- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 червня 2014 р.
за № 695/25472
Про організацію проведення додаткових заходів при ускладненні епідемічної ситуації з поліомієліту
1. Затвердити такі, що додаються:
1) Порядок проведення додаткових заходів при ускладненні епідемічної ситуації з поліомієліту (далі - Порядок);
2. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, першому заступнику Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України (О. Кравчуку):
1) забезпечити виконання Порядку;
2) у разі ускладнення епідемічної ситуації з поліомієліту щотижня (в останній робочий день тижня) надавати інформацію про стан виконання Порядку до ДЗ "Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України" (Л. Некрасова) та Оперативного штабу.
3. ДЗ "Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України" (Л.Некрасова) забезпечити збір, узагальнення та подання інформації про виконання Порядку до Міністерства охорони здоров’я України та Державної санітарно-епідеміологічної служби України.
4. Директору Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзею), начальнику Управління громадського здоров’я (А. Григоренко), першому заступнику Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України (О. Кравчуку) відповідно до покладених завдань та функцій, у межах повноважень здійснювати контроль за виконанням Порядку та (при створенні) координацію діяльності Оперативного штабу.
5. Управлінню громадського здоров’я (А. Григоренко) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
6. Скасувати наказ Міністерства охорони здоров’я України від 09 квітня 2014 року № 254 "Про підтримку Україною статусу країни, вільної від поліомієліту".
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату В. Лазоришинця.
8. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ПОГОДЖЕНО: Президент Національної академії медичних наук України |
А.М. Сердюк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
04.06.2014 № 383
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 червня 2014 р.
за № 695/25472
ПОРЯДОК
проведення додаткових заходів при ускладненні епідемічної ситуації з поліомієліту
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм проведення додаткових заходів у закладах охорони здоров’я державної та комунальної форми власності при ускладненні епідемічної ситуації з поліомієліту та спрямований на зниження ризику завезення і поширення на території України захворювань на поліомієліт.
Ризики, за яких виникає загроза завезення та поширення "дикого" вірусу поліомієліту:
у разі тривалого зниження рівня охоплення трьома щепленнями поліомієлітної вакцини до рівня нижче 90 %;
при виявленні циркуляції "дикого" вірусу поліомієліту в країні, що межує з Україною;
виявлення "дикого" вірусу поліомієліту в навколишньому середовищі тощо.
2. Рішення щодо загрози завезення та поширення "дикого" вірусу поліомієліту приймається Національним сертифікаційним комітетом України з ліквідації поліомієліту, склад якого затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 липня 1998 року
№ 196 "Про посилення заходів щодо попередження захворювань на поліомієліт в Україні", за участю експертів Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (далі - ЄРБ ВООЗ) та подається до Міністерства охорони здоров’я України.
ІI. Підозрілий поодинокий "гарячий випадок" (або "гарячий випадок" гострого в’ялого паралічу)
1. Критерії "гарячого випадку" гострого в’ялого паралічу:
1) наявність клінічних симптомів гострого в’ялого паралічу (далі - ГВП) у дитини віком до 15 років (включаючи недавно померлих хворих) за наявності будь-яких з таких ознак:
отримання менше трьох доз поліомієлітної вакцини;
відвідування регіону, ендемічного щодо поліомієліту;
належність до групи ризику;
2) клінічне поліомієлітоподібне захворювання у пацієнта будь-якого віку.
2. Заходи, які повинні бути вжиті при виявленні "гарячого випадку":
1) протягом 24 годин структурні підрозділи з питань охорони здоров’я інформують Міністерство охорони здоров’я України та Державну санітарно-епідеміологічну службу України для подальшого інформування Всесвітньої організації охорони здоров’я (далі - ВООЗ);
................Перейти до повного тексту