1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
31.05.2012 № 654
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 червня 2012 р. за № 1071/21383
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів № 1058 від 02.12.2016 )
Про затвердження Порядку взаємодії митних органів із Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи при проведенні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, Нормативів взяття проб (зразків) товарів для проведення дослідження (аналізу, експертизи) та форми акта про взяття проб (зразків) товарів
Відповідно до статей 356, 357 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VІ та підпункту 64 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України , затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року № 446,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок взаємодії митних органів із Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи при проведенні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів;
Нормативи взяття проб (зразків) товарів для проведення дослідження (аналізу, експертизи);
Форму акта про взяття проб (зразків) товарів.
2. Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України (Чмерук М.О.) та Центральному митному управлінню лабораторних досліджень та експертної роботи Державної митної служби України (Ярмольський С.І.) в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
3. Визнати такими, що втратили чинність, накази Державної митної служби України:
від 23 грудня 2002 року № 719 "Про затвердження Нормативів відбору проб і зразків товарів для проведення досліджень (аналізу, експертизи) митними лабораторіями", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 січня 2003 року за № 79/7400;
від 18 квітня 2005 року № 302 "Про затвердження форми акта про взяття проб і зразків товарів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2005 року за № 457/10737;
від 14 вересня 2007 року № 760 "Про внесення змін до наказу Державної митної служби України від 23.12.2002 № 719", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 08 жовтня 2007 року за № 1153/14420;
від 14 січня 2009 року № 19 "Про затвердження Порядку взаємодії митних органів із Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи при проведенні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06 лютого 2009 року за № 112/16128.
4. Цей наказ набирає чинності з дня набрання чинності Митним кодексом України від 13 березня 2012 року, але не раніше дня офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Мярковського А.І. та першого заступника Голови Державної митної служби України Дороховського О.М.
Міністр Ю. Колобов
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва



М. Бродський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
31.05.2012 № 654
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 червня 2012 р. за № 1071/21383
ПОРЯДОК
взаємодії митних органів із Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи при проведенні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів
I. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено відповідно до вимог статей 356 та 357 Митного кодексу України від 13 квітня 2012 року № 4495-VІ, з метою вдосконалення експертної діяльності митних органів, підвищення ефективності та якості їх роботи з виконання завдань щодо повноти справляння митних платежів до Державного бюджету України, протидії контрабанді та порушенням митних правил при переміщенні товарів через митний кордон України.
2. Цей Порядок визначає засади організації виконання завдань та функцій, покладених на Центральне митне управління лабораторних досліджень та експертної роботи (далі - Управління) та митні органи, при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що потребують експертно-дослідного супроводження.
3. Цей Порядок регулює відносини з питань:
направлення запитів митних органів до експертних підрозділів Управління;
взяття проб (зразків) товарів митними органами для проведення експертних досліджень;
приймання запитів та проведення досліджень експертними підрозділами Управління;
надання митним органам висновків за результатами проведених досліджень;
обміну інформаційними матеріалами.
II. Направлення запитів митних органів до Управління
1. Направлення запитів щодо проведення дослідження (аналізу, експертизи) до експертних підрозділів Управління проводиться митними органами при здійсненні ними митного контролю та митного оформлення товарів, якщо виникла потреба в спеціальних знаннях з різних галузей науки, техніки, мистецтвознавства тощо або у використанні спеціального обладнання і техніки з метою встановлення характеристик, визначених у частині першій статті 356 Митного кодексу України .
2. Митний орган готує запит до експертного підрозділу Управління за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку.
У своєму запиті митний орган повинен надати обґрунтування та чітко визначити мету його направлення і завдання для проведення дослідження, тобто зазначити, які відомості про товар (склад, властивості тощо) необхідно перевірити або встановити.
