- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 липня 2014 р.
за № 894/25671
Про затвердження Інструкції з організації охорони та пропускного режиму на об’єктах Міністерства внутрішніх справ України
Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939/ДСК та з метою організації охорони, визначення основних вимог та порядку організації пропускного режиму, порядку допуску до службових приміщень адміністративної будівлі Міністерства внутрішніх справ України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з організації охорони та пропускного режиму на об’єктах Міністерства внутрішніх справ України, що додається.
2. Визначити відповідальними за:
технічний стан та обслуговування систем відеоспостереження, периметральної сигналізації та обладнання контрольно-пропускних пунктів апарату МВС України - Департамент матеріального забезпечення МВС України;
фізичну охорону об’єктів та адміністративних приміщень апарату МВС України, організацію несення служби - Головне управління МВС України в місті Києві.
3. Департаменту Державної служби охорони при МВС України (Назаренко А.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Міністра відповідно до розподілу функціональних обов'язків.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС України
15.07.2014 № 675
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 липня 2014 р.
за № 894/25671
ІНСТРУКЦІЯ
з організації охорони та пропускного режиму на об’єктах Міністерства внутрішніх справ України
І. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена з метою визначення вимог до порядку організації пропускного режиму, порядку доступу до службових і режимних приміщень та адміністративних будівель Міністерства внутрішніх справ України (далі - МВС України).
1.2. Організація цілодобової охорони території, адміністративних приміщень апарату МВС України, складів з бойовими припасами та матеріальними цінностями (далі - об’єкти), дотримання режимних заходів з питань забезпечення охорони пропускного режиму здійснюються особовим складом роти № 6 полку міліції спеціального призначення Головного управління МВС України в місті Києві (далі - рота охорони), а також за допомогою пульта централізованої охорони об’єктів МВС України.
1.3. У разі ускладнення оперативної обстановки до охорони об’єктів МВС України за необхідності залучаються додаткові сили й засоби органів і підрозділів внутрішніх справ.
1.4. Вхід (вихід) на об’єкти МВС України здійснюється через його контрольно-пропускні пункти (далі - КПП) за службовими посвідченнями атестованих працівників міліції, посвідченнями державних службовців, тимчасовими, разовими, магнітними перепустками, перепустками для службовців і працівників МВС України.
1.5. Функцію щодо видачі перепусток покладено на Департамент матеріального забезпечення МВС України (далі - ДМЗ МВС України).
1.6. Контроль за несенням служби особовим складом роти охорони та пропускним режимом на території апарату Міністерства внутрішніх справ України (вул. Богомольця, 10) здійснюється працівниками чергової частини МВС України. Старші інспектори-чергові чергової частини здійснюють контроль за станом охорони території та будівель апарату МВС України.
1.7. В окремих адміністративних будівлях, розташованих за межами апарату МВС України (вул. Богомольця, 10), за організацію охорони та пропускного режиму відповідають керівники відповідних структурних підрозділів МВС України.
ІІ. Охорона об’єктів МВС України
2.1. Охорона об’єктів МВС України здійснюється з метою забезпечення належних умов праці його працівників, охорони державної таємниці та інформації з обмеженим доступом, зброї, техніки та іншого майна, недопущення проникнення на територію, відбиття нападу на об’єкти МВС України, що охороняються.
У разі несанкціонованого проникнення сторонніх осіб на об’єкт охорони особовий склад роти охорони діє згідно з бойовим розрахунком, розробленим командиром роти охорони та затвердженим командиром полку міліції спеціального призначення Головного управління МВС України в місті Києві (далі - командир полку).
2.2. У випадку виникнення в районі розташування адміністративних будівель МВС України групових порушень громадського порядку або масових заворушень, блокування території об’єкта, спрямованих на дезорганізацію роботи МВС України, терміново повідомляється чергова частина МВС України і вживаються заходи щодо їх припинення.
2.3. Охорона об’єктів МВС України здійснюється за двома варіантами несення служби:
1) звичайний варіант - забезпечення пропускного режиму та підтримання громадського порядку на території МВС України здійснюється відповідно до Табеля постів роти охорони за звичайним варіантом несення служби наряду з охорони об’єктів апарату МВС України (додаток 1).
Звичайний варіант охорони здійснюється за добовим розрахунком, розробленим командиром роти охорони та затвердженим наказом командира полку;
2) посилений варіант - забезпечення пропускного режиму та підтримання громадського порядку на території МВС України при отриманні інформації про можливі групові порушення громадського порядку чи в разі виникнення масових заворушень поблизу території розташування об’єктів МВС України, а також у випадку їх блокування здійснюється відповідно до Табеля постів роти охорони за посиленим варіантом несення служби наряду з охорони об’єктів апарату МВС України (додаток 2).
