1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Правила


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
N 644 від 21.11.2000
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 листопада 2000 р.
за N 869/5090
Затверджено
Наказ Міністерства
транспорту України
21.11.2000 N 644 (z0861-00)
Правила реалізації вантажів (ст. 48,49, 50, 51 Статуту) ( 457-98-п )
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінтрансу N 54 від 31.01.2004 Наказом Міністерства транспорту та зв'язку N 540 від 12.09.2005 )
1. Реалізація вантажів здійснюється залізницею, якщо немає змоги доставити вантаж або видати його одержувачу, якщо подальше транспортування вантажу призведе до його втрати або пошкодження (аварія, стихійне лихо, воєнні дії та інше), а також після закінчення встановленого Правилами зберігання вантажів граничного терміну його зберігання, а саме:
у разі застосування залізницею заставного права на вантаж з метою одержання провізної плати та інших платежів;
у разі неможливості видати вантаж на станції призначення одержувачу, зазначеному в накладній, через відсутність одержувача в районі станції призначення, якщо станцією в триденний термін від дня вручення його повідомлення не отримана вказівка відправника щодо розпорядження вантажем;
у випадку, коли одержувач з тих або інших причин не звернувся на станцію призначення за вантажем, або в разі відмови одержувача від вантажу;
при виявленні вантажу без документів.
2. Реалізація (передача) вантажу іншим організаціям здійснюється за договором купівлі-продажу на станції, де знаходиться вантаж, що реалізується, або через спеціальні склади реалізації, створені на кожній залізниці.
Реалізація всіх вантажів вагонних і контейнерних відправок здійснюється безпосередньо на станції, де знаходиться вантаж, або через склад реалізації (в залежності від роду вантажу, його властивостей, умов транспортування та інших факторів). Усі дрібні відправки, а також вантажобагаж, багаж, ручна поклажа реалізуються через склад реалізації.
Дозвіл на реалізацію вантажу на станції або на відправку його на склад реалізації надається управлінням залізниці за запитом начальника станції.
3. Усі вантажі, що надійшли на склад реалізації, реєструються в книзі встановленої Укрзалізницею форми.
4. Оцінка вантажу здійснюється комісією за участю представників залізниці та організації (підприємства)-покупця, якій передається вантаж, та місцевих фінансових і торговельних органів або працівників торгово-промислової палати. Про оцінку вантажу складається акт.
Вантажі (майно) оцінюються з дотриманням таких вимог:
товарно-матеріальні цінності з групи товарів широкого вжитку і продукція виробничо-технічного призначення - за ринковими цінами, а також цінами, що регулюються (встановлюються) державою, з урахуванням їх фактичного (товарного) стану та зносу на день оцінки. При цьому товари низької якості, нестандартні та ті, що були в користуванні, оцінюються за цінами можливої реалізації;
худоба, птиця, кролі, бджоли, а також шкіряна сировина і хутро, зерно, овочі та інша сільськогосподарська продукція - за цінами можливої реалізації;
транспортні засоби - на підставі висновків технічної експертизи з урахуванням ринкових цін та фактичного їх стану на день оцінки. Якщо подальша експлуатація транспортних засобів за висновком технічної експертизи неможлива, то вони розкомплектовуються для взяття на облік окремих приладів, вузлів, агрегатів та інших комплектуючих деталей і складається їх опис, акт оцінки та передачі майна за цінами можливої реалізації.
Після оцінки передача вантажів здійснюється за актом приймання-здачі, який складається в трьох примірниках і підписується начальником станції або начальником складу реалізації та представником організації-покупця, яка отримує вантаж.
У приймально-здавальному акті зазначаються всі потрібні реквізити і номер рахунку залізниці, на який покупець перераховує кошти за переданий йому вантаж.

................
Перейти до повного тексту