- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РЕГУЛЮВАННЯ ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 липня 2007 р.
за N 802/14069
( Рішення скасовано на підставі Рішення Національної
комісії з питань регулювання зв'язку
N 1104 від 12.09.2008 )
Про затвердження Положення про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв
( Додатково див. Лист Національної комісії з питань
регулювання зв'язку
N 01-6098/141 від 03.10.2007 )
( Рішення про державну реєстрацію Рішення скасовано
на підставі Висновку Міністерства юстиції
N 2/90 від 31.07.2008 )
( Виключено з Державного реєстру нормативно-правових
актів 17.08.2008 )
( Щодо скасування Рішення про державну реєстрацію Рішення див.
Наказ Міністерства юстиції
N 1321/5 від 01.08.2008 )
1. Затвердити Положення про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що додається.
2. Установити, що протягом 90 календарних днів від дати набрання чинності цим рішенням дозволи на ввезення з-за кордону радіотелефонів стільникового зв'язку, виготовлених до 30.08.2007, видаються Українським державним центром радіочастот незалежно від наявності їх маркування захисним знаком.
3. Установити, що протягом 120 днів з дня набрання чинності цим рішенням, дозволи на ввезення з-за кордону радіотелефонів стільникового зв'язку, виготовлених після 30.08.2007 та не маркованих захисним знаком, видаються Українським державним центром радіочастот за умови підтвердження виробником їх виготовлення для поставки в Україну.
4. Управлінню радіочастот та Юридичному управлінню в установленому порядку забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
Голова ПОГОДЖЕНО: Голова Антимонопольного комітету України В.о. Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва | В.Звєрєв О.О.Костусев К.О.Ващенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії
з питань регулювання зв'язку
України
20.06.2007 N 802
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 липня 2007 р.
за N 802/14069
ПОЛОЖЕННЯ
про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв
1. Загальні положення
порядок надання дозволів на ввезення, отримання в поштових відправленнях з-за кордону (далі - дозвіл на ввезення) радіоелектронних засобів (далі - РЕЗ) та випромінювальних пристроїв (далі - ВП);
перелік РЕЗ та ВП, для ввезення з-за кордону й отримання в поштових відправленнях яких не потрібні дозволи;
порядок нанесення облікових марок на РЕЗ та ВП (далі - маркування), що ввозяться з-за кордону.
1.2. Дія цього Положення поширюється на всіх суб'єктів господарювання (юридичних та фізичних осіб), які здійснюють увезення, отримання в поштових відправленнях з-за кордону РЕЗ, ВП, що призначені для застосовування на території України в смугах радіочастот загального користування.
1.3. Увезення, отримання в поштових відправленнях з-за кордону в Україну РЕЗ та ВП, крім визначених переліком радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для ввезення з-за кордону яких не потрібні дозволи, здійснюються на дозвільній основі.
1.4. Роботи (послуги), пов'язані з підготовкою та видачею дозволів на ввезення, виконуються Державним підприємством "Український державний центр радіочастот" (далі - УДЦР) на договірних засадах відповідно до Граничних тарифів на роботи (послуги) Державного підприємства "Український державний центр радіочастот", пов'язаних з користуванням радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 02.03.2006
N 217, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 24.03.2006 за N 329/12203 (далі - Тарифи).
Облікові марки надаються УДЦР імпортеру без додаткової оплати їх вартості. Вартість облікових марок, що видаються разом з дозволом на ввезення, входить до складу вартості послуг з оформлення цього дозволу.
1.5. РЕЗ та ВП, що ввозяться з-за кордону з метою їх подальшої реалізації, підлягають обов'язковому маркуванню.
1.6. Облікова марка - контрольна етикетка одноразового використання з нанесеними даними контрольно-облікової інформації у вигляді двомірного штрихового коду, який дозволяє в автоматизованому режимі ідентифікувати кожну промарковану одиницю РЕЗ або ВП, форма якої відповідає встановленому цим Положенням зразку.
