1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 2287 від 03.11.2000
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 листопада 2000 р.
за N 832/5053
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 663 від 24.04.2017 )
Про затвердження Положення про порядок проведення експертної оцінки пакета акцій ВАТ "Укртелеком"
На виконання статті 10 Закону України "Про особливості приватизації відкритого акціонерного товариства "Укртелеком" від 13.07.2000 N 1869-III та з метою забезпечення проведення експертної оцінки пакета акцій ВАТ "Укртелеком", що підлягає продажу на відкритих торгах,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок проведення експертної оцінки пакета акцій ВАТ "Укртелеком" (додається).
2. Начальнику Управління оцінки майна та фінансово-господарського аналізу Н. Лебідь забезпечити:
2.1. Реєстрацію Положення про порядок проведення експертної оцінки пакета акцій ВАТ "Укртелеком" в Міністерстві юстиції України.
2.2. Опублікування Положення про порядок проведення експертної оцінки пакета акцій ВАТ "Укртелеком" у Державному інформаційному бюлетені про приватизацію в десятиденний термін після реєстрації цього наказу в Міністерстві юстиції України.
2.3. У тритижневий термін з дня набрання чинності Положенням про порядок проведення експертної оцінки пакета акцій ВАТ "Укртелеком" подання на затвердження складу експертної комісії, передбаченої цим Положенням.
2.4. Надання роз'яснень щодо змісту Положення.
2.5. Розгляд документів з експертної оцінки пакета акцій ВАТ "Укртелеком" після їх передання до Фонду державного майна України та підготовку пропозицій і висновків до них, передбачених пунктом 23 цього Положення.
3. Начальнику Управління інформаційно-маркетингової роботи С. Воробйовій забезпечити інформування громадськості в засобах масової інформації про затвердження цього Положення.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду Ю.Гришана.
Голова Фонду О. Бондар
Затверджено
Наказ Фонду державного
майна України
03.11.2000 N 2287
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 листопада 2000 р.
за N 832/5053
Положення
про порядок проведення експертної оцінки пакета акцій ВАТ "Укртелеком"
I. Загальні положення
1. Це Положення розроблено на виконання статті 10 Закону України "Про особливості приватизації відкритого акціонерного товариства "Укртелеком" та згідно з Методикою оцінки вартості майна під час приватизації, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2000 N 1554. Положення встановлює порядок проведення експертної оцінки пакета акцій ВАТ "Укртелеком" (далі - пакет акцій), що підлягає продажу на відкритих торгах.
2. Експертна оцінка пакета акцій ВАТ "Укртелеком" (далі - Укртелеком) здійснюється відповідно до вимог цього Положення та міжнародних стандартів оцінки. Мета експертної оцінки - визначення початкової вартості пакета акцій.
Експертна оцінка пакета акцій проводиться експертом, що має відповідний міжнародний авторитет та відбір якого здійснювався в порядку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Положення передбачає, що експерт, який проводить експертну оцінку пакета акцій, досконало володіє загальновідомими в світовій практиці методами дослідження ринку, аналізу господарської діяльності, прогнозування ринкової кон'юнктури і розвитку підприємств, оцінки вартості майна.
3. Початкова ціна пакета акцій Укртелекому визначається за результатами проведення експертної оцінки його справедливої (ринкової) вартості. При цьому вона не може бути нижчою за номінальну вартість з урахуванням збільшення статутного фонду Укртелекому на суму індексації балансової вартості основних засобів за станом на 01.04.96.
Справедливою (ринковою) вартістю об'єкта експертної оцінки є вірогідна ціна пакета акцій, за яку він може бути проданий на дату оцінки на відкритому конкурентному ринку за відсутності додаткових інвестиційних умов угоди між обізнаними, зацікавленими та незалежними сторонами.
Датою оцінки є останнє число місяця, за станом на яке проводиться експертна оцінка.
4. За результатами проведення експертної оцінки пакета акцій Укртелекому складається звіт про експертну оцінку (далі - Звіт) та висновок експерта про початкову вартість пакета акцій (далі - Висновок). Вимоги до Звіту встановлюються цим Положенням.
II. Етапи експертної оцінки
5. Експертна оцінка пакета акцій грунтується на врахуванні інвестиційної привабливості (економічної цінності) Укртелекому.
Інвестиційною привабливістю є відповідність Укртелекому до основних цілей покупців, що полягають головним чином у прибутковості діяльності, безпечності та ліквідності інвестування грошей у придбання пакета акцій.
6. Експертна оцінка пакета акцій Укртелекому враховує такі основні фактори як час, ризики, обсяг та динаміку ринку телекомунікаційних послуг, зовнішнє конкурентне середовище, внутрішні особливості підприємства, властивості пакета акцій як товару.
