- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 вересня 2008 р.
за N 889/15580
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
інфраструктури
N 150 від 23.04.2015 )
Про затвердження Порядку оформлення, видачі, обліку та звітності міжнародних сертифікатів зважування вантажних транспортних засобів та контролю за їх використанням
1. Затвердити Порядок оформлення, видачі, обліку та звітності міжнародних сертифікатів зважування вантажних транспортних засобів та контролю за їх використанням, що додається.
2. Державному департаменту автомобільного транспорту (П.Овчар) забезпечити:
2.1. Подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
2.2. Доведення цього наказу до відома підприємств, установ та організацій, діяльність яких пов'язана з організацією міжнародних перевезень вантажів.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - директора Державного департаменту автомобільного транспорту Сергієнка Л.Г.
Міністр ПОГОДЖЕНО: Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Голова Державної служби автомобільних доріг України Т.в.о. Голови Державної митної служби України Заступник Міністра юстиції України | Й.Вінський К.О.Ващенко П.К.Кравчук А.Є.Гутник В.В.Лутковська |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту та зв'язку
України
10.07.2008 N 846
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 вересня 2008 р.
за N 889/15580
ПОРЯДОК
оформлення, видачі, обліку та звітності міжнародних сертифікатів зважування вантажних транспортних засобів та контролю за їх використанням
1. Загальні положення
1.2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
міжнародне перевезення вантажів - перевезення вантажів транспортними засобами, зареєстрованими на територіях держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - Сторони), з перетином кордону принаймні однієї зі Сторін, зокрема перевезення транзитом їхньою територією;
сертифікат - документ, що містить достовірні дані про вагові параметри транспортного засобу та видається станцією зважування, уповноваженою компетентним органом Сторони;
транспортний засіб - механічний дорожній транспортний засіб, а також будь-який причіп або напівпричіп, призначений для буксирування його таким транспортним засобом;
перевізник (транспортний оператор) - особа, яка безпосередньо відповідає за перевезення вантажів або використовує для цього перевезення третю сторону відповідно до договору перевезення і зареєстрована на території однієї із Сторін;
станція зважування - уповноважений компетентним органом Сторони пункт зважування, що здійснює зважування транспортного засобу і видає сертифікат;
пункт вагового контролю - місце здійснення вагового контролю, спеціально облаштоване обладнанням для здійснення контролю загальної ваги та навантаження на вісь (осі) транспортних засобів.
1.3. Сертифікат видається на транспортний засіб, який зареєстрований на території однієї із Сторін і виконує перевезення за митною процедурою, яка виключає несанкціонований доступ до вантажного відсіку транспортного засобу.
1.4. Оформлення та видача сертифіката здійснюються на першій уповноваженій станції зважування, розташованій на шляху проходження транспортного засобу.
При виконанні міжнародного транзитного перевезення вантажу з території країни, яка не приєдналась до Угоди, оформлення та видача сертифіката здійснюються тільки при в'їзді на територію першої Сторони.
1.5. Належним чином оформлений сертифікат приймається і визнається на території України як документ, що містить достовірні дані про зважування, виконані уповноваженими станціями зважування Сторін.
Транспортний засіб з належним чином оформленим сертифікатом не підлягає подальшому зважуванню, за винятком випадків, зазначених в пункті 3.4 цього Порядку.
1.6. Оформлення та видача сертифіката або його наявність на транспортному засобі, вагові параметри якого перевищують допустимі вагові параметри, не звільняють перевізника від плати за проїзд згідно із законодавством України.
1.7. Використання сертифіката при виконанні міжнародного перевезення вантажів є необов'язковим.
1.8. Уповноваженими станціями зважування на території України є структурні підрозділи Державного підприємства "Служба міжнародних автомобільних перевезень" (далі - ДП "СМАП") і стаціонарні пункти габаритно-вагового контролю Державної служби автомобільних доріг України. Уповноважені станції зважування повинні відповідати вимогам законодавства України у сфері метрології та рекомендацій Міжнародної організації із законодавчої метрології.
2. Оформлення та видача сертифіката
2.1. Запит на отримання міжнародного сертифіката зважування транспортних засобів (додаток 1) подається водієм посадовій особі уповноваженої станції зважування.
2.2. Заповнення бланка сертифіката (
додаток 2) здійснюється таким чином:
2.2.1. Графи 1-8 заповнюються посадовою особою станції зважування на підставі даних, внесених водієм транспортного засобу до запиту, і результатів зважування:
у графу 5 заносяться дані про реєстрацію зважування в комп'ютерній базі даних або в журналі обліку проїзду транспортних засобів (додаток 3) станції зважування - номер зважування, код країни, номер станції;
у графі 7.1 указується тип вантажного транспортного засобу згідно з додатком 4;
у графі 7.3 при зважуванні тягачів у рядках автомобіль/тягач, причіп/напівпричіп ставиться прочерк;
якщо кількість осей транспортного засобу більше шести, то результати вимірювань указуються в кінці графи 10 бланка сертифіката із зазначенням номера осі.
2.2.2. Графа 9 заповнюється водієм після зважування транспортного засобу.
2.2.3. Графа 10 заповнюється посадовою особою станції зважування у виключному (контрольному) випадку зважування.
2.3. Зважування для оформлення цього сертифіката здійснюється на запит транспортного оператора (водія), вантажний транспортний засіб якого зареєстровано на території однієї зі Сторін, уповноваженими станціями зважування за вартістю, розмір якої визначається виходячи з обсягу наданих послуг.
