом за хворим членом сім’ї, вагітністю і пологами на підставі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність:
довідки про тимчасову непрацездатність особи рядового і начальницького складу (додаток 4) (далі - довідка про тимчасову непрацездатність), виданої закладом охорони здоров'я МНС України (далі - ЗОЗ МНС України);
документа, що засвідчує тимчасову непрацездатність, виданого закладами охорони здоров'я, відповідно до
Інструкції.
3.2. Довідка про тимчасову непрацездатність видається лікарями (фельдшерами) ЗОЗ МНС України, в яких особи рядового та начальницького складу перебувають на медичному обслуговуванні, при пред’явленні документа, що засвідчує особу непрацездатного.
3.3. За відсутності ЗОЗ МНС України за місцем проходження служби, проживання або у випадках надання медичної допомоги особам рядового і начальницького складу в закладах охорони здоров'я документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, видаються відповідно до
Інструкції.
3.4. Видача довідки про тимчасову непрацездатність лікарем (фельдшером) і продовження довідки про тимчасову непрацездатність лікарем здійснюються тільки після огляду хворого, про що робиться відповідний запис у медичній книжці особи рядового і начальницького складу (додаток 5) з обґрунтуванням тимчасової непрацездатності.
3.5. Лікар ЗОЗ МНС України має право особисто видати довідку про тимчасову непрацездатність строком до 5 календарних днів з наступним продовженням її, залежно від тяжкості захворювання, до 10 календарних днів.
Якщо непрацездатність триває понад 10 календарних днів, продовження довідки про тимчасову непрацездатність здійснюється лікуючим лікарем спільно із начальником ЗОЗ МНС України (начальником пункту охорони здоров’я (здоровпункту), медичного центру, медико-санітарної частини) строком до 30 днів, а надалі - лікарсько-консультаційною комісією (далі - ЛКК) закладу охорони здоров’я, до якого прикріплені на медичне обслуговування особи рядового і начальницького складу, після комісійного огляду хворого з періодичністю не рідше одного разу на 10 днів, але не більше строку, встановленого для направлення до ЛЕК.
В окремих випадках, коли захворювання вимагає тривалого лікування (важкі травми, туберкульоз тощо) періодичність оглядів ЛКК з продовженням звільнення від виконання службових обов'язків може бути не рідше одного разу на 20 днів залежно від тяжкості перебігу захворювання.
3.6. У ЗОЗ МНС України, штатним розписом яких передбачено тільки одну посаду лікаря, довідка про тимчасову непрацездатність може продовжуватись особисто лікарем до 14 днів. У разі подальшої тимчасової непрацездатності особи рядового і начальницького складу лікар направляє особу рядового і начальницького складу до ЛКК закладу охорони здоров'я, до якого вона прикріплена, на медичне забезпечення.
3.7. У підрозділах, де посаду лікаря не передбачено штатом або не укомплектовано, фельдшер (начальник (завідувач) фельдшерського пункту) має право видавати довідку про тимчасову непрацездатність особам рядового і начальницького складу на строк не більше 3 діб з урахуванням характеру захворювання та важкості його перебігу з подальшим направленням хворого до лікаря у разі збереження тимчасової непрацездатності.
При перебігу хвороби середнього ступеня важкості або важкому, травмах, які потребують лікарської допомоги, інших невідкладних станах, що загрожують життю, фельдшер зобов’язаний вжити екстрених заходів щодо негайної госпіталізації хворого до закладу охорони здоров’я.
3.8. Діагноз первинний, діагноз заключний та шифр МКХ-10 у довідці про тимчасову непрацездатність зазначаються виключно за письмовою згодою хворого згідно з пунктом 3.2 розділу III
Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої
наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03 листопада 2004 року № 532/274/136-ос/1406, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 17 листопада 2004 року за № 1456/10055. В іншому випадку первинний та заключний діагнози не вказуються.
................Перейти до повного тексту