1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
15.09.2003 N 622
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 вересня 2003 р.
за N 877/8198
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 263 від 19.02.2019 )
Про затвердження Регламенту Апеляційної палати Державного департаменту інтелектуальної власності
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки N 980 від 27.10.2009 Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 578 від 14.06.2011 )
Відповідно до Законів України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі", "Про охорону прав на промислові зразки", "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", "Про охорону прав на топографії інтегральних мікросхем", "Про охорону прав на зазначення походження товарів"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Регламент Апеляційної палати Державного департаменту інтелектуальної власності (далі - Регламент), що додається.
2. Державному департаменту інтелектуальної власності подати цей наказ до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.
3. Державному департаменту інтелектуальної власності опублікувати цей наказ в офіційному бюлетені "Промислова власність".
4. Визнати такими, що втратили чинність, Положення про Апеляційну палату Державного департаменту інтелектуальної власності, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 28 січня 2002 року N 47, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 8 лютого 2002 року за N 120/6408, та Положення про Апеляційну раду Державного департаменту інтелектуальної власності, затверджене наказом Державного патентного відомства України від 28 лютого 1996 року N 34, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 9 квітня 1996 року за N 171/1196.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на голову Державного департаменту інтелектуальної власності Паладія М.В.
Т.в.о. Міністра В.Журавський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і
науки України
15.09.2003 N 622
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 вересня 2003 р.
за N 877/8198
РЕГЛАМЕНТ
Апеляційної палати Державної служби інтелектуальної власності України
( Заголовок Регламенту із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 578 від 14.06.2011 ) ( У тексті Регламенту слово "Держдепартамент" в усіх відмінках замінено словами "Державна служба" у відповідному відмінку згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 578 від 14.06.2011 )
1. Загальні положення
1.1. Цей Регламент, розроблений відповідно до Законів України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі", "Про охорону прав на промислові зразки", "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", "Про охорону прав на топографії інтегральних мікросхем", "Про охорону прав на зазначення походження товарів", Договору про патентну кооперацію, що діє на території України з 25 грудня 1991 року, Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків, що діє на території України з 25 грудня 1991 року, Протоколу до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків, що діє на території України з 29 грудня 2000 року, Міжнародного договору про закони щодо товарних знаків, який є чинним в Україні з 1 серпня 1996 року, визначає завдання, функції та склад Апеляційної палати Державної служби інтелектуальної власності України, порядок діяльності Апеляційної палати з розгляду заперечень проти рішень Державної служби інтелектуальної власності України щодо набуття прав на об'єкти інтелектуальної власності, порядок організаційно-технічного забезпечення її діяльності та вирішення інших питань, що належать до її компетенції.
( Пункт 1.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки N 980 від 27.10.2009, Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 578 від 14.06.2011 )
1.2. У цьому Регламенті наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
Апеляційна палата (Апеляційна палата Державної служби інтелектуальної власності України) - колегіальний орган для розгляду заперечень проти рішень Державної служби щодо набуття прав на об'єкти інтелектуальної власності та заяв щодо визнання знака добре відомим в Україні;
( Абзац другий пункту 1.2 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 578 від 14.06.2011 )
апеляційне засідання - засідання колегії Апеляційної палати з розгляду заперечення;
Державна служба - Державна служба інтелектуальної власності України, діяльність якої спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра освіти і науки, молоді та спорту України;
( Абзац четвертий пункту 1.2 глави 1 в редакції Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 578 від 14.06.2011 )
заперечення - заперечення проти рішення Державної служби щодо набуття прав на об'єкт інтелектуальної власності;
заявка - сукупність документів, необхідних для видачі охоронного документа;
апелянт - заявник, який подав заперечення;
колегія (колегія Апеляційної палати) - призначені в установленому цим Регламентом порядку члени Апеляційної палати для розгляду заперечення, протесту або заяви про визнання знака добре відомим в Україні;
міжнародна реєстрація - реєстрація знака, здійснена відповідно до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків або Протоколу до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків;
об'єкт інтелектуальної власності - винахід, корисна модель, промисловий зразок, знак для товарів і послуг, топографія інтегральної мікросхеми, кваліфіковане зазначення походження товару;
охоронний документ - патент (деклараційний патент) на винахід, деклараційний патент на корисну модель, патент на промисловий зразок, свідоцтво на знак для товарів і послуг, свідоцтво про державну реєстрацію топографії інтегральної мікросхеми, свідоцтво про реєстрацію права на використання кваліфікованого зазначення походження товарів;
представник - представник у справах інтелектуальної власності, зареєстрований відповідно до Положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1997 р. N 938, або інша довірена особа;
сторони - апелянт та Державна служба;
Укрпатент - Державне підприємство "Український інститут промислової власності.