Посилений варіант уводиться за письмовим рішенням Міністра або особи, яка виконує його обов’язки, чи першим заступником Міністра (за письмовим погодженням з Міністром або особою, яка виконує його обов’язки).
2.4. Міліціонери роти охорони залежно від варіанта несення служби в установленому порядку отримують спеціальні засоби.
2.5. Порядок застосування засобів фізичного впливу, спеціальних засобів і вогнепальної зброї працівниками органів внутрішніх справ під час охорони об’єктів МВС України встановлено Законом України
"Про міліцію" .
ІІІ. Порядок пропускного режиму на об’єкти МВС України
3.1. На територію МВС України мають право входу (виходу):
1) за службовими посвідченнями:
начальники головних управлінь, управлінь МВС України в областях, місті Києві, на транспорті;
особи, зазначені в Переліку осіб, які мають право входу на територію та до об’єктів МВС України у разі наявності службових посвідчень (додаток 3);
працівники органів внутрішніх справ, які відряджені до МВС України, за наявності службового посвідчення та посвідчення про відрядження;
керівництво полку міліції спеціального призначення ГУМВС України в місті Києві (для перевірки несення служби особовим складом роти охорони), а також працівники роти охорони;
2) керівний склад апарату Державної міграційної служби України, а також Голова Державної прикордонної служби України та його заступники за службовими посвідченнями;
3) службовці і працівники апарату МВС України за перепустками встановленого МВС України зразка;
4) за магнітними перепустками тільки через його КПП, атестовані працівники та державні службовці структурних підрозділів МВС України та підрозділів, які діють при МВС України.
Працівникам МВС України перепустки видаються на невизначений строк з дозволу керівника ДМЗ МВС України за листами керівників структурних підрозділів МВС України, які реєструються у відділі документального забезпечення ДМЗ МВС України.
Працівникам інших органів і підрозділів внутрішніх справ, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МВС України, перепустки видаються з дозволу Міністра внутрішніх справ України або особи, яка виконує його обов’язки, його першого заступника та заступників відповідно до листів керівників структурних підрозділів МВС України, а також органів і підрозділів внутрішніх справ або підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління МВС України.
У випадку неможливості входу (виходу) на територію МВС України за допомогою магнітної перепустки з технічних або інших причин пропуск має здійснюватись за службовими посвідченнями встановленого МВС України зразка;
5) за тимчасовими перепустками - атестовані та інші працівники органів і підрозділів внутрішніх справ чи підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МВС України, які прибули зі службових, особистих питань або за викликом керівництва МВС України.
Тимчасова перепустка видається з дозволу Міністра внутрішніх справ України або особи, яка виконує його обов’язки, його першого заступника та заступників відповідно до листів керівників структурних підрозділів МВС України, а також органів і підрозділів внутрішніх справ або підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління МВС України;
6) за разовими перепустками - працівники центральних органів виконавчої влади, органів прокуратури, органів судової влади, органів, підрозділів внутрішніх справ, підприємств, установ та організацій, які прибули для вирішення службових питань, а також громадяни, які прибули з особистих питань. Їх перебування на території МВС України дозволяється лише в супроводі працівників МВС України.
Разові перепустки видаються з дозволу Міністра внутрішніх справ України або особи, яка виконує його обов’язки, його першого заступника та заступників, а також на замовлення:
керівників, заступників керівників і визначених ними посадових осіб структурних підрозділів МВС України (Департамент - не нижче заступника начальника управління (у разі якщо Департамент складається з відділів, - не нижче начальника відділу), самостійне Управління - не нижче начальника відділу), робочі місця яких територіально розташовані в адміністративних будівлях за адресою: вул. Богомольця, 10, у місті Києві;
голови, заступників голів, керівників структурних підрозділів і визначених ними посадових осіб Державної міграційної служби України, робочі місця яких територіально розташовані в адміністративних будівлях за адресою: вул. Богомольця, 10, у місті Києві;
керівників Центру обслуговування підрозділів МВС України.
3.2. На КПП під час входу на територію МВС України відвідувач пред’являє постовому міліціонеру разову перепустку разом з документами, на підставі яких вона була видана. Контрольний корінець разової перепустки постовий міліціонер залишає у себе, а перепустка віддається відвідувачу, на якій працівник, який приймав зазначену особу, ставить відмітку про час і дату виходу, підпис і завіряє печаткою "Для пакетів" структурного підрозділу МВС України.
