1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Правила


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
N 644 від 21.11.2000 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
24 листопада 2000 р.
за N 874/5095
Затверджено
Наказ Міністерства
транспорту України
21.11.2000 N 644
( Правила втратили чинність на підставі Наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури N 788 від 05.09.2023 )
Правила перевезення вантажів у транспортних пакетах (ст. 54 Статуту)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінтрансу N 54 від 31.01.2004 )
1. Вантажі, у тому числі експортні та імпортні, які за своїми розмірами та властивостями можуть бути сформовані в транспортні пакети, повинні пред'являтися відправником до перевезення у вагонах та контейнерах тільки в пакетованому вигляді.
2. Транспортний пакет - це збільшене вантажне місце, сформоване з кількох окремих місць у тарі (ящиках, мішках, бочках тощо) або без тари (дошки, шпали, труби, тарна дощечка тощо), скріплених між собою за допомогою універсальних чи спеціальних, разового або багаторазового користування пакетувальних засобів, на піддонах або без них, яке в процесі транспортування та зберігання забезпечує:
можливість механізованого навантаження (вивантаження);
цілісність пакетів;
цілісність вантажів;
безпеку працівників, що виконують транспортні, складські та вантажні роботи;
безпеку руху поїздів.
Засоби кріплення вантажу в пакети повинні мати контрольні знаки відправника й унеможливлювати вилучення окремих вантажних місць з пакета без порушення кріплення та контрольних знаків. Контрольні знаки - це пломба з найменуванням відправника; контрольна стрічка, скріплена в замок; усадкова плівка.
Приймання до перевезення вантажів, сформованих у пакети, з порушенням зазначених вимог не допускається.
3. Пакетування вантажів здійснюється силами та засобами відправників. Пакетовані вантажі транспортуються без переформування пакета під час перевезення від відправника до одержувача.
4. Відправник зобов'язаний сформувати пакети згідно з вимогами стандартів або технічних умов транспортування вантажу. У кожний пакет дозволяється вкладати тільки однорідний вантаж в однаковій упаковці або без неї, який перевозиться на адресу одного одержувача. За надійність конструкції транспортного пакета відповідальність несе відправник.
На пакеті вказується кількість місць у ньому та його маса.
( Пункт із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінтрансу N 54 від 31.01.2004 )
5. Пакетувальні засоби багаторазового використання, які належать залізниці, забороняється використовувати для пакетування небезпечних вантажів і вантажів із специфічним запахом.
На стандартних обмінних піддонах багаторазового використання не допускається кріплення вантажів цвяхами, скобами або іншими подібними засобами, що можуть пошкодити вантаж або піддон.
Пакети, що перевозяться в критих та ізотермічних вагонах, навантаження та вивантаження яких провадиться на місцях незагального користування, без перевантаження в дорозі, можуть бути закріплені у вагоні загальними засобами кріплення (поясами, щитами тощо) для групи пакетів.
6. Параметри пакетів, спосіб укладення та кріплення вантажів у пакеті повинні відповідати стандартам. При перевезенні в критих вагонах параметри транспортного пакета із застосуванням піддона багаторазового користування розміром 800 х 1200 мм, не повинні перевищувати 840 х 1240 мм. Маса транспортного пакета (маса вантажу разом з пакетувальними засобами) при перевезенні в критих, ізотермічних вагонах і великовантажних контейнерах не повинна перевищувати 1 т, у середньотоннажних контейнерах - 120 кг. У разі перевезення транспортних пакетів на відкритому рухомому складі їх маса погоджується між відправником і одержувачем.
7. На транспортні пакети наноситься марка відправника та залізниці, а при потребі - спеціальна в повній відповідності з вимогами Правил приймання вантажів до перевезення.
8. Розміщення та кріплення пакетів у вагоні та контейнері здійснюється відповідно до Технічних умов навантаження і кріплення вантажів, затверджених наказом Мінтрансу від 08.05.98 N 174 та зареєстрованих Міністерством юстиції 26.05.98 за N 346/2786, із дотриманням Правил перевезення вантажів. При цьому в міждверному просторі критих та ізотермічних вагонів пакети повинні розміщуватися так, щоб забезпечувалося механізоване вивантаження їх через будь-які двері вагону.

................
Перейти до повного тексту