1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
04 серпня 2018 року № 656
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 вересня 2018 р.
за № 1042/32494
ПОРЯДОК
видачі та оформлення свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства внутрішніх справ № 1054 від 26.12.2018 № 506 від 05.07.2021 № 569 від 09.09.2022 № 604 від 24.07.2023 )
( Установити, що строк дії свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів, які видаються відповідно до Порядку видачі та оформлення свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів, затвердженого Наказом продовжується на період дії воєнного стану в Україні та протягом дев’яноста днів з дня його припинення або скасування в Україні згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 194 від 17.03.2022 )
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає основні вимоги до механізму і процедури оформлення та видачі свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів на всій території України.
2. Цей Порядок розроблено з урахуванням вимог:
Директиви 2008/68/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 24 вересня 2008 року про внутрішні перевезення небезпечних вантажів;
додатків А, B до Угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів від 30 вересня 1957 року (далі - ДОПНВ).
( Абзац третій пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 506 від 05.07.2021 )
3. Вимоги цього Порядку є обов’язковими для суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та фізичних осіб, які є учасниками дорожнього перевезення небезпечних вантажів.
4. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
змішувально-зарядна машина (транспортний засіб MEMU) - машина або транспортний засіб з установленим на ній (ньому) обладнанням для виготовлення вибухових речовин з небезпечних вантажів, що не є вибуховими, та їх заряджання;
транспортний засіб АТ - транспортний засіб, крім транспортних засобів EX/III, FL або MEMU, призначений для перевезення небезпечних вантажів у контейнерах-цистернах чи переносних цистернах або багатоелементних газових контейнерах індивідуальною місткістю понад 3 м-3, а також у вбудованих цистернах чи знімних цистернах місткістю понад 1 м-3, та транспортний засіб-батарея місткістю понад 1 м-3, крім транспортних засобів-батарей типу FL;
транспортний засіб EX/II або EX/III - транспортний засіб, призначений для перевезення вибухових речовин та виробів (клас 1);
транспортний засіб FL - транспортний засіб, призначений для перевезення рідин з температурою спалаху не вище 60 °C (за винятком дизельного палива, газойлю та палива пічного легкого - № ООН 1202, що відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015 "Паливо дизельне Євро. Технічні умови" або ДСТУ EN 590:2022 (EN 590:2022, IDT) "Автомобільні палива. Дизель. Вимоги та методи випробувань" та має температуру спалаху, зазначену в цих стандартах" у контейнерах-цистернах чи переносних цистернах або багатоелементних газових контейнерах індивідуальною місткістю понад 3 м-3, у вбудованих чи знімних цистернах місткістю понад 1 м-3;
( Абзац п'ятий пункту 4 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 604 від 24.07.2023 )
транспортний засіб, призначений для перевезення займистих газів у контейнерах-цистернах чи переносних цистернах або багатоелементних газових контейнерах індивідуальною місткістю понад 3 м-3, у вбудованих чи знімних цистернах місткістю понад 1 м-3, та транспортний засіб-батарея загальною місткістю понад 1 м-3, призначений для перевезення займистих газів;
( Абзац шостий пункту 4 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 569 від 09.09.2022 )
транспортний засіб, призначений для перевезення стабілізованого пероксиду водню чи стабілізованого водного розчину пероксиду водню з масовою часткою пероксиду водню більше ніж 60 % (клас небезпеки 5.1 № ООН 2015) у контейнерах-цистернах чи переносних цистернах індивідуальною місткістю понад 3 м-3, а також у вбудованих цистернах чи знімних цистернах місткістю понад 1 м-3.
Інші терміни, що використовуються в цьому Порядку, вживаються в значеннях, наведених у ДОПНВ, Законі України "Про перевезення небезпечних вантажів" та ДСТУ 4500-1:2008 "Вантажі небезпечні. Терміни та визначення понять".
ІІ. Видача свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів
1. Відповідність конструкції спеціалізованих транспортних засобів для перевезення небезпечних вантажів вимогам ДОПНВ підтверджується шляхом видачі свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів (далі - Свідоцтво), зразок якого наведено в додатку 2 до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04 серпня 2018 року № 656, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 11 вересня 2018 року за № 1041/32493 (далі - Правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів), або шляхом продовження його строку дії відповідно до підрозділу 9.1.2.3 ДОПНВ.
