1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 359 від 14.09.2000
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 жовтня 2000 р.
за N 674/4895
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 490 від 12.11.2003 )
Про затвердження Правил здійснення коригування банками їх фінансової та статистичної звітності за результатами виїзних інспекцій Національного банку України
Відповідно до статей 7, 41 Закону України "Про Національний банк України" та з метою забезпечення достовірності звітності банків, а також надійності та стабільності банківської системи Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Правила здійснення коригування банками їх фінансової та статистичної звітності за результатами виїзних інспекцій Національного банку України (додаються).
2. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Департамент пруденційного нагляду (В.О.Зінченко), Управління нагляду за великими банками (Ю.О.Герасименко), Управління з питань роботи з проблемними банками (Л.О.Донченко), Операційне управління (В.Д.Щуцький) та начальників територіальних управлінь Національного банку України.
Голова В.С.Стельмах
Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
14.09.2000 N 359
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 жовтня 2000 р.
за N 674/4895
Правила здійснення коригування банками їх фінансової та статистичної звітності за результатами виїзних інспекцій Національного банку України
1. Загальні положення
1.1. Правила здійснення коригування банками їх фінансової та статистичної звітності за результатами виїзних інспекцій Національного банку України (далі - Правила) регулюють процес здійснення коригування фінансової і статистичної звітності банків у разі виявлення неправильного відображення у ній операцій банку та його стану за результатами виїзного інспектування з метою забезпечення достовірності звітності.
1.2. Правила розроблено відповідно до Законів України "Про Національний банк України", "Про банки і банківську діяльність" та інших нормативно-правових актів.
1.3. Дія Правил поширюється на всі банки, що зареєстровані Національним банком України (далі - Національний банк).
1.4. Коригуванню підлягає вся звітність, що є обов'язковою для складання та подання Національному банку відповідно до вимог чинного законодавства та нормативно-правових актів Національного банку та визнана недостовірною за результатами виїзного інспектування.
1.5. Достовірними вважаються така інформація та така звітність, які адекватно та відповідно до вимог чинного законодавства і нормативно-правових актів Національного банку відображають події та операції банку.
1.6. Обов'язковому коригуванню підлягають усі помилки, що є суттєвими та не були відкориговані банком під час проведення інспектування.
1.7. Суттєвими вважаються помилки, вплив яких призводить до неправильного розуміння даних бухгалтерського обліку, операцій, фактів, фінансової інформацїї, що дає необ'єктивне уявлення про фінансовий стан і діяльність банку.
Суттєвою є помилка (одна помилка або кілька помилок у сумі), що призводить до змін будь-якої суми в балансовому звіті та інших звітах у розмірі, що перевищує 1% сукупних активів, та/або змін у звіті про прибутки і збитки та інших звітах у розмірі, що перевищує 1% сукупного доходу, та відповідає хоча б одній з умов:
а) несвоєчасне перенесення суми заборгованості після закінчення терміну її повернення на рахунки пролонгованої/ простроченої/ сумнівної заборгованості;
б) несвоєчасне списання втрачених/збиткових активів з балансу;
в) впливає на показники економічних нормативів, установлених Національним банком;
г) впливає на класифікацію активів, формування резервів, розмір активів;
) впливає на розмір заборгованості банку;
д) впливає на дохідність та розміри одержаних прибутків;
е) викривляє розмір капіталу банку;
є) відсутня рівність рахунків (групи рахунків), яка має бути відповідно до чинних нормативно-правових актів Національного банку.
1.8. Суттєвість (пункт 1.7) помилки визначається під час підготування до проведення виїзного інспектування за даними балансу та звіту про прибутки і збитки на дату інспектування, що відображається у звіті про планування інспектування. При потребі суттєвість помилки може переглядатися під час виїзного інспектування з внесенням відповідних змін до звіту про планування інспектування.

................
Перейти до повного тексту