1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
30.07.2014 № 1249/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 серпня 2014 р.
за № 904/25681
( Порядок втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції № 3440/5 від 05.11.2018 )
ПОРЯДОК
ведення електронного реєстру чинних, блокованих та скасованих посилених сертифікатів відкритих ключів засвідчувальних центрів та центрів сертифікації ключів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 1725/5 від 14.09.2015 № 2682/5 від 12.09.2016 ) ( У тексті Порядку слова "Управління функціонування ЦЗО" у всіх відмінках замінено словами "Департамент державної реєстрації та нотаріату" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства юстиції № 2682/5 від 12.09.2016 )
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру ведення електронного реєстру чинних, блокованих та скасованих посилених сертифікатів відкритих ключів (далі - сертифікати ключів) засвідчувальних центрів та центрів сертифікації ключів (далі - Реєстр сертифікатів ключів), внесення відомостей та забезпечення цілодобового доступу до Реєстру сертифікатів ключів.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
Реєстр сертифікатів ключів - єдина електронна база даних, в якій містяться відомості про сертифікати ключів центрального засвідчувального органу (далі - ЦЗО), засвідчувальних центрів, центрів сертифікації ключів та акредитованих центрів сертифікації ключів (далі - Центр), їх статус та списки відкликаних сертифікатів;
Держатель Реєстру сертифікатів ключів - Міністерство юстиції України, що встановлює організаційні, методологічні принципи ведення Реєстру сертифікатів ключів та забезпечує його функціонування;
Адміністратор Реєстру сертифікатів ключів - державне підприємство "Національні інформаційні системи" (далі - Адміністратор ІТС ЦЗО), що вносить відомості до Реєстру сертифікатів ключів, забезпечує збереження та захист даних, що містяться в Реєстрі сертифікатів ключів, цілодобовий доступ суб'єктів правових відносин у сфері послуг електронного цифрового підпису до сертифікатів ключів і Реєстру сертифікатів ключів через телекомунікаційні мережі загального користування та виконує інші функції, передбачені цим Порядком.
( Абзац четвертий пункту 2 розділу І із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1725/5 від 14.09.2015 )
Інші терміни, що вживаються у цьому Порядку, застосовуються у значеннях, визначених нормативно-правовими актами у сфері електронного цифрового підпису.
3. Ведення Реєстру сертифікатів ключів здійснюється державною мовою.
II. Порядок подання та внесення відомостей до Реєстру сертифікатів ключів
1. Підставою для внесення відомостей до Реєстру сертифікатів ключів є:
рішення (наказ) Міністерства юстиції України, письмове повідомлення структурного підрозділу, визначеного Міністерством юстиції України відповідальним за виконання функції ЦЗО (далі - Департамент державної реєстрації та нотаріату), про генерацію пари ключів ЦЗО, формування або скасування самопідписаних сертифікатів ключів ЦЗО;
заяви від Центрів на формування, скасування, блокування або поновлення сертифікатів ключів, подані до Адміністратора ІТС ЦЗО у порядку та за формами, встановленими Регламентом роботи центрального засвідчувального органу, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 29 січня 2013 року № 183/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 січня 2013 року за № 191/22723.
2. Формування сертифікатів ключів ЦЗО та Центрів, унесення відомостей до Реєстру сертифікатів ключів здійснюються Адміністратором ІТС ЦЗО за допомогою ІТС ЦЗО.
3. До Реєстру сертифікатів ключів уносяться такі відомості:
унікальний реєстраційний номер сертифіката ключа;
дата і час початку та закінчення строку чинності сертифіката;
статус сертифіката;
дата, час та підстави для скасування, блокування і поновлення сертифіката;
інформація про обмеження використання підпису (призначення відкритого ключа).
Після внесення відомостей до Реєстру сертифікатів ключів вони публікуються на офіційному веб-сайті ЦЗО за адресою: www.czo.gov.ua - на веб-сторінках, що створюються для кожного окремо взятого Центру і на яких публікуються відомості, що відповідають існуючому стану Центру.
Внесення даних щодо сформованих, блокованих, поновлених та скасованих сертифікатів до документів на паперових носіях здійснюється Адміністратором ІТС ЦЗО відповідно до вимог експлуатаційної документації на комплексну систему захисту інформації в ІТС ЦЗО.
4. Самопідписані сертифікати ключів ЦЗО вносяться до Реєстру сертифікатів ключів одразу після формування.
5. Заява на формування сертифіката ключа Центру, а також додані до неї документи подаються до Адміністратора ІТС ЦЗО в письмовій формі особисто керівником юридичної особи - Центру (фізичною особою - підприємцем, що є Центром) або його уповноваженою особою, підписується ним або його уповноваженою особою та скріплюється печаткою (за формою, визначеною в додатку 5 до Регламенту роботи центрального засвідчувального органу , затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 29 січня 2013 року № 183/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 січня 2013 року за № 191/22723).
Після передачі сертифіката ключа Центру дані, зазначені в пункті 3 цього розділу, та сертифікат ключа вносяться до Реєстру сертифікатів ключів.
6. Заява на скасування сертифіката ключа Центру подається до Адміністратора ІТС ЦЗО в письмовій формі особисто керівником юридичної особи - Центру (фізичною особою - підприємцем, що є Центром) або його уповноваженою особою, підписується ним або його уповноваженою особою та скріплюється печаткою.
Опрацювання заяви на скасування сертифіката ключа Центру та інформування Центру Адміністратором ІТС ЦЗО про скасування сертифіката його ключа здійснюються протягом двох годин від моменту отримання заяви Адміністратором ІТС ЦЗО.
Скасування сертифіката ключа Центру набирає чинності з моменту внесення його до списку відкликаних сертифікатів (далі - СВС).
Після внесення сертифіката ключа Центру до СВС відомості щодо зміни його статусу вносяться до Реєстру сертифікатів ключів із зазначенням підстав, дати та часу здійснення цієї операції.
Після завершення процедури скасування сертифіката ключа Центру Адміністратор ІТС ЦЗО негайно письмово повідомляє про таке скасування Міністерство юстиції України, яке інформує контролюючий орган.
7. Заява на блокування сертифіката ключа Центру подається до Адміністратора ІТС ЦЗО в письмовій формі особисто керівником юридичної особи - Центру (фізичною особою - підприємцем, що є Центром) або його уповноваженою особою, підписується ним або його уповноваженою особою та скріплюється печаткою (додаток 6 до Регламенту роботи центрального засвідчувального органу , затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 29 січня 2013 року № 183/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 січня 2013 року за № 191/22723).

................
Перейти до повного тексту