1.7. Увезення з-за кордону на територію України радіотелефонів стільникового зв'язку (далі - термінал) дозволяється лише за наявності їх маркування виробниками захисним знаком.
1.8. Захисний знак - знак визначеної УДЦР форми, що наноситься виробником терміналів на власну фірмову етикетку поруч із серійним номером (IMEI) і назвою термінала на стадії його виготовлення.
1.9. Виготовлення облікових марок, нанесення на них контрольно-облікової інформації, видачу їх суб'єктам господарювання для самостійного маркування РЕЗ та ВП забезпечує УДЦР.
1.10. Копії всіх документів, що додаються до відповідних заяв, засвідчуються підписом посадової особи та печаткою суб'єкта господарювання.
1.11. Дія цього Положення не поширюється на порядок увезення з-за кордону РЕЗ та ВП спеціального призначення.
2. Порядок оформлення та подачі заяв про надання дозволів на ввезення РЕЗ, ВП
2.1. Суб'єкт господарювання, який має намір увезти або отримати в поштовому відправленні з-за кордону РЕЗ, ВП (далі - Заявник), особисто, через уповноважений ним орган чи особу або рекомендованим листом з описом вкладення звертається до УДЦР із заявою про надання дозволу на ввезення з-за кордону в Україну РЕЗ та ВП.
2.2. Для отримання дозволу на ввезення суб'єктами господарювання до заяви (додаток 1) додаються:
копія свідоцтва про державну реєстрацію Заявника;
копія свідоцтва платника податків;
копії сертифікатів відповідності на кожен заявлений тип РЕЗ, ВП, виданих акредитованими в установленому порядку органами сертифікації, перелік яких погоджено Національною комісією з питань регулювання зв'язку України (далі - НКРЗ).
У разі, якщо Заявник не є власником сертифіката відповідності, зазначені копії сертифікатів відповідності, що додаються до заяви, додатково засвідчуються підписом посадової особи та печаткою власника сертифіката.
2.3. Перелік РЕЗ та ВП, для ввезення, отримання в поштовому відправленні з-за кордону яких не потрібні дозволи, наведено в додатку 2.
2.4. Заява про надання дозволу на ввезення зразків РЕЗ, ВП з метою підтвердження відповідності (додаток 3) подається:
виробником продукції або його офіційним представником в Україні, якщо виробник не є резидентом України;
суб'єктом господарювання - імпортером РЕЗ, ВП.
До заяви додаються:
копія свідоцтва про державну реєстрацію Заявника;
копія свідоцтва платника податків;
звернення органу сертифікації щодо надання дозволу на ввезення конкретних типів РЕЗ або ВП для їх сертифікації.
2.5. Для отримання дозволу на ввезення РЕЗ, ВП, що належить до суднового обладнання навігації та радіозв'язку, з метою їх подальшого використання або реалізації суб'єкт господарювання звертається до УДЦР із заявою (додаток 1). До заяви про надання дозволу на ввезення, крім документів, визначених пунктом 2.2 цього Положення, на кожен тип РЕЗ, ВП замість копії сертифіката відповідності додається копія свідоцтва про схвалення типу суднового обладнання, виданого Регістром судноплавства України.
2.6. Для отримання дозволу на ввезення РЕЗ, ВП з метою їх подальшого використання на цивільних повітряних судах суб'єкт господарювання звертається до УДЦР із заявою (додаток 1). До заяви про надання дозволу на ввезення, крім документів, визначених пунктом 2.2 цього Положення, на кожен тип РЕЗ, ВП замість копії сертифіката відповідності додається видане Заявнику підтвердження Державної авіаційної адміністрації Міністерства транспорту та зв'язку України, що заявлені до ввезення РЕЗ, ВП, призначені для серійного виробництва, доробки або ремонту цивільних повітряних суден та проходять сертифікацію у складі цих суден.
3. Порядок розгляду заяв про надання дозволів на ввезення
3.1. Заява про надання дозволу на ввезення реєструється УДЦР у день її надходження.