( Абзац чотирнадцятий пункту 1.2 глави 1 в редакції Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 578 від 14.06.2011 )
1.3. Апеляційна палата є колегіальним органом Державної служби.
1.4. У своїй діяльності Апеляційна палата керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, наказами Міністерства освіти і науки України, наказами Державної служби, а також цим Регламентом.
2. Завдання Апеляційної палати
2.1. Завданнями Апеляційної палати є колегіальний розгляд поданих до неї заперечень, заяв щодо визнання знака добре відомим в Україні, а також протестів голови Державної служби на рішення Апеляційної палати та прийняття відповідних рішень.
2.2. На виконання своїх завдань Апеляційна палата:
взаємодіє зі структурними підрозділами Державної служби, Укрпатенту, іншими юридичними та фізичними особами;
отримує від осіб, які подали заперечення, заяви про визнання знака добре відомим в Україні, матеріали стосовно заперечень або заяв, веде з ними листування;
уносить пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правового та методологічного забезпечення процедури розгляду заявок, удосконалення діяльності Апеляційної палати;
виконує інші функції, що випливають з покладених на неї завдань.
3. Склад Апеляційної палати
3.1. Склад Апеляційної палати формується з найбільш кваліфікованих працівників Державної служби та Укрпатенту. До складу Апеляційної палати входять голова Апеляційної палати, його заступник та члени Апеляційної палати.
Склад Апеляційної палати затверджується наказом Державної служби на строк три роки. За мотивованим поданням голови Апеляційної палати її склад може бути змінено.
3.2. Голова Апеляційної палати:
забезпечує керівництво діяльністю Апеляційної палати;
подає голові Державної служби пропозиції щодо складу Апеляційної палати;
затверджує персональний склад колегій з розгляду конкретних заперечень, заяв щодо визнання знака добре відомим в Україні, протестів голови Державної служби;
головує в колегіях, які розглядають заяви про визнання знака добре відомим в Україні;
забезпечує підготовку наказів Державної служби про затвердження рішень Апеляційної палати;
приймає рішення щодо залучення до розгляду заперечень експертів;
приймає рішення про скликання пленуму Апеляційної палати та головує на його засіданнях;
забезпечує контроль за виконанням прийнятих рішень.
3.3. Заступник голови Апеляційної палати виконує обов'язки голови Апеляційної палати в разі його тимчасової відсутності.
4. Організаційна форма роботи Апеляційної палати
Організаційною формою роботи Апеляційної палати є засідання пленуму та колегій Апеляційної палати.
Пленум Апеляційної палати скликається для вирішення питань з удосконалення організації її роботи та вироблення пропозицій до законодавства в сфері інтелектуальної власності.
Колегія Апеляційної палати призначається для розгляду конкретного заперечення, протесту або заяви щодо визнання знака добре відомим в Україні.
Колегія Апеляційної палати діє від імені Апеляційної палати.
5. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Апеляційної палати
Організаційно-технічне забезпечення діяльності Апеляційної палати здійснюється Державною службою та Укрпатентом.
Апеляційна палата має бланк, форма якого затверджується наказом Державної служби.
6. Право на звернення до Апеляційної палати
Право на звернення до Апеляційної палати в порядку, установленому цим Регламентом, мають:
апелянт або його представник - із запереченням проти будь-якого рішення Державної служби щодо набуття прав на об'єкт інтелектуальної власності;
власник знака - із заявою про визнання його знака добре відомим в Україні;
Голова Державної служби інтелектуальної власності України - з протестом на рішення Апеляційної палати, прийняте за результатами розгляду заперечення.
( Глава 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 578 від 14.06.2011 )
7. Основні засади розгляду заперечення та заяви про визнання знака добре відомим в Україні Апеляційною палатою
Основними засадами розгляду заперечення та заяви про визнання знака добре відомим в Україні Апеляційною палатою є: верховенство права, законність, рівність учасників розгляду заперечення перед законом і Апеляційною палатою.
8. Обчислення строків, передбачених для подання та розгляду заперечення
Перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якими пов'язано його початок.
Строк, що визначений місяцем, спливає у відповідне число останнього місяця строку.
Якщо закінчення строку, визначеного місяцем, припадає на такий місяць, у якому немає відповідного числа, строк спливає в останній день цього місяця.
Строк, що визначений тижнем, спливає у відповідний день останнього тижня строку.
Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що офіційно визначений таким у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.
