1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
20.08.2007 N 306
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 вересня 2007 р.
за N 1035/14302
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної служби статистики N 184 від 10.08.2015 )
Про затвердження інструкцій щодо заповнення форм державних статистичних спостережень зі статистики науки та інновацій
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету статистики N 361 від 01.10.2008 N 431 від 25.10.2010 )
Відповідно до статей 4, 14, 18 Закону України "Про державну статистику", враховуючи положення статей 80, 81 Цивільного кодексу України, частини восьмої статей 19 та 55 Господарського кодексу України, з метою отримання повної, всебічної та об'єктивної статистичної інформації та подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень зі статистики науки та інновацій
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-наука "Звіт про виконання наукових та науково-технічних робіт" (квартальна), що додається.
1.2. Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 3-наука "Звіт про виконання наукових та науково-технічних робіт" (річна), що додається.
( Підпункт 1.3 пункту 1 втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 361 від 01.10.2008 )
1.4. Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 4-нт "Звіт про набуття прав інтелектуальної власності та використання об'єктів права інтелектуальної власності" (річна), що додається.
2. Інструкції, затверджені цим наказом, увести у дію, починаючи зі звіту за 2007 рік.
3. Департаменту статистики послуг (Калачова І.В.) визначити необхідний тираж, підготувати і передати для виготовлення адміністративно-господарському департаменту (Ісаєва Н.О.) оригінали інструкцій щодо заповнення форм державних статистичних спостережень, затверджені цим наказом.
4. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кучіна І.Ю.) забезпечити фінансування послуг з виготовлення та доставки інструкцій щодо заповнення форм державних статистичних спостережень, затверджених цим наказом.
5. Адміністративно-господарському департаменту (Ісаєва Н.О.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та доставкою інструкцій щодо заповнення форм державних статистичних спостережень, затверджених цим наказом, на адресу головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики в місті Севастополі.
6. Визнати такими, що втратили чинність, починаючи зі звіту за 2007 рік:
6.1. Наказ Держкомстату від 14.10.2004 N 558 "Про затвердження форм державних статистичних спостережень із статистики науки й інновацій та Інструкцій щодо їх складання", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.10.2004 за N 1377/9976.
6.2. Наказ Держкомстату від 28.11.2005 N 382 "Про затвердження інструкцій щодо заповнення форм державних статистичних спостережень зі статистики науки та інновацій", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14.12.2005 за N 1494/11774.
6.3. Наказ Держкомстату від 19.07.2006 N 336 "Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 3-наука", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.08.2006 за N 932/12806.
6.4. Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 4-нт "Звіт про набуття прав інтелектуальної власності та використання об'єктів права інтелектуальної власності", затверджену наказом Держкомстату від 19.07.2006 N 337, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 23.08.2006 за N 1008/12882.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Власенко Н.С.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Міністра
освіти і науки України
О.Г.Осауленко


А.М.Гуржій
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату
20.08.2007 N 306
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 вересня 2007 р.
за N 1035/14302
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-наука "Звіт про виконання наукових та науково-технічних робіт" (квартальна)
Загальні положення
1. Наукові та науково-технічні роботи включають у себе наукові дослідження та розробки і науково-технічні послуги.
2. Організації та підприємства, які виконують тільки науково-технічні послуги, звіт не складають.
3. Під науковими дослідженнями та розробками слід розуміти творчу діяльність, яка здійснюється на систематичній основі з метою збільшення обсягу наукових знань, у тому числі про людину, природу та суспільство, а також пошук нових сфер застосування цих знань.
4. Слід зазначити, що критерієм, який дає змогу відрізнити наукові дослідження та розробки від супутніх їм видів діяльності, є наявність у дослідженнях та розробках значного елемента новизни. Відповідно до цього критерію конкретний проект залежно від мети проекту належить чи не належить до наукових досліджень та розробок.
5. Науково-технічні послуги визначаються як діяльність, що пов'язана з дослідженнями і розробками і сприяє створенню та застосуванню науково-технічних знань. До них належать: науково-технічна діяльність бібліотек, музеїв тощо; переклад, редагування тощо науково-технічної літератури; розвідування (геологічні, гідрологічні тощо); збір даних про соціально-економічні явища; розвідка корисних копалин; патентно-ліцензійна діяльність. Науково-технічні послуги не належать до наукових досліджень та розробок.
6. До наукових досліджень та розробок також не належать такі види діяльності, як управління та інша допоміжна діяльність (діяльність органів управління дослідженнями та розробками, їх фінансування тощо); виробнича діяльність щодо впровадження інновацій; освіта та підготовка кадрів; інші види науково-технічної діяльності (маркетингова діяльність; випробування та стандартизація, передпроектні роботи; спеціалізовані медичні послуги; адаптація, підтримка і супровід існуючого програмного забезпечення тощо).
7. При заповненні "Коду виду наукової та науково-технічної діяльності організації (підприємства) за КВНТД" слід керуватися Класифікацією видів науково-технічної діяльності ДК 015-97, затвердженою і введеною в дію наказом Держстандарту України від 30 грудня 1997 року N 822. Код проставляє організація на рівні виду - Y.X XX, який відповідає напряму основної науково-технічної діяльності цієї організації (наприклад, I.1 08 - медичні науки). Якщо організація виконує роботи за різними напрямами, проставляють код III.3 33 (багатогалузевий профіль). При заповненні "Коду сектора діяльності організації (підприємства) за ЛКСД" слід керуватися Локальним класифікатором секторів діяльності (ЛКСД), що додається.
