1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
21.06.2007 N 552
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 липня 2007 р.
за N 787/14054
Про затвердження Змін до Правил планування перевезень вантажів
Відповідно до пункту 4 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2006 N 789, та пункту 5 Статуту залізниць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.98 N 457,
НАКАЗУЮ:
1. Абзац п'ятий пункту 20 Змін до Правил планування перевезень вантажів, затверджених наказом Мінтрансзв'язку від 12.09.2005 N 540 та зареєстрованих у Мін'юсті України 04.10.2005 за N 1142/11422, виключити.
2. Затвердити Зміни до Правил планування перевезень вантажів, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 09.12.2002 N 873 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 29.12.2002 за N 1030/7318, що додаються.
3. Державній адміністрації залізничного транспорту України (Козак В.В.):
3.1. Забезпечити подання цього наказу в установленому порядку до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3.2. Довести цей наказ до відома працівників залізниць, підприємств, організацій, установ, експедиторів та громадян, які користуються послугами залізничного транспорту.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Корнієнка В.В.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:

В.о. Голови Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
М.Рудьковський




К.О.Ващенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінтрансзв'язку
України
21.06.2007 N 552
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 липня 2007 р.
за N 787/14054
ЗМІНИ
до Правил планування перевезень вантажів ( z1030-02 )
1. Пункт 1.4 викласти в такій редакції:
"1.4. Передача замовлень на перевезення вантажовідправниками та їх узгодження залізницею здійснюється через автоматизовану систему "МЕСПЛАН" (далі - АС МЕСПЛАН)".
2. Пункт 1.5 виключити.
3. У пункті 2.2:
абзац перший викласти в такій редакції:
"2.2. Згідно з договором про організацію перевезень не пізніше 12 днів до початку наступного місяця відправник надає залізниці відправлення місячне замовлення на перевезення вантажів за формою ГУ-12 або формою ГУ-12К (додатки 1 і 2) через АС МЕСПЛАН або на електронному носії у формі, сумісній з АС МЕСПЛАН, із зазначенням обсягів перевезень у вагонах (контейнерах) і тоннах. Замовлення оформляється окремо для кожної номенклатури вантажу (додаток 3), для кожної станції відправлення";
доповнити пункт абзацом шостим у такій редакції:
"Порожні власні контейнери, які повертаються власнику після вивантаження, перевозяться за планом або за додатковим замовленням".
4. Друге речення абзацу першого пункту 2.5 виключити.
5. Пункт 2.6 після слова і цифри "додаток 5" доповнити словами "в електронному вигляді".
6. Пункт 2.7 виключити.
7. Пункт 2.14 доповнити абзацом другим у такій редакції: "Порядок планування перевезень вантажів з використанням електронного документообігу наведено в розділі 7".
8. У пункті 3.7:
в абзаці першому слова "а також надсилає заяву до Укрзалізниці безпосередньо або через начальника станції" виключити;
в абзаці другому перше речення виключити, друге речення в кінці після слів "та треті країни" доповнити словами "і портами".
9. Пункт 3.8 виключити.
10. У пункті 3.10 слова і цифри "пунктах 3.8 і 3.9" замінити словом і цифрами "пункті 3.9".
11. Пункт 6.10 доповнити абзацом у такій редакції:
"Якщо місячний план або додаткове замовлення виконано в цілому за місяць, розрахунки за штрафами, нарахованими за невиконання плану (замовлення) в окремі декади, не провадяться".
12. Додаток 4 доповнити графою 7 з найменуванням "Дата відвантаження".
13. Доповнити Правила планування перевезень вантажів розділом 7 у такій редакції:
"7. Порядок планування перевезень вантажів в автоматизованій системі АС МЕСПЛАН
7.1. Планування перевезення вантажів у межах України
7.1.1. Планування перевезення вантажів у межах України здійснюється з використанням автоматизованої системи документообігу (далі - АС МЕСПЛАН) відповідно до Правил та цього Порядку.
7.1.2. Залізниця забезпечує введення в АС МЕСПЛАН місячних та додаткових замовлень на перевезення вантажів у межах України, наданих відправниками залізниці в порядку, визначеному Правилами на договірних засадах безкоштовно.
Замовлення відправників, що перевозять вантажі за пред'явленням, а також залізничних підприємств, що здійснюють перевезення для своїх потреб, також вводяться в систему АС МЕСПЛАН.
Уведення замовлень на перевезення вантажів у контейнерах, а також порожніх контейнерів здійснюють станції відправлення за фактом навантаження. Якщо контейнери у вагоні різних відправників перевозяться на різні станції призначення та (або) для різних одержувачів у поле "станція призначення" вводиться перша станція призначення або розпилення. При цьому відправником вважається начальник станції відправлення, а одержувачем - начальник станції призначення або розпилення.
7.1.3. Узгодження місячних планових замовлень на перевезення вантажів у межах України в системі АС МЕСПЛАН проводиться на рівні залізниці в терміни, установлені Правилами. Після завершення терміну вводу місячних планів нові замовлення вводяться як додаткові згідно з Правилами.
Переведення в АС МЕСПЛАН додаткових замовлень на перевезення вантажів у межах України із статусу "заявлено" в статус "узгоджено" проводиться автоматично.