( Пункт 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства внутрішніх справ № 1054 від 26.12.2018, № 506 від 05.07.2021 )
2. Свідоцтво видається (продовжується) на всі транспортні засоби EX/II, EX/III, FL, AT, MEMU категорій N та O, які успішно пройшли обов’язковий технічний контроль, придатні до перевезення небезпечних вантажів та відповідають вимогам частини 9 ДОПНВ, які застосовуються до відповідного типу транспортних засобів з урахуванням перехідних положень, визначених у главі 1.6 та підрозділі 9.2.1.1 ДОПНВ.
3. Свідоцтво видається або продовжується регіональним сервісним центром Головного сервісного центру МВС або територіальним сервісним центром регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС (далі - СЦ) за результатами перевірки відповідності конструкції, маркування та спеціального обладнання транспортного засобу вимогам ДОПНВ та цього Порядку.
( Пункт 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 506 від 05.07.2021 )
4. Власник транспортного засобу, перевізник або уповноважена ними особа має право вільного вибору СЦ для проведення перевірки відповідності конструкції транспортного засобу вимогам ДОПНВ та отримання/продовження Свідоцтва. Обмеження у виборі СЦ, зокрема від місця реєстрації транспортного засобу, не допускається.
( Пункт 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 569 від 09.09.2022 )
5. Перевірка придатності конструкції транспортного засобу вимогам ДОПНВ та оформлення Свідоцтва здійснюються посадовою особою СЦ, яка пройшла перевірку знань з питань допущення транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів.
( Пункт 5 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 569 від 09.09.2022 )
6. Для отримання / продовження Свідоцтва власник транспортного засобу, перевізник або уповноважена ними особа подає до СЦ укомплектовані відповідно до призначення транспортні засоби, а також такі документи:
заяву на видачу (продовження) свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів (далі - заява), зразок якої наведено в додатку 1 до цього Порядку;
Свідоцтво (у разі його продовження або заміни);
платіжний документ (квитанцію), який засвідчує оплату вартості бланка Свідоцтва та адміністративної послуги з оформлення Свідоцтва;
для транспортних засобів з відомчою реєстрацією (крім транспортних засобів Збройних Сил України), інформація про які відсутня в Єдиному державному реєстрі Міністерства внутрішніх справ,- копію документа про перевірку технічного стану транспортного засобу в установленому порядку;
у разі якщо транспортний засіб має вбудовані цистерни (крім змішувально-зарядних машин із цистернами місткістю менше ніж 1000 л),- копію дійсного свідоцтва про первинну, проміжну, періодичну та позапланову перевірку цистерни, виданого суб’єктом господарювання, уповноваженим на проведення перевірки цистерн відповідно до Порядку перевірки цистерн для перевезення небезпечних вантажів, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України, Міністерства внутрішніх справ України від 12 травня 2015 року № 166/550, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 червня 2015 року за № 663/27108, або документ про первинну, проміжну, періодичну та позапланову перевірку цистерни, виданий перевіряючим органом, який затверджений або визнаний компетентним органом країни - учасниці ДОПНВ;
( Абзац шостий пункту 6 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 604 від 24.07.2023 )
у разі якщо транспортний засіб має вбудовані цистерни (крім змішувально-зарядних машин з цистернами місткістю менше ніж 1000 л), які використовуються для перевезення газів класу 2, заявник подає копію дійсного сертифіката про відповідність або сертифіката про проведення переоцінки відповідності, а також копію дійсного документа, що підтверджує проведення періодичного, проміжного інспектування або виняткової перевірки, виданих відповідно до Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 липня 2018 року № 536.
Заява та додані до неї документи подаються особисто власником транспортного засобу, перевізником або уповноваженою ними особою, або надсилаються поштою з описом вкладення в паперовій формі з повідомленням про вручення, або в електронній формі з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
Посадові особи СЦ перевіряють відомості, що містяться в заяві та доданих до неї документах за реєстрами та базами даних, доступ до яких має МВС.
