1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.06.2023 № 495
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 червня 2023 р.
за № 1095/40151
Про внесення змін до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 07 грудня 2009 року № 515
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 552 від 05.07.2023 )
Відповідно до абзацу третього пункту 17 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 травня 1993 року № 340 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 511), із метою вдосконалення порядку використання технічних засобів контролю під час складання іспитів для отримання права на керування транспортними засобами та приведення нормативно-правового акта Міністерства внутрішніх справ України у відповідність до законодавства України НАКАЗУЮ:
1. У підпункті 1.4 пункту 1 наказу Міністерства внутрішніх справ України від 07 грудня 2009 року № 515 "Про затвердження деяких нормативно-правових актів, що регламентують порядок підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів у закладах, що проводять таку діяльність, їх державну акредитацію та атестацію спеціалістів, а також допуску громадян до керування транспортними засобами, видачі (обміну) посвідчень водія", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 січня 2010 року за № 72/17367, слова "та відеотехніки" замінити словами ", відео-, аудіотехніки".
2. Внести зміни до Інструкції про використання технічних засобів контролю під час складання іспитів (у тому числі за допомогою фото- та відеотехніки), збереження отриманої за допомогою них інформації та доступ до неї, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22 травня 2020 року № 408, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06 липня 2020 року за № 625/34908, виклавши її в новій редакції, що додається.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 552 від 05.07.2023 )
3. Головному сервісному центру МВС (Рудик М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім абзаців другого, восьмого, дванадцятого-п’ятнадцятого пункту 4 розділу I Інструкції про використання технічних засобів контролю під час складання іспитів (у тому числі за допомогою фото-, відео-, аудіотехніки), збереження отриманої за допомогою них інформації та доступ до неї, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22 травня 2020 року № 408, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06 липня 2020 року за № 625/34908 (у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 15 червня 2023 року № 495), які набирають чинності через шість місяців з дня його офіційного опублікування.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 552 від 05.07.2023 )
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України відповідно до розподілу обов’язків.

Міністр

І. Клименко

ПОГОДЖЕНО:

Міністр закордонних справ України

Міністр освіти і науки України

Міністр охорони здоров’я України

Заступник Голови Державної служби
спеціального зв’язку та захисту
інформації України