3.2. При отриманні від Заявника заяви про надання дозволів на ввезення УДЦР визначає повноту й правильність її оформлення та відповідність наданих матеріалів вимогам розділу 2 цього Положення, перевіряє відповідність заявлених типів РЕЗ, ВП умовам їх застосування в Україні, визначеним статтею
25 Закону.
3.3. Заяви, оформлені з порушенням установленої форми (додаток 1) або з неповним комплектом документів, залишаються без подальшого розгляду, про що протягом п'яти робочих днів від дати реєстрації заяви Заявник інформується в письмовій формі із зазначенням відповідних підстав.
3.4. У разі усунення причин, що були підставою для винесення рішення про залишення заяви без подальшого розгляду, Заявник може повторно подати заявні документи.
3.5. Рішення про надання або відмову в наданні дозволу на ввезення приймається УДЦР у строк, що не перевищує 10 робочих днів від дати реєстрації заяви про видачу дозволу. У зазначений термін УДЦР повинен відправити Заявнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручити особисто (при його зверненні) рахунок на оплату за проведення робіт з підготовки й оформлення дозволу на ввезення або надати мотивовану відмову.
3.6. Підставами для відмови в наданні дозволу на ввезення є:
3.6.1. У разі ввезення РЕЗ, ВП (крім терміналів):
заява не відповідає формі, визначеній додатком 1, або не повністю оформлена;
документи, що додаються до заяви, оформлені з порушенням вимог пункту 2.2 цього Положення;
відсутність хоча б одного з документів, що повинні додаватися до заяви згідно з пунктами 2.2, 2.5, 2.6 цього Положення;
невідповідність умовам застосування на території України РЕЗ та ВП, що заявлені для ввезення;
рішення НКРЗ щодо заборони видачі імпортеру облікових марок, прийняте на підставі офіційно зафіксованих Державною інспекцією зв'язку (далі - ДІЗ) порушень ним щодо маркування РЕЗ, ВП, що ввезені з-за кордону.
3.6.2. У разі ввезення терміналів додатковою підставою для відмови в наданні дозволу на ввезення, крім підстав, визначених у підпункті 3.6.1, є невідповідність заявлених типів терміналів умовам договору між УДЦР та виробником щодо здійснення маркування захисним знаком терміналів, що ним виробляються для реалізації в Україні.
3.6.3. У разі ввезення зразків РЕЗ, ВП з метою підтвердження відповідності (сертифікації):
заява не відповідає формі, визначеній додатком 3, або не повністю оформлена;
відсутність хоча б одного з документів, передбачених у пункті 2.4 цього Положення.
3.7. Дозвіл на ввезення надається УДЦР Заявникові не пізніше ніж через п'ять робочих днів після пред'явлення ним документа, що підтверджує оплату робіт з підготовки та видачі дозволу. Зміст дозволу на ввезення з-за кордону РЕЗ та ВП наведено в додатку 4.
3.8. Дозвіл на ввезення з-за кордону РЕЗ, ВП підписується начальником УДЦР або уповноваженою ним особою та засвідчується печаткою.
Бланки дозволів на ввезення з-за кордону РЕЗ, ВП є захищеними документами суворої звітності. Організацію їх виготовлення забезпечує УДЦР за рахунок власних коштів. Зразок бланка наведено в
додатку 5.
3.9. Дозвіл на ввезення разом з обліковими марками Заявник особисто, через уповноважений ним орган чи особу отримує в УДЦР.
3.10. Термін дії дозволів на ввезення становить чотири місяці, про що робиться відповідний запис у дозволі.
3.11. За заявою Заявника термін дії дозволу на ввезення може бути продовжено на два місяці.
4. Додаткові заходи щодо недопущення ввезення з-за кордону РЕЗ та ВП, не дозволених до застосування в Україні
4.1. З метою підвищення рівня національної безпеки, запобігання розповсюдженню продукції, увезеної з-за кордону з порушенням законодавства України, сприяння захисту українського ринку від неякісних та заборонених до використання РЕЗ та ВП запроваджується їх маркування.
