- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
07.07.2005 N 169
( z0779-05 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 липня 2005 р.
за N 781/11061
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Державного
комітету статистики
N 189 від 02.07.2007 )
ІНСТРУКЦІЯ
щодо обліку худоби у домашніх господарствах у сільських, селищних та міських радах, на території яких розташовані сільські населені пункти, за станом на 1 січня 2006 року
1. Загальні положення
1.1. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 липня 2004 року
N 424-р "Про проведення перезакладення книг погосподарського обліку та перепису поголів'я худоби у домашніх господарствах" органами державної статистики з 1 до 15 січня 2006 року проводиться облік поголів'я худоби у домашніх господарствах у сільських, селищних та міських радах, на території яких розташовані сільські населені пункти.
1.2. Облік худоби у домашніх господарствах у сільській місцевості проводиться на суцільній основі на підставі перезакладення і уточнення даних погосподарських книг, інших форм погосподарського обліку, який здійснюється сільськими, селищними та міськими радами, на території яких розташовані сільські населені пункти, з проведенням вибіркової контрольної перевірки.
Документи погосподарського обліку у сільських, селищних та міських радах та порядок їх заповнення затверджено наказом Держкомстату України від 18.04.2005
N 95 "Про затвердження форм погосподарського обліку та Інструкції з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах" та зареєстровано в Мін'юсті України 11 травня 2005 року за N 487/10767.
1.3. Облік худоби у домашніх господарствах у сільській місцевості проводиться щорічно та здійснюється з метою визначення поголів'я худоби та птиці, яке утримується домогосподарствами, як для задоволення власних потреб у продовольстві, так і для продажу. Дані обліку худоби необхідні для інформування уряду країни про чисельність та тенденції зміни поголів'я сільськогосподарських тварин. Ці дані беруться за основу при визначенні й оцінці обсягів та кон'юнктури виробництва окремих видів продукції сільського господарства.
1.4. Відповідно до статті
13 Закону України
"Про державну статистику" та Положення про Державний комітет статистики України, затвердженого Указом Президента України від 19 січня 2004 року
N 60, органи державної статистики мають право застосовувати під час проведення державних статистичних спостережень щодо фізичних осіб, які підлягають цим спостереженням, метод безпосереднього відвідування працівниками органів державної статистики та тимчасовими працівниками, які залучаються до проведення статистичних спостережень, їх житлових і господарських приміщень та будівель, земельних ділянок тощо.
2. Порядок проведення обліку худоби
2.1. Облік худоби у домашніх господарствах у сільській місцевості проводиться станом на 1 січня 2006 року (на 12 годину ночі з 31 грудня 2005 року на 1 січня 2006 року) та триває з 1 до 15 січня (включно) 2006 року.
2.2. Для проведення обліку худоби районні органи державної статистики не пізніше 15 грудня 2005 року повинні забезпечити голову сільської ради або особу, яка відповідальна за проведення обліку худоби, бланками форм N 3 "Переписний лист домашніх господарств з обліку худоби та наявності сільськогосподарської техніки" (далі - форма
N 3 та
N 6 - сільрада "Окремі показники розвитку сільських, селищних, міських рад у галузі сільського господарства", затверджена наказом Держкомстату України від 22.06.2005 N 158 (далі - форма N 6).
2.3. Запис домогосподарств у форму
N 3 проводиться окремо за кожним населеним пунктом із зазначенням його назви. Усі дані щодо поголів'я худоби та птиці у домогосподарстві вписуються ручкою і розбірливо. У разі занесення невірної відповіді вона закреслюється однією лінією і поряд з першою записується вірна відповідь.
2.4. Облік худоби проводиться у домогосподарствах, що проживають на території даної сільради як постійно, так і тимчасово. У кожний рядок форми записується одне домогосподарство.
Домогосподарство - сукупність осіб, які спільно проживають в одному житловому приміщенні або його частині, забезпечують себе всім необхідним для життя, ведуть спільне господарство, повністю або частково об'єднують свої кошти та витрачають їх. Ці особи можуть перебувати у родинних стосунках або стосунках свояків, не перебувати у будь-яких з цих стосунків або бути і в тих, і в інших стосунках.
Одинак, який не має родини, також вважається окремим домогосподарством. Якщо у даному будинку, квартирі або іншому житловому приміщенні живуть дві або більше родини, які ведуть самостійне господарство, то кожна з цих родин записується як окреме домогосподарство.
2.5. Облік худоби здійснюється за переліком показників форми
N 3. Обліку худоби на території сільської, селищної та міської ради, на території яких розташовані сільські населені пункти, підлягають усі без винятку домогосподарства (двори) незалежно від того, є в них худоба чи ні. Для одержання точних даних про чисельність худоби необхідно звернути особливу увагу на те, щоб не були пропущені домогосподарства на межах з сусіднім населеним пунктом.
2.6. Для підвищення якості обліку поголів'я худоби районними органами державної статистики можуть бути залучені до участі у проведенні фахівці управлінь сільського господарства та органів державної ветеринарної медицини.
2.7. Дані про чисельність худоби, кролів та хутрових звірів у домогосподарствах записуються на підставі перерахунку худоби у натурі на подвір'ї, у хлівах тощо. Перерахунок худоби у натурі проводиться в присутності голови або іншого дорослого члена домогосподарства. Поголів'я птиці та кількість бджолосімей встановлюється шляхом опитування голови або іншого дорослого члена домогосподарства, який може точно відповісти на запитання.
................Перейти до повного тексту