У разі відповідності відомостей, що містяться в заяві та доданих до неї документах з інформацією, що міститься в реєстрах та базах даних, доступ до яких має МВС, на заяві робиться запис про це, що засвідчується підписом посадової особи СЦ, що перевіряла такі відомості, із зазначенням прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) і дати.
( Пункт 6 розділу II в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 569 від 09.09.2022 )
7. Посадові особи СЦ не мають права вимагати від власника транспортного засобу, перевізника або уповноваженої ними особи надання інших документів, крім тих, що передбачені пунктом 6 цього розділу. Заявник за власною ініціативою може надати сертифікат типу транспортного засобу та обладнання відповідно до Порядку затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання та Порядку ведення реєстру сертифікатів типу транспортних засобів та обладнання і виданих виробниками сертифікатів відповідності транспортних засобів або обладнання, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 17 серпня 2012 року № 521, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2012 року за №№ 1586/21898, 1587/21899.
( Абзац перший пункту 7 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 569 від 09.09.2022 )
8. Перевірка відповідності конструкції транспортного засобу та спеціального обладнання вимогам ДОПНВ проводиться шляхом візуального огляду елементів конструкції транспортного засобу, за результатом якого складається Акт встановлення відповідності конструкції спеціалізованого транспортного засобу для перевезення небезпечних вантажів вимогам ДОПНВ під час видачі або продовження свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів (додаток 2 до цього Порядку) (далі - Акт), з урахуванням перехідних положень, визначених у главі 1.6 та підрозділі 9.2.1.1 ДОПНВ. Акт підписується посадовою особою СЦ, що перевіряла відповідність конструкції транспортного засобу та спеціального обладнання вимогам ДОПНВ, із зазначенням прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) і дати проведення перевірки.
( Пункт 8 розділу II в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 604 від 24.07.2023 )
9. За результатами перевірки посадова особа СЦ видає/продовжує засвідчене підписом та печаткою СЦ Свідоцтво. Свідоцтво видається/продовжується власникові транспортного засобу, перевізнику або уповноваженій ними особі не пізніше п’яти робочих днів після реєстрації заяви у СЦ.
( Пункт 9 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства внутрішніх справ № 569 від 09.09.2022, № 604 від 24.07.2023 )
10. Підстави для відмови у видачі/продовженні Свідоцтва:
1) подання власником транспортного засобу, перевізником або їх уповноваженим представником не в повному обсязі або прострочених документів, визначених пунктом 6 цього розділу;
( Підпункт 1 пункту 10 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 569 від 09.09.2022 )
2) виявлення в поданих документах недостовірних відомостей (невідповідність транспортного засобу даним, що зазначені у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, протоколі перевірки технічного стану транспортного засобу або даним, що містяться в Єдиному державному реєстрі Міністерства внутрішніх справ);
( Підпункт 2 пункту 10 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 569 від 09.09.2022 )
3) невідповідність конструкції та/або спеціального обладнання транспортного засобу вимогам ДОПНВ або його неподання для здійснення перевірки протягом п’яти робочих днів після реєстрації заяви у СЦ.
( Підпункт 3 пункту 10 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства внутрішніх справ № 569 від 09.09.2022, № 604 від 24.07.2023 )
11. У разі виявлення порушення вимог, установлених до конструкції та/або комплектації транспортного засобу предметами спеціального обладнання, транспортний засіб після усунення виявлених недоліків може повторно подаватися на перевірку до СЦ.
Під час проведення повторної перевірки інспектуються елементи конструкції транспортного засобу та (або) предмети спеціального обладнання, що не відповідали встановленим вимогам або були відсутніми під час проведення попередньої перевірки.
12. Строк дії Свідоцтва не повинен перевищувати одного року. У разі якщо протягом цього строку цистерна має підлягати черговій проміжній або періодичній перевірці, строк дії Свідоцтва обмежується останнім днем місяця, у якому має проводитися перевірка. Періодичність перевірок цистерн визначено в главах 6.8, 6.10, 6.13 ДОПНВ.
Транспортний засіб не повинен використовуватися для перевезення небезпечних вантажів після закінчення строку дії Свідоцтва та закінчення строку дії протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, виданого суб’єктом здійснення обов’язкового технічного контролю.

................
Перейти до повного тексту