Якщо строк встановлено для вчинення дії, вона може бути вчинена до закінчення останнього дня строку. У разі якщо ця дія має бути вчинена в будь-якій установі чи організації, то строк спливає тоді, коли у цій установі (організації) за встановленими правилами припиняються відповідні операції.
Письмові заяви та повідомлення, здані до установи зв'язку до закінчення останнього дня строку, вважаються такими, що здані своєчасно.
9. Вимоги до заперечення та додатків до нього
9.1. Заперечення викладається в письмовій формі українською мовою і повинно бути підписано апелянтом або його представником.
Додатки до заперечення можуть бути викладені українською або російською мовою. Якщо ці додатки викладені іншою мовою, то апелянт має подати їх переклад на українську або російську мову за десять днів до початку апеляційного засідання. В іншому разі вони не беруться до уваги.
Заперечення та додатки до нього мають бути оформлені таким чином, щоб їх можна було безпосередньо репродукувати і зберігати тривалий час.
9.2. У запереченні зазначаються:
повне ім'я (найменування) апелянта, його місцезнаходження (місце проживання), вид та номер його засобу зв'язку;
адреса для листування;
повне ім'я представника, якщо заперечення подається ним, вид та номер його засобу зв'язку;
повна назва об'єкта інтелектуальної власності, якого стосується заперечення;
номер та дата подання заявки (номер та дата міжнародної реєстрації), якої стосується заперечення;
дата прийняття рішення Державної служби;
дата одержання апелянтом рішення Державної служби;
зміст чітко сформульованих вимог апелянта та доводів, що обгрунтовують неправильність рішення Державної служби;
мотиви, з яких подано заперечення (виклад обставин, якими апелянт обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, на підставі яких апелянт встановив наявність викладених обставин; законодавство, на підставі якого подається заперечення);
перелік додатків до заперечення;
підпис апелянта або його представника. Підпис апелянта, що є юридичною особою, складається з повного найменування посади його повноважної особи, особистого підпису цієї особи, ініціалів, прізвища та скріплюється печаткою.
Заперечення повинно стосуватися лише одного рішення Державної служби.
Заперечення та додатки до нього не повинні містити зневажливих висловлювань щодо інших осіб, а також матеріалів і/або відомостей, що вочевидь не стосуються заперечення.
9.3. Невід'ємними додатками до заперечення є:
копія рішення Державної служби, проти якого подається заперечення;
документи, зазначені в запереченні як докази наявності викладених у ньому обставин;
документ про сплату збору за подання заперечення;
довіреність, що посвідчує повноваження представника на подання заперечення (якщо заперечення подається через представника) або її завірена копія.
До заперечення можуть бути додані й інші додатки, необхідні для правильного розгляду заперечення.
10. Докази
10.1. Доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких колегія Апеляційної палати встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного розгляду заперечення.
Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими і речовими доказами, висновками експертів, поясненнями учасників розгляду заперечення.
10.2. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.
Докази подаються сторонами разом із запереченням або за десять днів до початку апеляційного засідання. Якщо наданих доказів недостатньо, то колегія може запропонувати сторонам надати додаткові матеріали.
10.3. Колегія Апеляційної палати розглядає лише ті докази, які мають значення для розгляду заперечення.
10.4. Факти, установлені рішенням Апеляційної палати, що набрало чинності за результатом розгляду одного заперечення, не доводяться знову при розгляді інших заперечень того самого апелянта.
Факти, які відповідно до закону вважаються встановленими, не доводяться при розгляді заперечення.
10.5. Письмовими доказами є документи, акти, листування, що містять у собі відомості про обставини, які мають значення для правильного розгляду заперечення.
Якщо для розв'язання спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Письмові докази, як правило, подаються в оригіналі. Якщо подано копію письмового доказу, то колегія Апеляційної палати, у разі необхідності, може затребувати оригінал.
Оригінали письмових доказів на прохання сторони, яка подала їх, повертаються після затвердження рішення Апеляційної палати. При цьому в справі залишається засвідчена копія письмового доказу.
10.6. Речовими доказами є предмети, що свідчать про обставини, які мають значення для правильного розгляду заперечення.
Після затвердження рішення Апеляційної палати речові докази повертаються стороні, від якої були одержані, на її прохання.
10.7. Колегія Апеляційної палати оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин, якими апелянт обґрунтовує заперечення, у їх сукупності, керуючись законом.
Ніякі докази не мають для колегії Апеляційної палати заздалегідь установленої сили.