2.4. Сертифікат разом з квитанцією зважування видається перевізнику/водію транспортного засобу.
2.5. Підчищення і помарки у бланку сертифіката не допускаються. Виправлення помилкових записів здійснюються посадовою особою станції зважування, що проводить оформлення та видачу сертифіката. Неправильний запис закреслюється прямою рискою, робиться правильний запис, потім запис "виправлено", підпис, печатка, дата і прізвище особи, що зробила виправлення. Виправлення не повинні перешкоджати читанню первісного запису.
У випадку виявлення у сертифікаті стертих даних або виправлень, не завірених працівником станції зважування, що видала сертифікат, сертифікат вважається недійсним.
2.6. Сертифікат не оформлюється в разі проведення на станції зважування ремонту, обслуговування та інших регламентних робіт, пов'язаних з метрологічним наглядом. У запиті перевізника на отримання сертифіката робиться про це відповідний запис.
3. Контроль за проїздом транспортних засобів, які мають сертифікат
3.1. Перевірка вагових параметрів транспортних засобів, які мають сертифікати, здійснюється без використання ваговимірювального обладнання шляхом перевірки даних, зазначених у сертифікаті, з шляховою документацією (CMR, TIR CARNET) та даними, зазначеними у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу (крім випадків, указаних в пункті 3.4 цього Порядку, або на вимогу перевізника/водія транспортного засобу).
3.2. Під час контролю посадова особа пункту вагового контролю перевіряє достовірність сертифіката, звіряє його дані з:
ваговими характеристиками, зазначеними в шляховій документації (CMR, TIR CARNET);
відомостями про транспортний засіб (тип транспортного засобу, реєстраційні номери);
особливими ваговими характеристиками транспортного засобу (графа 8 сертифіката);
допустимими ваговими параметрами.
3.3. Якщо під час контролю не виявлено розбіжностей між даними сертифіката і даними транспортного засобу, сертифікат визнається і відомості про нього заносяться до комп'ютерної бази даних або до журналу обліку проїзду транспортних засобів. Проходження транспортним засобом контролю вагових параметрів підтверджується печаткою посадової особи, яка ставиться на зворотному боці сертифіката, а також у шляховому листі (за наявності).
3.4. Контрольне зважування здійснюється за таких обставин (частина сьома статті
1 Угоди) :
невідповідності вагових характеристик, зазначених у сертифікаті, шляховій документації (CMR, TIR CARNET);
під час довантаження, часткового розвантаження або перевантаження вантажу на інший транспортний засіб, а також під час передачі вантажу під інший митний режим;
невідповідності даних, зазначених у графі 3 сертифіката, і даних про транспортний засіб (тип транспортного засобу, реєстраційні номери);
невідповідності особливих вагових характеристик даним, зазначеним у графі 8 сертифіката.
3.5. Якщо при контрольному зважуванні була виявлена розбіжність вагових параметрів, зазначених у графах 7.2 і 7.3 сертифіката, з реальною вагою понад 2%, інформація про даний факт, а також інформація про невідповідність даних сертифіката і контрольованого транспортного засобу (тип транспортного засобу, реєстраційні номери) фіксується в журналі обліку невідповідності даних міжнародного сертифіката зважування вантажних транспортних засобів і даних контрольного зважування (додаток 5) у пункті вагового контролю.
3.6. При неможливості проведення контрольного зважування (за відсутності вагового комплексу) вагові параметри визначаються за шляховою документацією на вантаж, свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу і паспортними даними заводу-виробника транспортного засобу.
3.7. У разі виявлення за результатами вагового контролю перевищення вагових параметрів перевізник має право привести їх у відповідність до установлених нормативів згідно із законодавством України. Після усунення перевищення вагових параметрів транспортного засобу проводиться його контрольне зважування.
3.8. Подальший рух транспортного засобу, вагові параметри якого перевищують нормативні, можливий тільки після отримання дозволу на рух і внесення плати за проїзд згідно із законодавством України.
4. Облік та зберігання бланків сертифікатів
4.1. Замовлення на виготовлення бланків сертифікатів та їх зберігання здійснює ДП "СМАП".
4.2. Бланки сертифікатів виготовляються друкарським способом та є номерними.
4.3. Бланки сертифікатів повинні зберігатися в сейфах, металевих шафах або спеціальних приміщеннях.
4.4. Облік одержання, зберігання, видачі бланків сертифікатів на станції зважування ДП "СМАП" та облік видачі їх Укравтодору ведеться на центральному складі ДП "СМАП" відповідно до законодавства України.
Облік одержання, зберігання, видачі бланків сертифікатів на станції зважування Укравтодору ведеться відповідно до законодавства України.
4.5. У випадках втрати бланків сертифікатів проводиться службове розслідування.
4.6. Щомісяця до 15 числа місяця, наступного за звітним, станції зважування готують зведений звіт з видачі і використання міжнародних сертифікатів зважування вантажних транспортних засобів на уповноваженій станції зважування (додаток 6) і передають його до центрального апарату ДП "СМАП" для контролю.
4.7. Щокварталу до 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, ДП "СМАП" готує зведений звіт з видачі сертифікатів у розрізі кількості виданих сертифікатів та країни реєстрації перевізників (транспортних операторів) і передає його до Міністерства транспорту та зв'язку України.
Заступник директора Державного департаменту автомобільного транспорту | П.В.Главацький |
Додаток 1
до Порядку оформлення,
видачі, обліку та звітності
................Перейти до повного тексту