4.2. Не підлягають обов'язковому маркуванню захисним знаком та/або обліковими марками РЕЗ і ВП, що:
тимчасово ввозяться на митну територію України, у тому числі й з рекламною та/або демонстраційною метою;
увозяться на митну територію України з метою випробувань та/або сертифікації;
транзитом переміщуються через територію України;
входять до переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для ввезення з-за кордону яких не потрібні дозволи УДЦР (додаток 2).
4.3. Маркування РЕЗ та ВП обліковими марками здійснюється суб'єктами господарювання, які здійснюють їх увезення з-за кордону.
4.4. Облікові марки наносяться на нерозбірну частину РЕЗ та ВП у місці, доступному для їх візуального огляду. Якщо розміри або тип виробу не дають змоги нанести облікові марки безпосередньо на виріб (дрібні вироби, упаковані в групі та ін.), вони наносяться на гарантійний талон або на заводську упаковку. Місце нанесення облікових марок погоджує УДЦР під час їх видачі.
У разі маркування терміналів облікова марка наноситься на фірмову упаковку терміналу поряд із заводською етикеткою, яка містить серійний номер (IMEI) даного терміналу.
4.5. Маркування РЕЗ або ВП суб'єктом господарювання, який їх увозить або отримує в поштовому відправленні з-за кордону (далі - імпортер), здійснюється у такому порядку:
4.5.1. Питання щодо можливості надання облікових марок для маркування РЕЗ, ВП, що ввозяться ним з-за кордону, вирішується за заявою про надання дозволу на ввезення з-за кордону в Україну РЕЗ та ВП (додаток 1).
4.5.2. У разі, якщо дозвіл на ввезення РЕЗ, ВП було отримано імпортером до набрання чинності цього Положення, а РЕЗ, ВП за цим дозволом ще не ввезено або ввезено не в повному обсязі, він звертається до УДЦР із заявою про надання облікових марок для маркування РЕЗ, ВП (додаток 6), до якої додаються такі документи:
копія дозволу УДЦР на ввезення РЕЗ, ВП;
засвідчена підписом посадової особи імпортера та печаткою копія митної декларації, що підтверджує кількість РЕЗ, ВП, увезених в Україну за відповідним дозволом;
ескіз РЕЗ, ВП (крім терміналів) з визначеним місцем нанесення облікової марки.
УДЦР протягом п'яти робочих днів від дати реєстрації заяви надає Заявнику заявлену кількість облікових марок.
4.5.3. Облікові марки з нанесеними даними контрольно-облікової інформації у вигляді двомірного штрихового коду імпортер (уповноважена ним особа) отримує в УДЦР одночасно з дозволом на ввезення. УДЦР надає облікові марки не пізніше ніж через п'ять робочих днів після пред'явлення імпортером документа, що підтверджує оплату ним робіт з підготовки та видачі дозволу на ввезення.
Облікові марки надаються на обумовлену в заяві кількість РЕЗ та ВП, що заплановано до ввезення в Україну. Зразок облікової марки наведено в
додатку 7.
4.5.4. Видача облікових марок імпортерам реєструється УДЦР у журналі обліку виданих (використаних) облікових марок (додаток 8).
4.5.5. Належне зберігання та застосування облікових марок за цільовим призначенням після їх отримання від УДЦР забезпечують імпортери, які отримали зазначені облікові марки.
4.5.6. Імпортер самостійно визначає порядок маркування отриманими від УДЦР обліковими марками ввезених РЕЗ та ВП.
4.5.7. Протягом 10 робочих днів після перетинання митного кордону України РЕЗ, ВП, на маркування яких було отримано облікові марки, імпортер подає звіт УДЦР про фактичне використання цих облікових марок (додаток 9).
