- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 серпня 2019 р.
за № 901/33872
Про затвердження Інструкції про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску ліжок розкладних армійських
1. Затвердити Інструкцію про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску ліжок розкладних армійських, що додається.
3. Департаменту стратегічного розвитку сектору оборони та безпеки забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державного агентства резерву України.
Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України |
С.І. Кубів |
ПОГОДЖЕНО: Міністр інфраструктури України Голова Державної регуляторної служби України В.о. Голови Державного агентства резерву України Голова Державної служби України з питань праці Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій |
В. Омелян К. Ляпіна П.В. Котов Р. Чернега М. Чечоткін |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
економічного розвитку
і торгівлі України
15 липня 2019 року № 1211
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 серпня 2019 р.
за № 901/33872
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску ліжок розкладних армійських
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція встановлює порядок, умови поставки, закладення, зберігання і відпуску ліжок розкладних армійських, призначених для зберігання в державному резерві, а також вимоги до їх якості.
2. Ця Інструкція є обов’язковою до виконання підприємствами, установами та організаціями, що входять до єдиної системи державного резерву (далі - зберігачі), а також підприємствами, які здійснюють постачання матеріальних цінностей (далі - постачальники), згідно з договорами про закупівлю за державні кошти (далі - договір) з Державним агентством резерву України.
3. На зберігання закладаються ліжка розкладні армійські (далі - ліжка) вітчизняного та іноземного виробництва.
4. Якість ліжок визначається за результатами випробувань згідно з методами, визначеними цією Інструкцією.
6. Український державний науково-дослідний інститут "Ресурс" (далі - УкрНДІ "Ресурс") здійснює організацію та координацію робіт з контролю якості ліжок під час поставки, закладення, зберігання і відпуску.
II. Загальна характеристика основних властивостей і якісних показників
1. До зберігачів на зберігання надходять ліжка, призначені для розміщення населення в стаціонарних та тимчасових приміщеннях, а також у вантажних критих залізничних вагонах.
2. Ліжка виготовляються з ромбічною сіткою.
3. Основні параметри та розміри ліжок мають відповідати базовим параметрам, наведеним у додатках 1, 2 до цієї Інструкції.
4. Деталі спинки ліжок виготовляють із сталевих труб діаметром (у міліметрах): колонки 28-33, стійки 10-12, поперечки 14-22, дуги 28-33, підножники 32-40, матеріал - сталь з вмістом вуглецю - не більше 0,22 відсотка, вміст марганцю - не більше 0,65 відсотка, кремнію - не більше 0,30 відсотка. Допускається виготовлення опорних вузлів з пластмас, які відповідають вимогам, установленим нормативно-правовими актами.
5. Деталі рами виготовляють: поздовжні та поперечні прогони - з кутової сталі 40 x 40 x 5 мм, або 45 x 45 x 4 мм, або 50 x 50 x 3 мм, матеріал - сталь з вмістом вуглецю - не більше 0,22 відсотка, вміст марганцю - не більше 0,65 відсотка, кремнію - не більше 0,30 відсотка.
6. Деталі ромбічної сітки виготовляють: пружини - з високовуглецевого сталевого дроту, матеріал - сталь з вмістом вуглецю не менше 0,62 відсотка, вміст марганцю - не менше 0,65 відсотка, вміст хрому - не більше 0,25 відсотка, кремнію - не більше 0,37 відсотка; дріт пружин діаметром 3-36 мм, зовнішній діаметр пружини - 20 мм; гачки кріплення ромбічної сітки - із сталевого низьковуглецевого світлого дроту загального призначення, матеріал - сталь з вмістом вуглецю не більше 0,22 відсотка, вміст марганцю - не більше 0,65 відсотка, кремнію - не більше 0,30 відсотка, діаметр дроту - 3-3,6 мм; сполучну пластину виготовляють зі сталевої смуги, матеріал - сталь з вмістом вуглецю не більше 0,22 відсотка, вміст марганцю - не більше 0,65 відсотка, кремнію - не більше 0,30 відсотка.
