1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
11.08.2005 N 375
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 серпня 2005 р.
за N 956/11236
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 534 від 06.09.2013 )
Про затвердження Положення про порядок оформлення органами Державної служби з карантину рослин України матеріалів про адміністративні правопорушення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 812 від 19.11.2007 )
Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про карантин рослин"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок оформлення органами Державної служби з карантину рослин України матеріалів про адміністративні правопорушення, що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 812 від 19.11.2007 )
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Головної державної інспекції з карантину рослин України від 15 травня 1996 року N 36 "Про затвердження Положення про порядок накладання штрафів на громадян і посадових осіб за порушення правил щодо боротьби з карантинними шкідниками і хворобами рослин та бур'янами, а також вивезення матеріалів, що не пройшли карантинну перевірку або відповідну обробку", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 травня 1996 року за N 249/1274.
3. Головній державній інспекції з карантину рослин України (Добрянський Я.В.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника С.І.
Міністр О.П.Баранівський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України
11.08.2005 N 375
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 серпня 2005 р.
за N 956/11236
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок оформлення органами Державної служби з карантину рослин України матеріалів про адміністративні правопорушення
( Назва Положення в редакції Наказу Міністерства аграрної політики N 812 від 19.11.2007 )
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблене на підставі Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), Закону України "Про карантин рослин", Положення про Державну службу з карантину рослин України, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 8 травня 2007 року N 310, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 травня 2007 року за N 532/13799.
( Пункт 1.1 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 812 від 19.11.2007 )
1.2. Це Положення встановлює порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення посадовими особами Державної служби з карантину рослин України відповідно до повноважень, наданих нормативно-правовими актами України.
( Пункт 1.2 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 812 від 19.11.2007 )
1.3. Відповідно до статті 238-2 КУпАП посадові особи Державної служби з карантину рослин України розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням вимог щодо виконання фітосанітарних заходів, ввезенням в Україну, вивезенням з України, транзитом через її територію, вивезенням з карантинних зон або ввезенням до них об'єктів регулювання, які не пройшли фітосанітарного контролю, невиконанням законних вимог посадових осіб органів Державної служби з карантину рослин України.
Від імені Державної служби з карантину рослин України розглядати справи про адміністративні правопорушення мають право Головний державний інспектор з карантину рослин України, його заступники, головні державні інспектори з карантину рослин Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, державні інспектори з карантину рослин.
( Пункт 1.3 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 812 від 19.11.2007 )
2. Складення протоколу про адміністративне правопорушення
2.1. Відповідно до статей 254, 255 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовими особами органів державної служби з карантину рослин України.
2.2. У протоколі про адміністративні правопорушення (додаток 1) зазначаються: дата і місце його складання; посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу правопорушника (прізвище, ім'я, по батькові, громадянство, рік народження, місце проживання, місце роботи, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, імена, по батькові, адреси свідків, якщо вони є; пояснення правопорушника та інші відомості, необхідні для вирішення справи, якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду).
2.3. Протокол оформляється державною мовою.
2.4. Не допускається заповнювати протокол олівцем. У разі допущення виправлень вони мають бути засвідчені підписом державного інспектора з карантину рослин, який склав протокол, та особи, про яку він складений.
2.5. Якщо правопорушення вчинене кількома особами, то протокол складається на кожну особу окремо.
2.6. Якщо особа, яка вчинила правопорушення, відмовляється від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це, який засвідчується підписом особи, яка склала протокол.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, та викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
2.7. Державний інспектор з карантину рослин зобов'язаний ознайомити особу, яка вчинила правопорушення, з правами та обов'язками особи, що притягується до адміністративної відповідальності, передбаченими статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
2.8. Особа, яка вчинила правопорушення, в присутності державного інспектора з карантину рослин ознайомлюється із складеним протоколом.
2.9. Протокол підписується державним інспектором з карантину рослин, який його склав, і особою, яка вчинила правопорушення. За наявності свідків протокол може бути підписаний і цими особами.
2.10. Протокол про адміністративне правопорушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у державного інспектора з карантину рослин, а другий - вручається правопорушнику під розписку або висилається рекомендованим листом протягом трьох днів з моменту складення.
3. Порядок оформлення матеріалів у справах про адміністративні правопорушення
3.1. Згідно із статтями 276, 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом Державної служби з карантину рослин України, уповноваженим розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи (акта перевірки тощо).
3.2. Особа, що притягується до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання, при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову у справі.
3.3. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у разі, якщо є достовірні дані про своєчасне сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
3.4. Справа про адміністративне правопорушення повинна містити такі матеріали:
протокол про адміністративне правопорушення, оформлений згідно із статтями 254 - 257 КУпАП;
документи, що підтверджують факт вчинення правопорушення (акт перевірки підприємства тощо);
пояснення правопорушника щодо факту вчинення правопорушення.