11. Збір за подання заперечення
11.1. За подання заперечення сплачується збір, розмір та порядок сплати якого встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 N 1716 "Про затвердження Порядку сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності".
( Абзац перший пункту 11.1 в редакції Наказу Міністерства освіти і науки N 980 від 27.10.2009 )
У разі несплати збору або визнання наданого платіжного документа недійсним через порушення правил його оформлення заперечення вважається неподаним.
11.2. Сплачений збір підлягає поверненню в установленому порядку в таких випадках:
унесення збору в розмірі більшому, ніж установлений чинним законодавством (за клопотанням апелянта);
неприйняття заперечення до розгляду;
задоволення заперечення.
При відмові апелянта від заперечення сплачений збір не повертається.
12. Вимоги до довіреності
Якщо заперечення подається через представника, то до нього додається довіреність, що засвідчує його повноваження, видана апелянтом, або її завірена копія.
Якщо довіреність викладена мовою оригіналу, то до неї додають переклад на українську мову.
Довіреність може стосуватись одного або декількох заперечень, якщо про це зазначено в довіреності.
Якщо довіреність, що засвідчує повноваження представника на подання заперечення, міститься в матеріалах заявки, щодо якої подано заперечення, то до заперечення може додаватися її копія з посиланням на оригінал.
У довіреності зазначаються:
повне ім'я особи, якій вона видана;
повне ім'я або найменування особи, яка видала або від імені якої видана довіреність;
обсяг повноважень, що надаються особі, якій видана довіреність;
дата її вчинення.
Довіреність, у якій не вказана дата її вчинення, є нікчемною.
Довіреність підписується особою, яка її видала. Якщо довіреність видається від імені юридичної особи України, то підпис особи, яка має на це повноваження, скріплюється печаткою. Підпис складається з повного найменування посади особи, яка підписує довіреність, особистого підпису, ініціалів, прізвища.
Строк дії довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії.
13. Подання заперечення
13.1. Заперечення та додатки до нього подаються або надсилаються до Апеляційної палати в двох примірниках.
13.2. Апелянт може подати заперечення до Апеляційної палати протягом двох місяців від дати одержання ним рішення Державної служби чи копій затребуваних матеріалів стосовно:
заявки на винахід;
заявки на корисну модель;
заявки на промисловий зразок;
заявки на реєстрацію топографії інтегральної мікросхеми;
заявки на видачу свідоцтва на знак для товарів і послуг;
заявки на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару та/або права на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару;
або рішення про остаточну відмову в наданні охорони знака, що є об'єктом міжнародної реєстрації, чи копій затребуваних матеріалів.
Право оскаржити рішення Державної служби до Апеляційної палати втрачається у разі сплати державного мита за видачу охоронного документа.
13.3. Заперечення вважається поданим до Апеляційної палати в день здання його до установи зв'язку для відправлення на адресу Апеляційної палати разом із правильно оформленим документом про сплату збору або, в іншому разі, у день надходження його разом із зазначеним документом до Апеляційної палати.
У разі несплати збору або визнання наданого платіжного документа недійсним через порушення правил його оформлення заперечення вважається неподаним, про що апелянту направляється повідомлення з відміткою про вручення.
14. Призначення колегії Апеляційної палати для розгляду заперечення
14.1. Колегія Апеляційної палати призначається протягом п'яти днів від дати одержання заперечення розпорядженням голови Апеляційної палати у складі трьох членів з визначенням головуючого в апеляційному засіданні.
14.2. Усі питання, що виникають під час розгляду заперечення, вирішуються колегією більшістю голосів.
При вирішенні кожного питання жоден із членів колегії не має права утримуватися від голосування. Головуючий голосує останнім.
Член колегії, не згодний з рішенням більшості, може письмово викласти окрему думку, яка надається протягом тижня. Окрема думка приєднується до справи, але в засіданні не оголошується.
14.3. Член колегії не може брати участь у розгляді заперечення і підлягає відводу (самовідводу), якщо він брав участь у прийняті рішення, що оскаржується, або перебуває в родинних зв'язках з будь-ким із членів колегії чи учасників розгляду.
14.4. За наявності підстав, зазначених у пункті 14.3 цього Регламенту, член колегії повинен заявити самовідвід.
З тих самих підстав відвід члену колегії можуть заявити учасники розгляду заперечення.
Відвід повинен бути мотивований і заявлений до початку розгляду заперечення в апеляційному засіданні. Заявляти відвід після початку розгляду можна лише у разі, якщо про підставу відводу колегія або учасник розгляду, який заявляє відвід, дізнаються після початку такого розгляду.

................
Перейти до повного тексту