Ромбічну сітку кріплять до рами гачками: бортовими - завдовжки не більше 50 мм; торцевими - завдовжки не більше 85 мм. Діаметр отвору для гачків у прогонах рами - 5-7 мм. Центри отворів розташовуються на відстані не менше 10 мм від внутрішньої крайки рами.
Кінці гачків сітки не мають виступати за її поверхню. Вушка пружин розташовуються в горизонтальній площині, що проходить через вісь пружини. Кінці вушок затискаються всередину пружини. Пружини повинні мати рівномірне навивання.
Клітинки ромбічної сітки мають бути правильної форми, без перекосів і зсувів. Відхилення від форми не має перевищувати 4 мм за більшою діагоналлю.
7. Деталі ліжок повинні мати захисне та декоративне покриття пентафталевими емалями. Колір покриття визначають за домовленістю із замовником.
Покриття має бути рівним, без пузирів та відшарувань. На пофарбованих поверхнях не має бути тріщин, плям, зморшок, напливів та непрофарбованих ділянок.
8. Складові частини ліжок виготовляють з точністю, що забезпечує їх збирання без додаткової підгонки і взаємозамінність.
9. Зібране ліжко, встановлене на рівну поверхню, має бути стійким, положення спинок щодо рами - перпендикулярним, верхнє граничне відхилення від перпендикулярності не має перевищувати 1 градуса.
10. Усі складові частини ліжок та його механічні з’єднання мають витримувати навантаження, яким вони піддаються під час застосування.
11. Довговічність застосованих матеріалів має відповідати характеристикам робочого середовища щодо зберігання ліжок та щодо призначення до застосування, особливо стосовно явищ старіння, корозії, абразивного зношування та корозії після обробки дезінфекційними та мийними засобами.
12. Зовнішні поверхні деталей ліжок не повинні мати вм’ятин, гострих крайок, гострих кутів, гофрованих та шорстких поверхонь.
III. Методи перевірки ліжок
1. Розміри ліжок перевіряють за допомогою засобів вимірювальної техніки, які відповідають вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність.
2. Зовнішній вигляд ліжок перевіряють візуально.
3. Стійкість ліжок перевіряють без вантажу. Ліжко під час встановлення на рівну поверхню має спиратися на підлогу усіма чотирма ніжками.
4. Перевірку на легкість збирання і розбирання ліжок здійснюють без застосування будь-якого приладдя чи інструменту.
5. Перевірку пружних властивостей сітки і жорсткості рами здійснюють за допомогою накладення у середній її частині жорсткого короба масою 180 ± 1 кг, схему якого наведено в додатку 3 до цієї Інструкції.
Площа, яку займає короб, не має перевищувати 65 відсотків поверхні сітки, провисання під вантажем не має перевищувати 150 мм. Після витримки під вантажем протягом 30 хвилин і зняття вантажу провисання сітки не має перевищувати 5 мм. Вимірювання виконують у центрі перетину діагоналей рами. Залишкова деформація ліжок не допускається.
6. Міцність з’єднання деталей і складових частин ліжок перевіряють методом збирання, навантаження рівномірно розміщеного вантажу масою 80 кг і розбирання.
Основні розміри ліжок можуть змінюватися в межах встановлених норм (після 100 циклів випробувань).
7. Перпендикулярність спинок ліжок щодо рами перевіряють косинцем слюсарним повірочним.
8. Стійкість лакофарбового покриття до корозії перевіряють методом обробки дезінфекційними та мийними засобами - двічі протирають вологою ганчіркою, змоченою в 1-відсотковому розчині хлораміну або 3-відсотковому розчині перекису водню в комплексі з 1-відсотковим розчином синтетичного мийного засобу. Покриття після обробки не має відшаровуватися.
9. Якість зовнішнього вигляду лакофарбового покриття перевіряють візуально.
10. Якість упаковки ліжок перевіряють візуально.
11. Масу ліжка перевіряють за допомогою ваг класу точності III (середній), які відповідають вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність.
IV. Маркування, пакування та транспортування ліжок
1. Вимоги до маркування
Кожне ліжко маркується рельєфною штамповкою, на якій зазначаються:
найменування підприємства-виробника та його знак для товарів та послуг на поздовжньому погоні рами;
дві останні цифри року виготовлення на спинках.
