1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
26.04.2013 № 283
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 травня 2013 р.
за № 810/23342
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 222 від 13.04.2022 )
Про затвердження Порядку консервації земель
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства аграрної політики та продовольства № 219 від 30.06.2016 № 112 від 07.03.2017 )
Відповідно до статей 171, 172 Земельного кодексу України та статті 51 Закону України "Про охорону земель" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок консервації земель, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету України по земельних ресурсах від 17 жовтня 2002 року № 175 "Про Порядок консервації земель", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 лютого 2003 року за № 117/7438.
3. Департаменту землеробства (Демидов О.А.) у встановлений строк подати наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Сеня О.В.

Міністр

М.В. Присяжнюк
ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва

Голова Державної
екологічної інспеції України

Голова Державної інспекції
сільського господарства України

Голова Державного агентства
земельних ресурсів України

Перший заступник Мінстра
екології та природних ресурсів України




М.Ю. Бродський


П.Б. Жила


М.О. Вашешніков


С.М. Тимченко


М.І. Романов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
26.04.2013 № 283
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 травня 2013 р.
за № 810/23342
ПОРЯДОК
консервації земель
( У тексті Порядку слова "Держземагентства України" у всіх відмінках замінено словом "Держгеокадастру" у відповідних відмінках; слова "Кримського республіканського або обласного державного проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції" у всіх відмінках замінено словами "державної установи "Інститут охорони ґрунтів України" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 219 від 30.06.2016 ) ( У тексті Порядку слова "Держсільгоспінспекції України" замінено словом "Держгеокадастру" згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 112 від 07.03.2017 )
1. Цей Порядок визначає організаційні засади щодо консервації деградованих і малопродуктивних земель, господарське використання яких є екологічно небезпечним та економічно неефективним, а також техногенно забруднених земельних ділянок, на яких неможливо одержати екологічно чисту продукцію, а перебування людей на цих земельних ділянках є небезпечним для їх здоров’я.
Цей Порядок поширюється на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність або користування відповідно до повноважень (далі - уповноважені органи), а також на власників земельних ділянок та землекористувачів.
Цей Порядок є обов’язковим для виконання органами виконавчої влади, власниками земельних ділянок та землекористувачами і має рекомендаційний характер для органів місцевого самоврядування.
2. Консервація земель здійснюється шляхом припинення їх господарського використання на визначений строк та залуження або заліснення.
Консервація земель здійснюється за наявності:
порушення поверхні земельних ділянок внаслідок землетрусів, зсувів, карстоутворення, повеней;
еродованих земель, перезволожених земель з підвищеною кислотністю або засоленістю та ґрунтів, забруднених хімічними речовинами й іншими видами забруднень, небезпечних для здоров’я людей;
малопродуктивних земель, ґрунти яких характеризуються негативними природними властивостями, низькою родючістю;
радіаційно небезпечних, радіоактивно забруднених земель або забруднених важкими металами та іншими хімічними елементами.
3. При віднесенні земель до деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених враховуються орієнтовні показники, що характеризують ґрунтові властивості і зумовлюють необхідність консервації земель за природно-сільськогосподарськими зонами, які наведені в додатку до цього Порядку.
4. Консервація земель, які перебувають у власності чи користуванні юридичних або фізичних осіб, здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок і землекористувачів.
Якщо на земельні ділянки, які підлягають консервації, не оформлено право власності або користування, подання про їх консервацію здійснюється за ініціативою уповноваженого органу.
5. При виявленні земель, зазначених у пункті 2 цього Порядку, територіальні органи Держгеокадастру та/або територіальні органи Держекоінспекції України видають власнику земельної ділянки чи землекористувачу припис (розпорядження) про припинення їх господарського використання.
У разі якщо на земельні ділянки, які підлягають консервації, не оформлено право власності або користування, територіальні органи Держгеокадастру та/або Держекоінспекції України вносять до уповноважених органів за місцем розташування земельної ділянки клопотання щодо ініціювання уповноваженими органами проведення робіт з консервації земель.
Після отримання клопотання, припису (розпорядження) уповноважені органи, власники земельних ділянок або землекористувачі зобов’язані протягом 30 днів ініціювати проведення робіт з консервації земель.
6. Власник земельної ділянки або землекористувач з метою проведення консервації земель подає заяву до уповноваженого органу за місцем розташування земельної ділянки із зазначенням причин необхідності проведення консервації земель, зазначених у пункті 2 цього Порядку.
До заяви додаються:
копія документа, що посвідчує право на земельну ділянку;
агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки (у разі консервації сільськогосподарських угідь);
матеріали власних спостережень.
7. На підставі заяви власника земельної ділянки або землекористувача, клопотання територіальних органів Держгеокадастру та/або Держекоінспекції України чи з власної ініціативи (якщо на земельні ділянки, які підлягають консервації, не оформлено право власності або користування) уповноважений орган у місячний строк видає розпорядження (рішення) про створення комісії з обстеження земель у натурі (на місцевості) та підготовки висновків про доцільність їх консервації.
До складу комісії залучаються власник земельної ділянки, землекористувач, представники уповноважених органів, у тому числі територіальних органів Держгеокадастру та/або Держекоінспекції України, які внесли клопотання про ініціювання проведення робіт з консервації земель, а також представники державної установи "Інститут охорони ґрунтів України".

................
Перейти до повного тексту