1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Інструкція


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату України
26.07.2005 N 209
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 серпня 2005 р.
за N 941/11221
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Державної служби статистики N 84 від 17.02.2023 )
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 3-торг "Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі та мережі ресторанного господарства"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету статистики N 369 від 01.08.2006 N 364 від 03.10.2008 - зміни вводяться в дію починаючи зі звіту за I квартал 2009 року )
1. Загальні положення
1.1. Звіт за формою державного статистичного спостереження N 3-торг "Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі та мережі ресторанного господарства" (далі - форма N 3-торг) складають щоквартально (за I квартал, I півріччя, 9 місяців) та за рік підприємства (юридичні особи) роздрібної торгівлі та ресторанного господарства в цілому для підприємства, інші підприємства, що здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі та ресторанного господарства (далі - підприємства). Якщо підприємство має відокремлений підрозділ на іншій адміністративній території, то звіт для цього підрозділу складається окремо, а звіт для всього підприємства подається без даних цього підрозділу.
Метою складання звіту за формою N 3-торг є одержання всебічної інформації щодо стану та тенденцій розвитку роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, здійснення розрахунків обороту роздрібної торгівлі та обороту ресторанного господарства на державному та регіональних рівнях.
Звіт за формою N 3-торг повинен заповнюватися на підставі первинних облікових документів (товарно-транспортних накладних, товарно-грошових звітів, квитанцій установ банків, поштових відділень, прибуткових касових ордерів, видаткових касових ордерів, журналу реєстрації прибуткових та видаткових касових документів, касових книг, книг обліку прийнятих та виданих касиром грошей, журналу обліку нафтопродуктів, які надійшли на автозаправну станцію (далі - АЗС), акта приймання (здавання) нафтопродуктів з трубопроводу на АЗС, відомості на один відпуск, змінного звіту АЗС).
1.2. Підприємства подають звіт за формою N 3-торг органу державної статистики за місцем розташування.
Керівник підприємства несе відповідальність за повноту та достовірність даних звіту за формою N 3-торг відповідно до статті 20 Закону України "Про державну статистику".
1.3. Звіт подається у терміни, вказані на бланку форми N 3-торг.
1.4. Усі індивідуальні дані є конфіденційними і використовуватимуться органами державної статистики тільки для формування статистичних зведень. Надання інформації здійснюватиметься лише в агрегованому вигляді у формі підсумкових статистичних таблиць.
2. Заповнення бланка форми державного статистичного спостереження N 3-торг
( v0531202-04 )
При заповненні звіту необхідно керуватись Інструкцією про облік роздрібного товарообороту і товарних запасів, затвердженою наказом Міністерства статистики України від 28.12.96 N 389, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 28.01.97 за N 13/1817 та додатком до форми N 3-торг "Довідник товарних груп та товарів за Статистичною класифікацією продукції (СКП) (далі - Довідник).
( Абзац перший розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 364 від 03.10.2008 )
Роздрібний товарооборот - це виручка від продажу безпосередньо населенню споживчих товарів (як за готівку, так і за розрахункові чеки установ банків, банківські платіжні картки) через організований споживчий ринок, тобто спеціально організовану торгову мережу (магазини, аптеки, палатки, кіоски, автозаправні станції, розвізну і розносну мережу) і мережу ресторанного господарства (їдальні, кафе, ресторани тощо) усіма діючими підприємствами незалежно від відомчої підпорядкованості, форм господарювання, включаючи торгових посередників, а також виручка, одержана через касу неторгових підприємств, організацій, установ від продажу безпосередньо населенню споживчих товарів для особистого споживання за готівку або за наявності заяви працівника на відпуск товару в рахунок оплати праці. Не включається продаж товарів суб'єктам господарювання для виробничої діяльності або подальшого перепродажу незалежно від форми оплати, а також продаж карток стартових пакетів, карток поповнення рахунку тощо для телефонного, у тому числі мобільного, зв'язку.
( Абзац другий розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету статистики N 369 від 01.08.2006, N 364 від 03.10.2008 )
Роздрібний товарооборот визначається у цінах фактичної реалізації за моментом відпуску товарів покупцеві, незалежно від часу сплати грошей, включаючи продаж товарів, які надійшли підприємству (об'єкту) торгівлі у межах договорів комісії (консигнації).
До роздрібного товарообороту торгових посередників (дилерів, дистриб'юторів), діяльність яких полягає в зближенні продавців (виробників) та покупців, без придбання товарів посередником, включається обсяг продажу товарів населенню та обсяг наданих послуг (комісійні). Зокрема, при продажу населенню торговими посередниками легкових автомобілів, які вироблені підприємствами на території України, до їх роздрібного товарообороту незалежно від умов оплати включається загальна вартість автомобілів, включаючи комісійні за надані торговими посередниками послуги.
( Розділ 2 доповнено абзацом четвертим згідно з Наказом Державного комітету статистики N 369 від 01.08.2006, в редакції Наказу Державного комітету статистики N 364 від 03.10.2008 )
До складу роздрібного товарообороту включається також відпуск за безготівковим розрахунком із роздрібної мережі і мережі ресторанного господарства:
харчових продуктів закладам охорони здоров'я, соціального забезпечення та освіти (лікарняним, профілактичним, будинкам відпочинку, будинкам-інтернатам для громадян похилого віку та інвалідів, загальної освіти, дошкільного виховання, виховання дітей, які залишилися без опіки батьків) для організації харчування відповідних контингентів населення;
продовольчих товарів суднам морського і річкового флоту, риболовецьким промисловим суднам для харчування екіпажів суден, туристів і пасажирів у суднових ресторанах, геологорозвідувальним партіям для харчування працівників експедицій, а також окремих непродовольчих товарів на поточні потреби для реалізації членам екіпажів;
товарів подарункового асортименту до свят і новорічних подарунків для дітей.
2.1. Розділ I "Оборот торгової мережі"
У рядок 101 включається роздрібний товарооборот торгової мережі підприємств.
У рядок 102 включається продаж товарів на умовах консигнації у торговій мережі підприємств (враховується загальний обсяг роздрібного продажу товарів, які отримані на умовах консигнації, для подальшого продажу з урахуванням вартості товарів та отриманої суми комісійних).
( Абзац третій пункту 2.1 розділу 2 в редакції Наказу Державного комітету статистики N 364 від 03.10.2008 )
У рядок 103 включається продаж підприємствам, установам, організаціям за безготівковим розрахунком у торговій мережі підприємств.
( Абзац четвертий пункту 2.1 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 364 від 03.10.2008 )

................
Перейти до повного тексту