7.1.4. Коригування узгоджених місячних планів перевезень у межах України здійснюється відповідно до пунктів 2.9, 2.10 Правил не пізніше двох діб з моменту одержання заявки.
Коригування місячного плану в АС МЕСПЛАН залізниця здійснює шляхом часткової заміни плану в статусі "узгоджено" або в разі потреби повного видалення плану із статусу "узгоджено", введення нового замовлення в статус "заявлено" та автоматичне переведення його в статус "узгоджено" допускається в межах узгодженого місячного плану.
При проведенні вводу або коригування замовлення в системі АС МЕСПЛАН забезпечується ведення історії роботи із замовленням для кожного користувача з можливістю перегляду цієї історії.
7.1.5. Замовлення на додаткові плани перевезень вантажів відправники надають через АС МЕСПЛАН, разові вантажовідправники надають на станцію, в дирекцію або на залізницю у порядку, визначеному Правилами.
Уведення замовлення в АС МЕСПЛАН забезпечується на рівні надання замовлення, де і залишається його оригінал у паперовому вигляді, або з робочого місця відправника з наступним письмовим підтвердженням.
Замовлення на надолуження надається у порядку, передбаченому пунктом 2.13 Правил.
7.1.6. У випадках, коли на станції немає доступу для введення замовлення до АС МЕСПЛАН, начальник станції приймає замовлення від відправника і залишає оригінал у себе. Для введення замовлення в АС МЕСПЛАН станція в той самий день передає його копію або за встановленим на дирекції порядком всі необхідні дані в дирекцію або на пункт вводу інформації (опорну станцію), де забезпечується введення цього замовлення в АС МЕСПЛАН в той самий день.
Про узгодження або відмову замовлення залізниця повідомляє відправника.
7.1.7. З метою недопущення введення одного й того самого замовлення декілька разів в АС МЕСПЛАН діє контроль. Якщо при введенні нового замовлення у системі є замовлення, яке збігається за реквізитами:
вид плану;
дата надання замовлення;
станція відправлення;
відправник;
станція призначення;
код вантажу;
вантажоодержувач;
кількість вагонів;
кількість тонн,
замовлення запам'ятовується з наданням попередження. У разі потреби дублікат видаляється користувачем.
7.2. Планування перевезень вантажів у межах країн СНД та Балтії
Планування перевезень вантажів у межах країн СНД та Балтії здійснюється згідно з Правилами (пункти 2.1, 2.2) та цим Порядком.
7.2.1. Імпортні перевезення
Місячні замовлення на перевезення вантажів в Україну з країн СНД та Балтії надходять в АС МЕСПЛАН через сервер Державного підприємства "Головний інформаційно-обчислювальний центр Укрзалізниці" (далі - ГІОЦ УЗ) за 14 днів до початку планового місяця.
Залізниці призначення розглядають можливість приймання заявлених обсягів, у разі потреби здійснюють коригування і не пізніше ніж за 8 днів до початку планового місяця переводять ці замовлення в статус "узгоджено" або "не узгоджено".
Додаткові замовлення на перевезення вантажів в Україну з країн СНД та Балтії розглядаються залізницями щодоби і в термін не більше 5 робочих днів у разі потреби коригуються та переводяться в статус "узгоджено" або "не узгоджено".
7.2.2. Експортні перевезення
Замовлення на перевезення вантажів з України в країни СНД та Балтії вводяться в АС МЕСПЛАН не пізніше ніж за 14 днів до початку планового місяця. ГІОЦ УЗ за 14 днів до початку планового місяця передає введені в систему замовлення ІОЦ ЗА.
Після підтвердження замовлення, отриманого через ГІОЦ УЗ у вигляді зміни її статусу, залізниця дозволяє навантаження за узгодженими замовленнями і відхиляє за неузгодженими.
Додаткові замовлення на перевезення вантажів з України в країни СНД та Балтії вводяться в АС МЕСПЛАН по мірі їх надходження. Після підтвердження замовлення у вигляді зміни його статусу залізниця дозволяє навантаження за узгодженими замовленнями і відхиляє за неузгодженими.
7.3. Планування перевезень експортних, імпортних і транзитних вантажів
Планування перевезень експортних, імпортних і транзитних вантажів здійснюється у електронній системі АС МЕСПЛАН відповідно до розділу 3 Правил, а також з урахуванням вимог чинних нормативних документів.
7.3.1. Експортні перевезення
7.3.1.1. Відправники експортних вантажів надають через АС МЕСПЛАН місячні планові замовлення на перевезення залізницям згідно з пунктами 3.1, 3.2 Правил.
7.3.1.2. Введення в АС МЕСПЛАН місячних замовлень на перевезення експортних вантажів забезпечує залізниця відправлення в терміни, установлені Правилами (розділ 3).
7.3.1.3. Укрзалізниця узгоджує плани перевезень експортних вантажів з морськими та річковими портами, із залізничними адміністраціями іноземних держав згідно з пунктами 3.5, 3.6 цих Правил.
7.3.1.3.1. Уведене відправником замовлення розглядається портом призначення в АС МЕСПЛАН та за умови його погодження замовлення із статусу "заявлено" переводиться портом в статус "узгоджено портом". При узгодженні заявки порт може зазначити в полі "примітка" умови відвантаження.
У разі відмови в прийманні порт переводить заявку із статусу "заявлено" у статус "не узгоджено портом".
Якщо протягом однієї доби і більше порт не змінив статусу заявки із "заявлено" на "узгоджено портом", заявка залишається у статусі "заявлено".

................
Перейти до повного тексту