Штамп технічного контролю на поздовжньому погоні рами наносять незмивною фарбою.
2. Вимоги до пакування
Кожна складова частина ліжка (ромбічна сітка з рамою, низька спинка, висока спинка) пакується окремо в папір парафінований, виготовлений з основи з поверхневою щільністю не менше 33 г/см-3 і суміші твердого парафіну нафтового високоочищеного та індустріальної оливи (в процентному співвідношенні: парафіну - 80 відсотків, оливи - 20 відсотків). Папір закріплюється пакувальним шпагатом, виготовленим з луб’яних волокон, діаметр шпагату - не менше 2 мм, розривне навантаження шпагату - не менше 250 Н. Сполучна пластина пакується в папір та закріплюється пакувальним шпагатом до поперечного прогону рами.
3. Вимоги до транспортування
Ліжка транспортуються в сухих чистих критих залізничних або автомобільних транспортних засобах відповідно до вимог правил перевезення вантажів, що діють на певному виді транспорту.
Транспортні засоби мають бути чистими, водонепроникними, без виступів, які могли б пошкодити упаковку та продукцію.
Під час транспортування залізничним транспортом ліжка відвантажують дрібними, малотоннажними і повагонними відправленнями до повного завантаження вагона.
V. Порядок і умови поставки ліжок до державного резерву
1. Фахівці УкрНДІ "Ресурс" перевіряють ліжка на відповідність вимогам основних характеристик та властивостей, якісних показників в акредитованих випробувальних лабораторіях.
2. Закладають ліжка партіями. Партія - кількість продукції одного найменування, оформлена документом про якість.
3. На кожну партію мають бути супровідні документи згідно з договором.
4. Приймають продукцію до державного резерву фахівці зберігача відповідно до доручень Держрезерву за таким порядком:
1) перевіряють наявність та правильність оформлення супровідних документів на кожну транспортну одиницю відповідно до умов договору, укладеного між постачальником та Держрезервом, згідно з пунктом 3 цього розділу. Заборонено приймати на зберігання ліжка, що не мають супровідних документів про якість;
2) перевіряють наявність та цілісність пломб на транспортному засобі, відповідність номерів автомашин номерам, зазначеним у супровідних документах. У разі порушення цілісності пломб на транспортному засобі, невідповідності супровідних документів, маркування транспортної тари вантаж не допускають до подальших випробувань;
3) організовують розвантажувальні роботи;
4) перевіряють відповідність, наявність та кількість продукції, заявленої в супровідних документах. У разі виявлення розбіжностей щодо кількості, що призведе до нестачі, складають комерційний акт;
5) проводять приймання ліжок за якістю шляхом відбирання проб (зразків) від поставленої партії випадковим способом для перевірки лінійних розмірів, зовнішнього вигляду лакофарбового покриття, легкості збирання і розбирання, стійкості, вимірювання маси, а також на відповідність пакування та маркування.
Відбирання проб (зразків) проводиться в кількості, наведеній у додатку 4 до цієї Інструкції, та оформлюється актом відбирання проб (зразків) згідно з додатком 5 до цієї Інструкції.
За результатами перевірки складають протокол огляду згідно з додатком 6 до цієї Інструкції;
6) відбирають комісійно методом випадкового відбору (в присутності представників постачальника та УкрНДІ "Ресурс") 4 ліжка з оформленням акта відбирання проб (зразків).
VI. Відбирання зразків ліжок для випробування
1. Зразки відбирають із першої транспортної поставки в кількості 4 ліжок для перевірки лінійних розмірів, маси виробу, комплектності, відповідності пакування та маркування. Кожен відібраний зразок затверджується підписами та кріпиться на нез’ємній частині (зразок підписують представник зберігача, фахівець УкрНДІ "Ресурс" та представник постачальника). Відібрані зразки зберігаються у зберігача, УкрНДІ "Ресурс" та постачальника.
2. Після випробування ліжок проводяться додаткові заходи з консервації ліжок.
3. Відібрані комісією ліжка направляються до акредитованої випробувальної лабораторії, яку визначає УкрНДІ "Ресурс".
................Перейти до повного тексту