1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Інструкція


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
30.04.2004 N 254
( z0669-04 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 травня 2004 р.
за N 670/9269
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 209 від 26.07.2005 )
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 3-торг "Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі та мережі ресторанного господарства" ( v0202202-03 )
1. Загальні положення
1.1. Звіт за формою державного статистичного спостереження N 3-торг "Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі та мережі ресторанного господарства" (далі - форма N 3-торг) складають щоквартально (за I квартал, I півріччя, 9 місяців) та за рік в цілому підприємства роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, інші підприємства, що здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі та ресторанного господарства (далі - підприємства). Якщо підприємство має відокремлений підрозділ на іншій адміністративній території, то звіт по цьому підрозділу складається окремо, а звіт по підприємству подається без даних цього підрозділу.
1.2. Підприємства подають звіт за формою N 3-торг органу державної статистики за місцезнаходженням.
1.3. Адміністрація підприємств забезпечує повноту та достовірність складених звітів.
1.4. Звіт подається у строки, вказані на бланку форми N 3-торг.
2. Заповнення бланка форми державного статистичного спостереження N 3-торг ( v0202202-03 )
При заповненні звіту необхідно керуватись Інструкцією про облік роздрібного товарообороту і товарних запасів, затвердженою наказом Міністерства статистики України від 28.12.1996 N 389, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 28.01.97 за N 13/1817.
2.1. Роздрібний товарооборот - це виручка від продажу безпосередньо населенню споживчих товарів (як за готівку, так і за розрахункові чеки установ банків, банківські платіжні картки) через організований споживчий ринок, тобто спеціально організовану торгову мережу (магазини, аптеки, палатки, кіоски, автозаправні станції, розвізну і розносну мережі) і мережу ресторанного господарства (їдальні, кафе, ресторани тощо) усіма діючими підприємствами незалежно від відомчої підпорядкованості, форм власності і господарювання, а також виручка, одержана через касу неторгових підприємств, організацій, установ від продажу безпосередньо населенню споживчих товарів для особистого споживання за готівку або за наявності заяви працівника на відпуск товару в рахунок оплати праці. Не включається продаж для виробничої діяльності або подальшого перепродажу.
2.2. Вартість скляного посуду, що має заставну ціну, проданого з товаром (з-під алкогольних і безалкогольних напоїв, молочних продуктів та інших товарів), у роздрібний товарооборот не включається.
2.3. Роздрібний товарооборот визначається у цінах фактичної реалізації за моментом відпуску товарів покупцеві незалежно від часу сплати грошей, включаючи продаж товарів, які надійшли підприємству (об'єкту) торгівлі у межах договорів комісії (консигнації).
2.4. При продажу пільговим категоріям населення легкових автомобілів з ручним керуванням через торгову мережу, санітарно-гігієнічних та фармацевтичних товарів аптечними закладами і підприємствами медтехніки, палива організаціями, що постачають паливо, в товарооборот включається фактично сплачена населенням їх вартість. Вартість цих товарів, що оплачена безпосередньо з бюджету або організаціями соціального забезпечення, лікарняними, профілактичними установами, відображається у рядку 116.
2.5. У рядки 119 та 141 включається безготівковий відпуск товарів відповідно магазинами та підприємствами ресторанного господарства пенсіонерам і працівникам у порядку взаємозаліку за заборговані пенсії та зарплати.

................
Перейти до повного тексту