- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 42 від 15.02.2000 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 червня 2000 р. за N 323/4544 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
оборони
N 348 від 20.07.2015 )
Про затвердження Положення про порядок взаємовідносин між Міністерством оборони України та військовими аташе іноземних країн і їхніми заступниками, акредитованими в Україні
З метою врегулювання порядку взаємовідносин між Міністерством оборони України та аташе іноземних держав і відповідно до повноважень, визначених у Положенні про Міністерство оборони україни, затвердженому Указом Президента України від 21 серпня 1997 року N 888/97,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок взаємовідносин між Міністерством оборони України та військовими аташе іноземних країн і їхніми заступниками, акредитованими в Україні, що додається.
2. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.
Міністр оборони України генерал армії України | О.І.КУЗЬМУК |
Затверджено
Наказ Міністра
оборони України
15.02.2000 N 42
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 червня 2000 р.
за N 323/4544
Положення
про порядок взаємовідносин між Міністерством оборони України та військовими аташе іноземних держав і їхніми заступниками, акредитованими в Україні
1. Загальні положення
1.1. Положення про порядок взаємовідносин між Міністерством оборони України та військовими аташе іноземних держав і їхніми заступниками, акредитованими в Україні (далі - Положення), розроблено на підставі
Віденської конвенції про дипломатичні зносини від 18 квітня 1961 року, чинного законодавства України та з урахуванням досвіду міжнародної практики і визначає порядок взаємовідносин між Міністерством оборони України та аташе іноземних держав з питань оборони, аташе сухопутних військ, військових, військово-повітряних та військово-морських аташе (далі - військові аташе) та їхніми заступниками.
1.2. Військові аташе та їхні заступники акредитуються при Міністерстві закордонних справ України за погодженням з Міністерством оборони України.
1.4. Застосування цього Положення здійснюється з урахуванням принципу взаємності у міжнародних відносинах.
2. Завдання, функції та повноваження Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України щодо роботи з військовими аташе та їхніми заступниками
Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України організовує в плановому порядку представлення новопризначених іноземних:
аташе з питань оборони, військових аташе та їм рівних - першому заступнику начальника Генерального штабу Збройних Сил України;
аташе сухопутних військ - начальнику штабу - першому заступнику командувача Сухопутних військ України;
військово-повітряних аташе - начальнику штабу - першому заступнику командувача Військово-Повітряних Сил України;
військово-морських аташе - начальнику штабу - першому заступнику командувача Військово-Морських Сил України;
аташе з питань оборони, військові аташе, які одночасно акредитовані як військово-повітряні та військово-морські аташе, - заступнику начальника Генерального штабу Збройних Сил України;
заступників та помічників військових аташе - в Департаменті міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.
Представлення нижчих за посадами співробітників апарату військового аташе не здійснюється.
3. Початок і закінчення виконання обов'язків військовими аташе та їхніми заступниками в Україні
3.1. Військовий аташе іноземної держави вважається таким, що приступив до виконання своїх обов'язків в Україні після завершення процесу його акредитації в Україні та його представлення директору Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.
Прохання сторони, яка акредитує, щодо схвалення призначення військового аташе надходить до Міністерства закордонних справ України дипломатичними каналами разом з біографічною довідкою кандидатури на цю посаду.
Міністерство закордонних справ України у разі схвалення Міністерством оборони України запропонованої кандидатури на посаду військового аташе надсилає відповідь стороні, яка акредитує.
3.2. Разом з інформацією про призначення та прибуття військового аташе, його заступників та інших працівників апарату військового аташе, що надається Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України, подаються анкета (додаток до Положення) та три фотокартки розміром 4х6 см. Крім того, надаються фотокартки всіх членів сім'ї, які мешкатимуть зі співробітником військового аташату в Україні.
3.3. Новопризначений військовий аташе іноземної держави наносить візит до директора Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України. Терміни візиту попередньо погоджуються з Департаментом міжнародного співробітництва Міністерства оборони України. Військовий аташе наносить візит разом зі своїм попередником, а в разі його відсутності - з особою, яка виконує в посольстві його (попередника) функції.
3.4. Після закінчення своєї місії в Україні військовий аташе наносить візит до Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.
4. Представницька діяльність військового аташе
4.1. Інформація, що запитується або надається військовим аташе, має викладатися письмово, українською мовою або мовою держави, яку представляє військовий аташе, з перекладом на українську мову за підписом військового аташе або особи, яка виконує його функції, та надсилатися на ім'я директора Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.
4.2. Довідку про стан виконання заходів військового співробітництва військовий аташе може одержати тільки в Департаменті міжнародного співробітництва Міністерства оборони України. У разі потреби надання додаткового часу на підготовку заходу військового співробітництва Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України заздалегідь інформує військового аташе.
4.3. Обмін інформацією з обмеженим доступом здійснюється відповідно до вимог Закону України
"Про державну таємницю" та відповідно до міжнародного договору щодо захисту таємної інформації між Україною і країною, яку представляє військовий аташе, ратифікованого Україною.
Загальна військова інформація висвітлюється в щорічному виданні "Біла книга".
4.4. Військові аташе можуть здійснювати візити до Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України в будь-який час протягом установленого робочого часу за попередньою домовленістю з відповідними посадовими особами Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.
4.5. Візити військових аташе до управлінь центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, штабів видів Збройних Сил України та оперативних командувань для опрацювання погоджених заходів військового співробітництва здійснюються у плановому порядку через Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України. Позапланові візити погоджуються з уповноваженими посадовими особами через Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України в робочому порядку.
4.6. Військовий аташе, який має резиденції за межами України і одночасно акредитований в Україні, надає інформацію Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України про прибуття в Україну заздалегідь, де вказує дати свого прибуття та від'їзду, а також термін перебування в Україні.
4.7. Заступники військових аташе та їхні помічники відвідують Департамент міжнародного співробітництва. Відвідування ними інших структурних підрозділів Міністерства оборони України практикується, якщо вони тимчасово виконують обов'язки військових аташе або за попереднім погодженням з уповноваженою посадовою особою через Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.
4.8. Військовий аташе письмово інформує Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України стосовно делегацій його держави, які планують прибути з офіційним візитом до Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, штабів видів Збройних Сил України, як правило, за 25 робочих днів. Така інформація надається не пізніше як за два місяці в разі планування заходів з використанням озброєння та військової техніки.
................Перейти до повного тексту