- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 серпня 2008 р.
за N 718/15409
Про затвердження Положення про реструктуризацію підприємств
Відповідно до Закону України
"Про управління об'єктами державної власності", Положення про Міністерство промислової політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006
N 1538, з метою підвищення ефективності управління державним сектором промисловості та вдосконалення процесу реструктуризації і досудової санації підприємств, які належать до сфери управління Міністерства промислової політики України,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про реструктуризацію підприємств (додається).
2. Керівникам підприємств, що належать до сфери управління Міністерства промислової політики України, неухильно дотримуватись затвердженого Положення при його практичному застосуванні.
3. Начальнику Управління реформування власності Троян О.І. забезпечити в установленому порядку державну реєстрацію цього Положення в Міністерстві юстиції України.
4. Скасувати наказ Міністерства промислової політики України від 27 червня 2007 року
N 353 "Про затвердження Типового плану Реструктуризації та досудової санації підприємств та положення про порядок реструктуризації підприємств".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Немілостівого В.О.
В.о. Міністра ПОГОДЖЕНО: Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Заступник Голови СБ України Голова Фонду державного майна України Перший заступник Міністра юстиції України | В.О.Немілостівий К.Ващенко О.В.Скляр В.П.Семенюк-Самсоненко Євген Корнійчук |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
промислової політики України
18.07.2008 N 460
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 серпня 2008 р.
за N 718/15409
ПОЛОЖЕННЯ
про реструктуризацію підприємств
1. Загальні положення
Це положення встановлює порядок проведення реструктуризації державних підприємств, підпорядкованих Міністерству промислової політики України (далі - державне підприємство), та господарських організацій, у статутних фондах яких корпоративні права держави перевищують 50 відсотків (далі - господарські організації) і функції з управління корпоративними правами яких належать Міністерству промислової політики України.
Рішення про реструктуризацію державного підприємства затверджується наказом Мінпромполітики.
Відповідно до цього Положення реструктуризація - це здійснення комплексу організаційно-господарських, фінансово-економічних, правових, технічних заходів, спрямованих на зростання обсягів випуску конкурентоспроможної продукції та підвищення ефективності виробництва.
Реструктуризація здійснюється з дотриманням вимог нормативно-правових актів, які є чинними на момент її проведення, а також з урахуванням Методичних вказівок щодо проведення реструктуризації державних підприємств, затверджених наказом Міністерства економіки України від 23.01.98
N 9, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 23.03.98 за N 187/2627.
Порядок реструктуризації державного підприємства або господарської організації передбачає:
прийняття рішення про реструктуризацію;
створення комісії з реструктуризації, її завдання, функції та повноваження;
розроблення та впровадження плану реструктуризації;
контроль за проведенням реструктуризації.
1.2. Процес реструктуризації починається з моменту прийняття Мінпромполітики рішення про реструктуризацію і вважається завершеним на підставі наказу Мінпромполітики.
1.3. У зв'язку з проведенням робіт з реструктуризації Мінпромполітики може прийняти рішення про продовження строків розробки плану реструктуризації.
1.4. Відповідно до вимог пункту 21 статті
5 Закону рішення про проведення реструктуризації державного підприємства приймається Кабінетом Міністрів України, якщо підприємство перебуває у переліку підприємств, що не підлягають приватизації.
1.5. При проведенні реструктуризації державних підприємств, у разі, якщо заходи реструктуризації передбачають відчуження державного майна, рішення про надання згоди на відчуження нерухомого майна, а також повітряних та морських суден, суден внутрішнього плавання та рухомого складу залізничного транспорту приймається суб'єктами управління лише за погодженням з Фондом державного майна України відповідно до Порядку відчуження об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2007
N 803.
2. Прийняття рішення про реструктуризацію підприємства
2.1. Ініціаторами прийняття рішення про реструктуризацію можуть бути:
2.1.1 для державних підприємств - керівництво підприємства або Мінпромполітики;
2.1.2 для господарських організацій - правління господарської організації за погодженням з наглядовою (спостережною) радою; або уповноважені особи (за наявністю).
2.2. Для розгляду питання про прийняття Мінпромполітики рішення про реструктуризацію державних підприємств або господарських організацій ініціатор (галузевий структурний підрозділ Мінпромполітики) подає до Управління реформування власності Мінпромполітики відповідне звернення.
До звернення додаються:
аналіз організаційної структури;
аналіз ринків збуту товарів (робіт і послуг), які випускаються (виконуються, надаються);
інформація про фінансовий стан (з обов'язковим зазначенням причин незадовільного фінансово-майнового стану);
пропозиції щодо змісту заходів з реструктуризації;
техніко-економічне обґрунтування доцільності проведення реструктуризації.
2.3. Під час розгляду поданих до Мінпромполітики матеріалів для підготовки рішення про реструктуризацію державного підприємства або господарської організації Управління реформування власності та Департамент фінансово - економічного забезпечення промисловості Мінпромполітики проводять:
аналіз фінансового стану;
підготовку висновків про доцільність проведення реструктуризації;
підготовку та подання керівництву Мінпромполітики на затвердження проекту наказу щодо рішення про реструктуризацію.
2.4. Строк підготовки висновків про доцільність проведення реструктуризації не повинен перевищувати одного місяця з моменту надходження до структурного підрозділу Мінпромполітики відповідного звернення.
На підставі висновків про доцільність проведення реструктуризації готується проект наказу щодо прийняття рішення про реструктуризацію.
Якщо проведення реструктуризації визнано недоцільним, то Мінпромполітики письмово інформує про це її ініціаторів.
3. Створення комісії з реструктуризації, її завдання, функції та повноваження
3.1. З метою забезпечення розроблення умов реструктуризації, вирішення питань, пов'язаних з проведенням роботи щодо реструктуризації, та здійснення контролю за реструктуризацією створюється комісія з реструктуризації (далі - Комісія).
3.2. Комісія утворюється відповідно до наказу Мінпромполітики протягом п'ятнадцяти днів від дня прийняття рішення про реструктуризацію.
3.3. До складу Комісії разом з представниками Мінпромполітики за згодою можуть бути включені інші представники:
державного підприємства або правління господарської організації;
наглядової (спостережної) ради господарської організації;
органу, що представляє інтереси трудового колективу (профспілкового комітету чи ради трудового колективу);
місцевих органів виконавчої влади та/або органів місцевого самоврядування для вирішення питань щодо землекористування господарської організації, що підлягає реструктуризації.
Мінпромполітики організовує формування складу Комісії, для чого письмово інформує зазначені органи про прийняття рішення про реструктуризацію та подає запити до них щодо кандидатур членів Комісії.
3.4. На засідання Комісії можуть бути запрошені представники потенційних інвесторів, кредиторів.
3.5. Формування складу Комісії здійснюється на підставі поданих пропозицій щодо кандидатур членів Комісії.
Наказом Мінпромполітики про утворення Комісії затверджується її персональний склад: голова, заступник голови та члени Комісії, у тому числі її секретар, а також установлюється строк розробки та подання до Мінпромполітики проекту плану реструктуризації (далі - План). Цей строк не повинен перевищувати трьох місяців з дня затвердження складу Комісії. Головою та заступником голови Комісії призначається представник Мінпромполітики.
................Перейти до повного тексту