1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНСІЛЬГОСППРОД УКРАЇНИ
ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КАРАНТИНУ РОСЛИН УКРАЇНИ
Н А К А З
N 36 від 15.05.96
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 травня 1996 р.
за N 249/1274
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 375 від 11.08.2005 )
Про затвердження Положення про порядок накладання штрафів на громадян і посадових осіб за порушення правил щодо боротьби з карантинними шкідниками і хворобами рослин та бур'янами, а також вивезення матеріалів, що не пройшли карантинну перевірку або відповідну обробку
На виконання Закону України "Про карантин рослин" та статей 105, 106 і 232-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок накладання штрафів на громадян і посадових осіб за порушення правил щодо боротьби з карантинними шкідниками і хворобами рослин та бур'янами, а також вивезення матеріалів, що не пройшли карантинну перевірку або відповідну обробку, що додається.
2. Заступникам Головного державного інспектора України головним державним інспекторам Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва прийняти Положення до керівництва та виконання.
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Начальник Головної державної
інспекції з карантину рослин

О.М.Мовчан
Затверджено
наказом Головної державної інспекції
з карантину рослин України 15 травня
1996 року N 36
Положення про порядок накладання штрафів на громадян і посадових осіб за порушення правил щодо боротьби з карантинними шкідниками і хворобами рослин та бур'янами, а також при вивезенні матеріалів, що не пройшли карантинну перевірку або відповідну обробку
1. Загальна частина
1.1. Це Положення визначає порядок накладання штрафів на громадян і посадових осіб за порушення правил щодо боротьби з карантинними шкідниками і хворобами рослин та бур'янами, а також вивезення підконтрольних і підкарантинних матеріалів, що не пройшли карантинну перевірку або відповідну обробку.
1.2. Згідно з статтею 238-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення органи державної служби з карантину рослин розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням правил щодо боротьби з карантинними шкідниками і хворобами рослин та бур'янами, а також вивезення матеріалів, що не пройшли карантинну перевірку або відповідну обробку (статті 105 і 106 зазначеного Кодексу.
Від імені органів, зазначених у цій статті, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:
1.3. Начальник Головної державної інспекції з карантину рослин України - Головний державний інспектор з карантину рослин України та його заступники - штраф на громадян до дванадцяти мінімальних розмірів заробітної плати і на посадових осіб - до двадцяти мінімальних розмірів заробітної плати;
1.4. Головні державні інспектори з карантину рослин Автономної Республіки Крим, областей, м.Києва та їх заступники - штраф на громадян - до десяти мінімальних розмірів заробітної плати і на посадових осіб - до сімнадцяти мінімальних розмірів заробітної плати;
1.5. Державні інспектори з карантину рослин - штраф на громадян - до чотирьох мінімальних розмірів заробітної плати і на посадових осіб - до п'ятнадцяти мінімальних розмірів заробітної плати.
2. Порядок накладання штрафів
2.1. Посадова особа державної інспекції з карантину рослин при виявленні порушень законодавства про карантин рослин, повинна скласти протокол, відповідно до вимог статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення (додаток N 1).
2.2. Справа про порушення правил щодо боротьби з карантинними шкідниками і хворобами рослин та бур'янами, а також вивезення матеріалів, що не пройшли карантинну перевірку або відповідну обробку, розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відклик розгляду справи.
2.3. Розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо порушення правил боротьби з карантинними шкідниками і хворобами рослин та бур'янами або про вивезення матеріалів, що не пройшли карантинну перевірку чи відповідну обробку, Головний державний інспектор з карантину рослин України, Автономної Республіки Крим, області, міста Києва, державний інспектор виносить постанову по справі.
Постанова складається у двох примірниках за формою (додаток N 2). Один примірник постанови вручається громадянину або посадовій особі для сплати штрафу, другий - залишається у посадової особи органів державної служби з карантину рослин, яка прийняла постанову про накладання штрафу.
2.4. Штраф сплачується протягом 15 днів з моменту вручення постанови. У разі несплати штрафу стягнення проводиться в порядку визначеному статтею 403 Цивільного процесуального кодексу України.
2.5. Громадянин або посадова особа має право оскаржити в десятиденний термін постанову про накладання штрафу вищестоящій посадовій особі, після чого скаргу може бути подано в районний (міський) суд, рішення якого згідно з п.3 ст.288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є остаточним.
Додаток N 1
до Положення про порядок накладання
штрафів на громадян і посадових осіб
за порушення правил щодо боротьби з
карантинними шкідниками і хворобами
рослин та бур'янами, а також вивезення
матеріалів, що не пройшли карантинну
перевірку або відповідну обробку
Головна державна інспекція з карантину рослин України
Протокол N ____
"____" _____________ 199_ р. _________________
(місце складання)
Складено _________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала
__________________________________________________________________
протокол)
в тому, що гр.____________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові, місце
__________________________________________________________________

................
Перейти до повного тексту