3.5. При розгляді справи про адміністративне правопорушення посадова особа Державної служби з карантину рослин України керується статтями 276 - 282 КУпАП.
3.6. За результатами розгляду справи посадова особа Державної служби з карантину рослин України виносить постанову у справі, яка повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові особи, яка винесла постанову; дату розгляду справи; викладення обставин, встановлених при розгляді справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; зазначення нормативно-правового акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення (частина друга статті 283 КУпАП).
3.7. Щодо справи про адміністративне правопорушення посадова особа Державної служби з карантину рослин України виносить одну з постанов (додаток 2), передбачених статтею 284 КУпАП.
3.8. Постанова у справі про адміністративне правопорушення підписується посадовою особою Державної служби з карантину рослин України, яка розглянула справу, і оголошується негайно після закінчення розгляду справи.
Копія постанови протягом трьох днів вручається під розписку або висилається рекомендованим листом особі, щодо якої її винесено (про що робиться відмітка у справі).
4. Оскарження і опротестування постанови у справі про адміністративне правопорушення
Оскарження і опротестування проводиться особою відповідно до статей 287 - 297 КУпАП.
5. Виконання постанови про накладення штрафу
5.1. Відповідно до статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником до бюджету на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України, через установи банків.
5.2. Постанова про стягнення штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, визначеного для добровільного виконання. У цьому разі постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, визначеному законом (стаття 308 КУпАП).
5.3. Контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення штрафу здійснюється державним інспектором з карантину рослин, який виніс постанову.
5.4. Зброшурована справа з переліком документів, що в ній є, здається в архів Державної інспекції з карантину рослин України, посадовою особою, яка винесла постанову у справі. Строки та порядок зберігання справ в архіві встановлюються відповідно до законодавства.
6. Діловодство у справах про адміністративні правопорушення
6.1. Забезпечення державних інспекторів з карантину рослин бланками та журналами, передбаченими цим Положенням, здійснюється органами Державної служби з карантину рослин України.
6.2. Бланки протоколів про адміністративні правопорушення та постанов про накладання штрафу є документами суворого обліку і друкуються із зазначенням типографської серії і номера.
6.3. Кількісний облік видачі бланків протоколів про адміністративні правопорушення та постанов про накладання штрафу ведеться в журналі видачі бланків протоколів про адміністративні правопорушення та постанов про накладання штрафу (додаток 3).
6.4. Складені протягом доби протоколи про адміністративні правопорушення та постанови про накладання штрафу реєструються в журналі обліку матеріалів про адміністративні правопорушення (додаток 4).
6.5. Журнал видачі бланків протоколів про адміністративні правопорушення та постанов про накладання штрафу ведеться посадовою особою відповідно до функціональних обов'язків, а журнал обліку матеріалів про адміністративні правопорушення ведеться державним інспектором з карантину рослин.
6.6. Матеріали про адміністративні порушення відповідно до журналу обліку матеріалів про адміністративні правопорушення підшиваються до справи за порядковими номерами і зберігаються в металевих сховищах пунктів карантину рослин за місцем винесення постанови про накладання штрафу. Підшиті до справи сторінки нумеруються.
Головний державний
інспектор з карантину
рослин України


Я.В.Добрянський
Додаток 1
до пункту 2.2 Положення
про порядок оформлення
матеріалів у справах про
адміністративні
правопорушення щодо боротьби
з карантинними шкідниками
і хворобами рослин та
бур'янами, а також при
вивезенні матеріалів, що не
пройшли карантинну перевірку
або відповідну обробку
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КАРАНТИНУ РОСЛИН ПО _________________ ОБЛАСТІ
Протокол N ____
про адміністративне правопорушення
____ __________ 200__ року. __________________________
(місце складання)
Я, ______________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол)
склав(ла) цей протокол про те, що ________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові,
__________________________________________________________________
громадянство, рік та місце народження, місце проживання,
__________________________________________________________________
місце роботи (найменування підприємства, установи, організації)
__________________________________________________________________
правопорушника)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
вчинив(ла) _______________________________________________________
(місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення,
__________________________________________________________________
нормативно-правовий акт, який порушено, із посиланням на пункти,
__________________________________________________________________
характер порушень;
__________________________________________________________________
за необхідності відмітити неодноразовість порушень)
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________,
чим порушив(ла) вимоги ______________ статті _____________ Кодексу
України про адміністративні правопорушення (статті 254 - 257)
Свідки правопорушення, якщо такі є (зазначити прізвища та

................
Перейти до повного тексту