1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
НАКАЗ
03.05.2012 № 605
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 травня 2012 р.
за № 742/21055
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна № 1328 від 18.10.2018 )
Про затвердження Порядку внесення змін до договорів купівлі-продажу державного майна
Відповідно до статті 27 Закону України "Про приватизацію державного майна"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок внесення змін до договорів купівлі-продажу державного майна, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
наказ Фонду державного майна України від 29 жовтня 1998 року № 2041 "Про впорядкування процедури внесення змін до договорів купівлі-продажу", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11 листопада 1998 року за № 717/3157;
наказ Фонду державного майна України від 18 березня 1999 року № 491 "Про внесення змін до Положення про внесення змін до договорів купівлі-продажу державного майна", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31 березня 1999 року за № 197/3490;
наказ Фонду державного майна України від 12 липня 2000 року № 1441 "Про затвердження змін та доповнень до Положення про внесення змін до договорів купівлі-продажу державного майна", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26 липня 2000 року за № 446/4667;
наказ Фонду державного майна України від 26 березня 2001 року № 473 "Про затвердження Змін та доповнень до Положення про внесення змін до договорів купівлі-продажу державного майна", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12 квітня 2001 року за № 342/5533.
3. Управлінню з питань договірного менеджменту забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Управлінню офіційних друкованих видань та міжнародної інтеграції після державної реєстрації цього наказу в Міністерстві юстиції України забезпечити його опублікування в "Державному інформаційному бюлетені про приватизацію".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на уповноважену особу Фонду державного майна відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Фонду О. Рябченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного
майна України
03.05.2012 № 605
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 травня 2012 р.
за № 742/21055
ПОРЯДОК
внесення змін до договорів купівлі-продажу державного майна
І. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає процедуру внесення змін до договорів купівлі-продажу державного майна, укладених державними органами приватизації.
1.2. Внесення змін до договору купівлі-продажу державного майна (далі - договір купівлі-продажу) здійснюється шляхом укладання між державним органом приватизації (далі - орган приватизації) та власником об’єкта приватизації (далі - власник) договору про внесення змін до договору купівлі-продажу (далі - договір про внесення змін). Якщо об’єкт приватизації був відчужений покупцем державного майна під час дії зобов’язань, визначених договором купівлі-продажу цього майна, зміни до договору купівлі-продажу вносяться шляхом укладання договору про внесення змін до нього між органом приватизації та власником об’єкта приватизації, до якого відповідно до законодавства перейшли зобов’язання, визначені для покупця державного майна договором купівлі-продажу.
1.3. Право внесення пропозицій щодо змін умов договору купівлі-продажу мають орган приватизації, який уклав договір купівлі-продажу, та власник.
1.4. Внесення змін до договору купівлі-продажу, умовами якого відповідно до законодавства передбачена розстрочка щодо розрахунків покупця за об'єкт приватизації, можливе за умови відсутності на момент унесення змін заборгованості покупця з платежів згідно з порядком, визначеним договором купівлі-продажу, та сплати штрафних санкцій за простроченими платежами відповідно до умов договору купівлі-продажу і вимог чинного законодавства.
1.5. Зміни, що вносяться до договорів купівлі-продажу, не можуть передбачати:
зменшення відповідальності власника за невиконання ним зобов'язань, визначених договором купівлі-продажу;
зменшення загального обсягу інвестицій, визначених договором купівлі-продажу (далі - зобов'язання).
1.6. Якщо внесення змін до договору купівлі-продажу передбачає продовження строків виконання зобов'язань, то при укладанні договору про внесення змін необхідно обов'язково враховувати інфляцію національної валюти України (на дату фактичного виконання зобов'язань).
ІІ. Вимоги до строків надання документів для розгляду питання щодо внесення змін до договору купівлі-продажу
2.1. Документи, надані органу приватизації для розгляду після закінчення строку виконання умов договору купівлі-продажу, але до виявлення факту невиконання цих умов, розглядаються за умови документарного підтвердження сплати штрафних санкцій.
2.2. Розрахунок штрафних санкцій проводиться відповідно до умов договору купівлі-продажу за період часу від закінчення строку виконання умов договору до фактичної дати подання документів щодо внесення змін до договору купівлі-продажу.
2.3. Пропозиція про внесення змін до договору купівлі-продажу, що надійшла після звернення до суду органу приватизації для застосування до власника санкцій, передбачених договором купівлі-продажу, не розглядається.
2.4. Пункти 2.1 - 2.3 цього розділу не стосуються випадків, коли договір про внесення змін укладається на виконання відповідного рішення суду, а також випадків, коли власником запропоновано укласти згідно із законодавством мирову угоду в рамках судового провадження про вжиття санкцій за порушення умов договору купівлі-продажу.
2.5. Пропозиція про укладення мирової угоди в рамках судового провадження про вжиття санкцій за порушення умов договору купівлі-продажу, згідно з якою запропоновано внести зміни до договору купівлі-продажу, розглядається органом приватизації відповідно до цього Порядку.
ІІІ. Порядок внесення змін до договорів купівлі-продажу, що стосуються продовження строків виконання зобов'язань
3.1. Зміни до договорів купівлі-продажу щодо перенесення строків виконання зобов'язань на пізніший строк порівняно зі строком, установленим договором купівлі-продажу, вносяться за таких умов:
достатня обґрунтованість необхідності внесення таких змін;

................
Перейти до повного тексту