- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
У СПРАВАХ НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА МІГРАЦІЇ
Н А К А З
N 6 від 18.11.96 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 грудня 1996 р. за N 732/1757 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Мін'юсту
N 64/5 від 21.11.2001 )
Про затвердження Порядку розгляду скарг в Державному комітеті України у справах національностей та міграції на рішення про надання і позбавлення статусу біженця, що приймаються органами міграційної служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі
Відповідно до Законів України
"Про біженців" (стаття 5) та
"Про звернення громадян", а також Указу Президента України "Про зміни в системі центральних органів виконавчої влади України" від 26 липня 1996 року N 596/96
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок розгляду скарг в Державному комітеті України у справах національностей та міграції на рішення про надання і позбавлення статусу біженця, що приймаються органами міграційної служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі" (додається).
2. Вважати таким, що втратив чинність наказ Міністерства України у справах національностей та міграції від 14 червня 1996 р.
N 5 "Про затвердження Порядку розгляду скарг в Міністерстві України у справах національностей та міграції про надання і позбавлення статусу біженця, що приймаються органами міграційної служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі".
3. Затвердити склад Комісії Державного комітету України у справах національностей та міграції з розгляду скарг на рішення про надання і позбавлення статусу біженця, що приймаються органами міграційної служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (додається).
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держкомітету Ю.М.Білуху.
Голова Держкомітету | В.Євтух |
Затверджено
наказом Державного комітету
України у справах
національностей та міграції
від 18.11.1996 р. N 6
Порядок розгляду скарг в Державному комітеті України у справах національностей та міграції на рішення про надання і позбавлення статусу біженця, що приймаються органами міграційної служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі
1. Скарги на рішення про надання і позбавлення статусу біженця, що приймаються органами міграційної служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (надалі - орган міграційної служби) розглядаються Комісією Державного комітету України у справах національностей та міграції з розгляду скарг на рішення про надання і позбавлення статусу біженця, що приймаються органами міграційної служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (надалі - Комісія), склад якої затверджується наказом Державного комітету України у справах національностей та міграції (надалі - Держкомнацміграції) у складі голови, двох заступників голови, відповідального секретаря та членів Комісії.
Комісія працює на постійній основі.
2. Рішення органу міграційної служби про позбавлення статусу біженця може бути оскаржено в тижневий строк до Держкомнацміграції або до суду.
3. Рішення органу міграційної служби про відмову в наданні статусу біженця може бути оскаржено в тижневий строк до Держкомнацміграції.
4. Скарга може бути подана Держкомнацміграції особисто заявником, через уповноважену на це іншу особу або надсилається поштою.
Прийом та реєстрація скарг на рішення про відмову в наданні або про позбавлення статусу біженця, що приймаються органами міграційної служби, покладається на відділ листів і прийому громадян Держкомнацміграції.
5. До скарги має бути додано повідомлення органу міграційної служби про відмову в наданні або про позбавлення статусу біженця (ксерокопія або копія повідомлення, завірена в установленому порядку), а також дві фотокартки заявника.
6. Відділ листів і прийому громадян Держкомнацміграції перевіряє наявність документів відповідно до вимог пункту 5 цього Порядку.
В разі відсутності якогось із документів, посадова особа відділу листів і прийому громадян Держкомнацміграції, яка здійснює прийом скарги, запропоновує заявникові додати необхідні документи.
7. Скарга вважається прийнятою в Держкомнацміграції з дня її реєстрації.
Після реєстрації скарги заявнику (при особистому зверненні) або уповноваженій на це іншій особі відділом листів і прийому громадян Держкомнацміграції видається довідка про те, що його скаргу взято до розгляду Держкомнацміграції (додаток 1), в інших випадках зазначена довідка надсилається поштою.
8. Зареєстрована скарга з усіма необхідними документами передається для розгляду Комісії.
Отримавши скаргу, голова Комісії або один із його заступників запитує з органу міграційної служби, який прийняв рішення про відмову у наданні статусу біженця чи про позбавлення статусу біженця, особову справу заявника.
У необхідних випадках голова Комісії або один із його заступників залучає для попереднього розгляду скарги інші відділи Держкомнацміграції.
Відділи Держкомнацміграції готують мотивовані висновки за скаргою і передають їх в Комісію. Строк розгляду матеріалів за скаргою у відділах не повинен перевищувати одного тижня з дня надходження до відділів необхідних документів по скарзі заявника.
Загальний термін розгляду скарги в Комісії Держкомнацміграції не повинен перевищувати одного місяця.
9. Засідання Комісії проводить голова Комісії або один із його заступників.
Комісія всебічно вивчає та аналізує документи заявника, рішення органу міграційної служби, висновки відділів Держкомнацміграції, інші документи і приймає рішення по суті скарги.
На прохання заявника Комісія запрошує його на засідання.
Рішення Комісії приймається більшістю голосів її членів. Воно оформлюється протоколом (додаток 2), що підписується всіма членами Комісії, які брали участь у засіданні.
10. Рішення Комісії за скаргою протягом тижня з дня його прийняття надсилається разом з особовою справою заявника до органу міграційної служби, який відмовив особі в наданні або позбавив її статусу біженця.
Орган міграційної служби, у разі прийняття Комісією позитивного рішення по скарзі, протягом тижня з дня його отримання повинен видати заявникові посвідчення біженця.
11. Заявникові у тижневий термін з дня прийняття рішення Комісією надсилається повідомлення (додаток 3) про рішення, яке прийнято Комісією при розгляді його скарги за підписом голови Комісії або одного із його заступників.
12. За порушення порядку розгляду скарг члени Комісії несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України.
Затверджено
наказом Державного комітету
України у справах
національностей та міграції
від 18.11.1996 р. N 6
Склад Комісії Державного комітету України у справах національностей та міграції з розгляду скарг на рішення про надання і позбавлення статусу біженця, що приймаються органами міграційної служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі
1. Шамшур Олег Владиславович |
Заступник Голови Держкомнацміграції |
голова Комісії |
2. Андрієнко Віктор Дмитрович |
начальник управління у справах міграцій та біженців |
заступник голови Комісії |
3. Малиновська Олена Анатоліївна |
начальник відділу - заступник начальника управління у справах міграцій та біженців |
заступник голови Комісії |
4. Гуштюк Микола Дмитрович |
в.о.начальник відділу у справах біженців |
член Комісії |
5. Чехович Сергій Болеславович |
начальник відділу - заступник начальника управління кадрів та організаційної роботи |
член Комісії |
6. Сегень Валентина Петрівна |
начальник відділу листів і прийому громадян |
член Комісії |
7. Задорожна Майя Анатоліївна |
головний спеціаліст відділу правового регулювання |
член Комісії |
8. Борейко Світлана Миколаївна |
головний спеціаліст відділу листів і прийому громадян |
відповідальний секретар Комісії |
................Перейти до повного тексту