1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
03.06.2014 № 347
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 червня 2014 р.
за № 672/25449
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства соціальної політики № 1905 від 18.12.2018 )
Про затвердження Порядку взаємодії державних органів та установ щодо професійної реабілітації, зайнятості та працевлаштування інвалідів
Відповідно до Законів України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про реабілітацію інвалідів в Україні", "Про зайнятість населення"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок взаємодії державних органів та установ щодо професійної реабілітації, зайнятості та працевлаштування інвалідів, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 03 травня 2007 року № 201 "Про затвердження Порядку взаємодії органів праці та соціального захисту населення, центрів зайнятості, відділень Фонду соціального захисту інвалідів, центрів професійної реабілітації інвалідів і навчальних закладів системи Мінпраці щодо працевлаштування інвалідів" (із змінами), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16 травня 2007 року за № 505/13772.
3. Департаменту соціального захисту інвалідів (О. Полякова) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра В. Мущиніна.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр Л. Денісова
ПОГОДЖЕНО:
Т.в.о. Голови
Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва
Перший заступник Голови
Спільного представницького органу
сторони роботодавців
на національному рівні
Заступник Голови
Спільного представницького органу
об'єднань профспілок,
заступник Голови
Федерації профспілок України




О.Ю. Потімков



О. Мірошниченко




С.М. Кондрюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної
політики України
03.06.2014 № 347
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 червня 2014 р.
за № 672/25449
ПОРЯДОК
взаємодії державних органів та установ щодо професійної реабілітації, зайнятості та працевлаштування інвалідів
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм взаємодії структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та м. Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад (далі - управління соціального захисту), центру зайнятості в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів зайнятості (далі - регіональні центри зайнятості), районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості (далі - центри зайнятості), відділень Фонду соціального захисту інвалідів (далі - відділення Фонду), центрів професійної реабілітації інвалідів (далі - реабілітаційні установи) з питань професійної реабілітації, зайнятості та працевлаштування інвалідів.
2. Управління соціального захисту, центри зайнятості, відділення Фонду, реабілітаційні установи надають на безоплатній основі інформаційно-консультаційні послуги інвалідам та роботодавцям стосовно професійної реабілітації, зайнятості та працевлаштування інвалідів, що належать до їх компетенції.
ІІ. Механізм взаємодії
1. Управління соціального захисту:
1) забезпечують формування централізованого банку даних з проблем інвалідності (далі - ЦБІ), що включає дані індивідуальних програм реабілітації інвалідів, у тому числі про освітній і професійний рівень, потребу в їхньому працевлаштуванні;
2) здійснюють направлення інвалідів (у разі їхнього звернення) на професійну реабілітацію до реабілітаційних установ відповідно до їх індивідуальних програм реабілітації та рекомендацій центрів зайнятості за результатами наданих профорієнтаційних послуг та з урахуванням професій, що користуються попитом на ринку праці (далі - актуальні професії);
3) інформують інвалідів щодо їхніх можливостей проходження професійної реабілітації в реабілітаційних установах та про послуги державної служби зайнятості. Таке інформування забезпечується шляхом консультування інвалідів, направлення листів за їхнім місцем проживання та до місцевих громадських організацій інвалідів, а також розміщення на стендах інформаційних матеріалів щодо діяльності реабілітаційних установ, проведення професійної орієнтації з метою вибору ними виду професійної діяльності та визначення виду професійного навчання шляхом професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації.

................
Перейти до повного тексту