3. При направленні запитів митним органом надаються проби (зразки) товарів під митним забезпеченням разом з оригіналом акта про взяття проб (зразків) товарів та копіями акта про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу у разі його проведення; митної декларації або інших документів, які подаються митному органу для митного контролю; зовнішньоекономічного договору (контракту); інвойсу (рахунка-фактури, накладної тощо); сертифікатів якості (аналізу); сертифікатів (висновків, реєстраційних посвідчень) уповноважених державних органів (якщо такі видавались); техніко-технологічної документації та документів і відомостей, необхідних для ідентифікації товарів (із зазначенням відомостей про склад, характеристики, призначення товару тощо), завіреними посадовою особою митного органу в установленому порядку.
4. Запит митного органу разом із супровідною документацією, пробами (зразками) товарів доставляється до експертного підрозділу Управління посадовою особою митного органу або поштою.
III. Взяття проб (зразків) товарів митними органами
1. Проби (зразки) товарів, крім великогабаритних і технічно складних (машини, технологічні лінії, промислові конструкції тощо), беруться в мінімальній кількості у двох примірниках (досліджуваний та контрольний), кожен з яких є достатнім для проведення дослідження.
2. Кожен (досліджуваний та контрольний) з примірників проби (зразка) обов'язково маркується етикеткою, форма якої наведена в додатку 2 до цього Порядку. На кожен примірник відібраної проби (зразка) товару накладається окреме митне забезпечення.
3. У разі якщо взяття контрольних проб (зразків) товарів з об’єктивних причин не видається можливим (одиничний товар, обмежена кількість, вміст поштового відправлення тощо), проби (зразки) товарів беруться в одному примірнику (досліджуваному).
4. Посадова особа митного органу, яка вповноважена проводити взяття проб (зразків) товарів, повинна пройти підготовку щодо здійснення відбору проб і зразків для експертних досліджень і дотримання вимог техніки безпеки та пожежної безпеки під час відбору.
5. До взяття проб (зразків) товарів можуть залучатись спеціалісти експертних підрозділів Управління та інших організацій.
6. Про участь спеціалістів експертних підрозділів Управління та інших організацій у взятті проб (зразків) товарів повинно бути зазначено в акті про взяття проб (зразків) товарів.
IV. Приймання запитів та проведення досліджень експертними підрозділами Управління
1. Приймання запитів, супровідної документації, проб (зразків) товарів здійснюється посадовими особами Управління, які проводять їх реєстрацію.
2. Під час надходження запиту з пробами (зразками) поштою пакет розкривається уповноваженою посадовою особою Управління.
3. Запит реєструється в установленому порядку.
4. У разі виявлення порушень вимог цього Порядку під час приймання проб (зразків) товарів уповноважена посадова особа Управління повертає запит митному органу без реєстрації для усунення недоліків і повторного направлення запиту.
У такому разі митний орган вживає заходів щодо виправлення порушень у найкоротші строки.
5. Проведення досліджень (аналізу, експертизи) здійснюється спеціалістами експертних підрозділів Управління відповідно до письмового доручення керівництва Управління або керівника відокремленого підрозділу Управління.
6. У разі виявлення порушень вимог розділів II, ІІІ цього Порядку під час прийняття до виконання запиту про проведення досліджень спеціаліст експертного підрозділу складає акт довільної форми й протягом 3-х робочих днів оформлює письмове повідомлення митному органу про відмову в проведенні досліджень із зазначенням порушень.
У разі надання неповного пакета документів, передбачених у пункті 3 розділу II цього Порядку, спеціаліст експертного підрозділу протягом 3-х робочих днів оформлює запит про надання додаткових матеріалів.
7. Дослідження (аналіз, експертиза) проб (зразків) товарів проводиться у строки, визначені статтею 357 Митного кодексу України .
8. Додаткові та повторні дослідження (аналіз, експертиза) призначаються на загальних підставах за наявності обставин, визначених у статті 357 Митного кодексу України .
9. У разі прийняття рішення про проведення повторного дослідження (аналізу, експертизи) в іншій експертній установі митний орган зобов'язаний поінформувати про це Управління, зазначивши при цьому причини, що зумовлюють необхідність проведення такого дослідження (аналізу, експертизи), та найменування експертної установи, яка буде його проводити.

................
Перейти до повного тексту