До звіту додаються:
засвідчена підписом посадової особи імпортера та печаткою копія документа, який підтверджує кількість РЕЗ, ВП, увезених в Україну за відповідним дозволом;
реєстр зіпсованих облікових марок із зазначенням їх серій та номерів і зіпсовані облікові марки.
Замість зіпсованих облікових марок УДЦР надає імпортеру на договірних засадах інші облікові марки.
4.5.8. Невикористані облікові марки зберігаються в імпортера, який їх отримав.
4.6. Нанесення облікової марки на РЕЗ або ВП здійснюється імпортером на корпус РЕЗ або ВП таким чином, щоб забезпечити безперешкодне зчитування контрольно-облікової інформації пристроєм автоматизованого зчитування двомірного штрихового коду та можливість вільного читання службової та споживчої інформації органами нагляду або споживачами.
4.7. Для терміналів застосовується подвійне маркування:
маркування терміналів захисним знаком. Цей знак наноситься виробником на власну фірмову етикетку, нанесену безпосередньо на термінал, поряд з назвою терміналу та його серійним номером (IMEI) на стадії його виготовлення;
маркування обліковими марками фірмової упаковки терміналу поряд із заводською етикеткою, що містить серійний номер (IMEI) даного терміналу.
4.8. Порядок маркування терміналів захисним знаком для поставки в Україну виробником визначається відповідним договором між УДЦР і цим виробником. Виробник терміналів укладає договір з УДЦР безпосередньо, через своє офіційне представництво в Україні або уповноважену особу. У додатках до договору зазначаються конкретні типи терміналів, що виробляються для поставки в Україну.
4.9. Маркування терміналів захисним знаком виробником здійснюється на безоплатній основі.
4.10. Маркування обліковими марками терміналів, що ввозяться з-за кордону, на території України здійснюється імпортером самостійно.
Протягом 10 робочих днів після перетинання митного кордону України партією терміналів, маркованих захисним знаком, імпортер, який їх увіз, подає до УДЦР звіт (додаток 10) про ввезення та маркування цих терміналів.
4.11. Термін дії облікових марок - не обмежений.
4.12. Облікові марки, утрачені суб'єктом господарювання, УДЦР не поновлюються. Утрачені облікові марки вважаються недійсними, замість них надаються інші на договірних засадах.
Для отримання облікових марок замість утрачених суб'єкт господарювання повинен протягом місяця від дати втрати облікових марок звернутися із заявою (додаток 6) до УДЦР. До заяви додається копія повідомлення на веб-сайті НКРЗ про втрату облікових марок із зазначенням їх серій та номерів. Несвоєчасність звернення із заявою є підставою відмови в наданні інших облікових марок замість утрачених.
4.13. Видача облікових марок суб'єктам господарювання здійснюється УДЦР на підставі договору між ним й цим суб'єктом господарювання.
4.14. Нагляд за дотриманням суб'єктами господарювання вимог цього Положення здійснює ДІЗ.
4.15. УДЦР щомісяця до 20 числа місяця, наступного за звітним, надає НКРЗ та ДІЗ звіт про видачу облікових марок і маркування РЕЗ та ВП.