Відповідно оформлена разова перепустка повертається постовому міліціонеру на пост охорони після відвідання, який після здачі добового наряду на наступний день разом з контрольним корінцем та перепусткою повертає працівнику бюро перепусток.
3.3. Керівники структурних підрозділів МВС України, які подали заявки на пропуск відвідувачів за тимчасовими і разовими перепустками, забезпечують їх зустріч на КПП, а після закінчення прийому супроводжує його до КПП.
3.4. Іноземці (іноземні делегації), представники засобів масової інформації пропускаються на територію та об’єкти МВС України виключно в супроводі працівників МВС України згідно зі списком, підписаним Міністром або особою, яка виконує його обов’язки, його першим заступником, заступниками.
3.5. У разі виникнення надзвичайної ситуації працівники аварійно-рятувальних загонів, аварійних, медичних служб, пожежної охорони пропускаються без перепустки на територію Міністерства внутрішніх справ України за усним дозволом Міністра або особи, яка виконує його обов’язки, його першого заступника, заступників, керівників Департаменту забезпечення діяльності Міністра, стратегічного аналізу та прогнозування, Головного штабу, Департаменту матеріального забезпечення, головного інспектора-чергового чергової частини оперативного управління Головного штабу, а також керівництва Центру обслуговування підрозділів МВС України, про що повідомляється черговому роти охорони.
Зазначених осіб зустрічають і супроводжують на території та за межі МВС України працівники структурних підрозділів МВС України.
За перебування відвідувачів на об’єктах МВС України відповідають посадові особи, які дали дозвіл для проходу на територію, та їх керівники.
Черговий роти охорони у Журналі реєстрації замовлень на пропуск відвідувачів без перепусток (додаток 4) зазначає дату отримання дозволу, посаду, прізвище, ім’я та по батькові посадової особи, час прибуття відвідувача та його прізвище, ім’я та по батькові.
Журнал має бути пронумерованим, прошитим і зареєстрованим у встановленому порядку.
3.6. У разі службової необхідності вхід працівників органів внутрішніх справ (за винятком працівників апарату МВС України), які прибули до МВС України у неробочі дні, дозволяється за погодженням з відповідальним по МВС України або його заступником.
3.7. Доставляння осіб, які взяті під варту, на територію МВС України здійснюється з письмового дозволу відповідної посадової особи слідчого підрозділу апарату МВС України.
3.8. З табельною зброєю на територію МВС України можуть проходити:
працівники структурних підрозділів МВС України, яким дозволено носіння табельної вогнепальної зброї в установленому порядку;
працівники Державної фельд’єгерської служби України.
3.9. Працівники органів і підрозділів внутрішніх справ, які прибули до МВС України у відрядження і мають при собі табельну вогнепальну зброю, здають її до чергової частини оперативного управління Головного штабу МВС України на тимчасове зберігання.
ІV. Забезпечення пропускного режиму
4.1. Під час пропуску відвідувачів до адміністративної будівлі МВС України постовий міліціонер роти охорони зобов’язаний перевіряти посвідчення працівників або інші пред’явлені документи, що засвідчують особу. Узявши у руки пред’явлені документи, необхідно звертати увагу на:
відповідність форми документа, що дає право входу (виходу);
наявність відповідних реквізитів у документі;
належність документа його пред’явникові;
наявність печатки відповідного закладу й підпису особи, яка видала документ;
строк дії документа;
наявність виправлень або підроблень у документі;
наявність на разовій перепустці (під час виходу) підпису особи, яка приймала відвідувача, відмітки про час виходу цієї особи й печатки.
4.2. У разі виявлення неправильно оформленого документа або підозри щодо його підроблення постовий міліціонер зобов’язаний негайно доповісти про це черговому по роті охорони і діяти за його командою.
V. Порядок пропуску транспортних засобів на територію МВС України і завезення (занесення), вивезення (винесення) матеріальних цінностей
5.1. В’їзд на територію МВС України дозволяється транспортним засобам за наявності перепустки. Перепустки на в’їзд (виїзд) автотранспорту на територію МВС України видаються строком на один рік з дозволу Міністра або особи, яка виконує його обов’язки, його першого заступника та заступників відповідно до листів керівників структурних підрозділів МВС України, органів і підрозділів внутрішніх справ або підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління МВС України.
................Перейти до повного тексту