Перший заступник Міністра цифрової
трансформації України

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини



Д. Кулеба

О. Лісовий

В. Ляшко



О. Потій


О. Вискуб


Д. Лубінець
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
22 травня 2020 року № 408
(у редакції наказу Міністерства
внутрішніх справ України
від 15 червня 2023 року № 495)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 червня 2023 р.
за № 1095/40151
ІНСТРУКЦІЯ
про використання технічних засобів контролю під час складання іспитів (у тому числі за допомогою фото-, відео-, аудіотехніки), збереження отриманої за допомогою них інформації та доступ до неї
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція встановлює порядок використання технічних засобів контролю (у тому числі фото-, відео-, аудіотехніки) під час складання теоретичних та/або практичних іспитів для отримання права на керування транспортними засобами (далі - іспити), збереження отриманої за допомогою них інформації та доступу до неї.
2. У цій Інструкції терміни вживаються в таких значеннях:
аудіозапис - процес фіксації голосу особи або інших звукових сигналів за допомогою технічних засобів контролю;
відеозапис - процес фіксації динамічних властивостей об’єктів, подій, процесів, явищ за допомогою технічних засобів контролю;
електронний носій - електронний носій інформації, що призначений для зберігання інформації з усіх видів технічних засобів контролю, що використовуються територіальними сервісними центрами МВС (далі - ТСЦ МВС) під час складання іспитів;
інформаційне сховище - програмно-апаратний комплекс або інший пристрій, призначений для зберігання інформації з електронного носія;
технічний засіб контролю - пристрій або технічний комплекс (у тому числі фото-, відео-, аудіотехніки), призначений для здійснення фотографування, відео-, аудіозапису і зберігання інформації щодо процесу складання іспитів у ТСЦ МВС;
фотографування - процес фіксації даних (параметрів) рис обличчя особи, об’єктів, явищ за допомогою технічних засобів контролю.
3. Під час складання іспитів уповноважені працівники ТСЦ МВС, на яких згідно з посадовими обов’язками покладено функції з прийняття іспитів (далі - екзаменатор), застосовують технічні засоби контролю.
4. Технічні засоби контролю під час складання іспитів у режимі реального часу забезпечують:
фотографування, відеозапис даних (параметрів) рис обличчя особи, яка складає іспит, та екзаменатора;
автоматичне відображення та фіксацію під час відтворення відеозапису дати, часу, тривалості складання іспитів;
відео-, аудіозапис процесу складання іспитів протягом часу їх складання;
відео-, аудіозапис особи, яка складає теоретичний іспит, у тому числі рухів її рук;
відео-, аудіозапис екзаменатора під час приймання теоретичного іспиту, у тому числі рухів його рук;
відеозапис усієї площі спеціально обладнаного приміщення, у якому проводиться теоретичний іспит;
відеозапис екрана монітора автоматизованого робочого місця, на якому особа складає теоретичний іспит;
відео-, аудіозапис особи під час складання практичного іспиту, у тому числі рухів її рук та ніг;
відео-, аудіозапис екзаменатора та спеціаліста закладу з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв (у разі присутності) під час приймання практичного іспиту, у тому числі рухів його (їх) рук та ніг;
відео-, аудіозапис дорожньої обстановки попереду транспортного засобу, на якому складається практичний іспит;
відео-, аудіозапис дорожньої обстановки позаду транспортного засобу, на якому приймається практичний іспит, у разі якщо конструкція цього транспортного засобу допускає можливість його (їх) здійснення;
відеозапис органів керування транспортного засобу (рульового колеса, важеля перемикання передач, гальмівної педалі, педалі регулювання подачі палива, педалі зчеплення транспортного засобу з механічною коробкою передач), на якому приймається практичний іспит;
фіксацію впливу на дублюючі механізми органів керування гальмовою системою транспортного засобу та трансмісією транспортного засобу з механічною коробкою передач;
фіксацію маршруту та швидкості руху транспортного засобу, на якому складається практичний іспит;
збереження фотографічного зображення, відео-, аудіозапису процесу складання іспитів на електронному носії, що забезпечує його цілісність у разі відключення живлення.
II. Вимоги до використання технічних засобів контролю, їх застосування під час складання іспитів
1. Технічні засоби контролю, що використовуються під час складання теоретичного іспиту, стаціонарно розміщуються в спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС, у якому проводиться такий іспит.
Технічні засоби контролю, що використовуються під час складання практичного іспиту, можуть бути оснащені переносною конструкцією, для можливості їх закріплення в салоні транспортних засобів (крім випадків, якщо технічні засоби контролю вмонтовані у транспортний засіб) для максимальної фіксації навколишньої обстановки та внутрішньої частини салону транспортного засобу.
Під час складання практичного іспиту на одязі екзаменатора можуть закріплюватися переносні технічні засоби контролю. Переносні технічні засоби контролю закріплюються на одязі екзаменатора без створення перешкод фотографуванню, відео-, аудіозапису процесу складання іспиту.
Особливості використання технічних засобів контролю, електронних носіїв визначаються їх експлуатаційною документацією та/або інструкцією виробника.
2. Перед початком прийняття іспиту екзаменатор забезпечує:
інформування особи, яка складає іспит, про використання технічних засобів контролю під час складання іспиту;
перевірку справності технічних засобів контролю;
перевірку правильності встановлення дати і часу на технічних засобах контролю;
перевірку технічних засобів контролю щодо забезпечення належної їх роботи під час здійснення фотографування, відео-, аудіозапису процесу складання іспиту в режимі реального часу відповідно до вимог пункту 4 розділу I цієї Інструкції.
3. Застосування технічних засобів контролю відбувається з моменту початку прийняття іспиту та здійснюється безперервно до його завершення.
У разі неможливості безперервного застосування технічних засобів контролю під час складання практичного іспиту для перевірки навичок керування транспортними засобами у два етапи (на майданчику для навчання з початкового керування та в умовах дорожнього руху на визначених ТСЦ МВС маршрутах) дозволяється здійснювати відео-, аудіозапис кожного етапу практичного іспиту для перевірки навичок керування транспортними засобами окремо.

................
Перейти до повного тексту