7. Справедлива (ринкова) вартість пакета акцій має визначатися за принципом найбільш ефективного використання активів Укртелекому, тобто такого фізично можливого, юридично не забороненого, фінансово доступного використання в конкретній економічній ситуації, яке забезпечує найвищу вартість Укртелекому та, відповідно, пакета акцій.
8. Експертна оцінка пакета акцій Укртелекому передбачає такі основні етапи:
1) аналіз інвестиційної привабливості ринку телекомунікацій та Укртелекому;
2) аналіз конкурентного середовища;
3) аналіз господарської діяльності Укртелекому, його організаційної, виробничо-технологічної, майнової структур, фінансового стану тощо;
4) прогнозування ринкової кон'юнктури і розвитку Укртелекому;
5) аналіз корпоративної структури;
6) аналіз та характеристика комплексу ризиків, пов'язаних з Укртелекомом;
7) визначення справедливої (ринкової) вартості Укртелекому в цілому і пакета акцій.
Усі перелічені вище етапи взаємопов'язані.
9. Аналіз інвестиційної привабливості ринку Укртелекому та телекомунікаційної галузі полягає у визначенні загальної і порівняльної прибутковості ринку, безпечності і ліквідності інвестицій у галузь і Укртелеком, оцінці існуючого місця Укртелекому на ринку телекомунікаційної галузі.
Інвестиційна привабливість телекомунікаційної галузі та Укртелекому оцінюється на основі аналізу правових особливостей функціонування ринку, його інфраструктури, обсягів продажу тощо.
На галузевому рівні вивчається та оцінюється вплив правових вимог та обмежень щодо діяльності Укртелекому, вимог антимонопольного законодавства України, регулювання тарифів, рівень податків.
Результатом аналізу обсягів продажу послуг є кількісна й якісна характеристика факторів, що впливають на обсяги продажу в галузі (на ринку), кількісна оцінка частки Укртелекому на ринку та її динаміка. Кількісна оцінка проводиться щодо споживачів, регіональних ринків (внутрішніх та зовнішніх) та видів послуг.
10. Аналіз конкурентного середовища передбачає аналіз умов конкуренції на ринку послуг Укртелекому та аналіз конкурентних ринків.
Результатом аналізу конкуренції є оцінка конкурентної напруженості на ринку (у галузі) та ефективності альтернативних способів інвестування.
Аналіз умов конкуренції на ринку послуг Укртелекому передбачає дослідження діяльності конкурентів і полягає у визначенні основних конкурентів, що володіють найбільшою часткою ринку; результатів їх діяльності (виробничих і фінансових); рекламних засобів та збуту; науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (основних напрямків, обсягів витрат тощо); бар'єрів проникнення на ринок і виходу з нього, нематеріальних активів.
11. Метою аналізу господарської діяльності є аналіз прибутковості діяльності і власного капіталу, ліквідності активів, ризикованості інвестицій в Укртелеком. У процесі аналізу господарської діяльності оцінюється ступінь ефективності організаційної, виробничо-технологічної, майнової структур, проводиться фінансовий аналіз.
12. Прогноз діяльності повинен охоплювати прогнозування майбутнього стану ринку та майбутніх прибутковості, безпечності і ліквідності інвестицій в Укртелеком.
Прогноз майбутнього стану ринку здійснюється на основі всієї інформації, що отримана відповідно до вимог пунктів 9 - 11 цього Положення, і оцінки факторів, які впливають на розвиток ринку, за допомогою таких показників: темп зростання ринку телекомунікаційної галузі; приріст чисельності споживачів; ступінь та темпи оновлення основних технологій, що застосовуються у галузі; ступінь насичення попиту; циклічність попиту; конкуренція; державне регулювання виробництва, витрат, конкуренції тощо; рівень інфляції; інші показники, що мають значення для оцінки розвитку ринку телекомунікацій.
Результатом прогнозу є визначення і характеристика майбутньої стадії життєвого циклу галузі.
Прогноз майбутніх прибутковості, безпечності і ліквідності інвестицій в Укртелеком здійснюється поетапно і включає: оцінку майбутнього стану продажу послуг; прогнозування можливостей діючих факторів виробництва забезпечити майбутні обсяги продажу; прогнозування майбутнього фінансового стану Укртелекому; розрахунок прогнозних показників прибутковості і ліквідності власного капіталу та оцінку ризикованості інвестицій. Прогнозування майбутнього фінансового стану Укртелекому передбачає оцінку розподілу прибутку і майбутніх грошових потоків.

................
Перейти до повного тексту