- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 серпня 2015 р.
за № 958/27403
Про затвердження Положення про порядок взаємовідносин в системі Міністерства оборони України з військовими аташе іноземних держав і їх заступниками (помічниками), акредитованими в Україні
Відповідно до
Закону України "Про Збройні Сили України" та з метою упорядкування взаємовідносин між Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України та військовими аташе іноземних держав, акредитованими в Україні під час заходів міжнародного співробітництва, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок взаємовідносин в системі Міністерства оборони України з військовими аташе іноземних держав і їх заступниками (помічниками), акредитованими в Україні, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність,
наказ Міністра оборони України від 15 лютого 2000 року № 42 "Про затвердження Положення про порядок взаємовідносин між Міністерством оборони України та військовими аташе іноземних країн і їхніми заступниками, акредитованими в Україні", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 02 червня 2000 року за № 323/4544.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр оборони України генерал-полковник |
С.Т. Полторак |
ПОГОДЖЕНО: Заступник Міністра закордонних справ України - керівник апарату Заступник Голови Служби безпеки України |
В.В. Пристайко В. Яловенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства оборони України
20.07.2015 № 348
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 серпня 2015 р.
за № 958/27403
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок взаємовідносин в системі Міністерства оборони України з військовими аташе іноземних держав і їх заступниками (помічниками), акредитованими в Україні
( Назва в редакції Наказу Міністерства оборони
№ 398 від 24.12.2021 )
( У тексті Положення слова "Головне управління військового співробітництва та миротворчих операцій" та "управління міжнародного співробітництва Головного управління розвідки" у всіх відмінках замінено словами "Головне управління військового співробітництва і верифікації" та "підрозділ Головного управління розвідки Міністерства оборони України" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 398 від 24.12.2021 )
І. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок акредитації, процедури представлення та завершення місії військових аташе, які акредитовані в Україні, контактів та порядку обміну інформацією (документами), а також порядок взаємодії з військовими аташе.
2. Це Положення розроблено на підставі
Віденської конвенції про дипломатичні зносини від 18 квітня 1961 року (далі - Віденська конвенція), чинного законодавства України у сфері міжнародних відносин і оборони з урахуванням принципу взаємності у міжнародних відносинах та досвіду міжнародної практики.
3. Відповідальними органами за реалізацію цього Положення є Департамент міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України (далі - Департамент міжнародного оборонного співробітництва), Головне управління військового співробітництва і верифікації Збройних Сил України (далі - Головне управління військового співробітництва і верифікації) та Служба зовнішніх зв’язків Головного управління розвідки Міністерства оборони України (далі - підрозділ Головного управління розвідки Міністерства оборони України).
4. Під терміном "військові аташе іноземних держав, які акредитовані в Україні" (далі - військові аташе) у цьому Положенні слід розуміти аташе з питань оборони, аташе сухопутних військ, військово-повітряних, військово-морських аташе, аташе морської піхоти.
5. Керуючись нормами міжнародного права, чинним законодавством України, в тому числі цим Положенням, Міноборони сприяє військовим аташе у виконанні покладених на них функцій.
6. Військові аташе та їх заступники (помічники) є членами дипломатичного персоналу представництв іноземних держав в Україні та у своїй діяльності керуються
Віденською конвенцією.
7. Аташе з питань оборони є старшими військовими представниками іноземних держав. Одночасно вони можуть обіймати посади аташе видів збройних сил.
8. Аташе сухопутних військ, військово-повітряні аташе, військово-морські аташе, аташе морської піхоти, як правило, є представниками відповідних видів збройних сил іноземних держав.
9. Військові аташе можуть мати заступників (помічників). Крім того, при посольствах іноземних держав або представництвах міжнародних організацій в Україні можуть створюватися офіси представників іноземних держав з питань співробітництва у сфері оборони.
Дипломатичні представництва іноземних держав, що не мають у своєму складі військових аташе, у разі необхідності можуть здійснювати взаємодію з Міноборони через Міністерство закордонних справ України або безпосередньо через Департамент міжнародного оборонного співробітництва.
10. Військові аташе користуються дипломатичним імунітетом і привілеями визначеними у
Віденській конвенції.
ІІ. Акредитація військових аташе
1. Згідно зі
статтею 7 Віденської конвенції держава, що акредитує, має заздалегідь погодити кандидатуру військового аташе з Українською Стороною шляхом направлення відповідної ноти до Міністерства закордонних справ України для узгодження кандидатури згідно зі встановленим порядком.
2. Акредитація військових аташе як членів дипломатичного персоналу іноземних дипломатичних представництв в Україні здійснюється Міністерством закордонних справ України за погодженням з Міноборони.
ІІІ. Процедура представлення військових аташе
1. Новопризначений військовий аташе іноземної держави здійснює візит до керівництва Департаменту міжнародного оборонного співробітництва, попередньо погодивши терміни візиту. Військовий аташе, як правило, здійснює візит разом зі своїм попередником, а у разі його відсутності - самостійно чи з особою, яка виконує в Посольстві його функції.
2. Крім того, новопризначений військовий аташе здійснює також візит до керівництва Головного управління військового співробітництва і верифікації та підрозділу Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
3. Керівництво Міноборони та Збройних Сил України приймає новопризначених військових аташе за окремим рішенням.
( Пункт 3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 398 від 24.12.2021 )
4. Представлення нижчих за посадами співробітників офісів військових дипломатичних представництв іноземних держав не здійснюється.
ІV. Процедура завершення місії військових аташе
Після закінчення своєї місії в Україні військові аташе здійснюють візит до керівництва Департаменту міжнародного оборонного співробітництва, підрозділу Головного управління розвідки Міністерства оборони України та Головного управління військового співробітництва і верифікації.
Як правило, такий візит організовується одночасно з представленням його наступника.
V. Контакти з військовими аташе
Безпосередні контакти структурних підрозділів Міноборони, Генерального штабу, інших органів військового управління, Державної спеціальної служби транспорту (далі - Держспецтрансслужба), військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України з військовими аташе здійснюються за належністю через Департамент міжнародного оборонного співробітництва, підрозділ Головного управління розвідки Міністерства оборони України та Головне управління військового співробітництва і верифікації.
( Абзац перший розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 398 від 24.12.2021 )
Такі контакти організовуються на підставі письмових звернень керівників зазначених органів (або письмових запитів військових аташе).
VI. Порядок обміну інформацією (документами) з військовими аташе
1. Обмін інформацією (документами) на інформаційні запити військових аташе здійснюється лише через Департамент міжнародного оборонного співробітництва або Головне управління військового співробітництва і верифікації.
2. Запити військових аташе розглядаються не більше 30 діб. У разі необхідності цей строк може бути продовжено на 10 діб, про що має бути повідомлено військовому аташе.
3. Залежно від терміновості нетаємна кореспонденція, що адресована військовим аташе, може надсилатися факсом, звичайною та електронною поштою на офіційні адреси дипломатичних представництв іноземних держав.
4. Обмін інформацією з обмеженим доступом здійснюється відповідно до чинного законодавства України та відповідного міжнародного договору про взаємний захист секретної інформації між Україною та державою, яку представляє військовий аташе.
5. Департамент міжнародного оборонного співробітництва спільно з Головним управлінням військового співробітництва та миротворчих операцій на початку кожного року надає військовим аташе протокольний список керівництва Міноборони, Генерального штабу, інших органів військового управління та Держспецтрасслужби. Про зміни в протокольному списку протягом року Департамент міжнародного оборонного співробітництва спільно з Головним управлінням військового співробітництва та миротворчих операцій інформують військових аташе в робочому порядку.
................Перейти до повного тексту