1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
22.08.2003 N 98/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 серпня 2003 р.
за N 734/8055
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції N 871/5 від 22.03.2011 )
Про затвердження Положення про порядок заміщення приватного нотаріуса
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції N 49/5 від 29.06.2006 N 278/5 від 16.02.2009 )
З метою належної реалізації вимог статті 29 Закону України "Про нотаріат"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок заміщення приватного нотаріуса, що додається.
2. Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об'єднань (Круковес Н.В.):
2.1. Подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року N 493/92 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
2.2. Довести цей наказ до відома начальника Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, начальників обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції та забезпечити контроль за його виконанням.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції України Л.В.Єфіменка.
В.о. Міністра А.П.Заєць
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства юстиції
України
22.08.2003 N 98/5
(у редакції наказу
Міністерства юстиції України
16.02.2009 N 278/5
( z0151-09 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 серпня 2003 р.
за N 734/8055
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок заміщення приватного нотаріуса
1. Приватний нотаріус у випадках, коли він має намір зупинити виконання своїх обов'язків на строк більше одного тижня, зобов'язаний повідомити про це відповідне Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (далі - управління юстиції).
2. Повідомлення оформляється власною заявою на ім'я начальника управління юстиції не пізніше ніж за один робочий день до дня зупинення нотаріальної діяльності.
Заява повинна містити інформацію про причини зупинення нотаріальної діяльності (відпустка, планове лікування, планова госпіталізація, навчання, проходження підвищення кваліфікації тощо); строк, на який зупиняється нотаріальна діяльність.
3. У випадках, коли приватний нотаріус має намір зупинити нотаріальну діяльність за власним бажанням на строк, що не перевищує двох місяців протягом календарного року, або на більший строк за наявності поважних причин (вагітність, догляд за дитиною, хвороба тощо), а також у випадках, передбачених пунктами 1, 2, 3, 6, 8 частини першої статті 29-1 Закону України "Про нотаріат", заява, передбачена пунктом 2 цього Положення, має містити дані щодо прізвища, імені, по батькові приватного нотаріуса (найменування нотаріального округу, адресу розташування робочого місця (контори)), з яким укладено договір про заміщення приватного нотаріуса, копія якого додається до заяви.
4. Приватний нотаріус зобов'язаний зупинити нотаріальну діяльність з моменту отримання копії наказу про тимчасове зупинення його нотаріальної діяльності.
Приватний нотаріус, якого заміщують, зобов'язаний в день отримання копії наказу про тимчасове зупинення його нотаріальної діяльності розмістити в приміщенні робочого місця (контори) нотаріуса в доступному для відвідувачів місці інформацію щодо приватного нотаріуса, який його заміщує, із зазначенням адреси розташування робочого місця (контори), контактного телефону, графіка роботи та строку заміщення.
5. Заміщення приватного нотаріуса іншим приватним нотаріусом здійснюється на строк, визначений договором про заміщення. Цей строк не може перевищувати двох місяців протягом календарного року. За наявності поважних причин (вагітність, догляд за дитиною, хвороба тощо) чи у випадках тимчасового зупинення нотаріальної діяльності за ініціативою управління юстиції строк заміщення може бути збільшений.
6. При зупиненні нотаріальної діяльності приватного нотаріуса він має право, а якщо строк зупинення більше одного місяця, - зобов'язаний укласти договір про його заміщення з іншим приватним нотаріусом, за винятком підстави, передбаченої пунктом 7 частини першої статті 29-1 Закону України "Про нотаріат".
Договір про заміщення укладається з посиланням на номери свідоцтв та реєстраційних посвідчень приватних нотаріусів.
До договору про заміщення додається акт прийому-передачі, в якому зазначаються: дата і номер наказу про реєстрацію нотаріальної діяльності нотаріуса, якого заміщують; дата і номер наказу про зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса, якого заміщують; дата початку і зупинення нотаріальної діяльності нотаріуса, якого заміщують; кількість справ, томів, частин в архіві нотаріуса із зазначенням крайніх дат справ; кількість справ нотаріальних документів у нотаріальному діловодстві, переданих у зв'язку із заміщенням; стан і умови збереження документів архіву приватного нотаріуса, якого заміщують, тощо.

................
Перейти до повного тексту