Начальник Управління радіочастот НКРЗ | С.В.Сарапулов |
Додаток 1
до Положення про надання
дозволів на ввезення
з-за кордону в Україну
радіоелектронних засобів
та випромінювальних
пристроїв
ЗАЯВА
про надання дозволу на ввезення з-за кордону в Україну РЕЗ та ВП
--------------------------
|Реєстраційний N |
--------------------------
(заповняється оператором
бази даних УДЦР)
1. Відомості про Заявника
------------------------------------------------------------------
|Найменування суб'єкта господарювання |
|Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер з ДРФО) |
|----------------------------------------------------------------|
|Місцезнаходження (місце проживання) |
|----------------------------------------------------------------|
|Організаційно-правова форма суб'єкта господарювання |
|----------------------------------------------------------------|
|Банківські реквізити: рахунок N _____________, МФО ____________ |
|Банк _______________________________, м. ______________________ |
|----------------------------------------------------------------|
|Керівник суб'єкта господарювання ______________________________ |
| (посада, прізвище, ім'я та по |
| батькові) |
|----------------------------------------------------------------|
|Тел. |Факс |Електронна пошта |
|----------------------------------------------------------------|
|Поштова адреса |
------------------------------------------------------------------
2. Відомості про РЕЗ, ВП, що ввозяться*
------------------------------------------------------------------
|Назва __________________________ Тип __________________________ |
|----------------------------------------------------------------|
|Виробник _______________________ Країна виробника _____________ |
|----------------------------------------------------------------|
|Сертифікат відповідності ______________________________________ |
| (номер, дата видачі) |
|----------------------------------------------------------------|
|Кількість _____________________________________________________ |
| (цифрами та словами) |
|----------------------------------------------------------------|
|Мета ввезення ______________|Термін увезення: від ______________|
| |200__ року |
|----------------------------------------------------------------|
|Спосіб реалізації _____________________________________________ |
| (оптова або роздрібна) |
|----------------------------------------------------------------|
|Регіон реалізації _____________________________________________ |
------------------------------------------------------------------
3. Документи, що додаються до заяви
------------------------------------------------------------------
|1. Копія свідоцтва про державну реєстрацію Заявника, засвідчена |
|в установленому порядку |
|----------------------------------------------------------------|
|2. Копія свідоцтва платника податку |
|----------------------------------------------------------------|
|3. Копії сертифікатів відповідності, засвідчені в установленому |
|порядку |
|----------------------------------------------------------------|
|4. Копія паспорта РЕЗ, ВП з основними технічними даними |
|----------------------------------------------------------------|
|5. Ескіз(и) РЕЗ, ВП з визначеним місцем нанесення облікової |
|марки (крім терміналів стільникового зв'язку) |
|----------------------------------------------------------------|
|6. Інші документи на бажання Заявника |
------------------------------------------------------------------
---------------
* У разі подання заяви на декілька типів РЕЗ, ВП розділ 2 надається як додаток.
Оплату робіт УДЦР з підготовки та видачі дозволу на ввезення
гарантую
Заявник ______________ __________________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
М.П.
_________________ 200_ року
Дата та номер реєстрації в УДЦР ____________ 200_ року N ________
Додаток 2
до Положення про надання
дозволів на ввезення
з-за кордону в Україну
радіоелектронних засобів
та випромінювальних
пристроїв
ПЕРЕЛІК
радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для ввезення, отримання в поштовому відправленні з-за кордону яких не потрібні дозволи
------------------------------------------------------------------
| N | Радіоелектронний засіб, випромінювальний |Код за УКТ ЗЕД |
|-----+------------------------------------------+---------------|
| 1 |Радіомікрофони |8525 10 90 00 |
|-----+------------------------------------------+---------------|
| 2 |Одна радіостанція "СВ" діапазону |8525 20 99 00 |
| |(26,975...27,405) МГц, у тому числі, | |
| |якщо вона встановлена на транспортному | |
| |засобі | |
|-----+------------------------------------------+---------------|
| 3 |Не більше двох радіотелефонів |8525 20 91 00 |
| |стільникового зв'язку | |
|-----+------------------------------------------+---------------|
| 4 |Один абонентський термінал глобальної |8525 20 99 00 |
| |системи рухомого супутникового зв'язку | |
|-----+------------------------------------------+---------------|
| 5 |Не більше двох телефонних апаратів для |8517 11 00 00 |
| |провідного зв'язку в поєднанні з | |
| |бездротовою трубкою стандарту DECT із | |
| |середньою потужністю випромінювання до | |
| |10 мВт, крім офісних радіо-АТС | |
|-----+------------------------------------------+---------------|
| 6 |Не більше двох приймачів для визначення |8526 91 90 00 |
| |місцезнаходження (GPS), у тому числі | |
| |установлених на транспортному засобі | |
|-----+------------------------------------------+---------------|
................Перейти до повного тексту