1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 2041 від 29.10.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 листопада 1998 р.
за N 717/3157
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 605 від 03.05.2012 )
Про впорядкування процедури внесення змін до договорів купівлі-продажу
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Фонду державного майна N 491 від 18.03.99 N 1441 від 12.07.2000 N 473 від 26.03.2001 )
З метою впорядкування процедури внесення змін до договорів купівлі-продажу державного майна, укладених органами приватизації, і прийняття рішень з цих питань
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про внесення змін до договорів купівлі-продажу державного майна, що додається.
2. Департаменту інвестиційних зобов'язань у триденний термін після підписання цього наказу направити Положення на реєстрацію до Міністерства юстиції.
3. Департаменту інвестиційних зобов'язань у місячний термін подати пропозиції щодо створення комісії з питань внесення змін до договорів купівлі-продажу та її персонального складу.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду В.Васильєва.
Голова Фонду О.Бондар
Затверджено
Наказ Фонду державного
майна України 29.10.98
N 2041
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 листопада 1998 р.
за N 717/3157
Положення
про внесення змін до договорів купівлі-продажу державного майна
Це Положення визначає процедуру внесення змін до договорів купівлі-продажу державного майна (пакетів акцій відкритих акціонерних товариств) (далі - державного майна), укладених органами приватизації.
1. Загальні положення
1.1. Внесення змін до договору купівлі-продажу здійснюється шляхом укладання між органом приватизації та покупцем державного майна (далі - Покупець) додаткової угоди до нього.
1.2. Право внесення пропозицій стосовно змін умов договору має будь-яка із сторін договору купівлі-продажу.
1.3. Унесення змін до договору купівлі-продажу можливе тільки після повної оплати вартості придбаного державного майна (крім договорів купівлі-продажу об'єктів незавершеного будівництва, умовами яких для покупців передбачена розстрочка щодо розрахунків за ці об'єкти).
( Пункт 1.3 розділу 1 в редакції Наказу Фонду державного майна N 473 від 26.03.2001 )
1.4. Унесення змін до договору купівлі-продажу об'єкта незавершеного будівництва, умовами якого передбачена розстрочка щодо розрахунків покупця за цей об'єкт, можливе за умови відсутності на момент унесення змін заборгованості покупця з платежів, згідно з порядком, визначеним договором купівлі-продажу, та сплати штрафних санкцій за простроченими платежами відповідно до умов договору купівлі-продажу та вимог чинного законодавства.
( Розділ 1 доповнено пунктом 1.4 згідно з Наказом Фонду державного майна N 473 від 26.03.2001 )
1.5. Це Положення не стосується договорів купівлі-продажу, укладених згідно із Законом України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі".
1.6. Зміни, що вносяться до договорів купівлі-продажу, укладених у процесі приватизації, не можуть передбачати:
- зменшення відповідальності покупця за невиконання ним зобов'язань;
- зменшення загального обсягу інвестицій та зобов'язань, визначених у грошовому еквіваленті (далі - зобов'язання).
( Пункт розділу 1 в редакції Наказу Фонду державного майна N 1441 від 12.07.2000 )
1.7. Якщо внесення змін до договору купівлі-продажу передбачає продовження строків виконання зобов'язань, то при укладанні додаткової угоди необхідно обов'язково враховувати знецінення грошової одиниці, визначеної договором (на момент фактичного виконання зобов'язань)
( Розділ 1 доповнено пунктом згідно з Наказом Фонду державного майна N 1441 від 12.07.2000 )
2. Вимоги до термінів надання документів для розгляду питання щодо внесення змін до договору купівлі-продажу
2.1. Документи, надані для розгляду після закінчення строку виконання умов договору купівлі-продажу, але до виявлення факту невиконання цих умов, розглядаються за умови документарного підтвердження сплати штрафних санкцій та виконання попередніх зобов'язань.
Розрахунок штрафних санкцій проводиться відповідно до умов договору купівлі-продажу за період часу від закінчення строку виконання умов договору до фактичної дати подання документів.
2.2. Пропозиція, що надішла після виявлення факту невиконання умов договору купівлі-продажу, не розглядається.
2.3. Пункти 2.1 та 2.2 Положення не стосуються випадків, коли додаткова угода до договору укладається на виконання відповідного рішення суду, арбітражного суду.
( Положення доповнено розділом 2 згідно з Наказом Фонду державного майна N 1441 від 12.07.2000 )
3. Порядок внесення змін, що стосуються продовження термінів виконання зобов'язань (крім оплати за об'єкт приватизації)
3.1. Зміни до договорів купівлі-продажу стосовно перенесення термінів виконання зобов'язань на більш пізній строк у порівнянні з терміном, установленим договором, вносяться за таких умов:
- достатня обгрунтованість потреби внесення таких змін;
- недопущення зменшення фактичних обсягів зобов'язань, яке може статися внаслідок можливих протягом періоду їх виконання інфляційних процесів.
3.2. З метою недопущення зменшення фактичних обсягів зобов'язань, що може виникнути внаслідок можливих у період їх виконання інфляційних процесів, розмір зобов'язань на момент їх виконання визначається з урахуванням знецінення визначеної договором грошової одиниці, яке сталося за період з дати закінчення терміну виконання зобов'язання, зміна якого була предметом додаткової угоди, до дати фактичного виконання зобов'язання (пункт уноситься, якщо це не передбачено основним договором).
Вартісний обсяг кожного зобов'язання, який повинен бути виконаний Покупцем у змінений додатковою угодою термін, розраховується згідно з вимогами Положення про внесення змін до договорів купівлі-продажу державного майна, затвердженого наказом ФДМУ від 29.10.98 N 2041 (зі змінами і доповненнями).
3.3. Реальний вартісний обсяг зобов'язання, яке виконується відповідно до умов договору та додаткової угоди з урахуванням знецінення грошової одиниці, яке сталося за період з дати закінчення терміну виконання зобов'язання, зміна якого була предметом додаткової угоди, до фактичної дати виконання зобов'язання, розраховується за формулою
ВI

................
Перейти до повного тексту