( Пункт 7 розділу в редакції Наказу Державного комітету статистики N 431 від 25.10.2010 )
8. До форми N 1-наука (квартальна) "Звіт про виконання наукових та науково-технічних робіт" уключають відомості в цілому про юридичну особу (тобто за всіма підрозділами цієї юридичної особи), за винятком тих відокремлених підрозділів, які розташовані на території інших регіонів. Відокремлені підрозділи, розташовані на території інших регіонів, подають звіт органу державної статистики за своїм місцезнаходженням.
( Розділ доповнено пунктом 8 згідно з Наказом Державного комітету статистики N 431 від 25.10.2010 )
9. Усі вартісні показники наводяться у тис. грн з одним десятковим знаком.
1. Обсяг робіт, що виконані за період з початку року
1.1. У рядку 101 "Загальний обсяг робіт" наводяться дані про загальний обсяг робіт, виконаних науковою організацією за період з початку року, з розподілом за видами робіт, з урахуванням робіт, виконаних співвиконавцями.
1.2. Обсяг робіт визначається як сума вартості всіх виконуваних робіт з початку року за прямими договорами (з урахуванням вартості робіт, виконаних співвиконавцями), уключаючи амортизаційні відрахування на повне відновлення основних засобів, без податку на додану вартість.
1.3. Обсяг виконаних наукових та науково-технічних робіт, які фінансуються з бюджету, наводиться на основі даних кошторису, за договірними роботами - на основі акта здавання-приймання. Усі показники наводяться за роботами, прийнятими замовником за актом здавання-приймання в установленому порядку. Якщо робота не закінчена, ураховується та їх частина, яка була виконана у звітному періоді як проміжний етап. При цьому їх вартість оцінюється за витратами на їх виконання.
1.4. У рядку 102 "у тому числі виконано власними силами" наводяться дані про обсяг робіт, виконаних власними силами наукової організації (без урахування вартості робіт, виконаних співвиконавцями).
1.5. У графі 1 наводиться загальний обсяг робіт з початку року, у тому числі: у графі 2 - фундаментальні дослідження, у графі 3 - прикладні дослідження, у графі 4 - науково-технічні розробки, у графі 5 - науково-технічні послуги, у графі 6 - інші роботи (послуги). Дані графи 1 дорівнюють сумі граф 2-6.
1.6. Фундаментальні дослідження - це експериментальні або теоретичні дослідження, що спрямовані на одержання нових знань про закономірності розвитку природи, суспільства, людини, їх взаємозв'язку. Результатом їх виконання є гіпотези, теорії, методи тощо. Фундаментальні дослідження можуть закінчуватися рекомендаціями щодо проведення прикладних досліджень для визначення можливостей практичного використання одержаних наукових результатів, науковими публікаціями тощо.
1.7. Прикладні дослідження - це оригінальні дослідження, які здійснюються для отримання нових знань, але призначені головним чином для здійснення конкретної практичної мети чи завдання. Прикладні дослідження визначають можливі шляхи використання результатів фундаментальних досліджень, нові методи розв'язання проблем, сформульованих раніше.
1.8. Науково-технічні розробки - це систематичні роботи, що базуються на існуючих знаннях, отриманих у результаті досліджень і/чи практичного досвіду, і направлені на створення нових матеріалів, продуктів, процесів, пристроїв, послуг, систем чи методів. Ці роботи можуть бути також спрямовані на значне вдосконалення об'єктів, що вже існують.
1.9. До них належать такі види діяльності: розробка певної конструкції інженерного об'єкта чи технічної системи (конструкторські роботи); розробка ідеї та варіантів нового об'єкта, у тому числі нетехнічного, на рівні креслення чи іншої системи знакових засобів (проектні роботи); розробка технологічних процесів, тобто способів об'єднання фізичних, хімічних, технологічних та інших процесів з трудовими в цілісну систему, що виробляє певний корисний результат (технологічні роботи).
1.10. До складу розробок входять також створення дослідних зразків (оригінальних моделей, яким притаманні принципові особливості створюваного нововведення); їх випробовування протягом часу, необхідне для отримання даних та накопичення досвіду, що повинно надалі знайти відображення в технічній документації; підготовка робочих інструкцій, рекомендацій тощо щодо застосування нововведень; інженерна діяльність, необхідна для доведення продукту чи процесу до їх відповідності функціональним та економічним вимогам та готовності до передання у виробництво, у тому числі підготовка креслень, специфікацій, інструкцій, рекомендацій, які використовуються при переданні нововведень у виробництво.
1.11. При цьому не враховуються підготовка детальних креслень для виробництва, передвиробниче планування, поточний контроль, інженерне обслуговування поточного виробництва, випуск серійної продукції дослідним виробництвом, використання експериментальних установок для створювання усталеної продукції промислового виробництва за замовленням.
1.12. До розробок належать також певні види проектних робіт для будівництва, у яких передбачено використання результатів попередніх досліджень. До їх складу входять, наприклад, роботи зі складання схем та інших матеріалів щодо розвитку й розміщення галузей економіки, з експериментального проектування, вивчення та узагальнення вітчизняного й зарубіжного досвіду проектування та будівництва, з розробки нових нормативних документів і державних стандартів з проектування, будівництва, архітектури, кошторисних нормативів; щодо складання схем генеральних планів промислових вузлів, схем та проектів районного планування, проектів планування та забудови міст, селищ міського типу, сільських населених пунктів; роботи з проектування для впровадження у виробництво прогресивних технологічних процесів, устаткування, механізації та автоматизації виробничих процесів.
1.13. До звіту не включаються дані про виконання робіт з проектування нестандартизованого устатковання на замовлення заводів-виробників, підготовки документації для капітального ремонту будинків і споруд; з розробки проектів і кошторисів на реконструкцію та технічне переозброєння цехів, дільниць; проектні роботи, пов'язані з прив'язкою до місця будівництва типових проектів.

................
Перейти до повного тексту