- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 лютого 2003 р.
за N 117/7438
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
аграрної політики та продовольства
N 283 від 26.04.2013 )
Про Порядок консервації земель
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 31 липня 2002 р. N 8661/97 та з метою встановлення порядку консервації деградованих і малопродуктивних земель, господарське використання яких є екологічно небезпечним та економічно неефективним, а також техногенно забруднених земельних ділянок, на яких неможливо одержувати екологічно чисту продукцію, а перебування людей на цих земельних ділянках є небезпечним для їх здоров'я,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок консервації земель (додається).
Затверджений Порядок має рекомендаційний характер для органів місцевого самоврядування.
2. Державному комітету України по земельних ресурсах разом з Українською академією аграрних наук за участю Міністерства аграрної політики України і Міністерства екології та природних ресурсів України до 1 березня 2003 року розробити Методичні рекомендації щодо механізму виведення з господарського обігу земель, що підлягають консервації.
3. Державному комітету України по земельних ресурсах, Міністерству аграрної політики України, Українській академії аграрних наук і Міністерству екології та природних ресурсів України довести наказ для керівництва в роботі відповідним місцевим державним органам земельних ресурсів, сільського господарства і продовольства, Інституту землеустрою УААН та його філіалам, державним управлінням екології та природних ресурсів в областях, містах Києві та Севастополі, Республіканському комітету Автономної Республіки Крим з екології та природних ресурсів, а також Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним радам, Раді міністрів Автономної Республіки Крим та обласним державним адміністраціям.
4. Фінансовому управлінню (Челомбітько Л.А.) передбачити на 2003 рік фінансування робіт з розробки Методичних рекомендацій, зазначених у пункті 2 цього наказу.
5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Виконуючий обов'язки Голови Комітету | В.В.Кулініч |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомзему України
17.10.2002 N 175
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 лютого 2003 р.
за N 117/7438
ПОРЯДОК
консервації земель
1. Цей Порядок розроблено відповідно до статті
172 Земельного кодексу України та доручення Кабінету Міністрів України від 31 липня 2002 року N 8661/97.
Метою цього Порядку є визначення організаційних засад щодо консервації деградованих і малопродуктивних земель, господарське використання яких є екологічно небезпечним та економічно неефективним, а також техногенно забруднених земельних ділянок, на яких неможливо одержувати екологічно чисту продукцію, а перебування людей на цих земельних ділянках є небезпечним для їх здоров'я.
Порядок обов'язковий для керівництва в роботі державними органами виконавчої влади, розповсюджується на власників землі, землекористувачів, у тому числі орендарів, і має рекомендаційний характер для органів місцевого самоврядування.
2. Консервація земель здійснюється шляхом припинення їх господарського використання на визначений термін та залуження або заліснення.
Консервація земель здійснюється за наявності:
порушення поверхні земельних ділянок унаслідок землетрусів, зсувів, карстоутворення, повеней, добування корисних копалин тощо;
еродованих земель, перезволожених земель з підвищеною кислотністю або засоленістю та ґрунтів, забруднених хімічними речовинами й іншими видами забруднень, небезпечних для здоров'я людей;
малопродуктивних земель, ґрунти яких характеризуються негативними природними властивостями, низькою родючістю;
радіаційно небезпечних, радіоактивно забруднених або забруднених важкими металами та іншими хімічними елементами земель тощо.
3. При віднесенні сільськогосподарських угідь до деградованих, малопродуктивних та техногенно забруднених земель ураховуються основні показники, що характеризують ґрунтові властивості і зумовлюють необхідність консервації земель за природно-сільськогосподарськими зонами, які наведені в додатку.
4. Консервація земель здійснюється за ініціативи власників землі, землекористувачів, у тому числі орендарів, а також за поданням місцевих землевпорядних або природоохоронних органів.
5. Власник землі або землекористувач, у тому числі орендар, подає заяву або клопотання до відповідної державної адміністрації (сільської, селищної, міської ради) за місцезнаходженням земельної ділянки, указуючи причини необхідності проведення консервації земель, які передбачені абзацом другим пункту 2 цього Порядку.
До заяви або клопотання додаються:
копія документа, що посвідчує право на земельну ділянку;
викопіювання із земельно-кадастрового плану орієнтовних меж земельної ділянки, яка пропонується до консервації;
агрохімічний паспорт земельної ділянки (за наявності);
матеріали власних спостережень (фотознімки), таблиці динаміки врожайності сільськогосподарських культур тощо.
Якщо деградовані, малопродуктивні й техногенно забруднені земельні ділянки розташовані на землях запасу, подання про їх консервацію здійснює місцевий орган земельних ресурсів або природоохоронний орган.
При виявленні деградованих, малопродуктивних та техногенно забруднених земель, які перебувають у власності або в користуванні, у тому числі орендовані, Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель згідно з Положенням про Державну інспекцію з контролю за використанням і охороною земель, затвердженим постановою Кабінет Міністрів України від 25 грудня 2002 р.
N 1958, видає вказівку (припис) з питань використання та охорони земель та/або Державна екологічна інспекція згідно з Положенням про Державну екологічну інспекцію, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2001 р.
N 1520, видає припис про припинення їх господарського використання.
Після отримання вказівки або припису власник землі або землекористувач, у тому числі орендар, зобов'язаний протягом 30 днів ініціювати проведення робіт з консервації земель.
6. На підставі заяви або клопотання, поданих власником землі або землекористувачем, у тому числі орендарем, чи подання місцевого органу земельних ресурсів або природоохоронного органу відповідна державна адміністрація видає розпорядження (сільська, селищна, міська рада приймає рішення) про створення комісії з обстеження земель у натурі (на місцевості) та підготовки висновків про доцільність їх консервації. До складу комісії залучаються власник, користувач, у тому числі орендар земельної ділянки, а також представники Кримського республіканського або обласного державного проектно-технологічного центру охорони родючості грунтів і якості продукції та землевпорядної організації, які мають ліцензію на проведення землевпорядних робіт, місцевого органу земельних ресурсів та природоохоронного органу.
За результатами обстеження земель у натурі (на місцевості) представниками Кримського республіканського або обласного державного проектно-технологічного центру охорони родючості грунтів і якості продукції, землевпорядної організації, місцевого органу земельних ресурсів та природоохоронного органу складається звіт про стан земель та надаються пропозиції щодо їх консервації.
................Перейти до повного тексту