1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.07.2017 № 375
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 серпня 2017 р.
за № 971/30839
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури № 101 від 22.02.2023 )
Про затвердження Положення про місце базування суден флоту рибної промисловості
Відповідно до статті 8 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", підпункту 4 пункту 2 Положення про прикордонний режим, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року № 1147, пунктів 2, 12 Порядку здійснення технічного нагляду за суднами рибного господарства, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1999 року № 1583, підпункту 9 пункту 4 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119, та з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність із законодавством НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про місце базування суден флоту рибної промисловості, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 21 січня 2014 року № 27 "Про затвердження Положення про місце базування суден флоту рибної промисловості", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07 лютого 2014 року за № 254/25031.
3. Департаменту тваринництва забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Перший заступник Міністра

М. Мартинюк
ПОГОДЖЕНО:

В.о. Голови Державної
регуляторної служби України

Голова Державного агенства
рибного господарства України

Голова Державної прикордонної служби України

В.о. Міністра інфраструктури України



В.П. Загородній


Я.Б. Ковалів

В. Назаренко

Ю. Лавренюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
19.07.2017 № 375
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 серпня 2017 р.
за № 971/30839
ПОЛОЖЕННЯ
про місце базування суден флоту рибної промисловості
І. Загальні положення
1. Це Положення встановлює вимоги до облаштування місць базування суден флоту рибної промисловості та організації їх безпечної експлуатації.
2. У цьому Положенні терміни вживаються у таких значеннях:
адміністрація місця базування (далі - адміністрація) - суб’єкт господарювання або відокремлений підрозділ юридичної особи, одним із напрямів діяльності якого є організація, надання послуг з безпечного утримання і обслуговування приписаних або які прибувають до місць базування суден флоту рибної промисловості, випуску та оформлення виходу в рейс у територіальне море, внутрішні води України цих суден на відстань до 2 морських миль від урізу води та приходу з рейсу цих суден із територіального моря, внутрішніх вод України та суден, що експлуатуються у внутрішніх водоймах;
місце базування суден флоту рибної промисловості (далі - місце базування) - земельна ділянка берегової території з прилеглими водними об’єктами або гідротехнічна споруда, відведені у встановленому законодавством порядку суб’єкту господарювання для постійного та безпечного утримання суден флоту рибної промисловості, вивантаження водних біоресурсів, посадки та висадки екіпажів риболовних суден, обладнані відповідно до вимог цього Положення та інших нормативно-правових актів у сфері рибного господарства;
причальний - особа, призначена адміністрацією, яка відповідає за оформлення виходу суден у рейс, приходу суден з рейсу та забезпечує постійний зв'язок із судном;
флот рибної промисловості (далі - судна) - рибальські, науково-дослідні, навчальні чи інші спеціалізовані судна, що використовуються для здійснення рибогосподарської діяльності, у тому числі судна для приймання, переробки, перевантаження, транспортування, зберігання уловів водних біоресурсів і продуктів їх переробки, а також для постачання палива, води, продовольства, тари та інших матеріалів.
ІІ. Внесення даних про місце базування суден флоту рибної промисловості до переліку місць базування суден флоту рибної промисловості
1. Перелік місць базування суден флоту рибної промисловості (далі - Перелік) затверджується Держрибагентством.
Внесення місця базування до Переліку здійснюється на підставі письмової заяви на внесення даних до переліку місць базування суден флоту рибної промисловості (додаток 1), яка надсилається до Держрибагентства поштою або з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку.
До заяви додаються акт огляду місця базування суден флоту рибної промисловості, складений посадовою особою Управління державного нагляду за безпекою мореплавства флоту рибної промисловості Держрибагентства (далі - посадова особа Держрибагентства) або міжвідомчою комісією, в якому зазначено, що місце базування після фактичного огляду придатне до експлуатації, та завірені в установленому законодавством порядку копії таких документів:
документ, на підставі якого адміністрацією використовується земельна ділянка;
документ, що підтверджує право власності або користування гідротехнічною спорудою (за наявності);
наказ адміністрації про призначення особи, відповідальної за забезпечення безпечної експлуатації місця базування, оформлення виходу суден у рейс, приходу суден з рейсу.
Внесення місця базування до Переліку є підставою для його експлуатації.
2. Огляд місць базування здійснюється щороку посадовими особами Держрибагентства за письмовими заявами адміністрацій, які подаються до Держрибагентства у довільній формі.
У прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі огляд місць базування здійснюється за заявками адміністрацій міжвідомчими комісіями, призначеними Держрибагентством, до складу яких включені представники Державної прикордонної служби.
За результатами огляду складається акт огляду місця базування суден флоту рибної промисловості (додаток 2).
3. Експлуатація місця базування забороняється, а в акті огляду місця базування суден флоту рибної промисловості зазначається "Не придатне до експлуатації" у випадках:
виявлення порушень правил облаштування місць базування;
виявлення протягом року двох і більше порушень вимог Порядку випуску суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 02 грудня 2011 року № 695, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2011 року за № 1506/20244, а також в контрольованому прикордонному районі, прикордонній смузі порушень вимог Положення про прикордонний режим, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року № 1147, щодо порядку обліку, тримання та випуску з місць базування суден флоту рибної промисловості.
У зазначених випадках місце базування суден виключається з Переліку.
У разі заборони експлуатації місць базування в контрольованих прикордонних районах, прикордонній смузі Держрибагентство не пізніше трьох робочих днів з дати прийняття такого рішення письмово інформує про це органи Державної прикордонної служби, у зоні відповідальності яких розташовані ці місця базування.
ІІІ. Вимоги до організації та облаштування місць базування суден флоту рибної промисловості
1. Судновласник забезпечує безпечну експлуатацію судна. Адміністрація (уповноважена особа) забезпечує облаштування та утримання місць базування, організацію контролю за зберіганням суден, їх обліком, випуском у плавання та поверненням.
2. Місце базування організовується та облаштовується адміністрацією для забезпечення:
цілодобової безпечної стоянки та тримання суден;
безпечної посадки на судна та висадки із суден екіпажу;
безпечного навантаження та вивантаження улову та знарядь лову;
схоронності суден, двигунів, іншого суднового обладнання, улову та знарядь лову.
3. Місця базування розташовуються на ділянках з невеликою швидкістю течії, де є захист від негативної дії вітру, хвиль та криги.
4. Місця базування не можуть бути розташовані ближче ніж 100 м від дебаркадерів та ближче ніж 500 м від гідротехнічних споруд та мостів.
5. Для безпечного утримання суден та причалів на місці базування можуть бути побудовані захисні споруди (дамби, хвилеломи тощо).

................
Перейти до повного тексту