1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
01.08.2022 № 268
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 вересня 2022 р.
за № 1071/38407
Про затвердження Порядку розроблення та затвердження планів поліпшення якості атмосферного повітря
Відповідно до пункту 16 Порядку здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року № 827, та абзацу дванадцятого підпункту 47 пункту 4 Положення про Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 року № 614, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок розроблення та затвердження планів поліпшення якості атмосферного повітря, що додається.
2. Департаменту сталого природокористування (Олександр БОНЬ) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню цифрової трансформації та моніторингу довкілля (Віталій БІЛОУСОВ) забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра ГРЕЧАНИКА Руслана.

Міністр

Р. Стрілець

ПОГОДЖЕНО:

Виконавчий директор Всеукраїнської
асоціації органів місцевого самоврядування
"Асоціація міст України"

Т.в.о. Голови Державної служби України
з питань безпечності харчових продуктів
та захисту споживачів

Голова Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

Голова Секретаріату Української асоціації
районних та обласних рад





О.В. Слобожан



А. Вовнюк


С. Крук


Ю. Андрійчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства захисту
довкілля та природних
ресурсів України
01 серпня 2022 року № 268
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 вересня 2022 р.
за № 1071/38407
ПОРЯДОК
розроблення та затвердження планів поліпшення якості атмосферного повітря
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм розроблення та затвердження планів поліпшення якості атмосферного повітря для зон та агломерацій.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
план поліпшення якості атмосферного повітря - план заходів, спрямованих на зменшення рівня забруднення атмосферного повітря та ризиків перевищення граничних величин або цільових показників в зоні або агломерації, що затверджується органами управління якістю атмосферного повітря для досягнення відповідних граничних величин чи цільових показників;
район підвищеного забруднення - частина зони або агломерації, де існує загроза перевищення граничних величин або цільових показників.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному у Законі України "Про охорону атмосферного повітря" та Порядку здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року № 827 (далі - Порядок здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря).
II. Розроблення планів поліпшення якості атмосферного повітря
1. Органи управління якістю атмосферного повітря розробляють та затверджують плани поліпшення якості атмосферного повітря для зон та агломерацій з метою досягнення відповідних граничних величин та цільових показників.
2. При розробленні або внесенні змін до планів поліпшення якості атмосферного повітря враховуються пропозиції комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря.
До розроблення планів поліпшення якості атмосферного повітря органи управління якістю атмосферного повітря можуть залучати суб’єктів моніторингу атмосферного повітря, представників територіальних органів Держекоінспекції, Держпродспоживслужби, центрів громадського здоров’я (обласних, міст Києва та Севастополя), профільних наукових установ, громадських організації, що провадять свою діяльність у межах зони або агломерації.
3. Якщо плани поліпшення якості атмосферного повітря потрібно розробити для кількох забруднювальних речовин, органи управління якістю атмосферного повітря розробляють інтегровані плани поліпшення якості атмосферного повітря для зон та агломерацій, що охоплюють усі відповідні забруднювальні речовини.
4. Плани поліпшення якості атмосферного повітря зон або агломерацій повинні узгоджуватися з іншими чинними національними та регіональними планами та програмами щодо поліпшення якості атмосферного повітря.

................
Перейти до повного тексту